Blogowanie dla manekinów: jak założyć udany blog w 2020 r

Czy kiedykolwiek chciałeś założyć własnego bloga? Czy masz już blog, którego nie wiesz, jak przejść na wyższy poziom?


Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, to ta strona jest właściwym miejscem.

Contents

W tym przewodniku blogowania dowiesz się:

  Dlaczego ten przewodnik blogowy? Trochę o sobie

  Założyłem Web Hosting Secrets Revealed (WHSR) w 2008 roku i częściowo dzięki wspaniałemu powitaniu społeczności blogerów przeszliśmy od siły do ​​siły. Od tego czasu WHSR stała się jedną z wiodących stron internetowych z poradami dotyczącymi hostingu, a ja przyciągnąłem do marki jedne z najsilniejszych głosów we współczesnym blogowaniu – z których wszyscy wnieśli swój wkład w tę książkę i witrynę, dzięki czemu jest to podstawowy zasób dla każdego, kto zaczyna na blogu prowadzonym przez siebie.

  W tym bezsensownym przewodniku przedstawię Ci najszybsze, łatwe do zrozumienia i przede wszystkim skuteczne rozwiązania problemów z blogowaniem – pochodzące z mojego własnego doświadczenia i umysłów ludzi, którzy lubią to, co robią.

  Strona profilu autora mojego probloggeraMoja strona profilu autora w Problogger.net – regularnie publikowałam w wielu głośnych blogerach w latach 2015-2018.

  Rozdział 1. Konfigurowanie bloga od zera

  Założenie bloga w 2020 roku jest łatwe i tanie.

  Najpopularniejsze oprogramowanie do blogowania, WordPress.org, jest bezpłatne. Profesjonalnie opracowane motywy i wtyczki WordPress są bezpłatne. Na początek są dosłownie miliony bezpłatnych samouczków (w tym ten). Jedynym kosztem założenia bloga są pieniądze, które płacisz za hosta i nazwę domeny.

  Jasne, na późniejszym etapie może być bardzo trudne; ale ogólnie rzecz biorąc, blogowanie jest możliwe dla każdego, kto ma komputer z połączeniem internetowym. W rzeczywistości możesz stworzyć blog i uruchomić go w ciągu następnych 20 minut. Kroki wymienione w poniższych krokach są dokładnie tak, jak na początku tworzę swoje blogi.

  Zasadniczo wszystko, co musisz zrobić, to:

  1. Wybierz dobrego hosta internetowego i nazwę domeny
  2. Skieruj DNS domeny na swojego hosta
  3. Zainstaluj WordPress na nowym serwerze internetowym (bardzo łatwe w użyciu autoinstalatora).
  4. Zaloguj się do WordPress i opublikuj swój pierwszy post.
  5. I to wszystko.

  Brzmi łatwo? Ty stawiasz!

  Przeprowadzę cię przez poniższe kroki. Zapraszam, jeśli już wiesz, jak założyć własnego bloga.

  1. Wybierz dobrego hosta internetowego i nazwę domeny

  Aby założyć własny blog, najpierw potrzebujesz nazwy domeny i konta hostingowego.

  Twoja domena to nazwa Twojego bloga. Nie jest to coś fizycznego, co można dotknąć lub zobaczyć; ale tylko ciąg znaków, które nadają Twojej witrynie tożsamość – na przykład tytuł książki lub miejsca. Twoja domena „mówi” odwiedzającym, jakiego rodzaju blogu odwiedzają.

  Z drugiej strony hosting to miejsce, w którym przechowujesz zawartość swojego bloga – słowa, motywy bloga, obrazy, filmy itd..

  Nazwy domen – gdzie się zarejestrować?

  Możesz wybrać i zarejestrować swoje nazwy domen za pośrednictwem rejestratora domen. GoDaddy, NameCheap, Hover i Domain.com to jedne z najpopularniejszych rejestratorów na rynku.

  Pamiętaj, że ważne jest oddzielenie rejestracji domeny od usługodawcy hostingowego. To, że Twój hosting oferuje bezpłatną domenę, nie oznacza, że ​​powinieneś pozwolić firmie hostingowej kontrolować rejestrację domeny. Osobiście używam NameCheap do zarządzania rejestracjami domen; ale każdy renomowany rejestrator domeny powinien mieć się dobrze. W ten sposób mogę zmienić DNS domeny w dowolnym momencie i uniknąć blokowania się przez jednego konkretnego usługodawcę hostingowego. Zdecydowanie polecam zrobić to samo dla własnej ochrony.

  Hosting – Gdzie prowadzić swojego bloga?

