Kā iestatīt un strādāt ar WordPress daudzvietīgo tīklu

WordPress ir populāra platforma jebkam, sākot no personīgajiem emuāriem un beidzot ar pilnvērtīgiem e-komercijas veikaliem. Tas ir arī aprīkots ar nepieciešamajiem rīkiem, lai izveidotu un pārvaldītu daudzvietīgu tīklu.


Pirmkārt, atcerieties, ka vairāku vietņu tīkls atšķiras no dažādu vietņu darbināšanas ar atsevišķām WordPress instalācijām. Izmantojot vairāku vietņu tīklu, vienā WordPress informācijas panelī jūs vadāt vairākas vietnes.

Piemēram, ja jūs vadāt tiešsaistes publikāciju, tad, izmantojot vairāku vietņu funkcionalitāti, dažādas komandas ļauj dažādām komandām pārvaldīt noteiktas sadaļas, piemēram, sportu, tehnoloģijas un uzņēmējdarbību. Daudzvietīgam tīklam ir jēga arī uzņēmumiem vai emuāriem, kas pielāgo pieredzi atbilstoši mērķauditorijas reģionam vai valodai.

Vietnes tīkla iestatīšana

Pirmā lieta, kas jums jādara, lai iestatītu vairāku vietņu tīklu, ir iespējot funkciju wp-config.php failā. Ņemiet vērā, ka šim failam var piekļūt, izmantojot “File Manager” vai līdzīgu funkciju no jūsu tīmekļa mitināšanas konta.

Lai WordPress iespējotu vairāku vietņu tīklus, savā wp-config.php failā ielīmējiet šo kodu:

/ * Daudzvietīga vietne * /
definēt (‘WP_ALLOW_MULTISITE’, patiess);

Lai pārbaudītu, vai esat veiksmīgi iespējojis vairāku vietņu funkcionalitāti, dodieties uz Rīki > Tīkla iestatīšana, ja opcija kļūst pieejama.

tīkla_iestatīšana

Ja strādājat esošajā WordPress vietnē, vispirms deaktivizējiet visus spraudņus, lai izvairītos no iespējamiem konfliktiem.

To var izdarīt, dodoties uz savu informācijas paneli > Spraudņi > Instalēti spraudņi, noklikšķinot uz izvēles rūtiņas “Atlasīt visu” (blakus vārdam “Spraudnis”) un pēc tam nolaižamajā izvēlnē “Lielapjoma darbības” atlasot “Deaktivizēt”..

spraudņi

Multisite instalēšana

Pāriet uz Rīki > Tīkla iestatīšanai vajadzētu parādīt lapu “Izveidot WordPress vietņu tīklu”. Ja jūsu tīmekļa vietrādim URL ir prefikss “www”, jums, iespējams, tiks paziņots par tā maiņu. Šis solis ir paredzēts, lai apakšdomēnu saitēm nebūtu prefiksa “www”.

izveidot-tīkla-of-WordPress-vietnes-WordPress

Pirms turpināt instalēšanu, norādiet tīkla nosaukumu, kā arī administratora e-pastu. Sadaļā “Tīkla informācija” arī meklējiet brīdinājuma ziņojumu, lai redzētu, vai tīklam ir vajadzīgas apakšdirektorijas vai apakšdomēni. Šis ziņojums parādīsies, ja jūsu vietne darbojas vairāk nekā vienu mēnesi. Noklikšķiniet uz “Instalēt”, lai turpinātu nākamo darbību.

Iespējojot vairāku vietņu instalēšanu svaigā WordPress instalācijā, varat izvēlēties, vai tīklā izmantot apakšdomēnus vai apakšdirektorijas. Ja jūsu WordPress ir instalēts direktorijā, kas nav jūsu domēna sakne, jums vajadzētu izmantot apakšdirektorijas. Pretējā gadījumā jums vajadzētu izmantot apakšdomēnus, ja vien jūsu WordPress mitināšanas risinājums tos atbalsta. Ņemiet vērā, ka vēlāk nevarēsit mainīt šo lēmumu!

