Chatbot dla Twojej firmy: porównanie Chatfuel, Verloop, Many Chat i Gupshup

Dzięki znanym nazwiskom, takim jak SIRI i Cortana, wielu z nas zapoznało się z uczuciem interakcji z maszynami. W ubiegłym roku wzrost Chatbota zyskał na znaczeniu. Chatboty to w większości automatyczne skrypty, które odpowiadają na zapytania.


Weźmy na przykład Chatbota CNN na Facebooku.

Gdy wysyłasz wiadomość do CNN na Facebooku, witany jest skrypt powitalny, w którym można poprosić Chatbota o to, co się dzieje. Gdy coś wpiszesz, Chatbot wyodrębnia powiązane linki wiadomości dla żądanego tematu, które zostały opublikowane w CNN.

Daje to nowy wymiar możliwości CNN w przestrzeni mediów społecznościowych, zarówno pod względem wykorzystania, interakcji, jak i szybkości.

CNN Chatbot w akcji.

W tym momencie prawdopodobnie będziesz już myśleć o milionie i jednej możliwościach, które może to otworzyć dla Ciebie i Twojej firmy. Szybka odpowiedź dla klientów – tak; Procedury zautomatyzowane – sprawdź; możesz nawet uzyskać Chatbota, który pomoże ci sprzedawać twoje produkty – do diabła, YEAH!

Ale na sekundę przed ucieczką i rozpoczęciem korzystania z Google. Rozważ to najpierw:

Jaki jest cel Twojego Chatbota?

Chatboty są dziś bardzo wszechstronne i mogą robić praktycznie wszystko. W rzeczywistości niektóre są tak dobre, że mogą uczyć się samodzielnie i zwiększać swoje możliwości w locie. Jednak z wielką funkcjonalnością wiąże się większa trudność (i często wyższa cena).

Pamiętaj o podstawowej przesłance posiadania Chatbota, która ma działać jako jednostka wsparcia dla Twojej firmy. Chatbot jest po to, aby pomagać klientom, pomagać w szybszym wsparciu, większej personalizacji lub poszerzaniu zasięgu.

Najlepszą częścią tej roli wspierającej jest to, że znacznie zwiększa skalę działalności. Będziesz mieć możliwość, aby Chatbot odpowiadał jednocześnie wielu klientom o każdej porze dnia.

Zastanawiając się nad tym, przejrzyjmy cztery popularne Chatboty i ich dostawców. Przekażemy Ci podstawowe informacje, a także obszary, w których najlepiej wykorzystać każdy z tych Chatbotów.

1. Chatfuel

Zobacz Chatfuel w akcji

Hit wiadomość na stronie Tech Crunch na Facebooku.

2. Verloop

Stronie internetowej: manychat.com / Cena: Freemium

ManyChat ma bardzo podobny charakter do Chatfuel, choć nieco bardziej szczegółowo. Jest wyposażony w niezwykle prosty samouczek, który prowadzi użytkownika przez proces konfigurowania wiadomości powitalnej. Jest dostępny za darmo, ale ogranicza liczbę niektórych funkcji, chyba że zostanie zaktualizowany do wersji PRO. Ceny są następnie skalowane zgodnie z liczbą aktywnych użytkowników, których spodziewasz się obsłużyć przez miesiąc, zaczynając od 5 USD miesięcznie dla 500 subskrybentów.

Jak to działa

Podstawowa funkcjonalność bota tutaj jest prawie taka sama, jak w przypadku innych podobnych, w których opiera się na wstępnie ustawionych wiadomościach, które udostępniasz. Są one następnie prezentowane użytkownikom zgodnie z wcześniej ustalonymi przez Ciebie sekwencjami. Dobrą rzeczą jest to, że istnieje kilka podstawowych szablonów wiadomości i sekwencji, które poprowadzą cię.

ManyChatManyChat ma ładny i czysty interfejsManyChatZawiera również kilka prostych, wstępnie zdefiniowanych komunikatów, których można użyć jako przewodnika

Co jeszcze może zrobić ManyChat?

W przypadku większości stron biznesowych jest to obszar, w którym ManyChat prawdopodobnie zabłyśnie. Jako narzędzie wsparcia biznesowego ManyChat oferuje narzędzia rozwoju, które mogą pomóc w generowaniu i pozyskiwaniu potencjalnych klientów.

Zamiast polegać tylko na standardowej wiadomości powitalnej, możesz skorzystać z tych narzędzi, aby podzielić użytkowników na segmenty i zaoferować im bardziej odpowiednie informacje od samego początku. Każde narzędzie do tworzenia i wdrażania, które utworzysz i wdrożysz, można również indywidualnie śledzić, aby zobaczyć, jak działają.

W celu wcześniejszego planowania bot ma również sekwencjonowanie wiadomości. ManyChat idzie o krok dalej, umożliwiając automatyczne wysyłanie wiadomości z innych kanałów, w tym YouTube i Twitter.

Jedną z interesujących funkcji ManyChat jest „Czat na żywo”, który pozwala dokładnie zobaczyć, w jaki sposób Twoi odbiorcy wchodzą w interakcje z różnymi skonfigurowanymi sekwencjami. Zapewnia również zdjęcia profilowe i inne informacje udostępniane przez Facebook.

ManyChat to kolejny popularny Chatbot, który jest łatwy w użyciu. Szybko konfiguruje się i link do Twojej strony oraz zapewnia dobry wgląd w informacje, dzięki czemu możesz łatwo zoptymalizować bota.

Wsparcie:

ManyChat działa na standardowym systemie bazy wiedzy jako pierwsza linia wsparcia. Jeśli możesz znaleźć to, czego szukasz, wraca do systemu sprzedaży biletów, za pośrednictwem którego przesyłasz swoją prośbę. Odpowiedzi mogą potrwać do 3 dni, a nawet wtedy może minąć trochę czasu, zanim wiadomości będą się pojawiać.

 • Dobry potencjał do generowania ołowiu
 • Wymagane zerowe kodowanie
 • Brak możliwości integracji detalicznej
 • Nie działa dobrze z Chrome

Zobacz ManyChat w akcji

Wiadomość hit na stronie ManyChat na Facebooku.

4. Gupshup

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map