Jak zbudować udaną witrynę nieruchomości

Świat wkracza w epokę całkowicie cyfrową i jeśli uważasz, że nie wpłynie to na twoją branżę, pomyśl jeszcze raz. Jeśli jesteś agentem nieruchomości i pracujesz na podstawie poleceń, połączeń zimnych i innych tradycyjnych metod, pozwól, że podzielę się z tobą uwagami.


Według National Association of Realtors (NAR), w 42 procentach nabywców domów w 2017 r. Zrobili pierwszy krok w kierunku zakupu, szukając w Internecie nieruchomości, które były dostępne do sprzedaży. W porównaniu z tym 17 procent skontaktowało się najpierw z agentem nieruchomości. Jeśli masz na twarzy zmarszczone brwi z powodu tej różnicy liczb – zmartw się, ponieważ będzie jeszcze gorzej.

Słyszeliście o odwiecznej frazie; „Jeśli nie możesz ich pokonać, dołącz do nich”? Właśnie to powinieneś rozważyć.

Dzięki technologii cyfrowej nabywcy domów rozpoczynają proces, który jest lepiej poinformowany o warunkach rynkowych, na co zwrócić uwagę w nieruchomości i nie tylko. Najczęściej rozpoczynają proces edukacji, zanim jeszcze będą w kontakcie z agentem.

Skorzystaj z tej zmiany i najpierw edukuj swoich potencjalnych klientów – za pomocą własnej strony internetowej.

Rzeczywisty proces zakładania witryny z nieruchomościami nie jest trudny. Wszystko czego potrzebujesz to nazwa domeny, hosting witryny, a być może użyj narzędzia do tworzenia witryn lub szablonu WordPress, aby wszystko było ładne i funkcjonalne.

1. Konfiguracja Fundacji: Domena, Hosting, Kreator stron internetowych 

Nazwy domen

Sugestie: Hosting InMotion, Hosting A2

Hosting to bardziej złożony biznes, ale nie zamierzam tu wchodzić w sedno, ponieważ WHSR jest praktycznie encyklopedią dostawców usług hostingowych.

Po prostu przejrzyj i poznaj dostawcę usług hostingowych, który jest dobry dla Ciebie i Twojej firmy. Osobiście polecam InMotion Hosting lub A2 Hosting, ale to tylko osobiste preferencje.

Kreatorzy stron internetowych

Szybka wskazówka: konsekwentne budowanie marki witryny jest również kluczowym czynnikiem w wykazaniu się profesjonalizmem. Nie potrzebujesz nawet profesjonalnego projektanta. Niektóre renomowane narzędzia internetowe mogą pomóc w zbudowaniu całej tożsamości marki.

Możliwość wyszukiwania

Nie mówię o prostym polu wyszukiwania, w którym użytkownicy mogą wpisać coś i zeskanować Twoją witrynę, ale coś, co pomaga, jak większość użytkowników szuka w prawdziwym życiu.

Na przykład prawdopodobnie będą potrzebować nieruchomości w określonych obszarach, między pewnymi przedziałami cenowymi, a nawet z pewną liczbą łazienek. Upewnij się, że mogą znaleźć to, czego szukają!

Przykład z życia: Po kliknięciu paska wyszukiwania na stronie głównej Lian Jia (Pekin, Chiny) pojawia się pole sugestii.

Szybka wskazówka: WordPress ma motywy, które automatycznie pomagają dostosować witrynę do urządzeń mobilnych. Są one zwykle nazywane „elastycznymi motywami”.

Bądź kompleksowy

Jako agenci nieruchomości jestem pewien, że znasz potrzeby większości osób poszukujących nieruchomości. Pamiętasz te wyprzedaże, które musiałeś uruchamiać za każdym razem? Dobrze.

Prześlij tę wiedzę na swoją stronę internetową. Oprócz samych informacji o samej nieruchomości pamiętaj o podaniu wyczerpujących informacji pomocniczych, takich jak pobliskie udogodnienia, autostrady i strefy edukacyjne.

W przypadku inwestorów upewnij się, że możesz dostarczyć jakąś formę raportów rynkowych, ponieważ to prawdopodobnie najbardziej ich zainteresują.

