Jak dodać Kalendarz Google do swojej witryny WordPress

Kalendarze są przydatnymi narzędziami do dostarczania informacji społeczności, koordynowania działań zespołu, informowania wszystkich o wydarzeniach. Są jedną z najczęściej używanych aplikacji na wszystkich urządzeniach.


Możesz dodać kalendarz do dowolnej strony swojej witryny. Możesz wprowadzić do tego kalendarza ważne wydarzenia, które chcesz śledzić – mecze piłki nożnej, urodziny, spotkania z klientami, terminy składania projektów. Jeśli kalendarz jest udostępniany zespołowi lub społeczności, możesz go zaktualizować o wydarzenia, które są interesujące dla zespołu lub społeczności – sprzedaż garażu, przyjęcie w biurze, orientację dla nowego członka zespołu i podobne wydarzenia. Kalendarz pomoże informować członków społeczności lub zapalonych czytelników o nadchodzących wydarzeniach.

Jedną z metod dodawania kalendarza jest użycie wtyczek. Ta metoda pomoże ci również w pewnym stopniu dostosować wygląd kalendarza. Inną metodą włączenia kalendarza jest dodanie kalendarza Google do swojej witryny i aktualizowanie go o własne wydarzenia. Ponieważ większość użytkowników Internetu już korzysta z Kalendarza Google i zna interfejs, zastosujemy to podejście do naszych celów.

Możesz zasadniczo podzielić tę instalację kalendarza Google na dwa etapy,

  1. Generowanie kodu do osadzenia
  2. Dodanie kodu do umieszczenia na stronie WordPress

Generowanie kodu osadzania kalendarza Google

1. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest zintegrowanie Kalendarza Google z witryną. Możesz to zrobić, otwierając kalendarz Google w przeglądarce. Powinieneś dostać ekran podobny do tego poniżej.

1 Interfejs kalendarza Google

2. Następnie przejdź do kalendarza publicznego. Uzyskaj dostęp do menu rozwijanego wymienionego w „Innych kalendarzach”, a następnie wybierz z menu Przeglądaj ciekawe kalendarze.

2 Przeglądaj ciekawe kalendarze

Na ekranie pojawi się lista interesujących kalendarzy. Wybierz dowolny interesujący kalendarz, subskrybując go. Pod wpływem kaprysu wybrałem „Święta prawosławne”. Możesz wyświetlić podgląd kalendarza przed subskrypcją. Możesz wybrać tyle, ile chcesz, a wszystkie zostaną osadzone w Twoim kalendarzu. Ale w tym samouczku zacznijmy od jednego.

5 Subskrybowanie kalendarzy prawosławnych

3. Po wybraniu kalendarza do osadzenia kliknij Wróć do kalendarza u góry ekranu. Zobaczysz własny kalendarz z osadzonym kalendarzem „Święta prawosławne”.

11 Wbudowany kalendarz

Dodawanie kodu do umieszczenia na stronie WordPress

Przechodzimy teraz do drugiego etapu, w którym akcja przenosi się na Twoją stronę WordPress. Musisz osadzić kalendarz na swojej stronie internetowej. Jeśli masz już kalendarz Google z datami i godzinami, najłatwiejszym sposobem udostępnienia go członkom zespołu jest umieszczenie go na swojej stronie.

1. W tym celu otwórz nową stronę z poziomu administratora WordPress. Kliknij Edytuj i wybierz wersję tekstową strony.

Teraz wróć do kalendarza i kliknij Ustawienia kalendarza po lewej stronie.

9 Ekran kodu do osadzenia

Zauważ ciąg kodu w małym polu po prawej stronie? (patrz czerwone strzałki na rysunku powyżej)

2. Skopiuj ten kod, wróć do otwartej nowej strony i wklej go tam.

Zauważ również, że istnieje możliwość dostosowania kalendarza. Możesz go kliknąć i wybrać ustawienia, jak chcesz. Opcje dostosowywania są dość podstawowe i nie tak szerokie, jak te oferowane przez wtyczki lub w zakresie wymaganym przez duże strony internetowe.

10 Tytuł strony z kodem

3. Zapisz stronę, klikając Zapisz, Aktualizuj lub Opublikuj. Zakładając, że Twój motyw jest responsywny, wszystko powinno działać dobrze.

Możesz dodać ten sam kod do widgetu tekstowego na różnych stronach i symbolach zastępczych widgetu w zależności od motywu.

12 (1)

Teraz Twoja witryna wyświetli kalendarz z osadzonymi wszystkimi ważnymi datami i wydarzeniami.

Wydarzenia w kalendarzu Google

Inną metodą osadzania kalendarza jest pobieranie wtyczek i używanie ich do dostosowywania kalendarzy. Kalendarz Google Events to jedna z takich wtyczek. Ta wtyczka jest responsywna i możesz wyświetlać wydarzenia w miesięcznym formacie siatki lub formacie listy, nawet z urządzenia mobilnego. Wiele kalendarzy można połączyć w jeden wyświetlacz. Wyświetlanie treści zdarzeń można dostosować za pomocą prostych tagów i bez użycia kodu.

Możesz uzyskać dostęp do publicznych kalendarzy za pomocą wtyczki. Wydarzenia cykliczne, pole wyszukiwania wydarzeń, formaty daty i godziny oraz wydarzenia specjalne można dostosować.

Ta wtyczka wyeliminuje potrzebę oddzielnej funkcji zarządzania zdarzeniami.

13

Dostępna jest również wersja premium od Google. Ta wersja korzysta z bezpiecznego połączenia między Google a Twoją witryną. Można użyć wielu formatów wyświetlania w celu dołączenia załączników, informacji o gościach lub organizacji wydarzeń. Aktualizacje są automatyczne.

Posiadanie osadzonego kalendarza w witrynie to najłatwiejszy i najszybszy sposób na informowanie członków zespołu lub społeczności o ważnych lub nadchodzących wydarzeniach. Pomoże zarządzać wydarzeniami z jednego miejsca. Wypróbuj i przekonaj się, jak osadzony kalendarz ułatwia to zadanie, synchronizując wszystkie wydarzenia na jednym ekranie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me