  Jeśli chodzi o hosting, sprawdź moje najlepsze typy hostingu i indeks recenzji hostingu.

  Na początek polecam zacząć od małego hosta internetowego.

  We współdzielonym hostingu – chociaż zasoby hostingowe są mniejsze w porównaniu do innych (VPS, chmura itp.), Będziesz potrzebować mniejszego budżetu (często <5 USD / mies. Przy rejestracji) i wiedza techniczna na początek. Wybierając hosting swojego bloga, należy wziąć pod uwagę pięć czynników:

  1. Niezawodność – Twój blog musi być stabilny i dostępny online 24 × 7.
  2. Prędkość – Potrzebujesz hosta, który szybko się ładuje, ponieważ szybkość wpływa na wygodę użytkownika i ranking wyszukiwania.
  3. cennik – Hosting z <5 USD za miesiąc to dobry początek, na tym etapie nie potrzebujesz usługi premium.
  4. Pokój do wzrostu – Będziesz potrzebować aktualizacji hostingu (dodatkowe funkcje, większa moc serwera itp.) W miarę rozwoju bloga.
  5. Wsparcie – Internet ciągle się zmienia, zawsze dobrze jest mieć kogoś, kto będzie cię wspierać po stronie technicznej.

  Zalecany hosting blogów dla początkujących

  1. Hosting InMotion

  załóż blog za pomocą InMotion HostingHostuj dwa blogi w InMotion Hosting za 3,99 USD / mc.

  Odwiedź stronę: https://www.hostinger.com/

  Hostinger jest jednym z najtańszych hostów internetowych, szczególnie w okresie rejestracji miesiąca miodowego. Pomimo tego, że jest firmą hostingową z ograniczonym budżetem, Hostinger oferuje mnóstwo funkcji hostingu premium, które są odpowiednie dla blogerów.

  3. SiteGround

  załóż blog za pomocą SiteGroundSiteGround pobiera 3,95 USD / mc za umieszczenie jednego bloga.

  Pro Wskazówka: Tylko dlatego, że hosting jest popularny, nie znaczy, że jest najlepszy dla Twojego bloga. Przed podjęciem decyzji zapoznaj się z wydajnością hostingu i dokładnie go przejrzyj.

  2. Wskaż domenę DNS na swój hosting

  Następnie musisz zaktualizować rekord DNS u rejestratora nazw domen (w którym zarejestrowałeś domenę w kroku 1), aby wskazywały serwery Twojego hosta (InMotion Hosting, Hostinger lub SiteGround).

  DNS oznacza Domain Name System i służy do kierowania każdego przychodzącego użytkownika w kierunku adresu IP serwera. Tak więc, gdy użytkownik wpisze „WebHostingSecretRevealed.net”, rekordy DNS pobiorą adres IP mojego hosta i podadzą moją stronę użytkownikowi.

  Wskazywanie serwerów nazw domenPrzykład: Wskazanie strony internetowej na serwery nazw InMotion Hosting w GoDaddy.

  Oto instrukcje krok po kroku dotyczące aktualizacji bloga DNS na GoDaddy lub Namecheap.

  3. Zainstaluj WordPress na swoim hoście internetowym

  Aby rozpocząć blogowanie za pomocą WordPress, musisz najpierw zainstalować system na swoim hoście internetowym. Można to zrobić ręcznie lub automatycznie za pomocą aplikacji instalacyjnej jednym kliknięciem. Obie metody są dość proste i można je łatwo wykonać.

  Instalacja ręczna WordPress

  W skrócie, oto kroki, które musisz zrobić:

  1. Pobierz i rozpakuj pakiet WordPress na lokalny komputer.
  2. Utwórz bazę danych dla WordPress na swoim serwerze internetowym, a także użytkownika MySQL, który ma wszystkie uprawnienia do dostępu i modyfikowania go.
  3. Zmień nazwę pliku wp-config-sample.php na wp-config.php.
  4. Otwórz wp-config.php w edytorze tekstu (notatnik) i podaj dane bazy danych.
  5. Umieść pliki WordPress w żądanej lokalizacji na serwerze WWW.
  6. Uruchom skrypt instalacyjny WordPress, uzyskując dostęp do wp-admin / install.php w przeglądarce internetowej. Jeśli zainstalowałeś WordPress w katalogu głównym, powinieneś odwiedzić: http://example.com/wp-admin/install.php; jeśli na przykład zainstalowałeś WordPress we własnym podkatalogu o nazwie blog, powinieneś odwiedzić: http://example.com/blog/wp-admin/install.php
  7. I gotowe.