Przykład z życia: Property Guru (Malezja) zapewnia również obszerny przewodnik po lokalizacji i przydatny kalkulator kredytu hipotecznego na swojej stronie internetowej.

Szybka wskazówka: bądź odważny, ale nie krzykliwy. Czerwony to jedna rzecz, ale przycisk, który jest w jasnoczerwonym kolorze z migającym światłem, jest po prostu – ugh!

Kształcić

Znowu jest to coś, co możesz lub nie chcesz robić, ale pozwól, że powiem to w ten sposób – jeśli twoi potencjalni nabywcy cię nie słuchają, możesz być pewien, że słuchają kogoś innego. Zamiast tego przejdź do przodu i przekaż im informacje potrzebne do podjęcia właściwych decyzji zakupowych.

Powiedz im o korzyściach płynących z zakupu na przykład w niektórych obszarach lub o tym, że ten dom znajduje się w pobliżu wspaniałego centrum handlowego, w którym wszystko jest pod słońcem. Poinformuj ich, jak łatwo jest dostać się na główną autostradę międzystanową lub coś, co pomaga.

Przykład z życia: Trulia (Stany Zjednoczone) dzieli się badaniami i analizami trendów rynkowych, aby edukować swoich użytkowników.

Szybka wskazówka: bez względu na wybór stylu czeskiego lub uproszczonego, pamiętaj o przedstawieniu profesjonalizmu na wszystkich etapach – bez myszy Mickey lub kaczki Donald!

3. Reklamuj swoją witrynę internetową dotyczącą nieruchomości

To, że masz witrynę internetową, nie oznacza, że ​​możesz po prostu pozwolić jej tam usiąść i oczekiwać, że pojawią się klienci. Pamiętasz, że N + 1 wspomniałem kilka akapitów powyżej? Fakt ten pozostaje i musisz upewnić się, że Twoja witryna jest widoczna.

Marketing mediów społecznościowych

Jest to jeden z aspektów marketingu, który został zrewolucjonizowany w ciągu ostatnich kilku lat. Media społecznościowe przejęły tyle powierzchni reklamowej, że wiele tradycyjnych firm właśnie się rozpadło. Wykorzystaj to, wybierając jedną platformę mediów społecznościowych, na której możesz się skupić i wykorzystać ją do promocji swojej witryny i interakcji z potencjalnymi klientami.

Media społecznościowe są bardziej płynne i interaktywne niż strony internetowe, więc możesz dać wyraz swojej osobowości, komunikując się z nimi. Doskonale nadają się również do tworzenia szumu i emocji, więc rozważ organizowanie konkursów lub zwykłe prezenty. Pamiętasz pokazy otwartych domów, które robisz? Promocje w mediach społecznościowych są dokładnie takie, choć w formie cyfrowej.

Jeśli używasz Facebooka jako wybranej platformy mediów społecznościowych, zyskasz dodatkową zaletę – Chatbots. Te zautomatyzowane systemy reagowania to nadchodząca forma wydajnego narzędzia komunikacji, które pomoże Ci zdobyć więcej klientów.

Wykonane we właściwy sposób, możesz wykorzystać te bezpłatne (w niektórych przypadkach) i potężne boty, aby zaoferować klientom informacje, przyspieszyć czas reakcji i ogólnie działać jak ty, gdy jesteś zajęty. Przeczytaj więcej o chatbotach w marketingu tutaj.

Wszystko to sumuje się i po przekierowaniu do Twojej witryny, która będzie zawierała bardziej wyczerpujące informacje, będziesz zwycięzcą.

Wyszukiwarki i SEO

Jednym z najprostszych sposobów na uzyskanie nieco większego ruchu jest umieszczenie witryny w katalogu wyszukiwarki. Upewnij się, że wszystkie treści są indeksowane przez dobrych ludzi w Google lub Bing, a to pomoże ci, gdy ludzie będą szukać usług takich jak Twoja. Najlepsze jest to, że te aukcje są bezpłatne.

Dalsze rozwijanie tego jest jednak bardzo ważne: Search Engine Optimization (SEO).

