6 padomi, kā nodrošināt jūsu domēna vārdu no domēna zagļiem

Domēna zagļi? Jā, to domēnu pircēju un tālākpārdevēju, kurus mēs saucam par domēniem, viltīga apakškategorija.


Domēna vārda, kura derīguma termiņš ir beidzies, derīguma termiņš (pazīstams arī kā kritiena samazināšana) pirkšana pati par sevi nav nelikumīga darbība: jūs pērkat domēnus, uz kuriem vairs neviens nepretendē, un, ja jūs domājat tos izmantot likumīgi (personiskiem vai komerciāliem mērķiem), tad jūs ir labs domēns, nevis zaglis.

Protams, lai būtu labs domēna zīmols, jums jāpārliecinās, ka iegādātie domēna vārdi nav ar firmas zīmi – t.i., tie nepārstāv reģistrētas preču zīmes – pretējā gadījumā jūs varat būt atbildīgs par kiberkvotēšanu. Pēc tam ir domēni, kas pērk tālākpārdošanas nolūkos, un tā ir vēl viena likumīga darbība.

Diemžēl ne visi domēni ir labi tirgotāji. Daži no viņiem, acīmredzot, ir diezgan apsēsti; Kad viņi ir pamanījuši konkrētu domēnu – kas viņiem šķiet pievilcīgs pēc nosaukuma, PageRank, saites popularitātes, Alexa vai mozRank – viņi izmantos visus zināmos pasākumus, lai to iegūtu, pat tiktāl, cik viņi mēģinās apkrāpt reģistrētāja godprātība vai mēģināt pārkāpt viņu privātumu.

Ir acīmredzami, ka iepriekšminētā NAV likumīga darbība. Reģistrēt domēnu, par kuru nav pieprasīts, ir viena lieta, bet nav pieņemami piespiest reģistrētāju atteikties no sava domēna vārda. Un rupjš. Es piedzīvoju šāda veida ļaunprātīgu izmantošanu, un, ja arī jūs to izdarījāt, jūs labi zināt, cik tas var būt bīstams jūsu biznesam.

Šis ceļvedis tika uzrakstīts, ņemot vērā jūsu situāciju, bet visi 6 padomi tika personīgi pārbaudīti kā pretstratēģija, lai aizsargātu manus domēna vārdus.

1. Nekad, nekad nelieciet, lai jūsu domēns beidzas

Domēna vārda derīguma termiņš beidzies, līdz tas atkal ir pieejams reģistrēšanai publiskiDomēna vārda derīguma termiņš beidzies, līdz tas atkal ir pieejams reģistrēšanai publiski (avots)

Atjaunojiet savu domēna vārdu (-us) vismaz divus mēnešus pirms derīguma termiņa beigām un vismaz uz diviem gadiem. Neļaujiet tam izbeigties, jo domēnus var izmantot domēna iegūšanas opcija – Domain Backorder -, kas viņiem dos iespēju “iepriekš pasūtīt” jūsu domēnu līdz tā derīguma termiņa beigām un būs pieejams reģistrācijai.

Domēna vārda statussDomēna vārda statuss

Pievērsiet uzmanību sava domēna statusam REGISTRAR-HOLD: ja tas ir iestatīts uz REDEMPTIONPERIOD vai PENDINGDELETE, pasteidzieties un atjaunojiet to. Bez šiem diviem ir arī citi statusa kodi, un šeit esošajā sarakstā ir standartizēts domēna statusa kods, kas sniedz skaidrojumus par jūsu domēna vārda statusu.

Vai Domain Backorder ir likumīga pirkšanas iespēja?

