12 veidi, kā izprast auditoriju (un sniegt zvaigžņu saturu)

Novecojis: _usort_terms_by_ID ir novecojis kopš versijas 4.7.0! Tā vietā izmantojiet wp_list_sort (). iekšā /home/218053.cloudwaysapps.com/wmdtwanpyt/public_html/wp-includes/functions.php tiešsaistē 4713. lpp


Jūs esat emuāru autore ar izsalkušu lasītāju. Vai arī copywriter ar diezgan trūcīgu klientu. Vai – kāpēc gan ne? – vispārējs satura tirgotājs, kuram jāpārdod produkts mērķauditorijai.

Neatkarīgi no jūsu lomas satura veidošanas ķēdē, jūs zināt, ka jūs nevarat piegādāt savu ziņojumu, vispirms nezinot auditoriju.

Ideālā pasaulē ikvienam lasītājam mūsu saturs šķiet interesants; reālā dzīve ir atšķirīga – mums kā rakstniekiem ir jāpievērš lasītāja uzmanība!

Kas patiesībā ir jūsu auditorija?

Gatavojieties savai auditorijai!

Šis raksts ir paredzēts, lai dotu jums 12 idejas, lai saprastu, ar kādiem cilvēkiem jūs runājat, ko viņi no jums vēlas un kā jūs varat viņiem palīdzēt, izmantojot savu saturu vai pakalpojumu.

Izmantojiet šīs idejas tā, kā, jūsuprāt, vislabāk der jūsu biznesam neatkarīgi no tā, vai izvēlēsities tikai dažus vai arī plānojat tās visas veikt kā soļus jebkurā izvēles secībā. Svarīgi ir tas, ka jums jāraksta saistošs eksemplārs, kas rada reklāmguvumus.

Lai jūsu panākumi!

1. Padomājiet par savu ideālo lasītāju

Aprakstiet savu lasītāju. Tiešām, aizejiet paķert papīra lapu un pildspalvu un sāciet ķiķināt. Padomājiet par lasītāja vajadzībām, vēlmēm, sapņiem. Uzziniet, ko meklē jūsu lasītāji. Liec viņiem pasmaidīt. Galu galā apzinies PVO lasa jūsu emuāru!

Padomājiet par savu demogrāfiju – vai jūs pievilināt koledžas studentus, jaunās un topošās mātes, uzņēmējus, tīmekļa tirgotājus? Tikai tas, kurš tieši lasa to, ko jūs tur izliekat?

Atkal padomājiet par saviem ideālajiem lasītājiem. Padariet viņu nožēlojamos jautājumus jūsu dzīvē. Kas jums ir kopīgs? Kā jūs varat izveidot saikni ar saviem lasītājiem, kurā teikts: “mēs visi esam vienā lapā”?

Padomājiet arī par to, ko JŪS vēlētos izlasīt kā pirmkursnieks, jauna māmiņa, jauns uzņēmējs vai iesācējs interneta tirgotājs. Ievietojiet tajā reālas domas un jūtas un pieviliniet tos, kas lasa jūsu emuāru. Viņi jutīs saikni, kas viņiem liks justies īpašiem un vēlēties atgriezties lasīt vairāk.

Izdariet sev labvēlību un izlasiet Tējas Silvestres anketu “Mans ideālais klients”. Tas skaidri pasaka, kā vērsties pie klientiem – ehrm, lasītājiem – un kā tos labāk iepazīt.

2. Intervējiet cilvēkus jūsu (faktiskajā un potenciālajā) potenciālo lasītāju zonā

Sāciet ar pazīstamiem cilvēkiem, pēc tam izvērsieties, lai nosauktu savu nišu. Apkopojiet informāciju, izveidojiet statistiku un grafikus. Kā emuāru autors jums var atrast aptaujas un aptaujas par noderīgiem rīkiem. Emuāra auditorijas aptaujāšana palīdz noteikt demogrāfiskos datus, kas jums būtu noderīgi, lai piemērotu 1. veidu.

