20 niezbędnych narzędzi dla małych firm internetowych

Jako właściciel małej firmy realizacja pomysłów biznesowych oznacza zwiększenie wydajności i znalezienie narzędzi, które mogą pomóc w zastąpieniu setek pracowników, których nie masz i których nie stać na zatrudnienie. Na szczęście dla właściciela firmy internetowej istnieje wiele rzeczy, które pomogą we wszystkim, od zarządzania czasem, przez fakturowanie, aż po marketing. WHSR zaoszczędził czas i wysiłek poszukiwania tych narzędzi; przyjrzeliśmy się niektórym najpopularniejszym narzędziom i wybraliśmy 20 najlepszych niezbędnych narzędzi.


Na swojej liście 20 najlepszych narzędzi na Forbes Tanya Prive powiedziała:

„Ograniczony czas, siła robocza i budżety mogą być czynnikiem, ponieważ obciążenie zaczyna się kumulować, a rachunki nadchodzą. Dzięki solidnemu zespołowi i odpowiednim narzędziom wkrótce będziesz w stanie osiągnąć swój potencjał biznesowy . ”

20 niezbędnych narzędzi dla Twojej firmy

1 – Baza żądań

Baza popytu

W blogu Inc na temat 12 fajnych narzędzi internetowych dla małych firm Demandbase jest naprawdę cennym narzędziem dla właścicieli witryn.

Demandbase przygląda się bliżej tym, którzy odwiedzają Twoją witrynę, pobierając ich adresy IP i porównując je z wieloma źródłami informacji, takimi jak Dun & Bradstreet i LexisNexis. Baza popytu nie tylko informuje, dla których firm prawdopodobnie odwiedzają Twoją witrynę, ale konfiguruje dane kontaktowe szefa firmy, abyś mógł dalej sprzedawać swoje usługi. To świetny sposób na wprowadzenie na rynek demograficzny, który jest już zainteresowany Twoim produktem.

2 – Atramentowa Pszczoła

atramentowa pszczoła

W poście na blogu na temat Blogging Wizard Jerry Low sugeruje użycie Inky Bee do łączenia się z innymi blogerami.

Praca w sieci z innymi blogerami jest kluczem do rozpowszechnienia informacji o własnym blogu. Niektóre rzeczy w marketingu blogów nie zmieniły się od czasu rozpoczęcia blogowania, a jednym z nich jest networking z innymi blogerami. Zmienił się jednak sposób, w jaki łączymy się w sieci, a Inky Bee to świetne narzędzie, które pomoże ci łatwo się połączyć, oszczędzając czas i dopasowując do blogerów o podobnych zainteresowaniach.

3 – Pivotal Tracker

kluczowy kontroler

Jest to jedno narzędzie, o którym być może wcześniej nie słyszałeś, ale Pivotal Tracker pomoże Ci utrzymać napięty harmonogram na właściwym czasie. Patrząc na 40 małych firm i narzędzia online, bez których nie mogą żyć, Michael P. Daugherty z Bespoke Row mówi, że jest to jego ulubione narzędzie. Łatwo można zrozumieć, dlaczego. Jest to łatwe w użyciu narzędzie do zarządzania projektami, które zaangażuje wszystkich członków zespołu w środowisku online w czasie rzeczywistym. Ustaw harmonogram, kiedy zadania powinny zostać zakończone, pozwól innym na przesyłanie aktualizacji i pozostawianie notatek oraz interakcję z klientami z tego samego pulpitu.

 4 – Dropbox

upuść pudełko

Te łatwe w użyciu rozwiązanie do przechowywania online idealnie nadaje się do śledzenia najważniejszych dokumentów. Jeśli zdarzy się coś nie do pomyślenia i komputer ulegnie awarii lub wybuchnie pożar w domowym biurze, możesz odzyskać wszystkie dane z Dropbox. Firma oferuje kilka rozwiązań, w tym bezpłatną opcję z 2 GB przestrzeni dyskowej. Możesz także użyć Dropbox do udostępniania plików współpracownikom.

