Kreatywność poza kanwą dzięki Canva

Projektowanie to umiejętność, w której nie wszyscy są biegli. Niektórzy mogą urodzić się z wyczuciem designu, a inni nie tak bardzo. Z kolei Canva uważa, że ​​każdy może i powinien być w stanie zaprojektować coś prostego, ale pięknego.


Jako jedna z wiodących platform do projektowania graficznego online, byliśmy szczególnie zachwyceni, mogąc porozmawiać z zespołem w Canva i zrozumieć, jak powstała Canva, wizja ich zespołu i gdzie zamierzają być w przyszłości.

Strona internetowa Canva.com

Platforma współpracy dla sztuki


Ona (Melanie Perkins) zdała sobie sprawę, że przyszłość projektowania będzie prostsza, dostępna online i będzie współpracować. – Liz McKenzie, szef PR firmy Canva

Pomysł na Canvę zrodził się, gdy dyrektor generalny Melanie Perkins, wówczas studentka uniwersytetu, doradzała innym studentom, jak korzystać z istniejącego pakietu oprogramowania do projektowania. Zauważyła, że ​​zajęło dużo czasu jej uczniom poczucie pewności siebie przy projektowaniu nawet przy użyciu czegoś stosunkowo prostego.

Następnie pomyślała o stworzeniu platformy, która pozwoli użytkownikom tworzyć piękne projekty wspólnie w prosty sposób, aby ułatwić projektowanie. To dało początek początkowej koncepcji i koncepcji biznesowej Canva.

Przed wprowadzeniem Canva na rynek, ona i partner Cliff Obrecht postanowili przetestować ten pomysł, zajmując się najpierw rynkiem niszowym i udowodnić, że jej nowe podejście do projektowania było zarówno możliwe, jak i potrzebne.

Melanie ze swoimi dwoma współzałożycielami, Cliff Obrecht (w środku) i Cameron Adams.

Doprowadziło to do powstania Fusion Books, platformy oprogramowania, której uczniowie używali do projektowania swoich roczników szkolnych. Sukces tego pomysłu polegał na tym, że Perkins potrzebował przenieść swój pomysł na wyższy poziom.

„Po kilku latach rozwoju firmy zdecydowali, że są gotowi ją poszerzyć i zająć całą przestrzenią projektową, i uruchomili Canvę.” Zauważa McKenzie, jak powstało Canva.

Tworzenie świata, w którym każdy może zaprojektować

Dla zespołu z Canva zawsze chodziło o platformę, za pomocą której każdy może łatwo tworzyć i projektować wszystko, co chce, w prosty i łatwy sposób. To właśnie ta filozofia napędzała wizję Canva i jej podstawowy projekt.

„Wizją Canva jest umożliwienie każdemu zaprojektowania czegokolwiek i opublikowania go w dowolnym miejscu. Jako taka, Canva zapewnia każdemu prosty sposób na tworzenie pięknej grafiki do Internetu i drukowania. Jest to platforma typu „przeciągnij i upuść”, która została zaprojektowana tak, aby była niezwykle prosta w użyciu ”.

Oprócz tego, że jest niewiarygodnie intuicyjną platformą do projektowania graficznego, zespół Canva wiedział, że konwencjonalne narzędzia do projektowania po prostu nie są w stanie sprostać wymaganiom obecnej technologii.

Przykład: obraz reklamy na Facebooku, który utworzyliśmy za pomocą Canva.

„Wiele narzędzi w miejscu pracy, które stały się podstawowymi elementami w ciągu ostatnich kilku dekad, nie zaspokaja już potrzeb dzisiejszej siły roboczej. Zostały opracowane przed erą Internetu, a ich podstawowe koncepcje pozostają takie same. ” McKenzie mówi na temat ich technologii platformy. „Mieliśmy okazję ponownie zaprojektować narzędzia zwiększające produktywność od podstaw, aby zaspokoić potrzeby każdego dnia. Umiejętność wizualnego przekazywania pomysłów nigdy nie była tak ważna. ”

Zapewnienie użytkownikom narzędzi i środków do tworzenia pięknej grafiki bez konieczności wiązania się tradycyjnymi metodami było jednym z głównych elementów interfejsu użytkownika z funkcją przeciągania i upuszczania. Drugim było upewnienie się, że każdy może z niego korzystać.

Ponieważ chcemy, aby każdy mógł tworzyć piękne i profesjonalne projekty, skupiamy się na stworzeniu zupełnie nowego rodzaju oprogramowania do projektowania, takiego, które jest proste i intuicyjne, zamiast skupiać się na tym, jak zastąpić istniejącą opcję.

Dzięki wynalezieniu całkowicie nowej metody projektowania, Canva stała się wyjątkowym graczem w świecie projektowania graficznego i, co najważniejsze, wyznaczyła drogę do sukcesu.

