Emuāru veidotāju kontekstuālā reklāma – ētiskā prakse un atbilstība

Kā emuāru autore, ir bijuši gadījumi, kad es meklēju citus veidus, kā gūt peļņu no saviem emuāriem, nevis tikai ar sponsorētām ziņām un sānjoslas reklāmām. Es esmu pārliecināts, ka jūs esat rīkojies tāpat, mēģinot palielināt savus emuāru ienākumus. Kontekstuālā reklamēšana – dažos gadījumos to dēvē arī par teksta reklāmu vai satura saiti – izrādījās vienkāršākais veids, kā no mana emuāra trafika gūt nelielu pasīvu ienākumu, jo viss, kas bija vajadzīgs, bija saites (vai skripta koda) ievietošana. savās esošajās ziņās un ļaujiet saitēm nopelnīt naudu.


Kā es uzzināju, kad tas tiek izdarīts labi, kontekstuālā reklāma nāk par labu arī lasītājam. Faktiski, kā to norāda Advertising.com:

Satura saites nodrošina atbilstošas ​​reklāmas apmeklētājiem, kuri jau nodarbojas ar jūsu vietnes saturu, un interesējas par nišu, kuru reklāmdevējs mērķē..

Var izvēlēties 4 veidu kontekstuālās reklāmas:

 • Teksta reklāmas – izsekotās tekstuālās saites uz citiem tīmekļa resursiem bez modālajiem uznirstošajiem logiem
 • Uznirstošās reklāmas – teksta saites, kas parāda modālos uznirstošos logus, novietojot peles kursoru
 • Reklāmkarogu reklāmas – statiskas, animētas vai videoreklāmas, kas ir iekļautas jūsu ziņās
 • Pievienojiet saites – tekstuālas vai reklāmkarogu saites, kurās ir filiāļu kodi (jūsu vai reklāmdevēja), kas nopelna jums komisiju, kad kāds veic pirkumu, izmantojot kodu.

Ja vēlaties, jūs pat varētu izmantot visu četru veidu kontekstuālās reklāmas. Satura saitēm ir arī otra puse, un tas attiecas uz dažiem aptuveniem jautājumiem reklāmā, kas jums rūpīgi jāizturas. Šī rokasgrāmata ir šeit, lai palīdzētu jums pieņemt svarīgus lēmumus par to, kā savā emuārā parādīt kontekstuālo saišu reklāmas, ņemot vērā UX, ētiku un atbilstību.

Uzmācīgs vai privātumam draudzīgs?

Kritiski jautājumi emuāru veidotāju kontekstuālajā reklāmā Dinamiskas, uz skriptiem balstītas kontekstuālās reklāmas, piemēram, Kontera, InfoLinks un Chitika piedāvātās, var būt uzmācīgas lietotāja privātumam, jo ​​tās izseko ne tikai lietotāja klikšķus, bet arī uzvedību un pārlūkošanas darbības visā jūsu emuārā un citās vietnēs. Tieši pretēji, statiskās saites ir vairāk draudzīgas privātumam un neseko lietotājiem. Pat ja viņi to izdara, izsekošana tiek ierobežota ar klikšķiem un to galamērķi. Ir jāievēro divas vispārpieņemtas vadlīnijas:

 • Pārliecinieties, ka lietotāji jums dod iespēju “dinamiski darboties”, jo viņi, visticamāk, pieņems jūsu reklāmas un uzskatīs, ka esat uzticams emuāru autors, kurš tīši neapdraudēs savus datus. To var izdarīt ar vietējām aptaujām, adresātu sarakstu vai modālajiem dialoglodziņiem, kuros apmeklētājiem tiek vaicāts, vai viņi pārlūkprogrammās vēlas iespējot reklāmas (vai atspējot reklāmu bloķēšanas ierīces). (Vairāk par to vēlāk ceļvedī).
 • Ja izmantojat statiskas saites, ievietojiet tās tur, kur tām ir lielāka nozīme jūsu emuāra saturā, un dažādojiet tās no parastajām saitēm ar pielāgotu CSS.

