WordPress lietotāju lomu un atļauju izpratne un mainīšana

Vietnes uzturēšana ir milzīga atbildība. Papildus dizainam jums jākoncentrējas arī uz satura attīstību, drošību, uzturēšanu un mārketingu. Kaut arī maziem WordPress projektiem visus šos aspektus var risināt viena persona, lielākām vietnēm ir nepieciešama komanda, lai panāktu labāku efektivitāti un produktivitāti.


WordPress kā viena no visstingrākajām satura pārvaldības sistēmām tur ir iebūvēta lietotāju pārvaldības sistēma tieši pieejams no paneļa. Šeit jūs varat uzaicināt jaunus lietotājus uz savu emuāru, kā arī piešķirt viņiem atbilstošās lomas.

Lai sāktu veidot savu WordPress komandu, dodieties uz savu informācijas paneli > Lietotāji > Pievieno jaunu.

 jauns lietotājs

Lapa “Pievienot jaunu lietotāju” ir pieejama arī ar augšējo joslu > Jauns > Lietotājs.

Izpratne par WordPress lietotāja lomām

Lietotāju lomas WordPress vidē kalpo diviem galvenajiem mērķiem.

Pirmkārt, tie palīdz lietotājiem iepazīties ar pārējo komandu. Zinot citu lomu, lietotāji zina, ar ko sazināties, ja rodas kādas grūtības, piemēram, nepareizi darbojošies spraudņi, jauna satura iesniegšana utt..

lietotājiem

Turklāt lietotāju lomām ir atšķirīgas atļaujas attiecībā uz to, ko viņi var un ko nevar darīt jūsu vietnē. Pēc noklusējuma ir piecas dažādas lietotāju lomas:

  1. Abonents – šiem lietotājiem WordPress ir vismazāk atļauju. Lai gan viņi var piekļūt informācijas panelim, viņi var tikai atjaunināt savus profilus un mainīt paroles. Turklāt viņiem var piešķirt piekļuvi privātam saturam, kas ir noderīgi, ja pieprasāt lasītājiem reģistrēties, pirms viņi var kaut ko darīt jūsu vietnē..
  2. Līdzautors – līdzautors var rakstīt, rediģēt un saglabāt savas ziņas. Viņi var arī lasīt neapstiprinātus komentārus, taču viņi tos nevar nedz apstiprināt, nedz izdzēst. Tomēr viņi nevar publicēt savas ziņas bez palīdzības. Viņi arī nevar augšupielādēt savu rakstu pielikumus.
  3. Autors – atšķirībā no autoriem autoriem ir tiesības publicēt vai dzēst savus ierakstus pēc vēlēšanās. Viņi var arī norādīt jaunus tagus savām ziņām. Publicējot ziņas, viņi nevar izveidot jaunas kategorijas. Viņi var izvēlēties tikai no esošajām kategorijām, kuras iestatījis administratora redaktors.
  4. Redaktors – redaktoriem ir pilnīga kontrole pār visām ar saturu saistītajām darbībām WordPress. Viņi var rakstīt, publicēt, rediģēt un izdzēst citu lietotāju ziņas, kā arī regulārus komentārus.
  5. Administrators – visbeidzot, administratoriem ir piekļuve visam, kas atrodas WordPress informācijas panelī. Viņi var pārvaldīt saturu, instalēt jaunus spraudņus, mainīt vietnes motīvu, pievienot jaunus lietotājus utt.

WordPress atļauju mainīšana

Ņemiet vērā, ka bez rediģēšanas nevar rediģēt noklusējuma lietotāju lomas vai pievienot jaunas Lietotāja lomu redaktors. Tas ir bezmaksas spraudnis, ko var lejupielādēt tieši no WordPress spraudņu bibliotēkas.

Lai izmantotu lietotāja lomu redaktoru, vienkārši dodieties uz savu informācijas paneli > Lietotāji > Lietotāja lomu redaktors.

 lietotāja lomu redaktors

Lai sāktu modificēt atļaujas, nolaižamajā izvēlnē izvēlieties lietotāja lomu, kuru vēlaties rediģēt, un pārbaudiet zemāk esošo sarakstu. Ņemiet vērā, ka atļaujas tiek sakārtotas grupās, kuras saista ar dažādiem WordPress elementiem, piemēram, lapām, ziņām, spraudņiem un motīviem. Varat izvēlēties noteiktu grupu vai izvēlēties “Visi”, lai vienlaikus parādītu visu.

grupas

Lai arī uzskaitītās atļaujas ir diezgan pašsaprotamas, jūs varat uzlabot lasāmību, noklikšķinot uz “Rādīt iespējas cilvēkam lasāmā formā”. Lai atrastu atļaujas, laukā “Ātrais filtrs” varat ievadīt jebkuru atslēgvārdu.

filtru

Kad esat atlasījis atļaujas, kuras vēlaties piešķirt lietotāja lomai, varat izvēlēties, vai neaizmirstiet noklikšķināt uz “Atjaunināt”, lai saglabātu izmaiņas.

Jaunu lomu pievienošana

Lai pievienotu jaunas lomas, izmantojot lietotāja lomu redaktoru, galvenajā lapā noklikšķiniet uz “Pievienot lomu”.

papildinošā loma

Pēc tam, izmantojot atbilstošos laukus, norādiet lomas ID un parādāmo vārdu. Atcerieties, ka lomas ID nevar izmantot atstarpes vai īpašas rakstzīmes. Ja nepieciešams, atstarpi var attēlot ar pasvītrojumu.

pievienot jaunu lomu

Nolaižamajā izvēlnē “Kopēt” varat kopēt esošās lietotāja lomas pašreizējās atļaujas jaunajā lomā. To darot, jūs ietaupīsit laiku, veidojot nedaudz atšķirīgas lietotāju lomas.

Lietotāja lomu redaktora iestatījumu pielāgošana

Lietotāja lomu redaktora iestatījumus var pielāgot, dodoties uz Iestatījumi > Lietotāja lomu redaktors. Papildus opcijām, kas jau ir pieejamas galvenajā spraudņu lapā (“Rādīt iespējas lasāmā formā” un “Rādīt novecojušās spējas”), jūs varat arī iespējot lomu atjaunināšanas apstiprinājumus, spēju rediģēt prasmes un administratora lomas redzamību.

Cilnē “Noklusētās lomas” varat norādīt noklusējuma lomu jaunreģistrētiem lietotājiem. Tikai esiet piesardzīgs un nepiešķiriet jauniem lietotājiem administratīvu lomu. Vienmēr vēlreiz pārbaudiet iestatījumus, pirms noklikšķināt uz pogas “Saglabāt”.

Supervaldnieks

Ja jūs izmantojat WordPress vairāku vietņu tīklu, varat izmantot lomu “super admin”.

Ņemiet vērā, ka daudzvietīgu tīklu veido vairākas vietnes vienā WordPress instalācijā. Piešķirot kā superadministratoru, jūs dodat viņam iespēju mainīt tēmu, spraudņus, saturu un visu pārējo visās vietnēs.

Secinājums

Papildus motīvu izmantošanai un satura publicēšanai WordPress ir arī daudzas citas funkcijas, kas var palīdzēt pārvaldīt un uzturēt vietni. Uzzinot, kā izmantot lomas un atļaujas, tagad varat izmantot savas komandas palīdzību, lai uzlādētu savas WordPress vietnes attīstību un izaugsmi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me