Vienkārša privātuma (un sīkdatņu) politikas rokasgrāmata vietņu īpašniekiem

Ātrā saite


Ienākumu gūšana no sava emuāra ir daudz vienkāršāks pasākums nekā tradicionāla biznesa uzsākšana, un jums nav jāpārbauda zonēšanas likumi vai jāpiesakās būvatļaujām.

Tomēr tas nenozīmē, ka nav tiesību aktu prasību, kuras jums jāievēro.

Viena no neuzkrītošākajām, bet nepieciešamajām juridiskajām prasībām ir privātuma politika, un tā attiecas uz visām vietnēm – lielām vai mazām. Ja jūs esat mazs uzņēmums vai pat tikai emuāru autors, kurš no jūsu vietnes nepelna ienākumus, un neesat pārliecināts, kāpēc vispirms jums tas ir vajadzīgs, jūs varētu būt pārsteigts.

Iespējams, ka jūs varētu būt diezgan augsts (pat ja jūs to īsti nezināt) – apkopot no apmeklētājiem dažāda veida informāciju, izsekot viņiem analītiku vai parādīt reklāmas. Daudzām no šīm darbībām ir diezgan lielas iespējas, ka jums ir nepieciešama privātuma politika.

Kas ir konfidencialitātes politika?

Konfidencialitātes politika ir dokuments, kurā sīki aprakstīts, kādu personisko informāciju jūs savācat no lietotājiem, kā to izmantojat un kā to uzturat privātu.

Precīzs nepieciešamais saturs būs atkarīgs no piemērojamajiem likumiem vai politikām. Atšķirīga ir arī definīcija, kas veido “personisko informāciju”, taču tā bieži ietver vārdus un e-pasta adreses, kā arī dažreiz IP adreses un pārlūka sīkfailus.

Dati = nauda

Informācijas laikmetā dati ir jaunā valūta. Privāta informācija par personām ir ļoti vērtīga reklāmdevējiem, uzņēmumiem un valdībām.

Mūsdienās daudzas valstis privātumu uzskata par cilvēka pamattiesībām un ir pieņēmušas tiesību aktus, lai aizsargātu cilvēkus no viņu informācijas vākšanas un izmantošanas bez viņu ziņas. Datu privātuma likumi parasti pieprasa, lai ikvienam, kurš savā vietnē apkopo personisko informāciju, jābūt paziņojumam par to, kā un kāpēc viņi to dara.

Saskaņā ar daudzajiem privātuma likumiem jums var uzlikt naudas sodu vai pat saukt pie atbildības, ja jūs savācat personisko informāciju, neinformējot savus lietotājus, vai ja jūs pārkāpjat savu privātuma politiku.

Privātuma likumi dažādās valstīs

 • Austrālijas privātuma principi (APP) ir 13 principu kopums, kas nosaka personiskās informācijas apstrādi. Saskaņā ar šiem principiem jums ir jāpārvalda personiskā informācija atklātā un pārredzamā veidā.
 • Eiropas Savienības 1998. gada datu aizsardzības direktīva paziņo, ka ikvienam, kurš apstrādā personas datus, tas jādara godīgi un likumīgi. Lai datu vākšanu uzskatītu par likumīgu, datus var vākt tikai noteiktiem, skaidriem un likumīgiem mērķiem.
 • Apvienotās Karalistes 2003. gada privātuma un elektronisko sakaru noteikumi ierobežo sīkdatņu un līdzīgu tehnoloģiju izmantošanu lietotāju ierīcēs, ja vien lietotājiem 1) nav skaidrs sīkdatņu lietošanas mērķis un 2) viņi ir devuši piekrišanu.

Vietne: https://www.iubenda.com/

iubena palīdz lietotājiem ģenerēt privātuma politiku trīs posmos:

 1. Pievienojiet savas vietnes nosaukumu,
 2. Pievienojiet pakalpojumus (piemēram, Google Adsense), kurus izmantojat, un apkopoto datu veidu,
 3. Iegultiet savu politiku vietnē.

* Lai palielinātu, noklikšķiniet uz attēla.

Ģenerējiet privātuma politikas astoņās dažādās valodās vietnēm un mobilajām lietotnēm, izmantojot Iubenda (skatīt demonstrāciju).

Labākā iubenda daļa – jūsu privātuma politika tiek mitināta viņu serveros. Tas nozīmē, ka sistēma var automātiski atjaunināt juridisko tekstu, kad tiek mainīti likumi.

Vairāk nekā 600 pakalpojumu, tostarp Facebook Like, Google Adsense, Google Analytics, poga LinkedIn, Twitter, Alexa Metrics, Amazon Associates; iepriekš konfigurēts iubenda sistēmā.

Vai Iubenda GDPR ir gatava??

Īsā atbilde – Jā. Iubenda nodrošina pilnīgu risinājumu, lai ievērotu GDPR.

Par cenu USD 39 / mēn (ja!) Sistēma palīdzēs:

 1. Izveidojiet pareizo privātuma un sīkdatņu politiku,
 2. Parādiet sīkdatņu reklāmkarogu un atbrīvojiet profilējošās sīkdatnes tikai tad, ja ir sniegta piekrišana, un
 3. Izsekojiet, reģistrējiet un izgūstiet lietotāja piekrišanu, izmantojot iekšējās privātuma pārvaldības rīku.

Vietne: www.shopify.com/tools/policy-generator

Shopify nodrošina vienkāršu rīku, kurā bez maksas varat ģenerēt atmaksas politiku un pakalpojumu politikas noteikumus.

Arī – izlasiet mūsu Shopify pārskatu.

Jūs varat vienkārši noklikšķināt uz izvēles rūtiņas “Skip Shopify Trial” un bez maksas izveidot savu konfidencialitātes politiku.

Ievietojiet savu privātuma politiku šodien

Lai arī tas var šķist apgrūtinājumi, šī svarīgā emuāra aspekta izslēgšana var radīt nepatikšanas. Jūs patiešām nevēlaties riskēt, ka jums tiek aizliegts iesaistīt savus filiāļu reklāmas tīklus vai ka vietnes apmeklētājs var viņu iesūdzēt tiesā.

Aizsargājiet sevi, izmantojot vienu no iepriekšminētajiem rīkiem, lai izveidotu savu privātuma politiku tagad, un jums nevajadzēs uztraukties! Process arī palīdzēs jums iepazīties ar noderīgu informāciju par lietotāju privātumu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map