Parasti pasūtīšana pēc pasūtījuma tiek uzskatīta par likumīgu, lai arī pircējam tā ir riskanta. Faktiski pasūtītājs nav nekas cits kā cerība kādu dienu iegūt domēna vārdu, taču pašreizējais reģistrētājs var atjaunot domēnu jebkurā laikā, pirms tas samazinās, apgrūtinot pasūtītāja pirkumu. Domēna pasūtījumi ir dārgi, salīdzinot ar standarta domēna cenām, tāpēc tā nekad nav pirmā iespēja, kas jāņem vērā, iegādājoties domēna vārdu. Šeit ir dažas no populārajām domēnu pēcpārdošanas vietnēm:

 • NameJet
 • GoDaddy izsoles
 • SnapNames

2. Iespējot domēna bloķēšanu

domēna vārds ir bloķētsTālāk ir norādīts, kā vietnē NameCheap varat pārbaudīt domēna bloķēšanas statusu

Brīdī, kad reģistrējat jaunu domēna vārdu, reģistrators automātiski lietos domēna bloķēšanu. Domēna bloķēšana ir drošības opcija, kas liedz jūsu domēna vārda neatļautu pārsūtīšanu citiem reģistratūrām, taču jūs, iespējams, vēlēsities to uz laiku atspējot, lai atļautu pārsūtīšanu vai iespējotu citas iespējas. Jebkurā gadījumā pievērsiet uzmanību šīs iespējas izšķirošajai lomai un atcerieties to atkārtoti iespējot, kad esat pabeidzis, jo šī ir droša sistēma, kas liedz domīgajiem domniekiem nozagt jūsu domēnu.

3. Iespējot WHOIS aizsardzību

Reģistratūras, piemēram, Hover.com un NameCheap.com, piedāvā šo iespēju bez maksas pirmo reģistrācijas gadu. WHOIS aizsardzība ļauj pilnībā paslēpt visu ar domēnu saistīto informāciju, ieskaitot jūsu vispārīgos datus, e-pastu, tālruņa kontaktu un mājas adresi.

Neaizsargāts WhoisŠeit ir neaizsargāta .com domēna WHOIS rezultāta piemērs, kurā iekļauta informācija par reģistrētāju

Visi aizsargātie WHOIS vaicājumi sniedz vispārīgu informāciju par reģistratūru un neko citu. Lai pārbaudītu savu WHOIS informāciju, varat izmantot tādus pakalpojumus kā WHSR Web Host Spy vai who.is vai, ja jūs izmantojat uz UNIX balstītu OS, vienkārši ierakstiet terminālī:

whois domainname.com

Domēna reģistratūra un WHOIS aizsardzība

Zemāk ir to domēnu reģistrētāju saraksts, kuri piedāvā WHOIS privātuma aizsardzību un cenu noteikšanu:

Domēnu reģistrētājiWHOIS privātums
123.reģ£ 4,99 gadā
Domain.com
Gandi
Ej tētiUSD 7,99 gadā
Novietojiet kursoruBezmaksas
Nosaukums LētsBezmaksas
Tīkla risinājumiUSD 9,99 gadā

4. Jūsu domēns NAV pārdodams

Noskaidrojiet to ar mājas lapas reklāmkarogu vai atrunu, kurā sakāt, ka katrs piedāvājums iegādāties jūsu domēnu tiks automātiski ignorēts. Ja jūsu reģistratūra atļauj laukus “Organizācijas nosaukums” vai papildu “Adreses adrese”, izmantojiet lauku “DOMA, NAV PĀRDODAMA”. Šī stratēģija samazinās iespējas, ka domēns ar jums sazināsies pa e-pastu, lai pieprasītu cenu.

5. Ignorēt vai ziņot par aizskarošiem ziņojumiem

Centieties ignorēt domēnu uzstājīgos pieprasījumu e-pastus. (Retos gadījumos), ja viņi jūs apvaino vai apdraud, ziņojiet par tiem e-pasta pakalpojumu sniedzējam un reģistratūrai vai domēna IPP, ja tas ir pieejams. Neslavas celšana un draudošas darbības ir noziegumi, un tos var vajāt ar likumu.

6. Nepadodieties pieprasījumiem

Nekaunīgi domēni ir smalki: viņi mēģina ar jums manipulēt, lai izprastu jūsu drošības un pārliecības sajūtu, lai viņi galu galā iegūtu jūsu domēnu bez jūsu piekrišanas..

Nepadodieties! Jūsu domēna vārds ir jūsu īpašumā tāda iemesla dēļ, ka esat smagi strādājis, lai meklētājprogrammās palielinātu tā reputāciju un vērtību. Neļaujiet “slinkiem” domniekiem izmantot jūsu darba augļus. Ja vien jums nav interese par sava domēna izpārdošanu, izvairieties no iekrist domēna slazdos.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map