Jebkurā gadījumā ir ieviesta konfidencialitātes politika, kurā jūs lietotājiem paziņojat, kāda veida reklāmas jūs atļaujat savā emuārā, un informējiet viņus par visiem privātuma riskiem, kas saistīti ar reklāmu ielādi, skatīšanu un noklikšķināšanu. Es jautāju kolēģim emuāru autors – Kristofers Jans Benitezs, ko viņš domā par jautājumiem, kas saistīti ar kontekstuālajām reklāmām, un šo ir viņa sniegtā atbilde:

Attiecībā uz dinamiskajām reklāmām problēma ir būtiska. Šeit atkal aplūkots, kā šāda veida reklāmas ilgtermiņā var palīdzēt padarīt jūsu saturu noderīgāku.

Ir jāuztraucas arī par jūsu mērķauditoriju – vai jūs viņus redzat kā vērtīgus sava satura lasītājus vai arī vēlaties tos vienkārši iekost, noklikšķinot uz jūsu saitēm?

Manuprāt, ja vien savā emuārā neiegūstat tūkstošiem un miljonus skatījumu, dinamisko reklāmu vietā izmantojiet statiskas reklāmas. Tas ir pārāk sagraujošs, jo saites vienkārši parādās nejauši un faktiski nesniedz tik lielu vērtību pretstatā statiskām reklāmām, kur varat kontrolēt mainīgos, kur un kā jūsu saite parādīsies ziņojumā..

Informācijas atklāšanas jautājums

Dinamiskās kontekstuālās reklāmas parasti tā nav problēma. Kā redzams šajā EarnWithAWebsite.com ekrānuzņēmumā, dinamiskā reklāmas sistēma InfoLinks automātiski dažādo reklāmas no parastajām saitēm:

EartnWithAWebsite.com piemērs: InfoLinks Links VS. Regulāras saitesEartnWithAWebsite.com piemērs: InfoLinks Links VS. Regulāras saites

Šajā emuārā zilās saites ir parastās saites, savukārt oranžās saites ar punktētu apakšējo apmali ir kontekstuālas reklāmas. Statisko saišu gadījums ir nedaudz atšķirīgs.

Piemēram:

Piemērs: AdBlock Plus programmatūra neietekmē statiskās reklāmasPiemērs: AdBlock Plus programmatūra neietekmē statiskās reklāmas

Tie ir visi statiskie reklāmkarogi manā n0tSEO.com emuārā, un jūs tūlīt varat pamanīt divas lietas:

 • Reklāmkarogi sevi neatklāj. Tie šajā gadījumā tiek ievietoti redakcionāli, tāpēc nav nepieciešama atruna. Tomēr, ja es gribētu, lai tāds būtu, man tas būtu jāraksta pats.
 • Kamēr man bija aktivizēts AdBlock, kad paņēmu ekrānuzņēmumu, programmatūra šos banerus nemaz neatzina par reklāmām, jo ​​tie nav balstīti uz skriptiem.

Dinamiskās kontekstuālās reklāmas faktiski jau tiek rādītas ar savu stilu un izpaušanu trešajām personām, bet statiskām reklāmām ir nepieciešams manuāli pievienot šos divus informācijas atklāšanas slāņus:

 • CSS stils, lai dažādotu šīs saites un reklāmkarogus no citām saitēm un grafikas jūsu emuārā
 • Vietnes un pasta atrunas, lai brīdinātu lietotājus par reklāmas esamību un to, ko gaidīt

“Emuāru autoriem ir jāmarķē sponsorētais saturs, lai saglabātu ētikas standartus un [lasītāju] uzticību,” sacīja Ivans Dodžs, žurnāla “The Art of Tourism” redaktors. “Izmantojot nemarķētu sponsorētu saturu, jūs atstumjat [savu] auditoriju.” Jūsu izmantotajam informācijas atklāšanas formātam nav nozīmes, un tas, kā saka Dodigs, varētu būt [a] reklāmkaroga vai tikai [a] teksta piezīme ”, ja vien jūs ļaujat saviem lasītājiem uzzināt par šo lietu būtību. saites. Starptautiskie likumi arī paredz, ka visas reklāmas attiecības tiek atklātas sabiedrībai.

