7 pasakojimo būdai, kaip užkariauti jūsų tinklaraščio skaitytojus

Prieš daugelį metų, kai pradėjau kurti internetinius dienoraščius, savo pasakojimo įgūdžius turėdavau apsiribojęs „kūrybinio rašymo“ etikete ir pirmuose savo straipsniuose vartodavau tik šaltus, objektyvius, aprašomus žodžius..


Vien mintis parašyti nišą man sukėlė drebėjimą. Tai mane suerzino. Man nepatiko, kad man davė ledo šalčio sensacija, parašydama aprašomąsias pastraipas. Pasakotojas niežėjo imtis iniciatyvos ir tą nuobodų egzempliorių paversti džiaugsmingu raštu, kuris priverstų mano skaitytojus šypsotis, juoktis, rūstauti ir verkti.

Žinote, pereikite nuo negyvo gyvenimo prie gyvenimo užpildytos kopijos.

Viskas man ėmė keistis, kai aš pagaliau suteikiau savyje pasakotojui laisvą mintį ir supratau, kad TAIP, pasakojimui taip pat tenka vieta ne kūrybiniame rašyme.!

Štai kodėl aš parašiau šį vadovą – išmokyti jus 7 pasakojimo metodų, kurie sužavės jūsų skaitytojus ir įtraukia juos ne tik pažintiniu lygmeniu (jie skaito jūsų turinį, kad išmoktų kažko naujo, tiesa?), Bet ir „žarnyno“ lygiu (nes mes, žmonės, esame niekas be savo emocijų).

Nieko nereiškia pasakojimo, kai reikia prisijungti prie kitų žmonių.

Skaitykite toliau, nes aš jums pasakysiu kodėl.

Pasakojimo galia

Pasakojimo galiaNuotrauka: Pasakojimas, „Concord Library“ iš Local Studies NSW (kopija)

Alexas Limbergas parašė nuostabų pasakojimą apie pasakojimus „BoostBlogTraffic.com“ ir paliko mane užsikabinti iki paskutinės eilutės, ir atspėk, ką – norėdamas parašyti savo įrašą apie pasakojimą, Aleksas panaudojo … pasakojimą!

Jis papasakojo apie Scheherazade pasaką nuo Vienas tūkstantis ir viena naktis sudominti skaitytoją ir protingai pavyko išlaikyti šį susidomėjimą:

(…)

Ir kiekvieną vakarą karalius negailėjo jai gyvybės dar tik vienai dienai.

Tačiau kiek ilgai ji galėjo tęsti šį pavojingą žaidimą?

Turėsite palaukti, kad sužinotumėte. Bet pirmiausia pažvelkime į galingą triuką, naudojamą Scheherazade.

Kodėl 30.000 metų triukas vis dar veikia ir šiandien

Kol egzistavo žmonės, mes buvome įprasti patenkinti vieną potraukį. (Ne, ne tai, ką jūs galvojate.) Aš kalbu apie pasakojimus.

Maždaug prieš 30 000 metų, kai mūsų protėviai jaudinančią pasaką apie paskutinę mamuto medžioklę iškabino į uolų sienas, jų kirpčioti draugai turėjo nekantriai vartoti šias istorijas..

Taip yra todėl, kad istorijų poreikis yra giliai į mūsų smegenis.

(…)

Tada Aleksas toliau aiškino, kaip tuokiesi pasakojimų ir tinklaraščių sudarymo klausimais, prieš tai, kai paskutinėse savo žinutės pastraipose jis papasakojo skaitytojui, kaip baigėsi Scheherazade istorija.

Aš juokauju, kad ne – jo įrašas sulaukė 93 entuziastingų komentarų!

Matote, pats gyvenimas yra apie istorijas. Viskas, ko mes mokomės, galvojame ir darome, supa istorija – mūsų gyvenimo istorija, vedanti į tą tikslią akimirką:

 • Jūs išmokote naudotis sena siuvimo mašina? Yra tokia istorija, kad jūs lankėtės siuvimo kursuose, kurie, jūsų manymu, bus tokie nuobodūs, tačiau iš tikrųjų atvėrė jums krūvą naujų kūrybinių durų..
 • Jūs uždėjote daug pinigų pardavinėdami sriubos virimo knygas? Čia pasakojama, kaip bėgant metams jūs susidomėjote sriubomis ir kokia sėkmė jums buvo pradėta rinkti, kai žmonės gyrė jūsų kūrybinius receptus..