Dustin Sklavos z Notebook Review zwraca uwagę na to, jak proste jest korzystanie z Dropbox:

„Nie mogę podkreślić, jak łatwa jest obsługa, ponieważ to mnie przekonało. Każdy z nas może zmienić zawartość naszego folderu współdzielonego w dowolnym momencie i (jeśli pozwala na to przepustowość Internetu) pliki będą automatycznie aktualizowane między nami. Usługa ta jest ogromnym dobrodziejstwem dla kreatywnych typów, którzy muszą udostępniać sobie dość znaczne pliki, nie mówiąc już o bardziej podstawowych konsumentach, którzy chcą tylko udostępniać rodzinne zdjęcia i filmy. Praca jest niezwykle łatwa, a każdy folder ma mały plik dokumentu, który dokładnie wyjaśnia, jak go używać. ”

5 – Appy Pie

Zrzut ekranu aplikacji

Appy Pie to platforma, która pozwala firmom projektować własne aplikacje i przesyłać je do iTunes lub Google Play. Klienci mogą pobrać aplikację, a następnie wysyłać codzienne powiadomienia push. Appy Pie jest również w trakcie dodawania możliwości sprzedaży produktów za pośrednictwem aplikacji.

6 – Hootsuite

hootsuite

Hootsuite ma podwójny cel dla właściciela małej firmy. Po pierwsze, na pulpicie nawigacyjnym Hootsuite możesz zobaczyć, jakie tematy są trendy w Twojej niszy biznesowej. O czym rozmawiają ludzie? Jak możesz to wykorzystać w poście na blogu lub w swoich ofertach produktowych? Jeśli ludzie mówią o śmierci gwiazdy filmowej, czy masz jakieś produkty związane z tą gwiazdą, które możesz polecić na stronie produktów? Możesz także użyć Hootsuite do planowania wpisów w mediach społecznościowych dla własnej firmy.

Narodowa Federacja Niezależnego Biznesu (NFIB) sugeruje, że powinien to być top 6 narzędzi online, z których powinni korzystać właściciele małych firm, i podaje następującą recenzję:

„Istnieją inne usługi podobne do Hootsuite, ale odkryliśmy, że przebija je wszystkie na prawie każdym poziomie”. —Kari DePhillips, The Content Factory, Pittsburgh

7 – Fala

fala

Śledzenie faktur, zobowiązań, otrzymywanych płatności, a nawet listy płac dla małej firmy może czasem wydawać się przytłaczające. Wave to kompleksowe rozwiązanie dla właściciela małej firmy, a oprogramowanie działa w środowisku online. Quickbooks Pro online to kolejna opcja, ale Wave jest nieco tańszy dla małego faceta, ponieważ jest bezpłatny.

Bloger Small Business Doer Greg Lam miał kilka ciekawych spostrzeżeń na temat zalet i wad tego oprogramowania. Choć uznał, że jest to ograniczone dla jego firmy, dla kogoś, kto prowadzi działalność jako jednoosobowa firma bez dużych wydatków każdego miesiąca, to oprogramowanie prawdopodobnie będzie działać dobrze. Jedna z najlepszych części tego artykułu znajduje się jednak na samym końcu, gdzie oferuje listę różnych programów księgowych online, z których mogą korzystać właściciele firm.

 8 – Harmonogram

terminowość

Jeśli prowadzisz firmę, w której spotykasz się z klientami zarówno online, jak i osobiście, warto sprawdzić harmonogram zautomatyzowanego planowania.

To oprogramowanie pozwala Twojemu klientowi odwiedzić witrynę i zobaczyć, jakie dni i godziny masz do dyspozycji na spotkania. Na przykład, jeśli oferujesz coaching jeden na jednego, podajesz dostępne godziny i dajesz klientom do zrozumienia, że ​​mogą odwiedzić witrynę, aby umówić się na spotkanie. Schedulicity wyśle ​​Ci e-mail, gdy masz spotkanie, pokaże konkretny przedział czasowy, jaki został zarezerwowany, a nawet wyśle ​​do klienta automatyczne przypomnienia przed terminem.