Problēma ar reklāmas blokatoriem

Saskaņā ar Business Insider 2015. gada ziņojumu bloķēšanas ziņojumu globālo reklāmu bloķēšanas lietotāju skaits kopš 2014. gada ir pieaudzis no 121 līdz 181 miljonam – šī tendence satrauc reklāmas un izdevējdarbības nozari.

Statistikas grafika ziņojumā teikts: “Sākot no 2015. gada jūnija” ir teikts, ka “galvenajiem pārlūka paplašinājumiem, kas bloķē reklāmas, mēnesī bija aktīvi 198 miljoni lietotāju”. Tomēr no lasītāja viedokļa šī statistika varētu nozīmēt pavisam citu parādību.

Kā komentētājs iepriekš norādītajai Business Insider lapai rakstīja:

Adblock radās tāpēc, ka vietnes pilnībā ļaunprātīgi izmantoja skatītāju pieredzi. Katrā vietnē, kuru apmeklēju, mana adblock skaitītāja rādījums vienmēr ir lielāks par 10. Tas ir nenormāli, cik daudz ir uznirstošo reklāmu un automātiskās atskaņošanas video. (…) Es izmantoju reklāmu bloku forbes, jo viņu vietne ir bēdīgi slavena ar uznirstošajām reklāmām. Tas ir tik slikti, lapa pat netiek ielādēta. Tāpēc, kad es tagad apmeklēju, viņi neļauj man lasīt viņu rakstus, ja vien es neizslēdzu adblock. Nu ko uzmini, vairs nelasu forbes. Žēl gan. Jūs pazaudējāt lasītāju, jo tik ļoti izjaucāt lietotāju pieredzi.

Tāpēc es aicinu jūs apsvērt to veidu reklāmas, kuras jūs piedāvājat savā emuārā, un visus iemeslus, kāpēc lietotāji varētu izvēlēties bloķēt tos.

Vienkāršākais veids ir izveidot aptauju savā emuārā vai izplatīt aptauju apmeklētājiem un abonentiem, vaicājot, vai viņi nebaidās no reklāmām vai ir saskārušies ar ļaunprātīgām reklāmām, kuru dēļ jūsu emuārs ir kļuvis nedrošs pārlūkošanai..

Ja jūs izmantojat uz skriptiem balstītas dinamiskas reklāmas (piemēram, InfoLinks), varat ieviest uz sīkdatnēm balstītu atrunu, kas atklāj reklāmu bloķētājus un parādīs ziņojumu, kurā lasītājiem tiek jautāts, vai viņi būtu tik laipni, lai jūsu emuārā atļautu reklāmas apmaiņā par brīvu. saturs.

Emuāriem, kuru pamatā ir WordPress, ir bezmaksas spraudnis ar nosaukumu adBlock Alerter, kas to dara jūsu vietā.

Vēl viens veids, kā apiet problēmu un mazināt lasītāju bailes no ļaunprātīga koda reklāmās, ir statisku saišu izmantošana ar skaitītājiem. Šī metode agrāk tika izmantota (un joprojām tiek izmantota) ar saistītām saitēm, lai izsekotu klikšķiem un to novirzītājiem, tāpēc tā joprojām ir laba alternatīva dinamiskajām reklāmām..

Galu galā statiskās reklāmas darbojas kā saistītās saites – tās ir vienkāršas saites bez skriptiem, tāpēc tās neizraisīs reklāmu bloķēšanas programmatūras darbību.

IZEA izmanto šo metodi ar reklāmdevēju saitēm sponsorēto ziņu iekšpusē, bet jūs varat arī ieteikt tiešajiem reklāmdevējiem izsekot klikšķiem un reklāmguvumiem, izmantojot Google Analytics un tādu pakalpojumu kā Bit.ly, vai izmantot patentētas sistēmas, piemēram, Linktrack (bezmaksas un maksas). Jūs varētu vēlēties pievienot šo informāciju savam multivides komplektam.

Kontekstuālās reklāmas jūsu ziņās… un viesu ziņas?

Jā, jūs tos vēlēsities ievietot gan savās, gan viesu ziņās savā emuārā, taču vēlaties analizēt divus atsevišķus gadījumus – dinamiskās reklāmas un statiskās reklāmas.