Tīkla iespējošana

Šajā posmā jums tiks lūgts modificēt wp-config.php un .htaccess failus no sava mitināšanas konta. Ņemiet vērā, ka jums vajadzētu nokopēt un ielīmēt precīzi kodi parādīts šajā logā. Piesardzības nolūkā pirms turpināšanas izveidojiet sākotnējo wp-config.php un .htaccess failu dublējumus..

izveidot-tīkla-of-WordPress-vietnes-WordPress

Pēc failu atjaunināšanas atsvaidziniet savu vietni un vēlreiz piesakieties. Pēc šīs darbības esat veiksmīgi aktivizējis savu vairāku vietņu tīklu!

Jaunu vietņu pievienošana

Pēc veiksmīgas WordPress vairāku vietņu tīkla iespējošanas jums tagad vajadzētu būt iespējai piekļūt izvēlnei “Manas vietnes” no sava WordPress informācijas paneļa. Lai tīklam pievienotu jaunas vietnes, dodieties uz Manas vietnes > Tīkla administrators > Vietnes > Pievieno jaunu.

apakšdomēni

Šeit jūs varat norādīt apakšdomēnu vai apakšdirektorijas adresi kopā ar vietnes nosaukumu un administratora e-pastu. Kad tas ir izveidots, noklikšķiniet uz vietnes nosaukuma, lai pārvaldītu tās individuālo informāciju, lietotājus, motīvus un iestatījumus:

 • Cilnē Informācija varat atjaunināt noteiktas vietnes domēnu vai statusu.
 • Cilnē Lietotāji varat apskatīt un pārvaldīt visus konkrētas vietnes lietotājus. Jūs varat arī piešķirt administratora privilēģijas citiem lietotājiem.
 • Tāpat kā parastā WordPress instalācijā, motīvus var instalēt un aktivizēt sadaļā Motīvi
 • Cilnē Iestatījumi var piekļūt jūs, kā arī citi vietņu administratori visiem iestatījumi – ieskaitot vietnes nosaukumu, aprakstu un motīvu.

Apakšdomēnu izveidošana no cPanel

Ja esat izveidojis vairāku vietņu tīklu, izmantojot apakšdomēnus, jūs tos varētu konfigurēt arī no sava mitināšanas konta cPanel. Vienkārši piesakieties, izmantojot savus akreditācijas datus, un sadaļā “Domēni” vai līdzīgā sadaļā atrodiet opciju “Apakšdomēni”..

Šajā sadaļā jūs varat izvēlēties jaunu apakšdomēnu nosaukumu, kā arī precīzi norādīt “Dokumenta sakne”. Tomēr vairums mitināšanas platformu automātiski nosaka pareizo mājas direktorija ceļu, tāpēc jums reti ir jāmaina tas, kas atrodas dokumenta saknes laukā.

Pēdējais padoms: izmantojiet labu saimnieku

Tā kā vienā WordPress instalācijā jūs izmantojat divas vai vairākas vietnes, vairāku vietņu tīkls var izsmelt servera resursus un izraisīt lēnu darbību. Tāpēc ir svarīgi izvēlēties piemērotu tīmekļa mitināšanas risinājumu.

Vismaz jums vajadzētu doties uz VPS mitināšanu, lai jūsu vietne būtu necaurlaidīga citu vietņu īpašnieku lietošanai. Apsveriet arī iespēju izmantot īpašu resursdatoru gadījumā, ja katrs no jūsu apakšdomēniem saņem ievērojamu trafika daudzumu.

Secinājums

Veicot iepriekš norādītās darbības, jums vajadzētu palīdzēt pareizi iestatīt WordPress daudzvietīgo tīklu. Tikai atceraties, ka daudzu vietņu tīklus vislabāk pārvalda komanda. Pirms katras vietnes dizaina un funkcionalitātes, iespējams, vēlēsities pārvaldīt savus lietotājus un viņu privilēģijas.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map