Jak Carol Tice zarabia na życie na swoim blogu niezależnych pisarzy

Carol Tice rozpoczęła swój blog, Make a Living Writing, w 2008 roku.


Kilka lat zajęło jej założenie blogu, ale do 2011 r. Już osiągała sześciocyfrowy dochód… Z listą mailową około 2000 subskrybentów!

Dzisiaj zarabia ponad 500 000 USD rocznie przy mniej niż 20 000 subskrybentów.

„Czekaj, jak to w ogóle możliwe?” możesz pomyśleć. „Czy nie musisz mieć setek tysięcy subskrybentów e-maili i uzyskać miliony odsłon, aby zarobić tego rodzaju pieniądze?”

Najwyraźniej nie.

Jak zaczęła się Carol

Strona internetowa MakeALivingWriting.com.

Carol Tice rozpoczęła swoją drugą przygodę jako niezależna pisarka w 2005 r., A także jako freelancer przez około 5 lat w latach 90. Większość ludzi, którzy idą tą drogą, kończy się przepracowaniem i niedostatecznym wynagrodzeniem. Carol była jednak poważna i nie znosiła żadnych bzdur (w końcu musiała płacić rachunki!).

Wkrótce zdobywała przyzwoity dochód i zwiększała go każdego roku.

Nie założyła swojego bloga dla pieniędzy – założyła go, ponieważ była wściekła z powodu wykorzystywania pisarzy, których widziała wokół siebie.

„Mój blog zaczął się, ponieważ byłem po prostu rozwścieczony niskimi stawkami, które pisarze zarabiali z wielu internetowych młynów treści.

Byłem niezależnym pisarzem i dobrze zarabiałem. Pomyślałem, że może mógłbym pomóc innym pisarzom – nie, to źle. Czułem się zmuszony do wypowiadania się przeciwko czemuś, co uważałem za absolutne zło i aby pomóc pisarzom znaleźć lepszą płacę ”- wyjaśnia Carol w artykule Napisz do ukończenia.

Jej obowiązki rodzinne i kariera freelancera sprawiały, że była już zajęta, ale była tak wyrzucona z pracy, że musiała to zrobić. „Byłam tak podekscytowana, że ​​dosłownie nie mogłam spać w nocy, myśląc o wszystkich postach, które chciałam napisać” – mówi w tym samym poście.

I tak w 2008 roku narodziło się Make a Living Writing. Kto mógł przewidzieć, że blog w już konkurencyjnej niszy stanie się firmą o wartości ponad 500 000 USD rocznie? Na pewno nie Carol.

Zdobyta wiedza

Traktuj poważnie swojego bloga

Dabbling nigdzie cię nie doprowadzi. „Ważne jest, aby zrozumieć, że budujesz biznes i, podobnie jak w przypadku każdej innej firmy, założenie bloga z ziemi będzie wymagało dużo czasu i energii”, wyjaśnia Carol w wywiadzie dla Writers in Charge. „Powiedziałbym, że jeśli poważnie podchodzisz do tego, powinieneś postrzegać to jako pracę w niepełnym wymiarze godzin i inwestować co najmniej 15 (najlepiej 20–25) godzin tygodniowo na swoim blogu”.

Ciągle kształć się

Nie wystarczy pisać dobrze. Musisz wiedzieć, jak pisać w Internecie i jak sprzedawać swoje artykuły. Musisz także zrozumieć, jak prowadzić e-mailowe kampanie marketingowe oraz jak tworzyć i uruchamiać swoje produkty. Chcesz dostać się na listę A? Następnie poświęć się studiowaniu copywritingu i marketingu online.

Znajdź mentorów

Carol studiowała pisanie nagłówków blogów, ciężko pracowała nad jej postami i wkrótce zainteresowała się zainteresowana wówczas redaktorem Copyblogger Jon Morrow i Derek Halpern z Social Triggers. Ci i inni mentorzy szkolili ją w zakresie najlepszych praktyk blogowania, przedstawiali ją i pomogli jej postowi gościnnemu dla najlepszych blogów. Uratowali jej lata prób i błędów.

Tweet, który wszystko zmienił

W maju 2010 roku Carol dostała tweeta od redaktora zastępczego Copyblogger, Jona Morrowa, i był to punkt zwrotny dla jej bloga.

Po rozmowie telefonicznej Jon zaoferował Carol możliwość napisania posta gościa dla Copyblogger. Natychmiast rozpoznała niesamowitą okazję i zaakceptowała ofertę.