  Instalacja WordPress jednym kliknięciem

  Większość blogerów obecnie nie instaluje WordPressa ręcznie.

  Dzięki wsparciu usług instalacyjnych za pomocą jednego kliknięcia, takich jak Softaculous i Mojo Market Place (zależy od używanego hosta), proces instalacji jest bardzo prosty i można go wykonać za pomocą kilku prostych kliknięć.

  W celach informacyjnych poniższe obrazy pokazują, gdzie można znaleźć funkcję automatycznej instalacji na pulpicie nawigacyjnym Hostinger. Aby zainstalować WordPress, po prostu kliknij na kółku ikonę i postępuj zgodnie z instrukcjami atrapami – Twój system WordPress powinien być uruchomiony w mniej niż 5 minut.

  Automatyczny instalator Hostinger WordPressPrzykład: możesz zainstalować WordPress na swoim hoście za pomocą kilku kliknięć za pomocą Auto Installer Hostinger (odwiedź Hostinger tutaj).

  Rzeczy mogą wyglądać inaczej dla różnych hostów internetowych, ale proces jest w zasadzie taki sam. Więc nie martw się, jeśli nie używasz jednego z tych hostów, które tu pokazuję.

  Dlaczego WordPress?

  Osobiście uważam, że WordPress to najlepsza platforma blogowa dla początkujących. Na podstawie statystyk z Build With ponad 95% blogów w Stanach Zjednoczonych jest budowanych przy użyciu WordPress. Na całym świecie na WordPress działa prawie 27 miliardów blogów.

  4. Znajdź swoją stronę administratora WordPress i zaloguj się

  Po zainstalowaniu systemu WordPress otrzymasz adres URL umożliwiający zalogowanie się na stronie administratora WordPress. W większości przypadków adres URL będzie podobny do tego (zależy od folderu, w którym zainstalowałeś WordPress):

  http://www.exampleblog.com/wp-admin

  utwórz nowy blogTworzenie nowego posta na blogu w nowym WordPress Gutenberg.

  Najnowsza wersja WordPress w chwili pisania tego tekstu to wersja 5.3.2 – domyślnie będziesz używać WordPress Gutenberg jako edytora tekstu. Gutenberg zapewnia dużą elastyczność platformie WordPress. Jest to szczególnie przydatne dla początkujących, ponieważ wiele rzeczy, takich jak ustawianie kolorów tła i więcej, nie wymaga już kodowania. System bloków pomaga również w zarządzaniu układem artykułów.

  Aby napisać i opublikować nowy post, po prostu przejdź do lewego paska bocznego, kliknij „Posty” > „Dodaj nowy”, a zostaniesz przekierowany do ekranu pisania. Kliknij „Podgląd”, aby wyświetlić podgląd wyglądu interfejsu (co zobaczą czytelnicy), kliknij „Opublikuj” po zakończeniu postu.

  Hola! Masz teraz swój pierwszy post na blogu.

  Odwiedź: katalog motywów WordPress

  Tutaj możesz uzyskać wszystkie darmowe motywy WordPress. Motywy wymienione w tym katalogu są zgodne z bardzo ścisłymi standardami dostarczonymi przez programistów WordPress, dlatego moim zdaniem jest to najlepsze miejsce, aby uzyskać darmowe, pozbawione błędów projekty motywów.

  2. Płatny klub motywów WordPress

  Innym sposobem na uzyskanie wysokiej jakości płatnych motywów jest zasubskrybowanie Klubów tematycznych WordPress.

  Jeśli po raz pierwszy słyszysz o Klubach tematycznych, oto jak to działa: Płacisz stałą opłatę za dołączenie do klubu i otrzymujesz różne projekty oferowane w klubach. Tematy oferowane w Theme Club są zazwyczaj profesjonalnie zaprojektowane i regularnie aktualizowane.

  Eleganckie motywy, Studio Press i motywy rzemieślnicze to trzy kluby tematyczne WordPress, które polecam.

  Jest o wiele więcej innych – niektóre kluby obsługują nawet konkretną branżę, taką jak pośrednicy w handlu nieruchomościami lub szkoły; ale w tym artykule omówimy tylko trzy.

  Eleganckie motywy

  Płatny klub tematyczny WordPressEleganckie próbki motywów – ponad 80 premium motywów WordPress, .

  Odwiedź: StudioPress.com. Cena: 129,95 USD / motyw lub 499,95 USD / dożywotnia

  Jeśli jesteś wieloletnim użytkownikiem WordPress, prawdopodobnie słyszałeś o StudioPress. Jest popularny ze względu na Genesis Framework, minimalistyczną i przyjazną SEO platformę WordPress dla wszystkich motywów StudioPress.