Vispirms apskatīsim statisko reklāmu gadījumu un, piemēram, teiksim, ka jūs ļaujat viesiem emuāru autoriem savās ziņās iekļaut vienu vai vairākas filiāles vai produktu saites.

Kad saņemat pieprasījumu no reklāmdevēja, kurš vēlas pievienot sava viesa rakstnieka atslēgvārdiem kontekstuālu saiti, un šī saite nonāk vietnē, kas ir tiešs rakstnieka zīmola konkurents, rakstnieks var justies nodevīgs un pārtraukt attiecības ar jums, vai pat palūdziet, lai jūs atgriežat viesu ziņu, lai viņa publicētu to citur, jo jūs ar šo saites sludinājumu gatavojaties sabojāt viņas zīmola ziņojumu. Jūs nevēlaties, lai tas notiktu!

Emuāru autora attiecības ir pārāk vērtīgas, lai kavētu tās ar nelielu reklāmu.

Visdrošākais ceļš uz statiskām kontekstuālām reklāmām viesu ziņās ir sazināties ar rakstnieku un paziņot viņiem, ka jums ir iespēja viņu sludinājumā iekļaut apmaksātu saiti ar noteiktu zīmolu. Pēc tam pajautājiet rakstniekam, vai reklāmas izvietošana varētu izraisīt interešu konfliktu un kā viņi jūtas šajā jautājumā. Neatkarīgi no tā, vai saņemsit atbildi “jā” vai “nē”, jūs būsit apstiprinājis rakstnieka uzticību un nākotnē viņš, iespējams, vēlēsies vēlreiz piedalīties jūsu emuārā..

Dinamiskās reklāmas saites jūsu ziņās ievieto automātiski, tāpēc, ja vien neizveidojat kategoriju “Viesu ziņas” un izslēdzat to no programmatūras iestatījumiem vai arī noraidāt saites reklāmu kopumā, izvietojums neko nevar darīt. Tomēr šādā gadījumā viesu emuāru autori jau zinās, ka viņi veicina emuāru, kurā tiek rādītas dinamiskas reklāmas. Ja viņi kāda iemesla dēļ to nedara, sazinieties ar šiem emuāru autoriem un paziņojiet viņiem par to.

Parasti jums ir jāpārliecinās, ka interešu konflikti nerodas ar saistītajiem resursiem un zīmola vēstījumiem, kurus viesa rakstnieks ievietojis ziņas pamattekstā..

Ārpus ētikas – vai tas ir svarīgi?

Viens no lielākajiem reklāmas jautājumiem ir tas, ka reklāmām ir jābūt jēgai tās lapas kontekstā, uz kuras tie tiek ievietoti. Runājot par emuāru ierakstiem, galvenā nozīme ir atbilstībai – katrai saitei vai reklāmas skripta ierakstam (-iem) saturā ir jādarbojas gan lasītāja, gan reklāmdevēja labā. Pajautājiet sev: vai šī saite rada pievienoto vērtību??

Tas ir svarīgi: ja saite jūsu saturam nepievieno vērtību, nelieciet to.

Ideālā gadījumā jūsu reklāmdevējam vajadzētu zināt labāk, bet dažreiz tas nenotiek, jo reklāmdevējs var pārāk koncentrēties uz atslēgvārdu izvietošanu, nevis kontekstuālo atbilstību, tāpēc jums būs jāstājas spēkā un jāmēģina mainīt lietas par labu jūsu emuāra lasītāju lokam. Jau iepriekš pieminētajā vietnē Advertising.com ievietotajā paziņojumā teikts, ka saites ir saistītas

(…) Vienmēr attiecas uz to lapu saturu, kurās tās parādās, piedāvājot lietotājam saiti uz produktu vai lapu, kas saistīta ar saturu, par kuru viņi jau ir izrādījuši interesi.

Fakts ir tāds, ka tiem vienmēr jābūt atbilstošiem – tātad īpašības vārdam “kontekstuālais” -, bet:

 • kad reklāmdevējs ievieto atslēgvārdus konteksta priekšā,
 • kad emuāru autors tam piešķir caurlaidi tikai naudas nopelnīšanai,
 • kad reklāmas skripts ir slikti konfigurēts,

… Gan jūs, gan reklāmdevējs riskējat atsavināt lasītājus, mazinot viņu uzticēšanos emuāru veidotājam un saistītajam avotam.