9 – MailChimp

mailchimp

Jeśli prowadzisz firmę online, będziesz chciał rozpocząć biuletyn, aby pozostać w kontakcie z osobami odwiedzającymi witrynę. Biuletyn służy wielu celom, w tym umożliwia powiadamianie subskrybentów o specjalnych wyprzedażach lub nowych produktach. W artykule 15 pereł mądrości hostingu, Luana Spinetti wskazuje:

„Zainstaluj oprogramowanie do newslettera na swoim ograniczonym koncie hostingowym, a zacznie ono pochłaniać Twój dysk i przepustowość. Niestety nie ma wiele do zrobienia, a najmniejszy dostępny skrypt biuletynu – OpenNewsletter – ma nadal 640 KB i będziesz musiał liczyć także na wszystkie zapisane problemy. ”

MailChimp to idealne rozwiązanie. możesz zacząć od darmowego konta, a wraz z powiększaniem się bazy subskrybentów możesz łatwo przejść do konta płatnego. MailChimp oferuje gotowe szablony wiadomości lub możesz stworzyć niestandardowy wygląd swojej firmy.

10 – Dysk Google

Dysk Google oferuje wygodny sposób śledzenia dokumentów. Możesz dzielić się ze współpracownikami. Jedną z lepszych funkcji Dysku jest to, że możesz ustawić plik tylko do odczytu lub zezwolić innym na edycję pliku. Środowisko obsługuje dokumenty tekstowe, a także oparte na bazie danych. Ponadto możesz pobierać szablony utworzone przez innych, które mają już formuły. Załóżmy, że chcesz, aby baza danych pomagała w śledzeniu przepracowanych godzin pracowników. Mogą zalogować się do szablonu, dodać swoje godziny i zaoszczędzić. Proste rozwiązanie dla wielu różnych zadań udostępniania.

11 – SlideShare

udział w pokazie slajdów

SlideShare umożliwia przesyłanie prezentacji i docieranie do nowych klientów za pomocą formatu typu PowerPoint. Używając SlideShare do zdobywania nowych klientów, mówiłem o tym rozwijającym się rynku, który już osiąga około 120 milionów wyświetleń miesięcznie. Jedną z największych zalet dodania tego narzędzia online do modelu marketingu biznesowego jest to, że automatycznie poprawisz pozycję swojej witryny w wyszukiwarkach.

12 – Narzędzia Google dla webmasterów

Jeśli chcesz poprawić pozycję swojej witryny w wyszukiwarkach i zwiększyć jej użyteczność, jedyne, co możesz zrobić, to użyć Narzędzi Google dla webmasterów. Oprócz sprawdzania, jak Twoja strona plasuje się w Google, poznasz także ważne informacje na temat danych demograficznych użytkowników witryny. Na przykład, jeśli odkryjesz, że większość użytkowników odwiedza Twoją witrynę między godziną 12:00 a 15:00. w każdy piątek możesz w tym czasie oferować wyprzedaże lub inne zachęty, aby zwiększyć współczynnik konwersji. Z drugiej strony, jeśli odwiedzający opuszczają sekundę, kiedy wylądują na określonej stronie, strona ta prawdopodobnie musi zostać zmieniona i dostosowana.

13 – Infografika

Podczas tworzenia i używania prostych infografik w celu zwiększenia ruchu w witrynie napisałem:

Według Social Science Research Network około 65% ludzi to uczniowie wizualni. Dzięki takim statystykom możesz zobaczyć, dlaczego infografiki zyskują na popularności.

Dodanie infografiki może zrobić dwie rzeczy dla Twojej małej firmy. Po pierwsze, może sprawić, że to, co oferujesz, jest znacznie wyraźniejsze dla widza. Po drugie, jeśli ta infografika jest cenna, odwiedzający przypinają ją na Pinterest, udostępniają na Facebooku i tweetują. Oznacza to, że potencjalny zasięg rośnie wykładniczo przez liczbę znajomych, których każda osoba ma w swoim kręgu mediów społecznościowych.

14 – Toggl

toogl

Twój czas jest cenny, a Toggl pomaga śledzić, ile czasu spędzasz na każdym zadaniu. Toggl oferuje zarówno bezpłatne, jak i płatne opcje. Wystarczy pobrać narzędzie online, zalogować się i śledzić czas według klienta, projektu lub ukończonego zadania. Jeśli masz klientów, którzy płacą Ci za godzinę, użycie Toggl do śledzenia czasu poświęconego na każde zadanie może również ułatwić fakturowanie.

