5 najlepszych wtyczek kalendarza do WordPress

Budowa witryny WordPress jest procesem progresywnym. Zawsze powinieneś szukać nowych funkcji i ulepszeń, które mogą podnieść Twoją markę na szczyt.


Szczególną funkcją, której nie zawsze można znaleźć w witrynach opartych na WP, jest kalendarz online. Zazwyczaj są one używane do rezerwacji online i zarządzania wydarzeniami, ale możesz również skorzystać z wtyczek kalendarza do rozpowszechniania ogłoszeń. Oczywiście można je również dodać ze względu na ich wartość estetyczną.

Jak zawsze, musisz zachować szczególną ostrożność podczas integracji nowych wtyczek z witryną WordPress. To powiedziawszy, oto lista pięciu najpopularniejszych wtyczek kalendarza, ich funkcji i powodów, dla których warto z nich korzystać:

1. Kalendarz wydarzeń

Teren: http://wp-events-plugin.com/ – Cena £: Bezpłatnie / 75 USD za 1 stronę

Pod względem funkcjonalności i wszechstronności Kalendarz wydarzeń i Menedżer wydarzeń są na równi. Główną różnicą jest to, że Event Manager ma bardziej rozbudowane funkcje rejestracji i rezerwacji wydarzeń bez potrzeby stosowania dodatków.

Dodanie wydarzenia za pomocą Event Managera obejmuje podobne kroki z Kalendarzem wydarzeń. Oprócz identycznego układu menu, ich interfejsy do edytora są również prawie identyczne.

Aby wyświetlić kalendarz na stronie, musisz użyć krótkiego kodu podobnego do: [events_calendar full = ”0” long_events = ”1”]. Aby uzyskać więcej informacji na temat skrótów Menedżera zdarzeń i sposobu ich używania do konfigurowania kalendarza, zapoznaj się z tym przewodnikiem na ich oficjalnej stronie internetowej.

Ważne funkcje:

 • Darmowe cykliczne wydarzenia – Event Manager pozwala ustawić powtarzające się zdarzenia bez konieczności płacenia za wersję premium.
 • Panel rezerwacji – Kolejną zaletą Event Managera jest wbudowany pulpit rezerwacji. Umożliwia to monitorowanie i zarządzanie wszystkimi rezerwacjami wydarzeń w jednym miejscu.
 • Głęboka personalizacja – Wreszcie, Event Manager ma mnóstwo ustawień, które pozwalają skonfigurować sposób działania i wyglądu kalendarza. Wszystko, od rozmiarów obrazów po wiadomości przesyłane, jest w pełni edytowalne w „Zdarzeniach” > „Ustawienia”.

3. Prosty kalendarz

Teren: aktualny/ – Cena £: Bezpłatnie / 9 USD miesięcznie w wersji Pro

Spośród wszystkich wtyczek kalendarza zawartych na tej liście kalendarz wydarzeń All-in-One firmy Time.ly ma najbardziej intuicyjny i przyjazny interfejs. Dzieje się tak dzięki prezentacji ustawień. Wszystko jest podzielone na trzy zakładki: Wyświetlanie zdarzeń, Dodawanie / edycja zdarzeń i Zaawansowane.

Na karcie Wyświetlanie zdarzeń możesz skonfigurować wszystko związane z wyglądem kalendarza. Obejmuje to domyślne widoki kalendarza, zawijanie słów, filtrowanie treści itd. Warto również zauważyć, że możesz po prostu bezpłatnie podłączyć motyw kalendarza, przechodząc do sekcji „Wydarzenia” > „Motywy kalendarza”.

Ponadto możesz dostosować wygląd swojego kalendarza, przechodząc do „Wydarzenia” > „Opcje motywu kalendarza”. Niektóre z dostępnych ustawień obejmują kolor tła kalendarza, podstawowy rozmiar czcionki, wygląd przycisku i tak dalej.

Ważne funkcje:

 • Wizualna wierność – ly ułatwia użytkownikom dostosowanie wyglądu kalendarza bez pisania jednego wiersza kodu.
 • Twórca widgetów – Jeśli masz witrynę zewnętrzną, która nie korzysta z WordPress, możesz użyć Kreatora widżetów, aby wygenerować prosty kod do umieszczenia na stronie. Możesz dowiedzieć się więcej, odwołując się do ich instrukcji obsługi tutaj.
 • Dodatki – ly oferuje również kilka użytecznych dodatków, takich jak integracja z Twitterem, rozszerzone widoki i import CSV.

5. Kalendarz rezerwacji

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map