Kaip sako Alexas savo įraše, žiniatinklis užpildytas istorijomis – viskas, ko jums reikia, yra paieškos variklis, norint rasti tuos (tikrus ar išgalvotus), kurių jums prireiks jūsų įrašams, taip pat žmonės su įdomiu fonu, kuriuos galite apklausti, kad galėtumėte pridėti tikra, patikima ir susiejama jūsų pranešimo istorija (skaitytojai mėgsta interviu paremtus pranešimus).

Ar galėtum tiesiog paragauti pasakojimo galios?

Gerai. Tai pasakytina apie 7 pasakojimo būdus, kuriais jūs esate čia.

Pasakojimo technika Nr. 1: pradėkite nuo vaizdo

Vaizduoja žmogų. Objektas. Vieta. Naudokite žodžius, kurie kalba penkiomis prasmėmis ir padeda skaitytojui „pamatyti“ istoriją, kurią ketinate papasakoti.

Pirma pastraipa, sukurianti psichinį vaizdą, priverčia skaitytoją tęsti, skaityti daugiau ir geriau sekti jūsų mintis. Ne gėlėta kalba, kad atitrauktų skaitytoją, bet scena, kuri jį sužavi ir užpildo ne tik jo mintis, bet ir visą jo aš.

Pavyzdys (tema yra „gėlių aromatai“):

Mano nosis dilgčiojo, kai įėjau į maisto prekių parduotuvę.

Rožių ir gardenijų kvapas nušvietė mano nuotaiką ir aš nustojau jį įkvėpti. Tada apsidairiau aplinkui, tikėdamasis pamatyti gėles, bet nė vienos nemačiau..

Parduotuvės prižiūrėtojas pažvelgė į mane ir pašnibždėjo. „Tai nėra tikros gėlės, tiesiog šis namų kvapas iš„ ABC Brand “, – sakė ji.

Nustebęs sulaikiau kvėpavimą. „Koks aromatas?“

Patogūs rašymo patarimai:

Jei jums netinka tinkamas vaizdas arba jums reikia daugiau įkvėpimo, pagalvokite apie filmus, trumpas istorijas ir net televizijos reklamas. Stebėkite ir skaitykite keletą žodžių, atkreipkite dėmesį, bandydami naudoti vaizdus atitinkančius žodžius.

Kita technika, kuria dažnai naudojuosi, yra atvaizdo suradimas naudojant „Compfight“ ar „Pixabay“ (arba tiesiog naudojant paieškos variklio paveikslėlių skirtuką) ir naudoti jį siekiant padėti mano pojūčiams susisiekti su mano smegenimis sugalvoti tinkamus žodžius, arba aš tiesiog galiu apibūdinti tai, kas Matau vartodamas juslinius žodžius.

Pasakojimo technika Nr. 2: Parodykite ne tik temą žmogui

Padėkite žmogaus patirtį prieš temos sukimąsi po ranka, jei norite užkabinti skaitytoją ir laikyti jį puslapyje nuo pradžios iki pabaigos.

Kai pasakojate istoriją, pagrindinis dėmesys neturėtų būti skiriamas temai, į kurią bandote atkreipti skaitytoją. Jei tai padarysite, kopija pasirodys nuobodi ir apibūdinanti, o skaitytojai pabėgs. Vietoj to, papasakokite jiems apie žmogų istorijoje, naudokite anekdotus, priverskite žmogų sužibėti, nagrinėdami nagrinėjamą temą.

Jūsų tema yra įrankis ir aplinka, bet žmogus yra pagrindinis veikėjas. Jei norite, kad skaitytojai sudomintų tai, ką bandote pasakyti, arba įtikintumėte juos pirkti, padėkite jiems atsidurti jūsų pasakojimo žmogų – jiems bus lengviau pradėti galvoti apie įrankio ar temos naudojimą. kaip ir tavo kopijos herojus.

Pavyzdys (tema yra „bendruomenės klausimų vertinimas ir sprendimas“):

Mano tinklaraščių partneris nebuvo visiškai įsitikinęs, kad galime priversti dirbti visą internetinę bendruomenę. Per daug dramos, per mažai atviriausių narių pastangų, kad valdyboms būtų suteikta tikra vertė.

