W3 Total Cache Plugin – poza ustawieniami ogólnymi

We wcześniejszym artykule podkreśliliśmy, że ważne jest, aby mieć szybko ładującą się stronę internetową oraz że wtyczka W3 Total Cache może pomóc skrócić czas ładowania i ogólnie przyspieszyć strony internetowe. W tym artykule przyjrzeliśmy się również ustawieniom ogólnym tej wtyczki. Teraz spójrzmy poza Ustawienia ogólne i dowiedz się, jak dostroić tę wtyczkę, aby uzyskać optymalną wydajność.


Kilka słów o tej wtyczce, zanim zagłębimy się w zaawansowane funkcje – aby maksymalnie wykorzystać W3 Total Cache, wymagane są zaawansowane konfiguracje skryptów i hostingu po stronie serwera. Ale nawet bez tego możemy uzyskać dobre wyniki.

Po zainstalowaniu i aktywowaniu wtyczki W3 Total Cache poszukaj Wydajność na pulpicie nawigacyjnym i kliknij go. Panel kontrolny wtyczki otworzy się i możesz tam przeglądać, aby zorientować się w zakresie funkcji tej wtyczki.

5

Dodatkowe funkcje dostępne w ramach Usług Premium można znaleźć tutaj. Informacje zwrotne mogą być przekazywane twórcom wtyczek z linku z powrotem w sekcji Rozwiń słowo. Informacje statystyczne dotyczące wydajności strony internetowej z punktu widzenia serwera można znaleźć w New Relic. Po skonfigurowaniu wtyczki raport Google Page Speed ​​wyświetli informacje o wydajności Twojej witryny.

Teraz skonfigurujmy wtyczkę.

Kliknij Wydajność > Ustawienia główne.Rzuć okiem na opcje otwierające się w Ustawieniach ogólnych. Możesz dostosować ustawienia dla każdej opcji.

5a

1. Tryb podglądu

Aby sprawdzić efekt wtyczki W3 Total Cache, możesz włączyć tryb podglądu. Gdy ten tryb jest włączony, tylko administrator widzi efekt zmiany. Gdy ten tryb jest wyłączony, publiczność oglądająca może również zobaczyć efekty zmian wprowadzonych przez tę wtyczkę.

5b

Na powyższym obrazku tryb podglądu jest wyłączony. Musisz włączyć tryb podglądu podczas wprowadzania zmian w ustawieniach, zauważyć, że mają one pożądany wpływ na stronę internetową, a następnie wyłączyć je ponownie po zapisaniu zmian.

2. Pamięć podręczna strony

Za każdym razem, gdy przeglądarka wzywa stronę, WordPress uzyskuje dostęp do licznych skryptów PHP i uruchamia zapytania do bazy danych, które zajmują miejsce na serwerze i spowalniają witrynę. Po włączeniu buforowania na stronie proces ten jest przyspieszany w przypadku powtarzających się żądań.

7c

W ustawieniach pamięci podręcznej strony będziesz musiał również wybrać metodę pamięci podręcznej strony. Wybór zależy od serwera, z którego korzysta strona internetowa. Domyślne ustawienie to Ulepszony dysk. Jest to w porządku dla większości stron internetowych.

5d

Ponieważ będziesz musiał dokonywać tego wyboru wielokrotnie dla wszystkich ustawień, spójrzmy na inne opcje oprócz Disk Enhanced.

Disk Basic i Disk Enhanced są przeznaczone do hostingu współdzielonego. Możesz wybrać opcję Disk Enhanced, ale jeśli Twoja strona zwalnia lub jeśli zajmujesz zbyt dużo zasobów serwera, możesz wrócić do Disk Basic. Albo zmień swój plan hostingowy lub dostawcę hostingu.

Serwery dedykowane / wirtualne są wyższą kolejnością serwerów. Serwery dedykowane nie są współużytkowane z żadną inną witryną ani osobą, podczas gdy serwery wirtualne są współużytkowane przez bardzo niewiele osób lub witryn.

Opcode: Alternatywne buforowanie PHP (APC) – Tutaj kod PHP jest buforowany przy użyciu rozwiązań PHP typu open source.

Opcode: eAccelerator – jest to koder i moduł ładujący PHP.

Opcode: XCache – Bardzo szybka i stabilna pamięć podręczna opcode. Jest w pełni obsługiwany przez systemy Windows i Linux.

Opcode: WinCache – rozwiązanie PHP typu open source wyłącznie dla systemu Windows.