  StudioPress oferuje elastyczne ceny w zależności od potrzeb. Framework Genesis z motywem potomnym jest dostępny za jednorazową opłatą 59,99 USD. Temat premium, który obejmuje Genesis Framework, kosztuje 99 USD. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do wszystkich motywów, możesz zapłacić 499 USD.

  Tematy rzemieślników

  gotowe stronyGotowe strony oferowane przez Artisan Themes.

  Ucz się więcej: Oto kilka innych prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby chronić swojego bloga WordPress

  Wtyczki dla lepszej wydajności bloga

  Wtyczka WordPress z całkowitą pamięcią podręczną W3

  Jeśli chodzi o optymalizację wydajności blogów, W3 Total Cache i Swift Performance to najpopularniejsze opcje.

  Dwie inne wtyczki wydajnościowe, na które powinieneś również spojrzeć, to Cloud Flare i WP Super Cache. Cloud Flare to darmowa wtyczka dostarczana przez firmę CDN, Cloud Flare; podczas gdy WP Super Cache jest rozwijany przez Donncha i Automattic, firmę, która opracowała i obsługuje teraz WordPress.

  Wtyczka pamięci podręcznej jest niezbędna we współczesnym świecie blogów – znacznie poprawia komfort użytkowania, zwiększając wydajność serwera, skracając czas pobierania i zwiększając szybkość ładowania strony.

  Jeśli twój blog zawiera wiele zdjęć – rozważ dodanie EWWW Image Optimizer. Jest to optymalizator obrazu jednym kliknięciem, który może zoptymalizować pliki obrazów w bibliotece. Posiada również funkcję automatycznej kompresji obrazu, aby zmniejszyć rozmiar zdjęć podczas ich przesyłania. Optymalizując obrazy, możesz skrócić czas ładowania strony i zwiększyć wydajność witryny.

  Ucz się więcej: SEO 101 dla blogerów po raz pierwszy

  Wtyczka do bloków Gutenberga

  Niestandardowe bloki Gutenberga

  Dzięki wprowadzeniu edytora Gutenberga w WordPress 5.0 blogerzy mogą teraz tworzyć treści za pomocą edytora blokowego. Domyślnie WordPress oferuje zestaw podstawowych bloków treści, takich jak akapit, obraz, przycisk wezwania do działania, krótki kod i tak dalej. Dodając wtyczki Gutenberg Block, możesz dodać do swojego bloga bardziej angażujące elementy (na przykład – FAQ, akordeon, profil autora, karuzela, kliknięcia na tweety, bloki GIF itp.).

  Możliwość układania w stosy, Ultimate Blocks i CoBlocks to trzy łatwe i bezpłatne wtyczki Gutenberg Block do wypróbowania.

  Rozdział 4. Znajdowanie niszy i tworzenie treści

  W ten sposób nowicjusz zaczyna blog: pisali o swojej pracy w poniedziałek, hobby we wtorek, filmy, które oglądali w środę, i poglądy polityczne w weekendy. Krótko mówiąc, ci ludzie po prostu piszą na wiele różnych tematów, bez głównego nacisku.

  Tak, te blogi będą się stale gromadzić wśród przyjaciół i rodzin; ale to jest o tym.

  Bardzo trudno jest mieć znaczną liczbę lojalnych czytelników, gdy blogujesz losowo, ponieważ ludzie nie będą wiedzieć, czy jesteś krytykiem filmowym, recenzentem kulinarnym czy krytykiem książek. Reklamodawcy niechętnie będą się z tobą reklamować, ponieważ nie wiedzą, o czym jesteś. Aby zbudować udanego bloga, musisz znaleźć niszę.

  Jak wybrać odpowiednią niszę do blogowania?

  Aby znaleźć odpowiednią niszę do blogowania, oto kluczowe kwestie do rozważenia.

  1. Wypełnij potrzebę

  Jeśli kiedykolwiek pomyślałeś: „Chciałbym, żeby ktoś napisał o tym na blogu”, to jest chwila. Jeśli jest to temat, o którym chcesz dowiedzieć się więcej, prawdopodobnie jest to temat, o którym inne osoby chcą wiedzieć.

  Jaka jest twoja unikalna wiedza? Jak możesz podać coś wyjątkowego w temacie, czego nikt inny nie może? Może to być nawet rozmowa z ekspertem.

  Przykład: Blog Giny, Embracing Imperfect, koncentruje się na pomocy mamom wychowującym dzieci o specjalnych potrzebach.