Nors aš susikoncentravau į naujų strategijų ir gudrybių mokymąsi, kaip patobulinti mūsų internetinę bendruomenę, tačiau mano partneris nepagailėjo pastangų, kad bendruomenė dirbtų – ji perėjo dešimtis gijų ir įrašų, kad galėtų stebėti narių elgesį, ir pranešdavo nariams. vienas, užduodamas jiems klausimus ir tiesiogiai iš jų mokantis to, ką jie iš tikrųjų norėjo pamatyti mūsų forumuose.

Nors aš kreipiausi į problemą iš „techninės“ pusės, ji ėmė tiesiai spręsti realią mūsų problemą – ne platformos, bet žmonių problemą..

Būtent taip ji tapo bendruomene iš dramos zonos į asmeninio augimo ir bendradarbiavimo vietą: (…)

Patogūs rašymo patarimai:

Savo pasakojime ne tik aprašykite asmens veiksmus, bet ir daug dėmesio skirkite jo motyvacijai bei idėjoms ar verslo filosofijai, paskatinusiai juos daryti tai, ką jie padarė.

Norite, kad skaitytojai dėvėtų jūsų pasakojimo žmogaus batus, galvotų ir jaustų, ką jaučia, kol kiekvienas atliktas veiksmas ir kiekvienas įrašas pateiktas patarimas skaitytojui atrodo kaip logiška pasekmė – kitaip tariant, norite sukurti ryšį pažinimo lygis, be emocinio lygio.

Pasakojimo technika Nr. 3: pradėkite nuo vaizdo įrašo, kuriame pasakojama istorija …

… tada susiekite pasakojimo taškus su savo tema

Vaizdo įrašas neturi būti jūsų, tačiau jis turi parodyti jūsų mintis ir pristatyti jūsų istoriją. Tai gali būti muzikinis vaizdo įrašas, įvadinis vaizdo įrašas, vaizdo įrašo ar filmo ištrauka (jei turite teises ar filmas yra viešai prieinamas – dėl to galite kreiptis į „Archive.org“)..

Paimkite kiekvieną svarbią sceną ar pranešimą vaizdo įraše ir paverskite jį savo įrašo potekste – prijunkite istoriją prie savo temos ir patarimus, kuriuos suteikiate skaitytojams..

Pvz., Šis Will Blunt įrašas, iškart po įžangos, sujungia „The Beatles“ muzikinį vaizdo įrašą („With a Little Help from My Friends“) su jo pranešimu su srauto generavimu ir tinklaraščių įrašų reklamavimo patarimais tinklaraštininkams ir Will Blunt. supažindina su labai intriguojančia pastraipa:

Ar tu pasiruošęs?

Prieš pasinerdami į jį: Noriu, kad jūs spustelėtumėte paleisti šį vaizdo įrašą ir klausytis „The Beatles“ muzikos, kai jūs skaitote įrašą … Tai atspindi reklamos proceso esmę..

Jūsų vaizdo įrašas gali papasakoti istoriją arba „sugadinti“ pranešimą, pavyzdžiui, TV reklamą ar muzikinį vaizdo įrašą, tačiau formatas nesvarbus; svarbu yra tai, kad pats vaizdo įrašas suteikia postūmio ir vėliau papildo jūsų tinklaraščio įraše nagrinėjamą temą.

Pavyzdys (tema yra „tinklaraštininko unikalumas turėtų išryškėti“):

Ar skaitytojai gali jus pamatyti kaip fejerverką?

Galite jaustis kaip tamsioje vietoje, be savo šviesos, nes visų kitų šviesa užges jūsų visų pastangų kibirkščiai..

Bet tau nelemta amžinai likti tamsiu daiktu.

Pažiūrėkite, ką apie tai dainuoja Katy Perry:

Jūs esate fejerverkas, esate nepakartojamas, todėl geriau išnaudokite visas galimybes.

Tegul niekas nenustato, kas tu turi būti.

Kaip galite paversti savo tamsaus, baikštaus, bauginančio tinklaraštininko įvaizdį gyva, originalia, putojančia asmenybe, kurią myli jūsų skaitytojai (ir kuri jus tikrai atspindi)?

Čia yra 6 patarimai jums: (…)

Patogūs rašymo patarimai:

Nusprendę naudoti vaizdo įrašą kaip pasakojimo įtaisą savo tinklaraščio įraše, galite naudoti metodą „pirmasis vaizdo įrašas“ arba „pirmasis pranešimas“..