Wiele serwerów: Memecached – jeśli witryna jest obsługiwana przez więcej niż jeden serwer, należy zaznaczyć opcję memecached.

3. Minify

Kod zawiera takie rzeczy, jak komentarze, znaki nowego wiersza i spacje, które zwiększają rozmiar kodu. Minifikacja usuwa kod zwolnień. Winowajcami są tutaj HTML, Java i skrypt CSS, a ich minimalizacja znacznie przyspieszy.

Będziesz także musiał wybrać opcje w obszarze HTML Minifier, JS Minifier i CSS Minifier. Domyślne opcje działałyby dobrze, ale w przypadku konfliktów możesz wybrać inne opcje i zobaczyć, która z nich działa dla Ciebie. Jeśli problemy pozostaną nierozwiązane, możesz również wyłączyć opcję minimalizacji. Zdarza się to często po zainstalowaniu Lite Speed.

8a

Będziesz musiał wybrać metodę pamięci podręcznej Minify w oparciu o wyjaśnienie w (2) powyżej. Zalecaną opcją jest tutaj Dysk.

8b

4. Pamięć podręczna bazy danych i pamięć podręczna obiektów

9

Włączenie opcji pamięci podręcznej bazy danych oznacza buforowanie zapytań SQL. Znalezienie strony na serwerze wymaga przeszukiwania bardzo dużej bazy danych. Buforowanie skraca czas wyszukiwania, ale zużywa zasoby serwera. Tak więc na współdzielonym serwerze może to faktycznie zmniejszyć prędkość. Można to zrobić, włączając buforowanie bazy danych, a następnie analizując szybkość witryny. Jeśli spowoduje to spowolnienie, wyłączenie może być lepszym rozwiązaniem. Ta opcja działa najlepiej na serwerze dedykowanym lub wirtualnym.

9a

Włączanie pamięć podręczna obiektów pomaga skrócić czas procesu niektórych operacji. Wskazane jest tylko w przypadku serwera dedykowanego lub wirtualnego.

9b

5. Pamięć podręczna przeglądarki i sieć dostarczania treści

Pamięć podręczna przeglądarki jest bardzo ważną opcją i musi być zawsze włączona, niezależnie od używanej metody hostingu. To ustawienie wykorzystuje pamięć podręczną przeglądarki internetowej użytkownika, aby zmniejszyć obciążenie serwera i czas reakcji. Nagłówki są dodawane i możliwa jest kompresja HTML. Gdy strona jest żądana po raz drugi, czas odpowiedzi znacznie się poprawia.

10

Czasami treść jest przechowywana na wielu serwerach na całym świecie. Sieć dostarczania treści kieruje użytkownika do najbliższego serwera geograficznego. Jeśli nie korzystasz z sieci dostarczania treści, wyłącz tę opcję.

8. Odwrotny serwer proxy

11

Dzięki odwrotnemu proxy twoje pliki statyczne są buforowane na różnych serwerach na całym świecie i odwiedzający może uzyskać do nich dostęp za pośrednictwem chmury. Lepiej nie włączać tego dla witryn WordPress

9. Monitorowanie

12

Monitorowanie należy włączyć tylko wtedy, gdy chcesz mieć szczegółowe statystyki wydajności witryny i serwera oraz jeśli znasz New Relic.

10. Różne

13

Uzyskaj klucz API, klikając link pod polem, a następnie wprowadź go w polu Klucz API szybkości strony. Pozostałe opcje są tylko dla zaawansowanych użytkowników.

11. Ustawienia debugowania i importowania i eksportowania.

Debugowanie dostarcza szczegółowych informacji o każdej pamięci podręcznej i można je wyświetlać publicznie w kodzie źródłowym strony. Pomoże ci to dowiedzieć się, co działa, a co nie. Włącz tylko w razie potrzeby i wyłącz wkrótce.

14

Wszystkie ustawienia można wyeksportować, a następnie zaimportować do tej samej witryny lub innej lokalizacji i stanowi dobrą kopię zapasową.

Głównym czynnikiem udanego korzystania z tej wtyczki jest oprogramowanie i ograniczenia konfiguracyjne dostawcy hostingu. Jeśli twoje środowisko hostingowe nie jest odpowiednie lub jeśli opcje konfiguracyjne okazują się dla ciebie zbyt wiele, możesz powrócić do prostszej W3 Super Cache, ponieważ większość serwerów może optymalnie pracować z tą wtyczką przy bardzo podstawowej instalacji.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me