Napisanie postu gościa dla strony z listą A, takiej jak Copyblogger, okazało się sporym wyzwaniem. Początkowy wysiłek Carol nie trafił w sedno, więc musiała go odrzucić i zacząć od nowa. Była jednak gotowa dołożyć wszelkich starań, aby stworzyć wyjątkowego gościa, więc pracowała z Jonem, dopóki nie był zadowolony z rezultatu.

50 nieudanych technik znajdowania świetnych tematów na blogu spisało się świetnie, zostało uwzględnione w kolekcji Best of Copyblogger 2010 i przyciągnęło mnóstwo ruchu na stronę Carol.

Jednak tylko garstka z nich przeszła na subskrybentów, co skłoniło ją do szukania pomocy.

Dołączyła do kursu A-List Blogging (obecnie A-List Blogging Masterclass), który zapewnił jej dostęp do zasobów edukacyjnych oraz forum, na którym mogła zadawać pytania. Carol szybko stała się aktywnym członkiem tej społeczności, zadając prawie 400 pytań na forum i dzieląc się swoimi spostrzeżeniami z innymi.

Pewnego dnia Mary z A-List Blogging wysłała do niej e-maila i zasugerowała, aby wzięła udział w konkursie „Napisz do 10 najlepszych blogów dla wykonawców”. Carol nie spodziewała się wiele, ale uznała, że ​​nie zaszkodzi spróbować. I zgadnij co? Wygrała.

Zdobyta wiedza

Przezwyciężyć niechęć do sprzedaży

Wiele osób boi się sprzedawać, ponieważ kojarzy sprzedaż ze sprytem (i kto może ich winić, naprawdę?). Musisz temu zaradzić, jeśli chcesz zarabiać przyzwoite pieniądze na swoim blogu. Pomogło to Carol w tym blogowaniu na A-List. Masz ten sam problem? Następnie musisz znaleźć coś lub kogoś, kto pomoże ci uporządkować umysł. Mogą to być bezpłatne treści, materiały premium, porady od przedsiębiorczych przyjaciół… Cokolwiek dla Ciebie działa!

Słuchaj swoich odbiorców

Możesz myśleć, że wiesz, czego chcą Twoi czytelnicy, ale są szanse, że nie.

Przestań robić założenia – zacznij zadawać pytania i zwracać uwagę na otrzymywane informacje zwrotne. Wtedy sprzedaż produktów będzie znacznie łatwiejsza, ponieważ będziesz dawać ludziom coś, czego już chcą.

Zarabianie 500 000 $ rocznie

Jak więc przeszła od przekroczenia tego sześciocyfrowego znaku w 2011 r. Do przekroczenia 500 000 USD w 2016 r?

Przez lata wydawała niedrogie e-książki, seminaria internetowe i kursy pisania, ale najważniejsze było to, aby jej strona członkowska stała się dobrze prosperującą społecznością. W tej chwili członkostwo w Den kosztuje 25 USD miesięcznie i ma ponad 1, 100 płatnych członków. Zrobić matematykę.

Jaka jest rada Carol dla innych niszowych blogerów, którzy chcą skutecznie zarabiać na swoich blogach?

W wywiadzie dla Writers in Charge zaleca, aby zacząć od produktu, który jest łatwy do stworzenia, wycenić go na 0,99 USD – 2,99 USD i zaprezentować publiczności. Następnie stwórz drugi produkt, który będzie nieco bardziej wartościowy i nieco droższy. Następnie utwórz trzeci, który jest jeszcze cenniejszy, a nawet droższy i tak dalej.

Zbuduj swój lejek od samego początku, poczynając od produktu z ceną wejścia, aż po materiał premium. W ten sposób otrzymasz wiele produktów w różnych cenach, które przypadną do gustu różnym osobom.

Według Carol będzie to działać znacznie lepiej w przypadku niszowego blogera z małą listą e-maili niż wprowadzenie na rynek drogiego produktu od samego początku.

Ostatecznie wszystko sprowadza się do słuchania odbiorców i dawania im tego, czego chcą. Kiedy Carol została zapytana: „Jak myślisz, jaka jest kluczowa różnica między blogerami, którzy zarabiają na tyle, by pokryć swoje rachunki, a blogerami takimi jak ty, którzy tworzą sześć liczb?” tak powiedziała:

„Bliższe relacje z naszymi czytelnikami. Wszystko sprowadza się do budowania relacji z czytelnikami, słuchania ich i dawania im tego, czego chcą ”.

Aktualizacje: wynagrodzenie pisarzy

Wynagrodzenie pisarzy w Stanach Zjednoczonych (lipiec 2017 r.). Według ankiety Pay Scale pisarze w USA zarabiają średnio 42 042 USD.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map