Will Blunt pasinaudojo „The Beatles“ muzikiniu vaizdo įrašu, naudodamas požiūrį į pirmąjį pranešimą – vaizdo įrašo pranešimas sutampa su pranešimu, kurį jis perduoda savo pranešime, ir jį papildo, tačiau įrašas yra atskiras net ir be vaizdo įrašo.

Aukščiau parašytame pavyzdyje naudojamas Katy Perry vaizdo klipas, kuriame pateikiamas pirmasis vaizdo įrašas – vaizdo įrašas pristato temą ir apžvelgia pagrindinį įrašo pranešimą, tada pats įrašas remiasi vaizdo įraše papasakota istorija..

Jūsų požiūrį galite pasirinkti patys. Tai priklauso nuo to, kokius kabliukus į jūsų auditoriją reaguoja palankiau.

Pasakojimo technika Nr. 4: būkite asmeninis tinklaraštininkas

Asmeninis internetinis dienoraštis kreipiasi į skaitytojus, nes kalba apie emocijas, pasakoja apie gyvenimą, parodo, koks žmogus yra už kopijos

Skaitytojai mėgsta asmeninius internetinius dienoraščius, nes jie gali atsidurti jūsų gyvenimo pasakose, lygiai taip pat, kaip jie gali būti susiję su romano ar trumposios novelės veikėjais..

Praėjusiais metais kalbėjau apie tai, kaip rašyti kaip asmeninis tinklaraštininkas WHSR, tačiau šiame skyriuje noriu jums parodyti, kaip asmeninius pasakojimus rašiau remdamas įrašą savo tinklaraštyje „Luana.me“:

Pavyzdys (tema yra „nagų dildės“):

Man buvo 10 metų, kai klasės draugas man pasakė, kad turiu gražiai apvalius nagus.

Pažvelgiau į rankas ir stebėjau pirštus, taip, ji gali būti teisinga, jie atrodė tvarkingi su mano skaitmenų apvalia forma.

„Bet aš nenoriu dėvėti lenkų“, – pasakiau su poza.

„Nereikia naudoti lako“, – pridūrė mano klasės draugas, – tiesiog geras nagų failas, kad jie būtų gražūs ir prižiūrimi.

Aš metų metus nemačiau tos klasės draugės ir net neprisimenu jos vardo, tačiau ji buvo teisi – man nereikėjo nagų lako, tiesiog geros krūvos nagų dildių, kurias galėjau panaudoti savo nagams formuoti ir palaikyti sveikus. ir garsas. Buvo puiku!

Kai man suėjo 14 metų, viena iš mano tetų man nupirko manikiūro rinkinį, kuriame buvo du aliuminio nagų failai. Jie buvo blizgūs ir gražūs, tačiau bėgant metams jie aprūdijo ir keli skalbiniai buvo padaryti neteisingai, todėl aš turėjau juos išmesti.

Taigi dabar gavau vieną iš dviejų likusių variantų:

 • Plastikiniai nagų failai (jie kainuoja kelis centus Kinijos parduotuvės centre)
 • Pusiau plastiko, pusiau stiklo arba viso stiklo bylos

Man patinka plastikiniai nagų dildės, tačiau jie linkę lengvai lūžti. (…)

Stiklo nagų dildės yra visiškai kita istorija.

(…)

Tai mano stilius. Aš rekomenduoju jums mankštintis ir mankštintis, kol rasite savo asmeninį stilių.

Patogūs rašymo patarimai:

Labai vilioja tęsti savo asmeninę istoriją ir nekelti pridėtinės vertės skaitytojui. Venkite to, nes tai atstumia skaitytoją, o ne tempia.

Atminkite, kad nišos skaitytojas ateina į jūsų tinklaraštį tam tikru tikslu – sužinoti ką nors naujo apie savo nišą ar pramonės sritį, apklausti skirtingas nuomones tam tikra tema ar išspręsti problemą, su kuria jie susiduria dabar..

Pasakodami pasakojimą, jie gali lengvai pasinerti į temą (žr. Kitą techniką Nr. 5) ir sutelkti dėmesį, susieti su savo patirtimi ir užmegzti ryšį labiau žmogišku lygmeniu, tačiau pasakojimas per se nėra tai, kas jie po to jie turi romanus ir mėgstamus (tikrus) asmeninius tinklaraščius.

Laikykitės asmeninių pasakojimų ir nišinių patarimų pusiausvyros.