Piemēram, vai bingo ir laba reklāmas tēma vecāku emuāriem?

Jau 2014. gadā es atradu veidu, kā padarīt šāda veida saiti piemērotu vienam no maniem vecāku emuāriem, kad es runāju par spēlēm, kuras mammas un tēti var spēlēt, lai mazinātu stresu. Tā kā es personīgi pārbaudīju reklāmdevēja vietni un secināju, ka tas ir drošs kādam, kurš vēlas spēlēt mēreni un droši (kas ir vienīgais, kas atbilst manai personiskajai ētikai), man bija darīšana ar reklāmdevēju. Tomēr šis amats darbojās, jo tas bija domāts vecākiem par vecākiem, nevis par mazuļiem. Ja mans emuārs bija saistīts tikai ar mazuļu aprūpi, esiet droši, ka nebūtu bijis veids, kā panākt, lai tas darbotos atbilstoši!

Piesardzības vārds ar tematu, kas izstiepj sveiciena reklāmas

Es to esmu izdarījis, kad pirms 2010. gada es biju mazāk pieredzējis kā sponsorēts emuāru autors, bet uz sava rēķina esmu uzzinājis, ka ļaujot reklāmdevējiem pārliecināt mani izjaukt mana emuāra kopējo tēmu līdzsvaru tikai tāpēc, lai viņi varētu ievietot kontekstuālu saiti vai likt man uzrakstīt sponsorētā ziņa par noteiktu tēmu nepavisam nebija pareiza un ne visai prātīga. Mana lasītāju grupa sāka justies nesaistīta ar manu piedāvāto saturu, un galu galā es samaksāju par sekām. (Un tas bija tikai personīgs emuārs! Padomājiet par nišas emuāru, no kura nopelnāt naudu.)

Kontekstuālajām saitēm vajadzētu būt jēgai arī attiecībā uz to, kurus uzņēmumus piesaistīt un ko darīt, lai izvairītos no lasītāju aiziešanas. Ananya Debroy no TechSling vienkāršā sarakstā norāda bīstamību, ja to nedarīsit:

1. Šādu reklāmu izvietošana teksta vidū var kaitināt lietotājus, kuri pārlūko saturu. 2. Konkurentu reklāmu izvietošana kopā ar paša reklāmām [ir mulsinoši]. 3. Novirzīt cilvēkus no koncentrēšanās uz svarīgu saturu.

Galvenie punkti šeit ir lietotāju īgnums, konkurentu reklāmas un lasītāja uzmanības novēršana. Pievērsiet uzmanību šīm trim briesmām.

Kā rīkoties ar skeptiskiem lasītājiem

Daži lasītāji nepareizi izmantos statisku kontekstu saišu (piemēram, saistīto saišu) publiskošanu, pilnībā izvairoties no šīm saitēm. Piemērs ir emuāru autors Oranckajs, kurš rakstīja par to, kāpēc viņš noņem filiāles parametrus no visām saistītajām saitēm, kurās viņš nonāk:

Nu, es vairāk naudas piešķiru uzņēmumam, kas pārdod produktu vai pārvalda vietni. (Tā kā viņiem nav jāmaksā filiālei) Es arī nenovērtēju filiāles paveikto darbu, iesakot man vietni vai produktu.

Un kā ir ar WPMU DEV Džeimsu Farmeru par to, kāpēc viņam nepatīk saistītās saites?

Kāpēc es viņus ienīstu? Pirmkārt, jo tie sabojā un iznīcina tīmekli. Nopietni.

Kristofers J. Benitezs šajā ziņā dalījās gudros padomos, cenšoties panākt jūsu lasītāju uzticēšanos, kad viņi kļūst pārāk skeptiski par jūsu saitēm:

Jūs vēlaties, lai cilvēki noklikšķina uz jūsu saistītās saites un pārvērš viņus pircējos, lai jūs varētu nopelnīt komisiju. Tomēr tas būs grūti, ja jums būs jāinformē savi lasītāji, ka jūsu saites ir saistītās saites. Sakot, ka saites ir no saistītām vietnēm, tas traucē jūsu satura plūsmai un var atturēt apmeklētājus no klikšķināšanas uz jūsu saitēm. Pastāv divi veidi, kā rīkoties ar statiskām reklāmām, lai palīdzētu jūsu saturam labāk plūst un neizjauktu lietotāju pieredzi.

