Porównaj 5 najpopularniejszych wtyczek forum dla WordPress

Spójrzmy prawdzie w oczy, wbudowany aspekt społeczności w WordPress jest pozbawiony blasku.


Oczywiście zarejestrowani użytkownicy i goście – w zależności od ustawień – mogą dodawać komentarze do postów. Ale to nie jest nawet blisko fascynującej społeczności, w której użytkownicy chcą być częścią.

Tutaj wkraczają wtyczki forum.

Po co dodawać sekcję forum do swojej witryny?

Dodanie sekcji forum do swojej witryny oferuje wiele korzyści. To świetny sposób, aby zaangażować odbiorców i dać im poczucie przynależności. Ponadto może zapewnić Twojej witrynie codzienny strumień treści kierowanych przez społeczność za darmo.

W miarę wzrostu uczestnictwa w społeczności online użytkownicy są zmuszeni do powrotu i reagowania na reakcje innych.

Na szczęście dla użytkowników WordPressa większość najlepszych wtyczek jest już dostępna z oficjalnej biblioteki WordPress. To tylko kwestia ustalenia, która z nich odpowiednio pasuje do Twoich potrzeb i idealnie pasuje do Twojej marki.

Aby pomóc Ci podjąć najlepszą decyzję, zapoznaj się z najlepszymi wtyczkami forum, których możesz użyć w witrynie WordPress:

1. BuddyPress

Teren: www.designwall.com/guide/dw-question-answer-plugin/

Jeśli Twoim celem społeczności jest umożliwienie użytkownikom znajdowania rozwiązań unikalnych problemów, DW Pytanie & Odpowiedź jest dla Ciebie wtyczką. Jak sama nazwa wskazuje, pozwala szybko zintegrować Q&Sekcja w Twojej witrynie.

Po aktywacji automatycznie otrzymujesz stronę z listą pytań i stronę z pytaniami, na której użytkownicy mogą przeglądać pytania lub publikować własne. Łatwo jest również zmienić ustawienia tych stron, takie jak włączanie ręcznego zatwierdzania pytań, ikony stanu i domyślna struktura bezpośredniego łącza.

Z punktu widzenia użytkownika kolejną zaletą DWQA jest jego użyteczność. Strona Zadaj pytanie nie tylko ładuje się szybko, ale także dobrze komponuje się z dowolnym motywem. Pozwala także użytkownikom wstawiać obrazy i cytaty.

Ważne funkcje:

 • Rozszerzenia – DWQA zawiera wiele rozszerzeń, których można użyć do zaimplementowania schludnych funkcji. Obejmuje to tabelę wyników, pytania do osadzenia, captcha i wiele innych niestandardowych widżetów.
 • Kategorie – Uporządkowanie pytań w kategorie ułatwi Ci i Twoim użytkownikom. Dzięki DWQA możesz utworzyć tyle kategorii, ile potrzebujesz – oraz podkategorie dla powiązanych tematów.
 • Markowe wiadomości e-mail – W celu budowania marki możesz dodać niestandardowe logo i adres do powiadomień e-mail. Po prostu przejdź do „Pytania” > „Ustawienia” > „E-maile”, aby uzyskać dostęp do tych funkcji.

3. Odpowiedzi CM

Teren: bbpress.org/

bbPress to prosta wtyczka, która koncentruje się na dyskusjach zamiast na portalach społecznościowych. Pozwala publikować sekcje forum z atrybutami takimi jak kategorie nadrzędne, widoczność i status otwarty.

Zasadą jest tworzenie dedykowanych forów dyskusyjnych dla każdej kategorii treści w witrynie. Po skonfigurowaniu forów użytkownicy mogą publikować tematy i odpowiedzi. Następnie możesz monitorować ich działania w sekcjach Tematy i Odpowiedzi z głównego pulpitu nawigacyjnego.

Ważne funkcje:

 • Szczegółowe ustawienia – Aby uzyskać dostęp do zaawansowanych ustawień dostępnych dla bbPress, przejdź do pulpitu nawigacyjnego WordPress i przejdź do „Ustawienia” > „Fora”. Tutaj możesz włączyć niektóre funkcje, takie jak anonimowe publikowanie, zmiany, subskrypcje i wiele innych.
 • Bezproblemowa integracja – bbPress to lekka wtyczka zaprojektowana w celu szybkiej i bezproblemowej integracji z instalacją WordPress. Jedynym minusem tego podejścia jest to, że personalizacja może być trudna, szczególnie dla niedoświadczonych właścicieli witryn.

4. wpForo

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map