7 porad, jak zmniejszyć rozmiar bazy danych WordPress

Poważnie przyspiesz swoją stronę internetową obsługiwaną przez WordPress?


Wtedy zapewne wydasz pieniądze na niezakłócony projekt lub kody, które skracają czas ładowania witryny.

A jeśli jesteś podobny do typowego webmastera, chętnie pochłaniasz arkusze, ebooki i seminaria internetowe, które uczą Cię, jak zwiększyć szybkość witryny.

Ale okazuje się, że nie będziesz musiał kucać trochę ciasta.

Dlaczego pytasz?

Ponieważ zmniejszając rozmiar bazy danych WordPress może znacznie skrócić czas ładowania witryny i poprawić jej szybkość.

Nie jest tajemnicą, że wyszukiwarki przywiązują dużą wagę do szybkości witryny, a czas ładowania witryny może w niewielkim stopniu wpływać na pozycję w wynikach wyszukiwania. Nie oznacza to konkretnie, że szybsza witryna zwiększy twój ranking, ale pomaga robotom indeksującym w łatwym dostępie do twoich stron internetowych i zapewnia lepszą obsługę użytkowników.

Im większa jest baza danych WordPress, tym więcej czasu może zająć renderowanie stron dla osób odwiedzających witrynę. Konieczne jest więc oczyszczenie bazy danych WordPress i zmniejszenie jej rozmiaru. Z czasem baza danych może mieć nieużywane rekordy, zbędne wpisy i tabele, które można bezpiecznie usunąć bez wpływu na inne elementy witryny. Pomoże to usunąć czas ładowania na serwerze i poprawi wydajność Twojej witryny.

Ciekawy, jak zmniejszyć rozmiar bazy danych WordPress? Poniżej przedstawiono siedem kroków, aby zmniejszyć rozmiar bazy danych WordPress, który można natychmiast zastosować w praktyce:

1. Usuń niechciane wtyczki

1

Czy wiesz, że istnieje ponad 20 000 wtyczek WordPress? Łatwość instalacji wtyczki jest jednocześnie błogosławieństwem i przekleństwem. Twoja baza danych zawsze cierpi z powodu wzdęć wtyczek, ponieważ każda wtyczka, nawet gdy jest dezaktywowana, dodaje więcej kodu do załadowania WordPress.

Zrób więc swoją bazę danych, swoją stronę, przysługę i usuń wszystkie wtyczki, z których nie korzystałeś od dłuższego czasu. Można to łatwo zrobić poprzez sekcję wtyczek na pulpicie WordPress.

2. Usuń komentarze spamu i niechciane kody

2)

W folderze spamu i kosza powinny znajdować się komentarze i posty: jest to niepotrzebny bałagan, który musisz usunąć. Powinieneś także usunąć wszelkie poprawki postów, które zostały pozostawione jako wersje robocze, a zamiast tego opublikowano nowe posty.

Możesz użyć wtyczki optymalizującej WP, aby wykonać zadanie jednym kliknięciem. Jednocześnie możesz użyć wtyczki Wyczyść opcje dla WordPressa, aby znaleźć nieużywane tabele w bazie danych i wyczyścić je.

3. Użyj zapytań MySQL

Wtyczka Akismet zwiększa rozmiar bazy danych w wielu przypadkach ze względu na tabelę o nazwie wp_commentmeta. Zainstaluj wtyczkę WP db manager > uruchom następujące dwie opcje zapytania – można je uruchomić z pulpitu nawigacyjnego WordPress (ale uruchom każdą z nich osobno):

USUŃ Z wp_commentmeta GDZIE NOT_id komentarz NIE WYBIERZ (WYBIERZ id_ komentarza Z wp_comments);
USUŃ Z wp_commentmeta GDZIE meta_key LIKE „% akismet%”;

Twoja instalacja WordPressa może być nieco inna, więc nie zapomnij sprawdzić nazwy tabeli przed zastosowaniem powyższych zapytań. Następujące zapytania SQL są również pomocne w zmniejszaniu rozmiaru bazy danych:

USUŃ Z wp_postmeta GDZIE klucz_meta = "_edit_lock";
USUŃ Z wp_postmeta GDZIE klucz_meta = "_edit_last";

4. Kompresuj obrazy

4

Kompresowanie zdjęć może znacznie zmniejszyć ilość danych znajdujących się w bazie danych. Możesz użyć kompresji gzip, aby zmniejszyć rozmiar zasobów tekstowych, takich jak CSS, JavaScript i HTML.

Możesz także użyć wtyczki WP Smush.it, która kompresuje obrazy podczas przesyłania nowych do biblioteki multimediów, usuwając metadane z plików JPEG, konwertując pliki GIF na indeksowane pliki PNG, usuwając nieużywane kolory z indeksowanych obrazów i optymalizując kompresję JPEG. WP Smush.it będzie działał cicho za kulisami.

5. Wyłącz automatyczne zapisywanie

WordPress zapisuje zmiany wprowadzone w postach co 2 minuty i przechowuje je jako wersję. Wszystkie wersje pojedynczego wpisu są zapisywane jako osobne wpisy w bazie danych, co czyni drastycznie dużą bazę danych.

Jeśli piszesz długie posty, wyłączenie funkcji automatycznego zapisywania jest realnym rozwiązaniem. Dodaj następujący kod do pliku functions.php między zamykającymi i otwierającymi tagami php:

funkcja disableAutoSaveCompletely () {
wp_deregister_script (‘autosave’);
}
add Activity (‘wp_print_scripts’, ‘disableAutoSaveCompletely’);

6. Zoptymalizuj bazę danych WordPress

Baza danych to miejsce, w którym przechowywane są wszystko: komentarze, ustawienia, strony, posty, wtyczki i kody. Rozdęta baza danych oznacza, że ​​za każdym razem, gdy strona jest ładowana ponownie, znalezienie i wyświetlenie informacji może potrwać dłużej.

Dlatego musisz zoptymalizować bazę danych. Korzystanie z menedżera WP-DB lub wtyczki WP optymalizuj to świetny sposób na przywrócenie, naprawę, optymalizację i wykonanie kopii zapasowej bazy danych.

7. Użyj wtyczek pamięci podręcznej

Wtyczki buforujące, takie jak W3 Total Cache, tworzą statyczną wersję stron dla osób, które po raz pierwszy odwiedzają. Dostęp do bazy danych umożliwia wygenerowanie strony, gdy ktoś po raz pierwszy ją otworzy.

Dzięki wtyczce pamięci podręcznej wygenerowana strona jest przechowywana na serwerze, więc gdy użytkownik odwiedza stronę po raz kolejny, ta sama strona jest wstępnie generowana, a baza danych nie jest wywoływana.

Podejmij następujące kroki, aby zoptymalizować bazę danych WordPress. Zauważysz natychmiastowe rezultaty.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me