 1. Savā kājenē vai noteikumu un nosacījumu lapā izveidojiet ziņojumu, ka jūsu ziņojumos var būt filiāļu saites, tāpēc jums tas nav pastāvīgi jāpiemin savā saturā. Tā piemērs ir Raiena Biddulfa emuāri Paradīzē.
 2. Esiet uzticams. Ja cilvēki jums uzticas un tic, viņi no jums iegādāsies, pat ja pieminēsit, ka jūsu vietnē ir saistītās saites. Tas, iespējams, prasīs daudz darba – tīkla izveidošanu, attiecību veidošanu ar citiem emuāru autoriem, lai nosauktu dažus -, bet tas ir labākais veids, kā maksimāli izmantot savas statiskās reklāmas..

Iespējams, vēlēsities izlasīt arī Karola Tīsa rakstu Kā viens emuāru autors pārtrauca nepieredzēt filiāļu tirdzniecībā un Amy Lynn Andrews rakstu “Vai jūs pareizi atklājat? pastu.

Izņemot

Šajā ceļvedī ir vairākas izņemšanas iespējas:

 • Kontekstuālo saišu reklāmas piedāvā labas iespējas gūt papildu pasīvus ienākumus no jūsu emuāra.
 • Viņi var pievienot pievienoto vērtību jūsu saturam, ja pamanāt atbilstību, ievērojat ētiku un paziņojat reklāmdevējiem par jebkādām atbilstības problēmām..
 • Esiet piesardzīgs, pievienojoties dinamiskām reklāmas platformām, piemēram, InfoLinks vai Kontera, jo viņu izmantotā reklāmu sistēma izseko lietotājus jūsu emuārā un ārpus tā, pievienojot privātuma un drošības problēmas, kuras jūsu apmeklētāji, iespējams, nevēlas samierināties.
 • Izmantojiet dinamiskās reklāmas, kad jūsu emuāru auditorija ir palielinājusies līdz tūkstošiem. Izmantojiet statiskas konteksta reklāmas (saites un / vai reklāmkarogus), ja dienā apmeklējat mazāk nekā 1000 apmeklētāju.
 • Ja jūsu auditorija skaidri apzinās privātumu un drošību un pastāv lielas iespējas, ka viņi izmantos reklāmu bloķēšanas sistēmas, izvēlēsies statiskas kontekstuālās reklāmas.
 • Sazinieties ar viesu emuāru autoriem, kuri ir snieguši ieguldījumu jūsu emuārā, pirms piekrītat reklāmdevēja pieprasījumam izvietot kontekstuālās saites sludinājumu savā sludinājumā (statiskām reklāmām) vai paziņojat rakstniekiem, ka izmantojat programmatūru, kas visās jūsu ziņās automātiski ievieto kontekstuālo saišu reklāmas ( dinamiskām reklāmām).
 • Reklāmas attiecību atklāšana un konfidencialitātes politikas ievērošana ir obligāta, lai iegūtu lasītāju uzticību un ievērotu starptautiskos likumus.
 • Pievērsiet uzmanību tam, lai reklāmas nenovērstu jūsu lasītāju uzmanību, kaitinātu pirmo reizi apmeklētājus un ievietotu konkurentus tajā pašā lapā.
 • Visbeidzot, neapdraudiet sava emuāra aktuālo līdzsvaru un atbilstību reklāmdevēja interesēs.

Laba metode problēmu novēršanai ir aptaujāt apmeklētājus vismaz reizi gadā, lai uzzinātu par viņu izjūtām saistībā ar kontekstuālajām reklāmām jūsu ziņās un visām citām reklāmām, kuras jūs varat rādīt jūsu vietnē.

Ja sūdzības un lietpratēji pārspēj pozitīvo, iespējams, labāk ir pārdomāt savu reklāmas politiku.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map