Izmantojiet aptaujas, aptaujas un intervijas, lai uzzinātu, kas lasa, kā arī varētu lasīt – viņu vecums, dzimums, nodarbošanās, intereses, dzīves jomas utt. Aiciniet viņus sazināties ar jums un iepazīstināt ar sevi un parunāt par to, kas viņiem patīk jūsu emuārs. Kāpēc viņi izvēlējās tev sekot? Kādi amati ir viņu favorīti? Kāda ir jūsu un jūsu satura uzticamība viņu acīs?

Uzzinot par to, kas lasa, varat uzzināt, kā pielāgot savu darbu lasītāju vajadzībām. Citiem vārdiem sakot, jūsu satura ietekme uz cilvēkiem ir atkarīga no jūsu veiktās mērķauditorijas atlases un segmentēšanas apjoma.

Uzzinot par to, kas lasa, varat uzzināt, kā pielāgot savu darbu lasītāju vajadzībām. Galu galā lielisku emuāru izveidos vai izjauks jūsu lasītāji.

Sociālo vērtību grupu teorija

Krisa Fila mārketinga komunikācijas - konteksti, stratēģijas un lietojumprogrammasKrisa Fila mārketinga komunikācijas – konteksti, stratēģijas un lietojumprogrammas

Jūsu faktiskajā un potenciālajā lasītāju skaitā noteikti ietilpst dažādi cilvēki, taču Krisa Fila mācību grāmatā Mārketinga komunikācijas – konteksti, stratēģijas un lietojumprogrammas – pieminētā un The Values ​​Company Ltd. izstrādātā mācību grāmatā pieminētā sociālo vērtību grupu teorija var būt noderīga potenciālo lasītāju šķirošana:

