Dlaczego (i jak) używać znaku towarowego Nazwa firmy: My Personal Story + Przydatne wskazówki od prawników

Po pierwsze, osobista historia… W 1996 roku rzuciłem pracę i postanowiłem zostać w domu i zacząć pisać na pełny etat. Nauczyłem się także projektować strony internetowe i zacząłem edytować strony internetowe innych osób oraz zarządzać nimi.


Kiedy zaczynałem tego typu pracę, pracowałem głównie z pisarzami romansów. Jako sam pisarz romansów ta branża jest źródłem moich pierwszych klientów. Założyłem grupę promocyjną dla tych autorów i nazwałem ją Divas of Romance. Niedługo potem zacząłem czerpać ze swojego doświadczenia w biznesie i pisać artykuły na takie tematy, jak inteligencja biznesowa i projektowanie. Oczywiście moi klienci stali się mieszanką autorów i ludzi biznesu. Zacząłem nazywać moją firmę zajmującą się projektowaniem stron internetowych i zarządzaniem treścią promocyjną Divas. Najpierw dodałem grupę do mojej ogólnej witryny, a później kupiłem nazwę domeny i utworzyłem osobną witrynę.

Następnie Facebook zamknął stronę mojej firmy…

Następnie postanowiłem założyć stronę na Facebooku, aby promować moją firmę. Facebook zamknął moją stronę. Nie miałem pojęcia dlaczego. Kiedy się z nimi skontaktowałem, stwierdzili, że dzieje się tak, ponieważ moja strona naruszyła znak towarowy innej osoby.

Najwyraźniej ktoś miał znak towarowy podobny do tego, którego używałem przez wiele lat. Nigdy nie nazwałem mojego imienia. Nigdy mi to nie przyszło do głowy.

Co zrobiliśmy: rebranding

Po konsultacji z przyjacielem adwokata podjąłem trudną decyzję, że walka po prostu nie była warta wysiłku.

Widzisz, moja marka naprawdę nie pasowała już do tego, co robiłem.

Kiedy zaczynałem, większość moich klientów była pisarkami romansów. Dzisiaj moi klienci to szeroka mieszanka międzynarodowych biznesmenów, pisarzy wszystkich gatunków i obu płci oraz lokalnych firm. Wielu moich męskich klientów przez lata komentowało nazwę mojej firmy. Otrzymywałbym takie komentarze, jak: „Nie muszę stać się divą, aby zbudować moją witrynę, prawda?”

Komentarze były dobrą zabawą, ale zmusiły mnie do myślenia o stosowności nazwy marki. Ponieważ wraz z moim przyjacielem adwokackim postanowiliśmy, że zmiana marki jest łatwiejsza i bardziej opłacalna, postanowiłem zmienić markę na coś, co dotyczyłoby wszystkich moich klientów. Wydaje mi się, że naprawdę idę na bitwę o moich klientów, starając się dać im jak najlepszy wynik i sprawić, by ich marka była widoczna na wszystkich milionach innych.

Wymyśliłem Promo Warriors (TM) jako moją nową markę (bezwstydna wtyczka).

Zanim jednak ogłosiłem to jednej osobie, zdecydowałem, że lepiej będzie najpierw oznaczyć ją znakiem towarowym. Proces znakowania nazwy firmy jest dość procesem. Mój najważniejszy powód, dla którego radziłbym właścicielowi małej firmy, aby znakował swoją nazwę, to po prostu, że ktoś inny może wziąć markę, nad którą tak ciężko pracowałeś, i musisz zmienić markę. Mimo że zadziałało to dobrze, ponieważ i tak musiałem zmienić markę, możesz nie chcieć zmieniać marki.

Naprawdę uwielbiam swoją nową nazwę firmy i branding. Pasuje do tego, co robię o wiele lepiej niż początkowa nazwa i pasuje do mojej różnorodnej listy klientów.

Nie jestem sam…

To nie jest problem, z którym tylko się spotkałem. Niedawno rozmawiałem z moim kolegą ze szkoły średniej, który prowadzi działalność w zakresie usług podatkowych. Lori Brooks, właścicielka The Tax Honey (strona nie jest już dostępna) w Indianapolis w stanie Indiana, podzieliła się ze mną swoimi doświadczeniami z kimś, kto próbuje przejąć jej markę i wykorzystać ją do własnych celów.

Jest osoba, która próbowała ukraść mój pomysł na biznes i moją markę.

Wiem dokładnie, jak znalazła moje imię i to dzięki wykorzystaniu płatnych reklam na Facebooku

Jedyną różnicą w niektórych materiałach marketingowych jest jedno słowo, a to słowo to „.

Mam swoją firmę od 2009 roku, a ona rozpoczęła swoją działalność w 2014 roku.

Osoba utworzyła nawet podobne konto e-mail na tym samym serwerze e-mail, co Brooks. W przeciwieństwie do mnie, pani Brooks nie ma zamiaru zmieniać marki.

Nie ma mowy, nie, w jaki sposób kiedykolwiek zmienię markę. Szukałem tej nazwy przez wiele lat po jej opracowaniu i nie było jej aż do 2014 roku. Zapłaciłem za reklamy na Facebooku, które były wszędzie; Mogę płacić podatki w innych stanach, nie tylko w Indianie.

Szczerze mówiąc, Lori Brooks to firma, która może skorzystać ze znaku towarowego marki, aby w przyszłości chronić się przed tego rodzaju rzeczami. Na szczęście WHSR było w stanie porozmawiać z niektórymi prawnikami na ten temat.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map