Jak przenieść swój blog z WordPress.com do domeny hostowanej przez siebie

Zdecydowana większość indywidualnych blogerów decyduje się na hosting swoich witryn na WordPress.com, głównie dlatego, że jest darmowy i łatwy w konfiguracji. Jest to dobry wybór dla wielu osobistych blogerów, witryn o niskim natężeniu ruchu, a nawet witryn społecznościowych.


Jeśli jednak chcesz założyć poważną firmę, przekonasz się, że WordPress.com nie mierzy. Za wszystkie opcje premium, takie jak domena niestandardowa, dodatkowe miejsce, przesyłanie audio / wideo i wyświetlanie reklam, będziesz musiał zapłacić dodatkowe kwoty. Hosting poczty e-mail będzie musiał być wykonywany zewnętrznie, w przeciwieństwie do innych usług hostingowych. Żadne linki partnerskie i niestandardowe wtyczki nie są dozwolone. WordPress.com może Cię zamknąć w dowolnym momencie. Konieczność aktualizacji i znalezienia hosta dla witryny WP będzie odczuwalna wraz z rozwojem firmy.

WordPress.com nie obsługuje wielu profesjonalnych motywów, więc twój wybór motywów jest bardzo ograniczony. Nie można zmienić podstawowej struktury motywów WordPress. Istnieje wiele ograniczeń dotyczących dostosowywania, które ograniczą rozwój Twojej witryny.

Być może nadszedł czas, aby przejść do witryny hostowanej przez siebie. Możesz pobrać bezpłatne oprogramowanie WordPress na własny serwer i zainstalować je. Jest to tak zwana własna witryna WordPress.

Może to wydawać się trudnym zadaniem dla większości, ale ten przewodnik to ułatwi.

Możemy rozbić cały proces na siedem kroków.

1- Nazwa domeny + hosting

Musisz najpierw zarejestrować dobrą nazwę domeny. Następnie wybierz usługę hostingową. Możesz zająć miejsce na serwerze w firmie hostingowej, takiej jak SiteGround lub InMotion Hosting.

Jerry, tutaj na stronie internetowej Secret Revealed, przejrzał ponad 60 usług hostingowych. Być może możesz wybrać jeden, przeglądając jego pogłębione recenzje. Pamiętaj również, że możesz znaleźć kilka usług hostingowych chętnych do pomocy w wyeksportowaniu informacji z witryny na ich serwery.

2- Zainstaluj WordPress

Większość usług hostingowych ułatwia instalację WordPress na swojej stronie za pomocą kilku kliknięć. Ale jeśli potrzebujesz pomocy, możesz zapoznać się z doskonałą, a jednocześnie prostą dokumentacją na WordPress.org. Wskazane jest również zainstalowanie WordPress w podkatalogu z powodów, w tym możliwego przypadkowego usunięcia podstawowych plików podstawowych WP, a także zmniejsza możliwe konflikty.

3- Konfiguracja motywu

Wybierz motyw swojej witryny i zainstaluj go. Sprawdź 50 niesamowitych motywów WordPress, z których wszystkie są dostępne bezpłatnie.

4- Eksportowanie danych z WordPress.com

Zaloguj się do konta WordPress.com i przejdź do pulpitu nawigacyjnego. Znajdź Narzędzia w menu i kliknij Eksportuj. Zostaniesz poproszony o wybór pomiędzy wycieczką bezpłatną a przewodnikiem. Wybierz opcję Bezpłatne.

1

Musisz określić zawartość, którą chcesz wyeksportować. Wybierz całą zawartość i kliknij przycisk Pobierz plik eksportu.

