Przejście z Joomla na WordPress

Joomla to dość wyrafinowany system zarządzania treścią. Bez wątpienia jest to dobry system, ale wielu właścicieli stron internetowych, którzy nie są tak zaawansowani technologicznie, może chcieć przejść na coś łatwiejszego. Czy jest lepsza opcja niż popularny i łatwy w zarządzaniu system zarządzania treścią WordPress?


Istnieje wiele powodów, dla których warto przejść na WordPress,

  • WordPress to najpopularniejszy system zarządzania treścią, a Joomla pojawi się w odległej chwili.
  • Jest to oprogramowanie typu open source i ma rosnącą społeczność, która aktywnie uczestniczy. Istnieje mnóstwo darmowego oprogramowania w postaci wtyczek i motywów, które są swobodnie dostępne i wysoce intuicyjne w użyciu.
  • Prawie każda usługa hostingowa oferuje instalację WordPress jednym kliknięciem, aby rozpocząć.

Joomla jest równie bogata w funkcje i bardzo skuteczna w dostarczaniu treści za pośrednictwem strony internetowej i ma mnóstwo dodatkowych opcji oprogramowania. Jest bardzo elastyczny, ale ta elastyczność wydaje się kosztować łatwości użytkowania. WordPress jest niezwykle łatwy w użyciu, podczas gdy Joomla jest bardziej skomplikowana.

Przejście z Joomla na WordPress nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Masz za to kilka przydatnych wtyczek. I tutoriale takie jak ten są również pomocne 🙂 Wykonaj poniższe proste kroki.

  1. Wybierz hosta dla swojej witryny WordPress. Możesz zapoznać się z „Najlepszymi 5 typami hostingu dla 2015” Jerry’ego. Jeśli chcesz zachować nową witrynę WordPress w tym samym miejscu, w którym znajduje się Twoja obecna Joomla, być może będziesz musiał utworzyć nowy katalog, zainstalować WordPress w tym katalogu, a później zmienić ustawienia domeny, aby wskazywały na nowy katalog.

W tym momencie możesz skonfigurować niestandardowy adres URL witryny WordPress. Jeśli zostanie to zrobione po migracji, możliwe, że linki wewnętrzne mogą nie działać poprawnie i nawigacja witryny może ulec awarii.

2. Zainstaluj WordPress. Proces instalacji jest intuicyjny, ale możesz przeczytać więcej na WordPress.org.

3. Zainstaluj FG Joomla na wtyczkach WordPress i aktywuj go.

1

2a

Dostępna jest wersja darmowa i wersja premium (która ma pewne funkcje SEO i umożliwia korzystanie z dodatków). Ta wtyczka migruje kategorie, obrazy sekcji, media, posty i tagi z Joomla do WordPress. Działa z Joomla w wersjach od 1.5 do 3.4 oraz WordPress 4.3. Jest również kompatybilny z instalacjami obejmującymi wiele lokalizacji.

Należy pamiętać, że wtyczki, motywy i moduły nie mogą być przesyłane z powodu oczywistych możliwych komplikacji i problemów ze zgodnością, które najprawdopodobniej spowodują uszkodzenie witryny.

Istnieje kilka wtyczek do przeniesienia, ale w tym samouczku będziemy trzymać się FG Joomla do WordPress, ponieważ jest bardzo popularny z ponad 10 000 aktywnych instalacji i ma (zasłużoną) ocenę 4,8 na 5.

4. Teraz przejdź do Przybory > Import. Pojawi się lista systemów do importowania.

3a

Kliknij Joomla. Otworzy się strona poniżej i musisz podać szczegóły swojej witryny Joomla.

4e

Aby wypełnić dane bazy danych, możesz przejść do panelu administracyjnego swojej witryny Joomla i sprawdzić pod Konfiguracja globalna > Karta serwera. Pamiętaj, aby wprowadzić poprawne dane logowania, ponieważ może to spowodować błędy połączenia z bazą danych.

Możesz także uzyskać dostęp do pliku configuration.php w folderze głównym Joomla, łącząc się z witryną za pomocą klienta FTP. Aby to zrobić, zaloguj się do Panelu sterowania i kliknij Menedżer plików ikona pod Akta. W wyskakującym oknie wybierz Otwórz Katalog główny, czek Pokaż ukryte pliki i kliknij Udać się.

Kliknij + znak wobec publicznego folderu HTML, a następnie folderu zawierającego instalację Joomla i zlokalizuj plik configuration.php. Kliknij plik i wybierz Edycja kodu. Skopiuj ustawienia bazy danych stąd.

Kilka rzeczy do zapamiętania:

  • Import może się nie powieść, jeśli Twój hosting WWW wyłączył opcję zezwolenia na URL w php.ini.
  • Uważaj, aby kliknąć Wymuś import mediów opcja, jeśli chcesz importować pliki multimedialne.
  • Możliwe, że pojawi się komunikat: „Błąd krytyczny: wyczerpany dozwolony rozmiar pamięci **** bajtów”. Nie ma powodu do paniki. Możesz to naprawić, zwiększając pamięć PHP.

Na koniec kliknij Importuj zawartość z Joomla do WordPress.

4a

Import zajmie trochę czasu w zależności od ilości importowanych danych. Po zakończeniu importowania powinieneś zobaczyć taki ekran.

Po zakończeniu procesu importowania przejdź do Zmodyfikuj łącza wewnętrzne przycisk u dołu strony importera Joomla (FG) i kliknij go. To naprawi wszystkie zepsute linki wewnętrzne.

4c

Wtyczkę można dezaktywować po instalacji.

Po zaimportowaniu witryny do WordPress możesz przystąpić do dostosowywania jej za pomocą wybranego motywu i wtyczek. I gotowe!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me