  2. Coś, co Cię pasjonuje

  Pamiętaj, że będziesz pisać, czytać i rozmawiać o swoim temacie każdego dnia przez kilka następnych lat. Jeśli nie interesujesz się tematem swojego bloga, bardzo trudno byłoby stale się nim zajmować.

  Ponadto spodoba Ci się pisanie na te tematy.

  3. Temat, który ma moc (wiecznie zielona zawartość)

  Chociaż kontrowersje są świetne, nie gwarantuje, że Twój temat będzie dostępny w przyszłym tygodniu. Jeśli na przykład pasjonujesz się Vine i założysz blog na niej skoncentrowany, kiedy to wyjdzie z mody, nie będziesz mieć treści. Lepiej jest skupić się na bardziej ogólnym temacie, takim jak „najnowsze trendy w mediach społecznościowych” lub „rockowe aplikacje graficzne”. W ten sposób, jeśli moda przestanie być modna, Twój blog może nadal wypatrywać wszystkiego, co ją zastąpi.

  4. Zyskowny

  Twój blog musi znajdować się w niszy, z której możesz zarabiać pieniądze.

  Zadaj sobie pytanie, czy jest to temat, który przyciągnie czytelników i wygeneruje dochód – czy to poprzez reklamę czy sprzedaż. Jeśli blogujesz, aby wspierać istniejącą działalność, czy blog przyciąga nowych klientów? Jeśli blogujesz tylko dlatego, że pasjonujesz się tym tematem, czy istnieje sposób na zarabianie na swoim indywidualnym blogu?

  Czasami używam SpyFu, narzędzia reklamowego Pay-per-click, aby oszacować rentowność niszy. Moja logika – jeśli reklamodawcy płacą tysiące dolarów na Google Adwords, na tym polu muszą być pieniądze. Oto dwa przykłady, które znalazłem:

  _niche 2-miesięczny budżet - odzież sportowaPrzykład 1: To są statystyki reklamowe producenta odzieży sportowej (pomyśl o markach sportowych takich jak Adidas czy New Balance, ale mniejszych). Według Spyfu firma ta wydawała miesięcznie ponad 100 000 USD na AdWords.Nisza nr 3 - dostawca rozwiązań IT - rynek globalny, większość osób prowadzących witrynę będzie ich potrzebować. W tej dziedzinie jest 10–15 innych dużych graczy. Ta firma licytuje 3 846 słów kluczowych w Google i wydaje około 60 000 USD miesięcznie.Przykład 2: To są statystyki reklam dla dostawcy rozwiązań IT. W tej niszy było około 20 innych dużych graczy. W szczególności ta firma kupiła reklamy na 3 846 słów kluczowych w Google i wydała około 60 000 USD miesięcznie.

  Ucz się więcej: Jak konsekwentnie pisać co najmniej jedną świetną treść tygodniowo

  Rozdział 5. Zwiększanie liczby czytelników bloga

  Smutna prawda dla wielu blogerów zajęła im zbyt dużo czasu, aby zdobyć czytelnictwo. Pierwsze 1000 odsłon strony może zająć miesiące, a niektóre bardzo specjalistyczne blogi nigdy się tam nie pojawiają.

  Oto pięć podstawowych strategii, które pomogą Ci przenieść bloga z pierwszego dnia na 1000 wyświetleń strony.

  1. Napisz coś, co ludzie chcą przeczytać

  Ludzie topią się w aktualizacjach mediów społecznościowych, wiadomościach, e-mailach i różnego rodzaju promocjach. Coraz trudniej jest skłonić ludzi do przeczytania twoich treści. Nadal możesz sobie poradzić, jeśli wiesz, kim jest twoja idealna publiczność i czego szukają. Pomyśl o luce w swojej niszy, jakiego rodzaju treści brakuje i jak możesz zwiększyć wartość dla swoich odbiorców.

  Oto rzeczy, które mogą ci pomóc w twoich badaniach:

  • Użyj narzędzi mediów społecznościowych, aby śledzić udane treści w mediach społecznościowych. W takim przypadku możesz generować pomysły na treści, które otrzymają dobre opinie z mediów społecznościowych.
  • Użyj narzędzi do treści, takich jak Odpowiedz publicznie, aby wyszukać popularne pytania zadawane przez Google.
  • Użyj liczby wyświetleń w YouTube, aby znaleźć tematy, które są zainteresowane ludźmi.
  • Użyj narzędzia do badania słów kluczowych, aby określić konkretne tematy, których ludzie szukają w Twojej niszy. Możesz tworzyć treści na podstawie tych słów kluczowych.

  2. Połącz się ze społecznością

  „Udostępnione i zrobione” nie jest już nazwą gry.

