Jak automatycznie pisać na Facebooku z WordPress

Prowadzenie bloga WordPress może być męczące. Po spędzeniu wielu godzin na badaniu, pisaniu i dopracowywaniu nowego postu, musisz go promować za pośrednictwem różnych kanałów dystrybucji treści, od list mailowych po sieci społecznościowe.


Facebook jest jedną z najlepszych platform do tego zadania. Według Statisty, gigant mediów społecznościowych miał około 1,94 miliarda użytkowników miesięcznie od 2017 roku – umacniając swoją pozycję jako największej (i najbardziej dochodowej) sieci społecznościowej do tej pory.

Ten post ma na celu zbadanie najlepszych metod automatyzacji procesu udostępniania Facebooka dla Twojej witryny WordPress.

Szybki skok do:

Zaczynajmy.

Metoda nr 1: Korzystanie z funkcji „Publikuj” Jetpack

Niezależnie od tego, czy prowadzisz niszowy blog, czy sklep internetowy, wtyczka Jetpack z pewnością skorzysta na Twojej witrynie WordPress. Może ci pomóc w tworzeniu treści, bezpieczeństwie, analizie witryn i SEO.

Aby rozpocząć korzystanie z Jetpack, musisz jednak podłączyć wtyczkę do istniejącego konta WordPress.com. Nie martw się – rejestracja jest całkowicie bezpłatna i powinna zakończyć się w ciągu kilku minut. Po zakończeniu możesz teraz korzystać z funkcji wtyczki na swojej stronie WordPress.org.

Zostaniesz również zapytany, czy chcesz aktywować zalecane funkcje Jetpack. Jest to całkowicie opcjonalne, ale może zapewnić Twojej witrynie WordPress wiele korzyści:

Jetpack zawiera również funkcję „Publikuj”, która automatyzuje udostępnianie w sieciach społecznościowych. Aby uzyskać do tego dostęp, przejdź do Jetpack > Ustawienia > Dzielenie się.

W obszarze „Opublikuj połączenia” kliknij Połącz swoje konta w mediach społecznościowych. Otworzy się strona Udostępnianie WordPress.com, na której możesz połączyć swoją witrynę z różnymi sieciami, w tym Facebook, Twitter, Google+ i LinkedIn.

Po wyświetleniu monitu zaloguj się do konta na Facebooku i kliknij Kontynuuj, aby udzielić WordPress niezbędnych uprawnień. Na koniec musisz wybrać, czy chcesz publikować posty na określonej stronie, którą zarządzasz, czy za pośrednictwem własnego profilu. Wybierz konto, którego chcesz używać, i kliknij Połącz.

Otóż ​​to! Możesz teraz używać tego konta jako kanału dystrybucji swoich postów WordPress. Powinna być widoczna opcja w edytorze postów:

Jeśli chcesz użyć niestandardowej wiadomości do posta na Facebooku, kliknij Edytuj szczegóły. Pamiętaj, że zbiegnie się to z datą publikacji na Twoim blogu WordPress.

Metoda nr 2: Korzystanie z bufora

Sprzedawcy internetowi powinni już znać Buffer – narzędzie do automatyzacji służące do udostępniania i monitorowania treści.

Jego główną zaletą jest to, że umożliwia publikowanie postów na podstawie ustalonego harmonogramu. Pamiętaj, aby zmaksymalizować widoczność swoich postów, musisz je opublikować, gdy twoi odbiorcy docelowi są najbardziej aktywni.

Aby rozpocząć korzystanie z bufora, zarejestruj się i zacznij od połączenia kont mediów społecznościowych z platformą. Zacznij od kliknięcia przycisku plus (+) w panelu „Konta”.

Obecnie bezpłatni użytkownicy mogą łączyć do jednego konta dla każdej z sześciu sieci: Twitter, Facebook, LinkedIn, Google+, Pinterest i Instagram. Aby połączyć się z Facebookiem, kliknij Profil, Strona lub Grupa – w zależności od typu konta, którego chcesz użyć.

Po zalogowaniu kliknij konto, którego chcesz użyć. Powinien zostać wyświetlony w panelu „Konta” na pulpicie nawigacyjnym.