Tworząc treść swojej witryny, pamiętaj o słowach kluczowych, które jednoznacznie identyfikują Twoje miłe strony, takich jak: nieruchomości, nieruchomości lub inne podobne terminy.

SEMRush to niezwykle potężne narzędzie, którego możesz użyć do uzyskania strategicznych informacji o trendach, analizie słów kluczowych i wielu innych

Pamiętaj, że słowa kluczowe z długimi ogonami również bardzo pomagają. Pomogą ci upewnić się, że ruch jest prawidłowy, a jeśli dopasujesz do nich treści o dużej zawartości, na pewno zostaną zauważone przez wyszukiwarki.

Uwaga: budowanie skutecznych treści SEO jest prawdopodobnie jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć ruch na swojej stronie. Poświęć na to czas! Oto kilka narzędzi SEO, które mogą Cię zainteresować, aby pomóc Ci śledzić trendy, formułować skuteczne słowa kluczowe i nie tylko:

 • SEMRush 
 • Moz
 • Google Search Console
 • Narzędzia Bing dla webmasterów

Twórz wysokiej jakości treści

Oprócz utrzymywania zainteresowania wyszukiwarek i kierowania ruchu do Twojej witryny, wysokiej jakości treści, które są odpowiednie dla odwiedzających, pomogą Ci w konwersji potencjalnych klientów na kupujących. Nie musi to być bezpośrednio związane ze sprzedażą nieruchomości, ale nawet coś tak nieszkodliwego jak „10 pomysłów na remont domu” da odwiedzającym pomysły i wygeneruje większy ruch.

Zdecydowanie zalecamy dodanie do swojej witryny segmentu „blog”, w którym można wymienić tego typu treści. Pomoże to ogromnie wygenerować ruch w Twojej witrynie. Nie musisz pisać zbyt często, nawet raz w tygodniu jest w porządku, ale skup się na tworzeniu mocnych treści, które są pouczające i interesujące.

Idealnie, napisz treść, którą inni będą chcieli udostępnić, a będziesz mieć swój własny bezpłatny program reklamowy!

Lista w Google Local Business

Google to nie tylko wyszukiwarka, ale to też lubię nazywać największą światową firmą marketingową. Prześlij swoją witrynę do Google Local Business, a nie tylko zrobią to za darmo, ale podadzą ci więcej wskazówek, jak promować swoją firmę.

Zachęcaj odwiedzających do rejestracji

Chociaż wydaje się, że wiele osób nie lubi się rejestrować, w wielu przypadkach dzieje się tak głównie dlatego, że tak wiele formularzy rejestracyjnych jest bardzo uciążliwych. Pamiętaj, że to, czego potrzebujesz, jest stosunkowo proste – imię i nazwisko, adres e-mail oraz pozwolenie na kontakt z nimi za pomocą materiałów marketingowych. Wszystko inne to zwykle tylko chciwość.

Stwórz szybki, jednoetapowy proces rejestracji, który jest płynny i łatwy, i zbuduj bazę potencjalnych klientów. Będzie to bezcenne w twoich przyszłych działaniach marketingowych, szczególnie w Twojej witrynie, a pokażę ci, jak dalej.

Najlepszy kanał marketingowy dla pośredników w obrocie nieruchomościami: e-mail marketing

Gdy odwiedzający odwiedzą Twoją witrynę, będą się rozglądać i zazwyczaj robią to samo. W przeciwieństwie do tego Twoja witryna musi zawierać wiele informacji, aby przyciągnąć różnych klientów. Tutaj przydaje się e-mail marketing.

Ukierunkowany e-mail marketing może pomóc w organizowaniu kampanii do określonych celów. Weźmy na przykład, jeśli masz mnóstwo nadmorskich nieruchomości do promowania. Opracuj kampanię e-mail marketingową zgodnie z tymi zasadami i wyślij ją wszystkim, którzy kiedykolwiek zarejestrowali się w Twojej witrynie!

Na szczęście mamy do dyspozycji ogromną liczbę narzędzi. Na początku istnienia witryny lista e-mail marketingu będzie prawdopodobnie niewielka i można nią zarządzać za pomocą bezpłatnej lub taniej usługi. W miarę wzrostu możesz także wybierać spośród wielu profesjonalnych opcji.