  Musisz stale udostępniać swoje posty w kółko. Jeśli jesteś zaproszony do dołączenia do grupowej tablicy Pinterest pasującej do Twojej niszy, zarejestruj się, często udostępniaj i komentuj. Jeśli dołączysz do listy podobnie myślących blogerów, są szanse, że będą się wzajemnie udostępniać – co tydzień lub codziennie. Pomoże to zwiększyć czytelnictwo i zaangażowanie.

  Konsekwentnie szukaj swojego plemienia – nagradzaj w nim innych członków i łącz się z nimi.

  Pomóż na imprezach na Twitterze. Komentuj posty innych członków. Udostępniaj artykuły w biuletynach. Zaokrąglaj i nagradzaj blogi, które kochasz, oferując jeden co tydzień lub miesiąc.

  Zapytaj, jak możesz komuś pomóc z postem gościnnym lub oferując miejsca dla gości. Sprzedawaj swoje produkty, korzystaj z linków partnerskich, promuj ich linki w mediach społecznościowych, jednocześnie je tagując. Gdy pojawią się możliwości rekrutacji blogerów, blogerzy zapamiętają Twoją pomoc i zapraszają do wzięcia udziału.

  3. Upewnij się, że Twój blog jest czytelny

  Czuję się sfrustrowany, gdy znajduję blog z tytułem. Jestem podekscytowany, że mogę znaleźć treść z dużą ilością tekstu, kilkoma akapitami, bez nagłówków, wypunktowań i małych czcionek. To mnie odstrasza.

  Oprócz tego, czego doświadczyłem powyżej, twój blog nie powinien obciążać czytelników wyskakującymi oknami i kliknięciami. Zamiast tego umiejętnie zaprezentuj treść swoim czytelnikom. Poznaj ograniczenia czasowe czytelników i dowiedz się, co skłania ich do pozostania w Twojej witrynie.

  Oto, co możesz zrobić, aby ułatwić czytanie swojego bloga:

  • Zoptymalizuj swojego bloga, używając nagłówków, podtytułów, punktów wypunktowanych lub list numerowanych. Pomaga to w lepszej organizacji treści.
  • Podziel treści swojego bloga na sekcje lub akapity. Ściana tekstu może wyglądać zastraszająco i przytłaczać czytelników.
  • Unikaj używania fantazyjnych czcionek. Trzymaj się czcionek bezpiecznych dla sieci, takich jak Arial, Georgia, Times itp.
  • Używaj prostego angielskiego i pisz w krótkich zdaniach. Cel czytelności artykułu dla ucznia ósmej klasy.

  4. Komentowanie na blogu

  Po pierwsze, komentowanie blogów jest prawdopodobnie najbardziej pomijaną metodą budowania ruchu na blogach – głównie dlatego, że ludzie lubią robić wysokiej jakości, znaczące rozmowy z nieznajomymi (w tym ze mną). Jednak komentowanie na blogach jest wysokiej jakości metodą budowania ruchu, który również jest bezpłatny – nie można się z tym kłócić!

  Komentowanie na blogu ma dwie złote zasady:

  1. Zawsze pisz komentarz dotyczący jakości. Jeśli nie masz nic ważnego do dodania do dyskusji, nie zostawiaj komentarza (komentarze „Dziękuję – świetny post”… są bezużyteczne)
  2. Upuść link tylko w razie potrzeby. Nie spamuj, bez względu na to, jak kuszące może być; odbije się na tobie.

  Podczas gdy inna reguła (być może nie złota zasada), jeśli zostawisz link, nie podawaj tylko adresu URL swojego bloga. Zamiast tego umieść link do własnego posta, który dodaje wartości oryginalnemu postowi i dyskusji. Trafność jest tutaj kluczem.

  5. Pytanie&Platformy

  Fora i Q&Platformy to świetne miejsca, aby uzyskać miejsce przed odpowiednią, zainteresowaną publicznością. Sztuką jest monitorowanie bieżących rozmów w swojej niszy, abyś mógł wejść do środka, gdy masz coś pomocnego do powiedzenia (i nie, nie każdy post będzie okazją – ale niektóre będą). Aby to działało, potrzebujesz dobrego czytnika kanałów, takiego jak Feedly.

  Nie znalazłem dokładnego dopasowania lub wystarczającej ilości okazji?

