Konfigurowanie wtyczki buforowania W3: Ustawienia ogólne

Buforowanie jest niezwykle ważną częścią przyspieszenia witryny WordPress. Szybka witryna przekłada się na lepsze wrażenia użytkownika, co przekłada się na wyższy współczynnik odrzuceń i więcej czasu spędzanego przez użytkowników witryny. Szybkie, responsywne strony internetowe o niskim czasie ładowania są zdecydowanie bardziej popularne niż strony wolne i ładują się kilka sekund.


Google szybko wypróbowało kilka eksperymentów, a ich wyniki były zgodne z oczekiwaniami. Wprowadzili opóźnienie po stronie serwera dla swoich stron wyników wyszukiwania, aby stworzyć wrażenie powolnej strony internetowej. Użytkownicy, których wyniki wyszukiwania były opóźnione o 200 milisekund, przeprowadzili o 0,22% mniej wyszukiwań w ciągu pierwszych trzech tygodni od wprowadzenia opóźnienia. Z czasem wpływ wydaje się coraz większy, a liczba wyszukiwań spadła o 0,36% w drugim trzytygodniowym okresie eksperymentu.

Gdy zwiększyli czas opóźnienia, spadek liczby wyszukiwań jeszcze bardziej spadł. I znowu z czasem wyniki zmniejszonej prędkości zawsze się zwiększały.

Amazon, gigant sprzedaży detalicznej online, straci sprzedaż o wartości 1,6 miliarda dolarów, gdyby ich strona internetowa zwolniła nawet o sekundę. Możesz przeczytać więcej na ten temat w tym bardzo wnikliwym artykule Kit Eaton na temat FastCompany.

Istnieje wiele czynników, które powodują, że strony internetowe są niezadowalające. Buforowanie jest jednym z nich. W3 Total Cache to niezwykle popularna wtyczka buforująca dla stron WordPress i wykonuje szereg funkcji, które przyspieszają działanie strony.

W3 Total Cache

Dzisiaj przyjrzymy się, co możesz osiągnąć z ogólnych ustawień wtyczki Total Cache Plugin W3.

Otwórz pulpit WP, wybierz opcję Dodaj nowy w obszarze Wtyczki. Wyszukaj W3 Total Cache Plugin, zainstaluj i aktywuj. Lub możesz pobrać wtyczkę bezpośrednio z WordPress.org jako plik zip, a następnie możesz przesłać ją za pomocą klienta FTP na swoją stronę internetową.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me