Istorijos pasakojimo technika Nr. 5: panardinkite skaitytoją į nustatymus

Paimkite skaitytoją už rankos ir parodykite jiems kraštovaizdį. Pažvelkite į tai kartu, kad jie pamatytų tai, ką jūs taip pat matote.

… Aš tikiu, kad jūs ką tik tai pavaizdavote, ar ne? Buvote pasinėrę į aplinką, matėte, kaip scena vyksta priešais jūsų vaizduotę.

Tai padarė Alexas Turnbullis iš „Groove“ su savo įrašu pavadinimu „Kainodaros modelis, kuris padidino mūsų nemokamų bandymų pasirašymą 358% (ir pajamas 25%)“. Jis pradėjo nuo jo ir komandos scenos aplink savo virtuvės stalą, aptardamas kainų strategijas.

Prašau, atidarykite paštą ir perskaitykite jo įvadą – būsite sučiupti, tarsi sėdėtumėte prie to paties stalo su jais.

Tai pasakojimo galia: ji jus užkalbina scenoje.

Alexo Turnbulio įraše nustatytas nustatymas yra fizinis, tačiau jūsų nustatymai taip pat gali būti emociniai: pavyzdžiui, skaitytojui gali nereikėti tiesioginio jūsų el. Pašto informavimo vadovo, bet jiems gali būti įdomu ir pamatyti, ar tai tikrai tai, ko jiems reikia, todėl galite papasakoti istoriją, kad sužadintumėte tą smalsumą.

Apie kopiją, kuri emociškai siejasi su skaitytojais, ponia Liz įrašas pavadinimu „Kaip parašyti emociškai apmokestintą kopiją, kuri padidina pardavimus“ yra geras skaitymas.

Pavyzdys (tema yra „automobilių remontas po avarijos“):

Avarija! Jūsų automobilis atsitrenkia į tą trumpą plytų sieną, kurios nepastebėjote.

Ug! Jus jaudina, išsigandote, kas atsitiko nepataisomai. Patikrinate save – viskas gerai. Kiti žmonės iš gatvės ateina pažiūrėti, kaip tu eini, bet tikrai tau viskas gerai.

Tai netinkamas jūsų automobilis … visai! Turėsite išleisti pinigus remontui dabar, ir, gerumas, jūsų kitas atlyginimas nėra tiksliai rytoj.

Galbūt, jei turėtumėte pinigų, jūs išsinuomotumėte automobilių remonto tarnybą – o gal ir jums, – bet patys turite pataisyti skubiausias dalis.

Ar tai skamba pažįstamai?

Buvau ten, dariau tai. Tikrai. Šiame vadove viskas, ko sužinojau iš tos patirties:

 • Kaip remontuoti priekinius žibintus
 • Kaip atsisakyti paviršutiniškiausio lenkimo
 • Kaip sutvarkyti sulaužytą stiklą

(…)

Patogūs rašymo patarimai:

Pasinaudokite savo fantazija – ar galite pamatyti sceną, vykstančią prieš jūsų akis? Ar galite pajusti, ką jaučia veikėjas??

Jei negali, negali ir skaitytojas.

Ne tik rašykite savo sceną ir tęskite savo turinį, bet ir skaitykite, perskaitykite ir redaguokite savo istoriją, kol susitvarkysite (tai jūsų pranešimo kabliukas!).

Pasakojimo technika Nr. 6: naudokite anekdotą…

… tada prieš pateikdami patarimus savo tema, užduokite skaitytojams klausimus apie tai.

Anekdotas gali kilti iš jūsų, jūsų darbo ar kito žmogaus gyvenimo. Svarbu yra tai, kad jūs naudojate tai kaip išeities tašką, kad skaitytoją įtrauktumėte į savo turinį ir suteiktumėte reikiamus parametrus jūsų žinioms suprasti.

Venkite nesklandumų, tokių kaip ilgos aprašomosios dalys ir per daug nereikalingų detalių – jūs naudojate istoriją pranešimui perduoti, o ne rašote trumpą istoriją..

Pavyzdys (tema yra „kaip priversti vaikus valgyti daržoves“ mamos tinklaraštyje):

Visada buvo sunku priversti mano vaikus valgyti vaisius ir daržoves. (…)

Buvo viena proga, kai mano dukra atsisakė viso patiekalo, nes tai buvo vegetariška. Norėjau nusikirpti plaukus! (…)

Ar jūs tai taip pat patyrėte??

Kaip priversti vaikus valgyti daržovių?