  Utwórz niestandardową treść dotyczącą szczególnie gorącej rozmowy. Na przykład, jeśli ktoś zapyta, jak zrobić coś z kodem .htaccess, możesz napisać samouczek i opublikować go na swoim blogu – w Q&W sekcji witryny odpowiedz na prośbę zwiastunem, łącząc je ze swoim blogiem, aby uzyskać pełne kody i wersje demo. Szanse są takie, że jeśli jedna osoba zadaje pytanie, inne mają to samo pytanie – a Twoja odpowiedź na forum i link będą dostępne, aby doradzić im, gdy nadejdzie czas.

  Pod względem którego Q&Platformy do użycia, polecam

  • Quora, Klout i Yahoo! Odpowiedzi – są to trzy najlepsze ogólne Q&Platformy
  • StackOverflow – jeśli jesteś wydawcą sprzedającym książki programistyczne.
  • Tripadvisor – dla blogerów podróżniczych

  Ucz się więcej: Znajdź więcej sposobów zarabiania na swoim blogu i przeczytaj studium przypadku Kevina Muldoon’a dotyczące sprzedaży BloggingTips.com za 60 000 USD.

  Rozdział 7. Korzystanie z bezpłatnych narzędzi do blogowania

  Mimo że przydatne bezpłatne narzędzia i usługi internetowe istnieją w Internecie, problem polega na znalezieniu ich wśród wszystkich innych śmieci i / lub przestarzałych narzędzi.

  Jako pożegnalny prezent do przeczytania mojego przewodnika do tej pory, dostarczę ci listę bezpłatnych narzędzi, z których cały czas korzystamy w WHSR. Powodzenia i życzę sukcesów w blogowaniu.

  Pisanie

  • After the Deadline – Advance sprawdzanie stylu i gramatyki.
  • Gramatyka – Najpopularniejszy asystent pisania w Internecie.
  • Aplikacja Hemingway – Pisz krótko i odważnie za pomocą tego narzędzia.
  • Freedom.to – Blokuj rozpraszające strony internetowe, abyś mógł skupić się na pisaniu.
  • ByWord – bezpłatne narzędzie do pisania bez zakłóceń.
  • Evernote – Jedno narzędzie, które wymaga wprowadzenia.

  Edytowanie obrazu

  • Fotor – Edytuj i projektuj piękne narzędzie do zdjęć w mediach społecznościowych, plakatów, zaproszeń itp.
  • Canva – Projektuj ładne zdjęcia i posty w mediach społecznościowych.
  • Kreator projektu – Twórz ładne obrazy za pomocą darmowych szablonów i gotowych obrazów.
  • JPEG Mini – Zmniejsz rozmiar plików .jpeg.
  • Mały PNG – Zmniejsz rozmiar plików .png.
  • Skitch – Robienie notatek zdjęciowych.
  • Pic Monkey – wielokrotnie nagradzane narzędzie do edycji obrazów.
  • Pik to Chart – Proste narzędzie do tworzenia infographic.
  • Pixlr – narzędzie do edycji obrazu.
  • Favicon.io – Najlepszy jak dotąd generator favicon.

  Darmowe zdjęcia & Obrazy

  • Wyszukiwarka ikon – Ogromny darmowy katalog ikon.
  • Plik Morgule – ponad 350 000 zdjęć do użytku komercyjnego.
  • Zdjęcie Snap – strona katalogu obrazów z pięknymi bezpłatnymi zdjęciami dodawanymi co tydzień.
  • Darmowe ikony WHSR – Darmowe ikony zaprojektowane przez naszego projektanta.

  Bibliografia & Badania

  • World Scientific – bezpłatny biuletyn dla naukowców.
  • The World Fact Book – Bez żartów – informacje o świecie bezpośrednio z CIA.
  • Tech Republic – Białe księgi, raporty i studia przypadków dotyczące technologii.
  • Marketing Sherpa – bezpłatne raporty marketingowe.
  • Trade Pub – bezpłatne czasopisma, białe księgi i studia przypadków.
  • Biblioteka Hubspot – Dobre źródło odniesienia w marketingu.
  • CrunchBase – Wiadomości o firmach startupowych.
  • Trendy w BuzzFeed – znajdź najnowsze gorące tematy w BuzzFeed.
  • Kreatywny wiersz pisania – pomysły i podpowiedzi, jak pokonać bloki pisania.
  • Alerty Google – otrzymuj e-maile z alertami dotyczące nowych treści, które śledzisz.