Następnym krokiem jest ustawienie harmonogramu księgowania dla tego konta. Aby to zrobić, wybierz konto i kliknij kartę Harmonogram.

Tutaj możesz wybrać dni publikacji, a także dodać godziny, w których chcesz udostępnić zawartość. Pamiętaj, że za każdym razem, gdy dodasz nową zawartość do bufora, będzie ona „umieszczana w kolejce” i publikowana tylko w tych okresach.

Po przygotowaniu harmonogramu buforowania nadszedł czas, aby zintegrować go z witryną WordPress. W tym celu musisz zainstalować wtyczkę WP to Buffer.

Następnie musisz połączyć swoje konto Buffer, przechodząc do WP na Buffer > Ustawienia i kliknięcie przycisku Autoryzuj wtyczkę.

Kliknij Zezwól na dostęp, gdy wtyczka poprosi o pozwolenie na zarządzanie kontem Buffer. Spowoduje to automatyczne pobranie wszystkich informacji o koncie buforowym do pulpitu nawigacyjnego WordPress.

Powinieneś być w stanie je teraz wyświetlić w zakładce Posty i strony wtyczki WP to Buffer. Po prostu nie zapomnij „włączyć” konta, klikając jego zdjęcie i wybierając opcję Konto włączone.

Po zakończeniu kliknij przycisk Domyślne, aby określić, czy posty, które zostały niedawno opublikowane lub zaktualizowane, są wysyłane do kolejki buforowej. Zrób to, klikając pole wyboru obok obu opcji.

Jeśli wszystkie kroki zostały wykonane poprawnie, u góry edytora powinno pojawić się potwierdzenie za każdym razem, gdy publikujesz lub aktualizujesz nowy post.

Metoda nr 3: Korzystanie z treści Nelio

Dzięki powyższym metodom i narzędziom powinieneś być teraz w stanie zautomatyzować publikowanie postów na swoim koncie Facebook z bloga WordPress. Ale jeśli chcesz o wiele prostszego rozwiązania, możesz spróbować użyć wtyczki Nelio Content.

To, co robi, to zintegrowanie wbudowanego „kalendarza redakcyjnego”, aby pomóc Ci zarządzać planowaniem i dystrybucją treści.

Przed włączeniem automatycznego publikowania połącz najpierw swoje konta, przechodząc do Nelio Content > Ustawienia z głównego pulpitu nawigacyjnego.

Podobnie jak w przypadku bufora, istnieje możliwość powiązania treści Nelio ze stroną na Facebooku, grupą lub profilem osobistym. Wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk, podać dane logowania i zezwolić na wtyczkę.

Po zakończeniu konto powinno pojawić się w obszarze Połączone profile na stronie ustawień. Wszystkie nowe posty będą również automatycznie synchronizowane z Twoim kalendarzem Nelio Content. To automatycznie ułatwia wszystkie zaangażowane działania, w tym udostępnianie na stronach mediów społecznościowych.

Dodatkowa wskazówka: Jaki jest najlepszy czas publikacji?

Różne badania pokazują, że najlepsze czasy publikacji dla każdej sieci społecznościowej są następujące.

Nathan Ellering z CoSchedule przejrzał 20 badań i opracował „najlepszy czas na posty” dla głównych sieci społecznościowych (źródło).

Facebook

 • Środa o 3 po południu
 • Czwartek i piątek o godz
 • Sobota i niedziela o godz. 12–13

Świergot

 • Każdego dnia o 2-3 rano, 6-7 rano i 21-10
 • Od poniedziałku do piątku w godzinach 12–3 i 17
 • Środa o 17-18

Pinterest

 • Sobota o godz. 8–11
 • Piątek o 15.00

LinkedIn

 • Wtorek o 10-11

Google+

 • Środa o 9 rano
 • Reszta tygodnia o 9-11

Instagram

 • Poniedziałek i czwartek @ w dowolnym momencie Z WYJĄTKIEM 16.00
 • Dowolny dzień o 2 w nocy i 5 po południu
 • Środy o 19.00

Czy media społecznościowe są ogromną częścią Twojej strategii treści WordPress? Przeczytaj te złote zasady marketingu w mediach społecznościowych dla blogerów!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me