Niektóre opcje w obszarze marketingu e-mailowego obejmują bardzo renomowane nazwy, takie jak Constant Contact, MailChimp i ActiveCampaign.

Stały kontakt

Osobiście, korzystając z kilku platform e-mail marketingu, Constant Contact czuje się całkiem nieźle. Posiada wszystkie udogodnienia (i więcej), które oferowałaby profesjonalna strona, a jednocześnie posiadał uproszczony interfejs użytkownika, który nie będzie zbytnio onieśmielał. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj moją recenzję Stały kontakt.

Mail Szympans

MailChimp to rozbudowane i renomowane narzędzie do e-mail marketingu. Ma plany dla wszystkich, od początkującego do doświadczonego weterana.

W miarę powiększania się listy zdobędziesz także doświadczenie w korzystaniu z narzędzi marketingu e-mailowego i będziesz się z nią rozwijać.

Dlaczego e-mail marketing jest dla Ciebie??

E-mail marketing powinien koncentrować się na działaniach sprzedażowych. Jest niezwykle potężny i może być ogromnym bodźcem do rozwoju biznesu, jeśli zostanie wykonany we właściwy sposób. Oferują one wyjątkową okazję w opłacalny sposób dotarcia do klienta o każdej porze dnia.

 • Według liderów badań rynku w McKinsey, poczta e-mail jest prawie 40 razy bardziej skuteczna niż Facebook i Twitter w pomaganiu Twojej firmie w pozyskiwaniu nowych klientów.
 • Dzięki silnym i skutecznym narzędziom e-mail marketingu możesz budować silne i trwałe relacje z potencjalnymi nabywcami.
 • Za każdym razem, gdy krąży Twój e-mail marketingowy, Twoja marka wpatruje się ludziom w twarz – rozważ przebieg, który Cię zapewni.
 • Daje ci również coś, czego nie mają tradycyjne metody – dane. Dane mogą być analizowane pod kątem wzorców i pozwalają poznać upodobania, niechęci i skłonności klientów. Pozwala to modyfikować przyszłe kampanie w celu uzyskania maksymalnej skuteczności.
 • Rozpoczęcie pracy jest szybkie i proste. Podobnie jak witryny internetowe, wiele narzędzi e-mail marketingu oferuje obecnie łatwe w obsłudze interfejsy przeciągania i upuszczania, dzięki czemu można szybko tworzyć biuletyny. Nawet jeśli nie jesteś projektantem, prawdopodobnie istnieją szablony, z których możesz skorzystać.
 • Generuj potencjalnych klientów, nawet jeśli treść nie jest tym, czego chce Twój zasięg. Niektórzy mogą skorzystać z linku z powrotem do Twojej witryny i zostać zachwyceni innymi informacjami tam zawartymi.
 • Oprócz wysyłania informacji, możesz użyć e-mail marketingu do generowania szumu. Rozbudzaj emocje związane z nadchodzącymi wydarzeniami i spraw, aby ludzie z niecierpliwością na nie czekali!

Zobacz artykuł WHSR na temat marketingu e-mailowego dla nowych blogerów, aby uzyskać szybki przewodnik na ten temat.

Przykłady stron internetowych z nieruchomościami

1. Weichert Realtors

Stronie internetowej: corenyc.com

Rdzeń nieco za daleko posunął przyjazność dla urządzeń mobilnych, ponieważ jest teraz trochę nieprzyjazny dla komputerów stacjonarnych. Oczywiście, ponieważ komputery stacjonarne mają większe ekrany, można z niego korzystać, ale dla tej kategorii użytkowników nie ma bezpośredniego połączenia.

Czystość witryny kończy się tym, że wszystko ukrywa i pozostawia odwiedzającego, aby przeszukał ekran, gdzie iść.

Plusy

 • Nowoczesny design pozwala w pełni wykorzystać przestrzeń ekranu
 • Mobile firendly

Cons

 • Nawigacja nie jest łatwa dla użytkowników

3. Alison James Estates and Homes

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me