Wywiad z gospodarzem: pytania i odpowiedzi z dyrektorem generalnym SiteGround Tenko Nikołowem

Zawsze chciałem przetestować więcej firm hostingowych i przejrzeć je na stronie Web Hosting Secret Revealed (WHSR). Chociaż mam już kilkanaście recenzji *, wciąż istnieje długa lista innych hostów internetowych, które chciałbym wypróbować.


SiteGround (http://www.siteground.com) – nazwa, na którą często wpadasz na różne fora dla webmasterów – to jedna z nazw na szczycie listy. Z pomocą personelu marketingowego Site Ground, Svetli Angova, udało mi się wcisnąć do CEO Site Ground, napiętego harmonogramu Tenko Nikolova na wywiad online. Firma właśnie zakończyła w zeszłym tygodniu coroczną ankietę dotyczącą zadowolenia klientów, więc jest wiele tematów do rozmowy.

* Aktualizacje: Oto moja szczegółowa recenzja SiteGround, opublikowana po raz pierwszy w 2014 roku i aktualizowana co dwa miesiące. 

Bez marnowania więcej miejsca do czytania, oto Q&ZA.

Wprowadzenie: SiteGround, The Company

tenko
Cześć Tenko, rozumiem, że początkowo byłeś studentem prawa, ale teraz prowadzisz firmę opartą na technologiach. Jaka jest za tym historia?

Pochodzę z rodziny o długiej tradycji praktykowania prawa.

Jednak moje serce było w technologii, ponieważ byłem w szkole średniej. Gdy tylko zacząłem pracować w niepełnym wymiarze godzin w SiteGround podczas drugiego roku studiów prawniczych, poczułem, że moja przyszłość nie leży w zakresie prawa.

To interesujące. Co więcej możesz nam powiedzieć o dzisiejszej działalności SiteGround? 

Obecnie hostujemy prawie 250 000 nazw domen. W SiteGround pracuje 120 osób, a my obsługujemy serwery w 3 centrach danych na całym świecie – w USA, Europie i Singapurze. Jeśli chodzi o naszych docelowych odbiorców, początkowo wydawało się, że przyciągamy więcej nowych osób rozpoczynających działalność w sieci przez klientów. 10 lat temu naprawdę więcej ludzi zaczynało w Internecie.

Stopniowo jednak przestawiliśmy nasze wysiłki na bardziej zaawansowanych użytkowników. Zwłaszcza po znaczącej zmianie marki, którą wdrożyliśmy w zeszłym roku, nastąpił poważny wzrost liczby profesjonalistów internetowych, którzy budują i utrzymują strony internetowe, wybierając nasze usługi. Opracowaliśmy wysoce zoptymalizowaną usługę dla użytkowników Joomla i WordPress, w wyniku czego wielu fanów tych dwóch aplikacji zostało naszymi klientami.

Na stronie SiteGround Hosting

SiteGround różni się od reszty pod wieloma względami. Na przykład niektóre funkcje serwera (np, SuperCacher i preinstalowany GIT) oferowane nie są często widywane w planach innych osób. Co możemy wiedzieć o tym więcej?

Myślę, że to, co wyróżnia nasze plany hostingowe, to nie pojedyncze oprogramowanie lub zasady, które wprowadzamy, ale fakt, że większość naszych działań opiera się na unikalnej filozofii. Ta filozofia polega na tym, że zawsze staramy się wymyślać nowe i unikalne rozwiązania, zamiast polegać na masowo dostępnych.

SuperCacher (dowiedz się, jak to działa) jest dobrym przykładem. Jest to narzędzie, które pozwala naszym klientom korzystać z wielu technologii optymalizacji prędkości, takich jak Varnish i Memcached. Unikalną rzeczą jest to, że jako pierwsi wdrożyliśmy Memcached w środowisku serwera współdzielonego. Integracja GIT została również udostępniona w sposób wyjątkowy na naszych serwerach, z myślą o łatwości jej użycia.

Bezpieczeństwo zawsze stanowi poważny problem dla webmasterów i blogerów. Co jeszcze możesz przekazać o swoim zespole bezpieczeństwa? I w jaki sposób zespół współpracuje?