Kaip mes turėjome savo vaikus valgyti daržoves

Sprendimą man pateikė mano vyras. Štai kaip tai mums veikė: (…)

Patogūs rašymo patarimai:

Padarykite skaitytojui kuo lengvesnį perėjimą prie antrosios savo laiško pusės, naudodami daugiau nei vieną klausimą ar du klausimus, jei manote, kad tai būtina.

Svarbu, kad skaitytojas atsilieptų į šį pirmąjį raginimą veikti prieš pradėdamas spręsti savo temą ar duoti patarimų. Nauda? Jie parodys daugiau susidomėjimo tuo, ką jūs paruošėte jiems skaityti ir veikti.

Ši pasakojimo technika veikia geriau, jei savo laiško pabaigoje pridėsite antrą raginimą veikti, paprašydami skaitytojų, kad jie praktiškai patartų jūsų patarimus ir pasidalytų jų istorijomis, kaip jūs darėte su savo anekdotu..

Žr. Kitą 7 punktą, kaip naudoti skaitytojų istorijas jūsų įrašams.

Pasakojimo technika Nr. 7. Dalytis skaitytojo istorija …

… ir atsakykite į klausimus savo žinutėje.

Įpraskite, kad jūsų skaitytojai kiekvienos žinutės pabaigoje pasidalintų savo istorijomis komentaruose arba el. Paštu.

Tada naudokitės jų istorija norėdami pradėti naują įrašą ir būtinai išspręskite visus klausimus, kurių reikia norint atsakyti į skaitytojo klausimą ar išspręsti jų problemą..

Jei turite skaitytojo leidimą viešai pasidalyti istorija savo tinklaraštyje, galite naudoti ją kaip kabliuką ir įrodyti autentišką susidomėjimą bendravimu su savo skaitytojais, kad pritrauktumėte daugiau skaitytojų į savo turinį, kuris apimtų realias problemas (ir atsakymai į juos) jie susiduria kiekvieną dieną arba su jais reikia atsikratyti.

Pavyzdys (tema yra „interneto naudojimas studijoms“):

(…)

Mūsų paskutinio įrašo komentare mūsų skaitytojas Matthew Smith rašė:

Kol susikoncentruoju ties savo kursiniais darbais ir nesivaikštau po internetą vilkinti, man gera eiti … ar taip, aš pagalvojau! Bet iš tikrųjų tai daug, daug sunkiau padaryti be disciplinos. Ką tu manai? Ar turėčiau išbandyti „Pomodoro“ techniką ar ką nors panašaus?

Mielasis Matthew (ir visi studentai, skaitantys mano tinklaraštį), jūs tikrai galite išbandyti „Pomodoro“ techniką, norėdami valdyti savo tyrimų laiką internete, tačiau leiskite man pasakyti:

Padarysite daug geriau, jei naudosite „Pomodoro“ kartu su daug laiko planavimu.

Pvz., Galite skirti 20 minučių iš 30 savo istorijos esė tyrimui, tada naudokite likusias 10 minučių, kad šiek tiek atsipalaiduotumėte ir mėgautumėtės trumpu pokalbiu su draugais „Facebook“ ar žiūrėtumėte muzikinį vaizdo įrašą „YouTube“.

(…)

Patogūs rašymo patarimai:

Pasirinkdami skaitytojų istorijas ir klausimus, kuriuos naudojate savo žinutėse, būkite išrankūs – skaitytojai greičiausiai užduos daug klausimų ir mielai pasidalys kiekvienu asmeniniu anekdotu, kuris jiems ateina į galvą, tačiau atminkite, kad jūsų tinklaraštis nėra forumas ir jūs turėtumėte pateikti savo auditorijai pirmiausia reikia.

Taigi paklauskite savęs: ar ši skaitytojo istorija yra geras anekdotas, naudojamas įraše šia tema? Ar likusi mano skaitytojų grupė tai įvertins ir iš jos pasimokys?

Kitaip tariant, nepamirškite kitų skaitytojų, stengdamiesi patenkinti vieno skaitytojo poreikius.

Pirmų rankų patirtis

Kas yra net 7 būdai be pridėtinės vertės, susijusios su pasakojimų galia, pateikiant pirmojo asmens sąskaitas?

Štai kodėl šiam įrašui aš daviau interviu su Matthew Gates of Professions Confessions of Professions ir Silvia Gabbiati, medicinos asistente ir buvusia italų žurnalų rašytoja, abiem dideliais istorijų pasakojimo įrenginio gerbėjais profesionalių rašymų metu..

