Dodawanie różnych języków do WordPress

Mówiliśmy to już wiele razy – WordPress jest najpopularniejszym systemem zarządzania treścią. Według najnowszej ankiety szacuje się, że ponad 50% z 1 miliona najpopularniejszych stron internetowych na świecie działa w systemie zarządzania treścią WordPress.


Domyślnym językiem w WordPress jest angielski. Ale spora liczba użytkowników Internetu na całym świecie nie mówi po angielsku. Populacja nieanglojęzyczna jest również spora, a WordPress nie może zignorować znaczącej oglądalności nieanglojęzycznej. WordPress w innych językach jest również szeroko stosowany.

10 najpopularniejszych języków używanych na stronach WordPress:

 1. Angielski 54,2%
 2. Rosyjski 6,0%
 3. Niemiecki 5,8%
 4. Japoński 5.0%
 5. Hiszpański 4,8%
 6. Francuski 4,1%
 7. Portugalski 2,6%
 8. Chiński 2,2%
 9. Włoski 2,1%
 10. Polski 1,9%

Jeśli chcesz zlokalizować stronę internetową (tak jak ostatnio w WHSR) lub mieć pewność, że dotrze ona do odbiorców docelowych w kraju nieanglojęzycznym, musisz mieć swoją stronę internetową w języku ojczystym tego miejsca lub przynajmniej opcja tłumaczenia na ten język. WordPress ma wbudowaną zdolność do pracy z wieloma językami.

Konfigurowanie WP dla różnych języków

1. Otwórz pulpit nawigacyjny WordPress Ustawienia > Generał.

Na stronie Ustawienia ogólne przewiń w dół, aby znaleźć ustawienie języka na samym dole strony. W rozwijanym polu znajdziesz wiele języków. Wybierz ten, który chcesz i kliknij go.

1a

W tym menu pojawią się tylko języki, które zostały w pełni przetłumaczone. Nie oznacza to, że języków, których tu nie ma na liście, nie można używać. Zanim WordPress będzie działał w językach, których nie ma w menu, wymagana jest drobna poprawka.

WordPress dla wielu języków jest możliwy dzięki pomocy wolontariuszy. Stosowany jest tutaj system tłumaczeń gettext. Masz 2 zestawy plików dla każdego języka – pliki po (plik w formacie Portable Object) i pliki mo (plik Object Machine), odpowiednio z rozszerzeniami po i mo. Główny szablon „po” służy do tłumaczenia WordPressa na inny język. Pliki PO mogą być używane do edycji i ulepszania tłumaczenia.

Możesz dowiedzieć się, czy Twój język został przetłumaczony tutaj. Postępy dokonane przez zespoły tłumaczące są również pokazane w odnośnikach do stron powyżej. Musisz znaleźć swój język i pobrać go. Rozpakuj pobrane pliki.

Zakładam, że znasz się na kliencie FTP, aby zaktualizować swoją witrynę. Możesz wprowadzić zmiany lokalnie i zaktualizować je na serwerze lub wprowadzić niezbędne uzupełnienia bezpośrednio na serwerze hosta.

Teraz otwórz folder WP-Content w katalogu WordPress  (znajduje się w folderze public_html). I tutaj powinieneś znaleźć folder językowy i dodać plik mo do tego folderu. Teraz umieściłeś swoje pliki językowe w katalogu WordPress. Będziesz musiał poinstruować WordPress, aby korzystał z tych plików.

Otwórz plik Wp-config.php w edytorze tekstu i poszukaj zdefiniuj („WP LANG”);

I wprowadź swój kod kraju oraz kod języka. Na przykład w języku niemieckim używanym w Szwajcarii należy wpisać „de_CH” swoim językiem i kodem kraju.

Aby znaleźć kod kraju i kod języka, zapoznaj się z instrukcją gettext. Po dodaniu tego zapisz plik i prześlij go do katalogu głównego WordPress. WordPress powinien od razu zacząć wyświetlać w wybranym języku.

Rozwiązania wtyczek dla nieanglojęzycznych użytkowników WordPress

Jeśli z jakiegoś powodu znajdziesz wszystkie powyższe informacje za dużo, możesz wypróbować wtyczkę o nazwie Native Dashboard. Za pomocą tej wtyczki możesz wybrać dowolny język administratora na 3 sposoby.

 • Logując się
 • Szybki przełącznik deski rozdzielczej
 • Ustawienie profilu użytkownika

Korzystając z tej wtyczki, możesz również pobrać wymagane pliki językowe do instalacji i od razu użyć ich na stronach administracyjnych.

Zaletą tej wtyczki jest to, że możesz mieć wiele języków dla swojej witryny. To może być naprawdę fajne, jeśli masz wielu autorów na swojej stronie. Następnie możesz pozwolić im pisać w języku ojczystym. Ta wtyczka działa z WordPress w wersji od 2.7 do 3.61 (nie była aktualizowana od ponad 2 lat) i wymaga dostępu do zapisu na serwerze, co wielu może nie lubić (ze względów bezpieczeństwa).

Teraz wszystkie te pliki wyświetlają tylko obszar administracyjny Twojej witryny w Twoim języku. W przypadku motywów i wtyczek możesz potrzebować dalszego tłumaczenia i możesz sobie wyobrazić, jak trudne to będzie, jeśli wybierzesz arabski. zezwól Tłumaczenie od prawej do lewej będzie prawdziwym zadaniem. Domyślne motywy WordPress są dostarczane z tym wsparciem, ale możesz go nie znaleźć w motywach innych firm. Wiele motywów premium, a nawet niektóre darmowe od stron trzecich, zwykle ma łatwo dostępną funkcję RTL.

Istnieją inne wtyczki o różnych funkcjach. Angielski WordPress Admin pozwoli na wyświetlanie pulpitu nawigacyjnego w języku angielskim, podczas gdy reszta strony może używać innego języka. Jest to przydatna funkcja do tworzenia witryn na zapleczu, podczas gdy fronton pozostaje w lokalnym języku.

Dzięki WordPress Language wystarczy wybrać żądany język, a wszystko zostanie automatycznie zmienione. Prosty! Jaki jest haczyk? Nie będzie już aktualizowany, ale WordPress twierdzi, że wszystkie te funkcje są zawarte we wtyczce WPML, która służy do budowania i uruchamiania witryn wielojęzycznych.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map