15 – Shoeboxed

pudełko na buty

Czy kiedykolwiek chwytasz ryzę papieru w sklepie i natychmiast tracisz paragon? Trudno jest wyśledzić ten wydatek, choć niewielki, gdy nie można znaleźć pokwitowania. Właśnie w tym przypadku Shoeboxed wchodzi w grę, aby właściciel małego przedsiębiorstwa był odpowiedzialny. Jest to aplikacja, którą pobierasz na swój smartfon. Następnie możesz zrobić zdjęcie rachunku, a Shoeboxed zajmie się resztą, zachowując kopię rachunku i śledząc koszty. Używany z należytą starannością program zapewni, że nigdy nie przeoczysz odliczenia kosztów podatkowych.

16 – Bezpłatne połączenia konferencyjne

Jako właściciel firmy internetowej prawdopodobnie dużo komunikujesz się przez telefon lub e-mail. Są sytuacje, w których pomocne byłoby rozmowa telefoniczna z wszystkimi osobami pracującymi nad projektem. Właśnie wtedy zaczyna się bezpłatne połączenie konferencyjne. Zbierz wszystkich razem przez telefon, a system nawet zarejestruje połączenie w celu wykorzystania w przyszłości. Możesz także użyć tego systemu do telefonicznych połączeń informacyjnych dla swoich klientów. W „pokojach” jednocześnie może przebywać do 1000 osób. Jako moderator możesz dopuścić pytania od konkretnych użytkowników lub milczeć podczas mówienia na określony temat.

17 – Kiedy jest dobry

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś zorganizować czas spotkania dla więcej niż trzech osób, wiesz, jaki koszmar może oznaczać znalezienie dnia i godziny, która będzie odpowiednia dla wszystkich. When Is Good to świetne narzędzie, aby dowiedzieć się, kiedy wszyscy mogą spotkać się online lub przez telefon. Każda osoba poświęca swój wolny czas, a system wybiera taki, który będzie odpowiedni dla wszystkich.

18 – Szpieg słów kluczowych

słowo kluczowe

Jednym z najlepszych sposobów uczenia się od konkurencji jest szpiegowanie ich – no cóż, ich słów kluczowych. To narzędzie analityczne sprawdza, które słowa kluczowe działają najlepiej dla konkurentów, dzięki czemu możesz uczyć się na podstawie ich działań. Na blogu Traffic Salad Ryan Cruz mówi o używaniu słowa kluczowego szpieg:

„Zasadą ogólną jest to, że jeśli ludzie reklamują (płacąc reklamę za kliknięcie) dla tego słowa kluczowego lub wyrażenia, dobrym kierunkiem jest słowo kluczowe, ponieważ istnieje zamiar komercyjny”.

19 – Dział pomocy technicznej Mojo

mojohelpdesk

Internetowy rynek biznesowy jest bardzo konkurencyjny. Nawet jeśli jesteś dziś jedyną grą w tym mieście na całym świecie, możesz być pewien, że ktoś zauważy Twój sukces i skopiuje to, co robisz. Gdy już omówisz wszystko inne (SEO, dobre strony docelowe, solidna konwersja itp.), Obsługa klienta jest jedynym sposobem na pokonanie konkurencji. Mojo Helpdesk to jeden ze sposobów, aby pozostać w kontakcie z klientami i upewnić się, że wszelkie problemy, które mogą mieć, zostaną szybko i skutecznie rozwiązane. Chociaż dostępnych jest wiele platform pomocy technicznej, ta stale zyskuje wysokie recenzje. Społeczność GetApp dokonała przeglądu tego oprogramowania i przyznała mu pięć na pięć gwiazdek.

20 – CrashPlan

Plan awarii

CrashPlan to rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych w chmurze. Program działa w tle komputera i stale tworzy kopie zapasowe ważnych plików w przypadku awarii komputera. Jeśli stanie się to nie do pomyślenia, nie stracisz ważnych projektów ani danych kontaktowych klienta. Zamiast tego po prostu ponownie instalujesz te dane z plików z kopii zapasowej w chmurze CrashPlan.

Wierzchołek góry lodowej

To tylko kilka ulubionych narzędzi dla małych firm internetowych. Jeśli chodzi o zwiększenie wydajności małych firm, istnieją nieograniczone możliwości wykorzystania narzędzi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me