2)
Plik XML zostanie automatycznie pobrany na komputer. Ten plik będzie zawierał wszystkie elementy witryny WordPress – posty, strony, komentarze, pola niestandardowe, kategorie i tagi. Po wykonaniu tej czynności zakończono eksportowanie wszystkich treści z WordPress.com

5- Importowanie treści do własnej witryny WordPress

Teraz powinieneś zalogować się na swojej stronie WordPress przy użyciu nowego serwera hosta. Na pulpicie nawigacyjnym wybierz opcję Importuj w obszarze Narzędzia. Przejdź do importu, który można znaleźć w Opcje i kliknij WordPress.

3)
Na tym etapie będziesz musiał zainstalować wtyczkę importera WordPress.

4
Po instalacji tej wtyczki aktywuj ją i uruchom.

5
Przypomnij, że plik XML został automatycznie pobrany podczas procesu eksportu. Na ekranie pojawi się teraz prośba o przesłanie go. Rozmiar pliku do przesłania jest ograniczony. Jeśli rozmiar twojego pliku przekroczy limit, możesz poprosić hosta o tymczasowe zwiększenie limitu lub możesz rozbić plik za pomocą WXR File Splitter.

6
Otrzymasz również różne opcje, takie jak przypisywanie treści użytkownikom lub importowanie załączników. Możesz wybrać opcje, zaznaczając odpowiednio.

7

6- Importowanie linków do blogów

Ten krok jest konieczny tylko w przypadku przechowywania blogrolli i innych łączy za pomocą funkcji Łącza w WordPress.com. Jeśli nie korzystałeś z tej funkcji, możesz pominąć ten krok i przejść bezpośrednio do kroku Ustawienia.

Format OPML to format XML, który umożliwia import i eksport kategorii i linków. Znajdź swoje pliki OPML w WordPress.com i otwórz je. Otworzy się w przeglądarce. Zapisz otwarte pliki OPML na swoim komputerze. Następnie linki WordPress.com muszą zostać zaimportowane do nowej witryny.

Nowa witryna może nie mieć Menedżera linków. Zainstaluj wtyczkę Link Manager i aktywuj ją (nawet jeśli wtyczka mogła nie zostać zaktualizowana). Ikona i opcja Łącza pojawią się w menu na nowym pulpicie nawigacyjnym. Idź do Narzędzia > Zaimportuj i kliknij Blogroll.

8

Zainstaluj instalator OPML.

9

Aktywuj instalator. Nastąpi przekierowanie do importera i tutaj prześlesz plik XML pobrany na komputer.

11
WordPress zaimportuje teraz wszystkie twoje linki i kategorie linków z pliku OPML. Po udanym imporcie zobaczysz komunikat „Wszystkie gotowe”.

7- Ustawienia

Jeśli chcesz zatrzymać gości ze starej witryny, przejdź ponownie do pulpitu WordPress.com. Dostosuj według własnego uznania wobec opcji Odczyty w Ustawieniach.

12
W obszarze Permalinki wybierz opcję Dzień i nazwa.

13
Wejdź na WordPress.com i kliknij Sklepy. Wybierz uaktualnienie przekierowania witryny (płatne) i zainstaluj je. Przekierowanie strony oferuje łącze 301, które automatycznie przekieruje ze starej strony. To, jak długo powinna być utrzymywana funkcja przekierowania, zależy od natężenia ruchu w witrynie. Rok lub dwa mogą być wystarczające.

Jeśli zmieniasz domeny, wszystkie adresy URL powinny zostać zaktualizowane. Z pulpitu nawigacyjnego witryny WordPress.com wybierz opcję Uaktualnij domenę. Wpisz adres URL swojej nowej domeny i kliknij Dodaj domenę do bloga, a następnie Mapuj domenę. Następnie ustaw nowy adres URL witryny jako adres podstawowy. Nie wpisuj www i końcowego ukośnika. Jeśli chcesz przenieść swoich subskrybentów na nową stronę, musisz zainstalować wtyczkę JetPack.

Mam nadzieję, że ten samouczek pokazuje wszelkie trudności, które można napotkać, przenosząc strony internetowe z WordPress.com do domen hostowanych.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me