 • Pašpētnieki – Lasītāji, kas pieder šai grupai, ir neatkarīgi un izdomas bagāti, viņiem patīk atrast savus veidus, kā darīt lietas un meklēt personīgu piepildījumu dzīvē. Jūs varat padarīt šos lasītājus laimīgus, piedāvājot saturu, kas viņiem palīdz ietaupīt laiku, naudu un pūles. Viņus neinteresē jaunas lietas, viņi vēlas lietas, kas darbojas un kuras viņi var izmantot, lai piepildītu savus sapņus.
 • Eksperimentālisti – Šī lasītāju dzīve ir pastāvīga jaunas pieredzes, ideju un sensāciju meklēšana. Viņi ir enerģiski un inteliģenti, un viņi uzņemas riskus neatkarīgi no viņu centieniem. Neatkarīgi no nišas, kurā rakstāt, pārliecinieties, ka jūs pastāvīgi izņemat jaunus produktus, pakalpojumus un idejas. Uzaiciniet savus lasītājus eksperimentēt. Piepildiet savu saturu ar aicinājumiem uz darbību, kas viņu kutinās.
 • Uzkrītoši patērētāji – Šiem lasītājiem patīk doties pēc bēdīgi slavenākajiem produktiem vai slavenībām, jo ​​viņi uzskata, ka tas viņiem palīdzēs iegūt cieņu. Viņi ļoti augstu vērtē savu tēlu un vēlas tikt piesaistīti tikai labākajiem nosaukumiem nišā un pastāvīgi meklē zīmolus un idejas, kas viņiem liks labāk izskatīties citu cilvēku priekšā. Palutiniet šos lasītājus ar saturu, kas uzsver, kā slavenība atbalsta noteiktu pakalpojumu vai ideju, uzticieties viņiem, koncentrējoties uz lieliem zīmoliem un augsta līmeņa dzīvesveidu..
 • Belongi – Jūs varat teikt, ka šāda veida lasītāji ir konservatīvi un vēlas piekrišanu, jo viņi savu izvēli orientē uz vecāku, sabiedrības, reliģijas un / vai valsts apstiprinātu dzīvesveidu, pakalpojumiem, uzvedību. Rakstot šiem lasītājiem, uzsvērt ģimenes lomu, sociālās vērtības un ētiku. Ja jūs piedāvājat saturu, kas koncentrējas uz inovācijām, atrodiet veidus, kā saistīt šo jauninājumu ar pašlaik “apstiprinātajiem” veidiem.
 • Pārdzīvojušie – Šī ir lasītāju kategorija, kuri nevar izlemt paši, taču, lai izdzīvotu (patiešām) savā darbā vai personīgajā vidē, tie būs atkarīgi no katra jūsu satura. Viņi, tā sakot, padodas augstajai autoritātei un neizmanto iespējas izaugt par personām vai darbiniekiem, jo ​​viņi uzskata, ka katra loma sabiedrībā tiek piešķirta no augšas. Jūs varat palīdzēt šiem lasītājiem, piedāvājot pārbaudītu, autoritatīvu saturu, kam viņi var uzticēties un kuru patērēšana ir ērta, vienlaikus piedāvājot aktivitātes, kuras viņi var izmēģināt kā daļu no ziņojuma “Tas ir, kā lietas darbojas”.
 • Sociālie ministri – Šāda veida lasītāji ir cilvēki, kuri pretojas jebkurām status quo izmaiņām un ievēro noteikumus, kurus piemēro varas iestādes un sociālais kodekss. Viņi nemēģina izbaudīt savu darbu – viņi strādā, lai galdā nonāktu ēdieni, nevis censtos panākt personisko piepildījumu. Jūs varat izpildīt šīs lasītāju cerības, koncentrējot savu nišas saturu uz veidiem, kā optimizēt darba un laika efektivitāti, un piedāvājot pārskatu par produktiem un pakalpojumiem, kas atbilst iestādes uzticībai un apstiprinājumam..
 • Bezmērķīgs – Vārds to visu pasaka – šiem lasītājiem dzīvē nav ne sociālo, ne ar darbu saistīto mērķu. Viņi dzīvo ar zemiem ienākumiem un zemu pašnovērtējumu, tāpēc jūs nevarat šiem cilvēkiem adresēt luksusa preču atsauksmes un dzīvesveida padomus. Rakstīt šāda veida lasītājiem nav viegli, un risks ir, ka jūsu raksts kļūst monotons, taču jūs varat mēģināt “piegaršot” lasīto dzīvi, pievienojot anekdotes un “lētus” aicinājumus darbībām, lai “mēģinātu uzlabot “mazliet no viņu dzīves un / vai darba situācijas.

Ideālā gadījumā jūsu auditorija pieder vienai vai divām no iepriekšminētajām sociālo vērtību grupām, bet jūsu intervijas, demogrāfiskie dati un lietotāju aptauja jums pateiks, kā patiesībā notiek – ir reāli domāt, ka auditoriju veido visu septiņu grupu sajaukums atšķirīgs procents. Jūsu saturam jāatspoguļo dažādība un jāatbilst visām vajadzībām pusceļā vai dažādojot (t.i., kategorizējot) tēmas un aicinājumus uz darbību..

3. Izpētiet savu auditoriju, izmantojot dažādus plašsaziņas līdzekļus

twitter tendence

Literatūra, intervijas, filmas, skolu programmas.

Pat TV un radio šovi.

Tur ir daudz noderīgu materiālu, kas palīdzēs jums gūt priekšstatu par to, kā veiksmīgi pielāgot emuāru jūsu konkrētajai auditorijai.

Skatieties televīzijas programmas, tīmekļa seminārus un prezentācijas, kurās tiek intervēti cilvēki no jūsu nišas – ko viņi saka, kas varētu palīdzēt uzlabot jūsu saturu? Pārlūkojiet Twitter tendences un atsauces un pārlūkojiet Facebook profilus, lai redzētu, kas notiek jūsu nišā – vai ir kaut kas, ko jūs varētu pārvērst par lielisku ziņu vai rakstu?