  Marketing mediów społecznościowych & SEO

  • Bing Webmaster Tool – bezpłatne narzędzie diagnostyczne witryny Bing.
  • Google Webmaster Tool – bezpłatne narzędzie diagnostyczne witryny Google.
  • Śledź – prześladuj swoich konkurentów
  • Majestic SEO – darmowa wersja pozwala szybko sprawdzić profil linku do strony (CF / TF).
  • Engage Bay – marketing all-in-one, sprzedaż & platforma automatyzacji usług
  • Podobne narzędzie do sprawdzania stron – poszukaj zduplikowanych stron na swoim blogu.
  • Podobnie jak Explorer – sprawdź wskaźniki społecznościowe swoich treści (lub konkurentów).
  • Tweet Deck – Zarządzaj wieloma kontami na Twitterze w jednym pulpicie.
  • Buzz Sumo – Znajdź popularne treści i osoby wpływowe w głównych sieciach społecznościowych.
  • Tag Board – badania rynku mediów społecznościowych.
  • IFTTT – Łatwe publikowanie treści na wielu platformach społecznościowych.

  Analityka internetowa & Wydajność

  • Google Analytics – bezpłatne statystyki internetowe.
  • Matomo – Google Analytics minus Google.
  • YouTube Analytics – statystyki dotyczące Twoich filmów na YouTube.
  • Statystyki WP – Porównaj swój blog WordPress z innymi.
  • Process Street – Proste zarządzanie procesami i przepływem pracy.

  Testowanie szybkości witryny

  • Bitcatcha – Sprawdź prędkość witryny z 10 lokalizacji.
  • Test strony internetowej – Sprawdź szczegółowo szybkość strony internetowej.
  • GT Metrix – Szczegółowo testuj i śledź prędkość ładowania strony.

  Blogowanie – często zadawane pytania

  1. Ile kosztuje założenie bloga??

  Szacunkowe koszty założenia bloga zawierającego nazwę domeny i hosting są niższe niż 100 USD rocznie (mniej niż 10 USD miesięcznie). Koszt ten oparty jest na własnym blogu (za pomocą WordPress). Podział kosztów wyniósłby: 15 USD rocznie na nazwę domeny .com i około 60 USD rocznie na opłatę za hosting.

  2. Jak zarabiają blogerzy??

  Aby uzyskać lepszy obraz tego, jak zarabiają blogerzy, podzieliłem ich na dwa typy – jeden z nich dotyczy bezpośrednich kontaktów z klientami lub reklamodawcami, a drugi to udział w programie oferowanym przez firmę lub sieć.

  Gdy masz do czynienia bezpośrednio z klientami lub reklamodawcami, masz większą kontrolę nad cenami. Możesz zarabiać pieniądze poprzez:

  – Sprzedaż treści premium (strona członkowska)
  – Reklama bezpośrednia
  – Sprzedaż Twojego produktu
  – Ogłoszenia o pracy
  – Pisanie i publikowanie sponsorowanych postów

  3. Jak założyć blog za darmo?

  Istnieje wiele platform, na których możesz dziś założyć bezpłatny blog, w tym WordPress.com, Tumblr lub Blogger. Aby utworzyć darmowego bloga, wystarczy zarejestrować się i możesz zacząć publikować swoje treści.

  4. Jaki jest haczyk za bezpłatną platformą blogową?

  W naszym świecie nic nie przychodzi za darmo. Bezpłatna platforma blogowa ma wiele wad:

  – Na każdej platformie obowiązują zasady, których należy przestrzegać
  – Nazwa domeny Twojego bloga wydaje się być subdomeną, taką jak „moja_nazwa_bloga.wordpress.com” lub „moja_nazwa.blogspot.com”
  – Istnieje ograniczona funkcjonalność, wtyczki i wybór motywów, które możesz wprowadzić na swoim blogu
  – Zwykle bezpłatne platformy ograniczają możliwość zarabiania na blogu

  Zdecydowanie sugeruję, abyś założył swojego bloga za pomocą hostowanego WordPress.org (jak opisałem w tym przewodniku). Oprócz przezwyciężenia ograniczeń darmowego bloga, potencjalny rozwój twojego bloga jest nieograniczony.

  Istnieje wiele platform, na których możesz dziś założyć bezpłatny blog, w tym WordPress.com, Tumblr lub Blogger. Aby utworzyć darmowego bloga, wystarczy zarejestrować się i możesz zacząć publikować swoje treści.

  Ale oto haczyk:

  • Na każdej platformie obowiązują zasady, których należy przestrzegać
  • Nazwa domeny Twojego bloga wydaje się być subdomeną, taką jak „moja_nazwa_blogu.wordpress.com” lub „moja_nazwa blogu.tumblr.com”
  • Istnieje ograniczona funkcjonalność, wtyczki i wybór motywów, które możesz wprowadzić na swoim blogu
  • Zwykle bezpłatne platformy ograniczają możliwość zarabiania na blogu

  Ekran przechwycony ze strony zasad reklamowych WordPress.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me