Matthew Gates of ConfessionsOfTheProfessions.com

Matthew Gatesas papasakojo savo požiūrį ir pasakojimo pasakojimo patirtį:

matinės vatosMano svetainė buvo labai sėkminga dėl pasakojimų.

Tiesa ar ne, visiems patinka gera istorija, bet dar svarbiau: žmonėms patinka istorijos, su kuriomis jie gali susieti ir iš kurių juoktis.

Žmonės mėgsta skaityti istorijas ten, kur jaučiasi skaitydami apie save, nes galbūt jie išgyveno ar išgyvena tam tikrą situaciją. Užfiksuokite tą ryšį ir turėsite skaitytoją, kuriam labai patinka tai, ką rašote. Viskas, ko jums reikia, yra vienas straipsnis, su kuriuo kažkas gali būti susijęs, ir tikėtina, kad jie grįš, jei esate tokio tipo pasakotojai. Aš visada buvau tokio tipo pasakotojas: kai pasakojau istoriją, man patinka, kad žmonės santykiauja su tuo, ką sakau. Priešingu atveju istorija tiesiog nuobodi auditorijai, kuri negali susitapatinti.

Tai būtų tarsi turtingo verslo žmogaus politikas, kuris gimė turtingoje šeimoje ir niekada nebuvo patyręs sunkumų būti palaužtas ar neturtingas, bandydamas perduoti savo gyvenimą vargšui. Nei vienam varganam žmogui tikrai nerūpi ko nors turtingo ir turtingo žmogaus kovos, ypač jei jie ten gimė. Stengiuosi pasakoti istorijas taip, kaip komikas. Daugelio komikų sėkmės priežastis yra ta, kad jie pasirenka temas, su kuriomis gali susidurti auditorija. Louisas CK, kurį aš žaviuosi, yra labai žinomas kaip tai darantis: jis yra 40-ies metų viduryje, išsiskyręs, 2 vaikai, su daugybe įprastų kasdienių problemų ir situacijų, su kuriomis susiduria, ir jei jūs žiūrite jo komediją, jis turi visą auditoriją juokėsi visą laiką. Jis nesako nieko naujo ir kitokio. Jis klausytojams pasakoja apie savo asmeninius išgyvenimus, pažįstamus, panašius išgyvenimus ir tuos pačius tikslus, kuriuos auditorija galvoja ar išgyvena asmeniniame gyvenime, ir jie visi yra visiškai susiję su tuo, apie ką jis kalba, ir tai yra sėkmingas pasakojimo būdas..

Mano svetainė atsirado ne tik dėl mano pačios patirties, bet ir klausant kitų, ir to, ką jie išgyveno darbe, gerai ar blogai, ir užrašiau. Nesvarbu, ar klientas atėjo, ir atidavė jiems 50 USD, ar bendradarbis mėgino mušti juos į nugarą, ar jų viršininkas buvo asile. Kad ir kaip būtų, kiekvienas turi savo istoriją. Mano devizas: jei kada nors gyvenime dirbote dieną, turite papasakoti istoriją.

Aš pasinaudojau šiuo devizu ir taip gimė www.confessionsoftheprofessions.com. Aš, aišku, nežinau, ką visi išgyvena ar išgyveno, todėl atidariau savo tinklaraštį, kad bet kas galėtų paskelbti. Aš laikau „mano svetainę“ „žmonių svetaine“. Tai jau nebe mano, nes dalinuosi ja su tūkstančiais bendraautorių. Tiesiog esu moderatorė, įsitikinusi, kad straipsnis gerai skaitomas, nėra rašybos klaidų, ir turiu kelias gražias nuotraukas, kurios pridedamos prie straipsnio. Aš suplanuoju paskelbimo datą ir ji bus išsiųsta į internetą. Bendrindamas savo svetainę su kitais ir atverdamas ją visiems, kad galėčiau prisidėti, tai padeda man ir toliau kasdien publikuoti straipsnius, taip pat [skatina] kitus dalytis savo straipsniais su savo socialinės žiniasklaidos tinklais, o tai savo ruožtu padeda vairuoti srautą į mano svetainę. Tai yra puikus abipusis ryšys, keičiantis srautu.

