Dažādu valodu pievienošana WordPress

Mēs jau daudzkārt esam to teikuši – ka WordPress ir vispopulārākā satura pārvaldības sistēma. Saskaņā ar nesen veiktu aptauju tiek lēsts, ka vairāk nekā 50% no pasaules 1 miljona vietnēm darbojas WordPress satura pārvaldības sistēmā..


Noklusējuma valoda WordPress ir angļu. Bet liels skaits interneta lietotāju visā pasaulē nerunā angliski. Liels ir arī tādu iedzīvotāju skaits, kas nerunā angliski, un WordPress nevar ignorēt ievērojamu skatītāju loku, kas nerunā angliski. Arī WordPress citās valodās tiek plaši izmantots.

10 populārākās valodas, kuras tiek izmantotas WordPress vietnēs:

 1. Angļu valoda 54,2%
 2. Krievu val. 6,0%
 3. Vācu 5,8%
 4. Japāņu 5,0%
 5. Spāņu – 4,8%
 6. Franču 4,1%
 7. Portugāļu 2,6%
 8. Ķīniešu 2,2%
 9. Itāļu 2,1%
 10. Poļu 1,9%

Ja vēlaties lokalizēt vietni (tāpat kā to, ko mēs nesen darījām WHSR) vai būt pārliecināti, ka tā sasniedz mērķauditoriju valstī, kas nerunā angliski, jums ir jābūt vietnei, kas atrodas šīs vietas dzimtajā valodā, vai vismaz tulkošanas iespēja šajā valodā. WordPress ir iebūvēta spēja strādāt ar daudzām valodām.

WP iestatīšana dažādām valodām

1. WordPress informācijas panelī atveriet Iestatījumi > Vispārīgi.

Lapā Vispārējie iestatījumi ritiniet uz leju, lai lapas apakšā atrastu valodas iestatījumu. Nolaižamajā lodziņā jūs atradīsit daudzas valodas. Izvēlieties vajadzīgo un noklikšķiniet uz tā.

1a

Šajā izvēlnē parādīsies tikai tās valodas, kuras ir pilnībā iztulkotas. Tas nenozīmē, ka nevar izmantot valodas, kuras šeit nav uzskaitītas. Lai WordPress varētu darboties valodās, kuras nav izvēlnē, ir nepieciešams mazliet uzlabot.

WordPress daudzām valodām ir iespējams ar brīvprātīgo palīdzību. Šeit tiek izmantota tulkojuma gettext sistēma. Katrai valodai ir 2 failu komplekti – po faili (portatīvā objekta formāta fails) un mo faili (Machine Object fails), attiecīgi ar po un mo paplašinājumiem. Galveno veidni “po” izmanto WordPress tulkošanai citā valodā. Po failus var izmantot, lai rediģētu un uzlabotu tulkojumu.

Šeit varat uzzināt, vai jūsu valoda ir iztulkota. Tulkošanas komandu sasniegtais progress ir parādīts arī iepriekš norādītajās lappusēs. Jums jāatrod sava valoda un tā jālejuplādē. Izsaiņojiet lejupielādētos failus.

Es pieņemu, ka zināt savu ceļu uz FTP klientu, lai atjauninātu jūsu vietni. Jūs varat veikt izmaiņas lokāli un atjaunināt tās uz servera vai veikt nepieciešamos papildinājumus tieši resursdatora serverī.

Tagad WordPress direktorijā atveriet mapi WP-Content  (atrodas mapē public_html). Un šeit jums vajadzētu atrast valodas mapi un pievienot ma failu šai mapei. Tagad valodas failus esat ievietojis WordPress direktorijā. Jums vajadzēs uzdot WordPress izmantot šos failus.

Atveriet Wp-config.php failu teksta redaktorā un meklējiet define (‘WP LANG’ ”);

Un ievadiet savas valsts kodu un valodas kodu. Piemēram, ja vācu valodā runā Šveicē, jūs aizpildāt “de_CH” ar savu valodu un valsts kodu.

Lai uzzinātu savas valsts kodu un valodas kodu, varat iepazīties ar gettext rokasgrāmatu. Kad esat to pievienojis, saglabājiet failu un augšupielādējiet to WordPress saknes direktorijā. WordPress uzreiz jāsāk rādīt jūsu izvēlētajā valodā.

Spraudņu risinājumi WordPress lietotājiem, kas nav angļu valodā

Ja kāda iemesla dēļ viss iepriekš minētais jums šķiet par daudz, varat izmēģināt spraudni ar nosaukumu Native Dashboard. Izmantojot šo spraudni, jūs varat izvēlēties jebkuru administratora valodu 3 veidos.

 • Piesakoties
 • Informācijas paneļa ātrais pārslēdzējs
 • Lietotāja profila iestatīšana

Izmantojot šo spraudni, instalācijā varat lejupielādēt arī nepieciešamos valodas failus un nekavējoties tos izmantot administratora lapās.

Viena no šī spraudņa priekšrocībām ir tā, ka jūsu vietnei var būt vairākas valodas. Tas var būt ļoti patīkami, ja jūsu vietnē ir vairāki autori. Pēc tam jūs varat ļaut viņiem rakstīt dzimtajā valodā. Šis spraudnis darbojas ar WordPress versiju no 2.7 līdz 3.61 (nav atjaunināts vairāk nekā 2 gadus), un tam nepieciešama rakstīšanas piekļuve jūsu serverim, kas daudziem var nepatikt (drošības apsvērumu dēļ)..

Tagad visos šajos failos ir redzams tikai jūsu vietnes administratora apgabals jūsu valodā. Motīviem un spraudņiem, iespējams, būs nepieciešams papildu tulkojums, un, ja izvēlaties arābu valodu, varat iedomāties, cik grūti tas notiks. atļaut tulkošanu no labās uz kreiso pusi būs īsts uzdevums. WordPress noklusējuma motīvi tiek piegādāti kopā ar šo atbalstu, taču jūs, iespējams, neatradīsit tos citās trešo personu motīvos. Daudzām augstākās klases tēmām un pat dažām trešo pušu bezmaksas tēmām tagad ir tāda, ka RTL funkcija ir viegli pieejama.

Ir arī citi spraudņi ar dažādām funkcijām. Angļu valodas WordPress administrators ļaus informācijas paneli parādīt angļu valodā, bet pārējā vietne var izmantot citu valodu. Šī ir noderīga vietņu attīstības funkcija aizmugurē, savukārt priekšējā daļa paliek vietējā valodā.

Izmantojot WordPress valodu, jums vienkārši jāizvēlas vēlamā valoda, un viss tiks automātiski mainīts. Vienkārši! Kāda ir nozveja? Tas vairs netiks atjaunināts, bet WordPress apgalvo, ka visas šīs funkcijas ir iekļautas WPML spraudnī, kas tiek izmantots daudzvalodu vietņu izveidošanai un vadīšanai.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map