Osiągnięcie sukcesu poza płótnem

Od czasu, gdy Canva uruchomiła swoją witrynę w 2012 r., Przez lata systematycznie i szybko osiągali liczne kamienie milowe i sukcesy. Dziś firma może pochwalić się wieloma osiągnięciami, z których niektóre obejmują:

 • Ponad 9 milionów użytkowników zarejestrowało się w serwisie Canva w 190 różnych krajach – od Kazachstanu po Bhutan (w Korei Północnej zarejestrowano nawet kilka osób!)
 • Ich platforma jest oferowana w 108 różnych językach, w tym hiszpańskim, francuskim, niemieckim, rosyjskim i portugalskim
 • Do tej pory na Canva powstało ponad 850 milionów projektów.
 • Co sekundę w Canva powstaje ponad 20 projektów.
 • Udostępnianie platformy na komputerze stacjonarnym, iPadzie, iPhonie i Androidzie.

Chociaż niektóre z tych osiągnięć są dość wybitne, największym sukcesem, jaki dotychczas osiągnęła Canva, jest wycenienie spółki na 1 miliard USD w styczniu 2018 r. Zasadniczo stawia to Canva jako jedną z najcenniejszych prywatnych firm w Australii dzisiaj.

Po sukcesie finansowym Canva i osiągnięciu statusu jednorożca firma zaczęła patrzeć na zewnątrz, aby się rozwijać. Od 2018 r. Aktywnie poszukują i nabywają mniejsze start-upy, aby dalej poszerzać swoją obecność.

Plany Canva – zacznij za darmo (na zawsze!) Lub uzyskaj zaawansowane funkcje już za 12,95 USD / użytkownika / miesiąc.

Funkcje, które są piękne z założenia

Aby być platformą, która naprawdę pozwala na swobodę projektowania, Canva musiała stworzyć system oferujący wszystkie funkcje potrzebne projektantowi.

Niektóre z tych funkcji obejmują:

 • Kadrowanie obrazu
 • Dodaj tekst do zdjęć
 • Twórca bańki myśli i mowy
 • Edycja, prostowanie i ulepszanie zdjęć
 • Ramki na zdjęcia i obrazy
 • Odznaki i patyki dla stron internetowych

Obecnie oferują trzy plany dla użytkowników – Canva, Canva for Work i Canva Enterprise. Ich podstawowy plan, Canva, jest bezpłatny i daje dostęp do podstawowego edytora przeciągania i upuszczania. Mimo że plan jest bezpłatny, użytkownicy mają dostęp do ponad 50 000 szablonów, 1 GB przestrzeni dyskowej i zdjęć już od 1 USD za każdy.

Osoby potrzebujące bardziej zaawansowanego narzędzia mogą wybrać Canva for Work lub Canva Enterprise. Canva for Work oferuje więcej funkcji i funkcji, których chcieliby profesjonalni projektanci, takich jak nieograniczone miejsce na dane i foldery, przesyłanie niestandardowych czcionek, funkcje zespołu i więcej.

Canva Enterprise zawiera wszystkie funkcje Canva for Work oraz dodatkowe funkcje specyficzne dla firmy, takie jak zachęty związane z wdrażaniem, dedykowany menedżer konta i 99,9% SLA dostępności.

Gotowe szablony w Canva

Wbudowane szablony logo w Canva.Wbudowane szablony logo w Canva.Wbudowane szablony CV w Canva.Wbudowane szablony wizytówek w Canva.

Co przyniesie przyszłość Canva

Biorąc pod uwagę sukces, jaki osiągnęli, przełom w podejściu do projektowania graficznego i osiągnięcie statusu jednorożca dla firmy, wygląda na to, że Canva nie ma już nowego obszaru do przedsięwzięcia.

To nie może być dalsze od prawdy. Dla pracowników Canva jest jeszcze wiele do zrobienia dla firmy i potrzeba dalszego dopracowania ich wizji uniwersalnego oprogramowania do projektowania.

Osiągnęliśmy tylko 1% tam, gdzie naszym zdaniem możemy zabrać Canva. Naszą wizją jest umożliwienie ludziom przyjęcia ich pomysłu i przekształcenia go w projekt tak jednolity, jak to możliwe; myślimy, że zrobiliśmy już duże kroki w tym kierunku, ale dopiero zaczynamy.

Oczywiste jest, że Canva wkrótce nie spocznie na laurach i jest gotowa na większe i lepsze rzeczy w przyszłości.

Canva dla każdego

Chcielibyśmy podziękować zespołowi w Canva za poświęcenie czasu na podzielenie się z nami swoją firmą, jej wewnętrznymi działaniami, ich wizją i, co najważniejsze, ich przyszłością. Oczywiste jest, że ludzie w Canva dążą do tego, aby być najlepszym oprogramowaniem do projektowania graficznego zarówno dla kreacji, jak i dla kreacji niebędących twórcami, i mamy nadzieję, że osiągną swój cel.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map