Nasz zespół ds. Bezpieczeństwa odniósł tak duży sukces dzięki dwóm składnikom.

Po pierwsze, zawsze czuwają. Monitorujemy wiele źródeł informacji pod kątem wszelkiego rodzaju podatności i exploitów, które mogą mieć wpływ na nasze serwery i klientów. W ten sposób możemy być jednymi z pierwszych, którzy dowiadują się o wszelkich zagrożeniach. Po drugie, są niezwykle kreatywni w rozwiązywaniu problemów – co oznacza, że ​​gdy tylko odkryją problem, wykorzystują swoją wiedzę fachową do samodzielnego znalezienia oryginalnego rozwiązania. Takie podejście jest znacznie szybsze niż praktyka branżowa, w której zespół ds. Bezpieczeństwa czeka, aż ktoś rozwiąże problem, a następnie zastosuje gotowe rozwiązanie. Oprócz odpowiedzialności za ciągłe sprawdzanie bieżących problemów i ich rozwiązywanie, zespół bezpieczeństwa stale pracuje nad projektami w celu zwiększenia naszego bezpieczeństwa, nie jako odpowiedź na istniejący problem, ale jako zapobieganie przyszłym.

Zadowolenie klienta w witrynie SiteGround

Wierzę, że masz już pod ręką wyniki corocznego badania satysfakcji klienta. Czy możesz nam powiedzieć coś więcej na ten temat? Twoim zdaniem, które obszary wymagają poprawy w 2014 r?

Wyniki ankiety naprawdę przekroczyły moje oczekiwania.

To już drugi rok, w którym pytamy naszych klientów o ich opinie na tak dużą skalę. Trochę się obawiałem, że po znakomitych wynikach, które widzieliśmy w ubiegłym roku, trudno będzie uzyskać lepsze informacje zwrotne. Jednak nie tylko udało nam się utrzymać niezwykle wysokie wskaźniki zadowolenia (ponad 95% we wszystkich aspektach, w tym wsparcie, szybkość, bezpieczeństwo i czas sprawności), ale także osiągnęliśmy zmianę w perspektywie naszych klientów poprzez lepszą komunikację o naszych mocnych stronach, który zidentyfikowaliśmy w zeszłym roku. Możesz zobaczyć pełne wyniki na naszym blogu.

Jeśli chodzi o wyzwania na przyszły rok, mamy na myśli kilka pomysłów na temat ponownego uruchomienia naszego programu dla sprzedawców. Z tego powodu byliśmy zainteresowani opiniami otrzymanymi od naszych obecnych klientów. Obserwujemy również rosnący rynek usług w chmurze jako obszar o dużym potencjale dla nas, który planujemy dalej badać.

SiteGround Ankieta klienta w skrócie

ankieta dla klientów siteground 1 ankieta dla klientów siteground 2 ankieta dla klientów siteground 3

SiteGround Plany na przyszłość i więcej

W ostatnich latach mieliśmy do czynienia z kilkoma dużymi przejęciami i fuzjami – założyciele firm hostingowych dokonali milionów, jeśli nie miliardów. Co o tym sądzisz? Sprzedaje się lub kupuje inne firmy w ramach planu ekspansji Site Ground w ciągu najbliższych 18 miesięcy?

SiteGround zawsze trochę się różniło od typowej mentalności początkowej.

Nie stworzyliśmy tego wszystkiego, aby go sprzedać.

Dla mnie osobiście zaangażowanie w tworzenie i rozwijanie fajnej, innowacyjnej i doskonale samowystarczalnej firmy to dobre miejsce. Jeśli chodzi o kupowanie innych firm, jest to zdecydowanie możliwy sposób na rozwój. Firmy technologiczne, które już opracowały wysokiej jakości usługi, które uważamy za przydatne, są w tym momencie bardziej interesujące niż firmy z branży hostingowej.

To wszystko na moje pytania. Dzięki! 

Chcesz więcej na SiteGround?

siteground

Możesz odwiedzić SiteGround online tutaj – https://www.siteground.com; a także śledzić firmę na wszystkich głównych platformach społecznościowych – Twitterze i Facebooku.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map