Bėgant metams svetainė, kurią peržiūri tik mano mama ir mano draugė, tapo daugiau nei keliais tūkstančiais lankytojų per dieną. Aš tiesiog laiminga, kad žmonės randa mano straipsnius ir džiaugiasi straipsniais, kuriuos ten dedu. Tikiuosi, kad žmonės daug gauna iš straipsnių ir tai tam tikru būdu padeda jiems asmeniniame gyvenime.

Silvia Gabbiati, medicinos padėjėja ir buvusi rašytoja

Mano sena draugė Silvia Gabbiati, pagyvenusių žmonių paslaugų centro Romoje, Italijoje, medicinos asistentė ir pedagogė, per „Facebook“ pokalbį sutiko duoti interviu apie savo ankstesnę istorijų pasakojimo patirtį, kai ji rašė vietinius laikraščius, tokius kaip „Notizie in Controluce“ nuo 2008 iki 2011:

Silvia GabbiatiLuana: Aš žinau, kad savo straipsniuose naudojate pasakojimo techniką. Kodėl šis pasirinkimas ir kokie rezultatai jį privertė jus?

Silvia Gabbiati: Pasakojimo technika leido man sukelti stiprius jausmus ir emocinį patrauklumą skaitytojams: skaitydami istoriją galime atpažinti save jos siūlomose vertybėse ir įgyti naujų požiūrio taškų. Skaitytojas jaučiasi įsitraukęs į patikimą pasakojimą apie išgyvenimą, dar geriau, jei jis ateina iš rašytojo gyvenimo, kad pojūčiai, prisiminimai, apmąstymai ir asmeninės mintys spontaniškai pradėtų rasti kelią į skaitytojų mintis ir širdį. Naratyvai visada turėjo lemiamą vaidmenį ugdant žmogaus sąžinę. Manau, kad ši technika, jei ji tinkamai atliekama, turi didelį potencialą, ypač dėl savo galios atskleisti istorijoje aprašytos realybės ir situacijų žmogaus veidą ir dažnai suvokiama kaip aseptika ir emociškai toli nuo skaitytojo..

Luana: Ar gavote teigiamų atsiliepimų iš savo skaitytojų ar redaktoriaus, kad naudojote pasakojimo techniką?

Silvia Gabbiati: Aš padariau, bet visai straipsniams, ne konkrečiai pasakojimo technikai.

Luana: Kokių atsiliepimų gavote?

Silvia Gabbiati: Jiems patiko mano rašymo stilius ir ypač perteikta žmonija [pasakojimuose].

Luana: Kokį požiūrį pasirinkote pasakojimui?

Silvia Gabbiati: Kartais aprašydavau įsivaizduojamas situacijas, stengdamasis kuo geriau suformuoti istorijos veikėjo profilį, kad identifikavimo procesas (skaitytojui) būtų judresnis ir galingesnis; Kitus kartus aš naudodavau situacijas, kai gyvenau su pirmuoju asmeniu, bet aš turėjau alter-ego charakterį, gyvendamas jose.

Luana: Kokį svarbiausią patarimą duotumėte rašytojams, norintiems naudoti pasakojimo techniką?

Silvia Gabbiati: Pirmiausia aprašykite realias situacijas, kurios sužadins žmonių susidomėjimą. Niekam nepatinka skaityti aiškių pasakojimų be emocijų ir aistros rašant! Tada išsamiai aprašykite kontekstą, ypač veikėją, kad skaitytojas su jais susipažintų ir skaitymo pabaigoje pradėtų juos laikyti draugu, kažkuo pasimokyti. Svarbu atkreipti dėmesį į emocinį aspektą.

Siūloma skaityti: „Sean d’Souza“ atliktas smegenų auditas

Kai paprašiau tinklaraštininkų pateikti pasakojimų patarimų, kuriuos reikėtų įtraukti į šį įrašą, tinklaraštininko draugas man papasakojo apie šią knygą, kuri padėjo jam patobulinti savo rašymą ir sėkmingai padidino savo keturis kartus.

Pirmuosius 34 „The Brain Audit“ puslapius nemokamai galite rasti PDF formatu čia. Aš juos perskaičiau ir galiu pasakyti – D’Souza metodas, naudojamas auditorijos kalbai perduoti jūsų žiniai ar pasiūlymui (arba papasakoti savo istoriją), veikia.

Knygoje yra daugiau, tačiau reikia atsižvelgti į tai, kad kuo arčiau jūsų skaitytojo bus, tuo daugiau jūsų rašysime užmegzti ryšį ir galiausiai paversti.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map