Mazliet pārdomāts pētījums var jums daudz pateikt, kā apmierināt auditorijas vajadzības. Nebaidieties arī studēt un mācīties no citiem veiksmīgiem emuāru autoriem – viņu dalītā pieredze un gudrība var padarīt jūsu darbu vieglāku.

Lai iegūtu vairāk padomu par pētījumu, pārejiet uz 7. ceļu.

4. Studēt konkursu

Ir gudrība aplūkot, ar ko jūs konkurējat. Nevis tos kopēju, bet gan lai saprastu, kas ir viņu panākumu pamatā. Tas palīdzēs jums apkopot idejas, ko rakstīt.

Spiegošana konkurentu vietnēs

Ja jūsu konkurence ir tiešsaistes bizness, varat sākt ar viņu publisko klientu bāzes izpēti un lasīt atsauksmes viņu vietnē. Ja viņi ir citi emuāru autori, pārliecinieties, vai viņiem jau ir lielas lasītāju grupas – ko viņi blogo par tiem krāpniekiem tik lielu uzmanību? Ko JŪS varat teikt, ka emuāru autora auditorija varētu attiekties uz jūsu emuāru?

Sadarbība ar konkurentiem

Iespējams, ka ir iespēja nodibināt kontaktus ar konkurentu un kļūt par partneriem. Tādā gadījumā pajautājiet, vai varat koplietot resursus savā starpā un kopīgi dalīties lasītāju pulkā (piemēram, izmantojot viesus). Visi uzvar! Jūs katrs iegūstat vairāk lasītāju, trafika un / vai klientu, kamēr lasītāji iepazīs jaunus un interesantus skatpunktus.

Tomēr atcerieties, ka jums nevajadzētu atdarināt konkurenta stilu. Mācieties no tiem, kas gūst panākumus vairāk nekā jūs, bet palieciet paši. Tu esi unikāls! Jūsu lasītāji to sapratīs un atgriezīsies vēl vairāk, kad redzēs, ka jums ir atšķirīgs leņķis, kā strādāt, izmantojot dažādas idejas, ko piedāvāt.

5. Pārlūkot nišu specifiskos lietotāju forumus

Forumos ir labi redzēt, kas virmo jūsu jomā un ko jūsu auditorija noteiktā laikā atrod interesantu un būtisku. Tīmekļa pārziņu pasaule ir tipisks piemērs tam, kā nišas forums var sniegt jums neticami daudz ieguldījumu, lai saprastu, kas cilvēkiem rūpējas par noteiktu nišu!

Tomēr neļaujiet troksnim novērst jūs no mērķiem – forumos tiek mitināts lietotāju bāzes labais un sliktais ābols, tāpēc pārliecinieties, ka filtrējat visas neatbilstošās diskusijas un koncentrējieties tikai uz svarīgākajām lietām – it īpaši tēmām, kas pamatā ir palīdzības pieprasījumi. , jo tie sniedz jums fona materiālu, lai uzrakstītu atbildes rakstu.

6. Izlasiet emuāru komentārus un reaģējiet uz tiem

Iesaistīšanās ir vārds. Pagājušajā gadā Neils Pateils ar komentāru starpniecību publicēja ieskaujošu emuāra ierakstu par lasītāju iesaistīšanās jaudu – jo vairāk uzmanības veltāt saviem komentētājiem, jo ​​labāku ROI iegūsit. Emuāru komentāri ir jūsu auditorijas izpratnes atslēga.

Komentāru lasītāji ievieto savā emuārā vai savā nišā esošos emuāros ļauj uzzināt, kas cilvēkiem patiešām ir vajadzīgs un kas viņus satrauc (līdzīgi 5. numuram), lai jūs varētu nonākt un palīdzēt.

6 padomi, kā iesaistīties komentētāji

 1. Pārliecinieties, ka saprotat lasītāja teikto, un attiecīgi atbildiet – nedomājiet par labām atsauksmēm, bet pārliecinieties, ka saprotat kontekstu un uzrakstiet patiešām noderīgu atbildi..
 2. Izvairieties no atbildēm, kas ir tikai “Paldies” vai “Forša”, jo tās var izklausīties aizskaroši komentētājam, kurš pavadīja laiku, lai lasītu, un atstātu ieskaujošas atsauksmes.
 3. Vispirms paldies komentētājam, pēc tam dodieties atbildēt uz komentāru. Komentētāji, piemēram, zina savas atsauksmes, tiek novērtēti, tāpēc paziņojiet viņiem, ka esat pateicīgi par viņu veltīto laiku. Izvairieties no tukšām un nelietderīgām atbildēm (sk. 2. padomu), kas nepalīdz un tikai pievieno ziņai troksni.
 4. Komentārā iekļautos jautājumus risiniet tādā secībā, kādā tos saņemat – izveidojiet aizzīmes, lai būtu viegli redzēt atbildes uz jautājumiem, ko viņi uzdeva.
 5. Uztveriet katru komentāru nopietni un nenoņemiet kādu nost, ja viņiem ir kaut kas pateikts, kas jums nepatīk vai kam jūs piekrītat, bet uzmanīgi dariet viņiem zināmu, kāpēc jūs tam nepiekrītat. Izturieties pret visiem komentāriem tā, kā tos saņēmāt – ko jūs vēlētos dzirdēt?
 6. Izmantojiet ieskaujošus komentārus, lai izveidotu nākamo rakstīto, un pateikties komentētājam par ideju (gan komentāra atbildē, gan ziņojumā).

7. Pārskatiet produktus, kas izgatavoti jūsu mērķauditorijai

Izpētiet literatūru, kas rakstīta jūsu mērķauditorijai, un atzīmējiet pakāpes līmeni, kurā viņi parasti tiek rakstīti. Pārskatiet produktus, žurnālus, brošūras, pārskatus un visu, kas var palīdzēt jums izmantot balsi un signālu, kas piesaistīs jūsu lasītājus un palīdzēs viņiem koncentrēties..

Arī tādi produkti kā kosmētika, apģērba preces un pārtika var daudz pastāstīt par jūsu mērķa lasītāja dzīvesveidu. Zinot, ka tas var palīdzēt iekļaut anekdotes un piemērus, kas raksturīgi jūsu auditorijai un ar kuriem auditorija var attiekties.

8. Apmeklēt konvencijas un konferences

DrupalCon London Group fotoJūs varat uzzināt vairāk par savu auditoriju nišu konferencēs un konvencijās. Jūs ne tikai tiksit pakļauts pavisam jauniem pētījumiem un jauninājumiem, bet arī – formālā un neformālā līmenī – jūs sazināsities ar cilvēkiem tajā pašā nišā, uz kuriem varat uzdot jautājumus, neatkarīgi no tā, vai viņi ir patērētāji, profesionāļi vai hobiji..

Nenovērtējiet arī to, cik vērtīga ir saziņa ar citiem rakstniekiem, lai dalītos un apmainītos ar idejām – sanāksme vai seminārs var piedāvāt iespējas, kas pārsniedz tīklošanu, un jūs pat varētu iet prom ar stāstu vai skatu, kas ir gatavs rakstīt par.

Pēdējais, bet ne mazāk svarīgais – šajās funkcijās jūs varētu satikt arī potenciālos klientus, tāpēc nepalaidiet garām izdevību sazināties.

9. Vienkārši klausieties (un ņemiet vērā)

Henneke Duistermaat vietnē CrazyEgg aicina klausīties vissvarīgāko copywriting prasmi, jo bez noklausīšanās nav izpratnes, un pat Stīvs Slaunwhite vietnē NetPlaces iesaka “iekļūt pircēja galvā”.

Klausīšanās prasmes ir būtiskas prasmes emuāru autoriem un tekstu autoriem

Nebaidieties dot cilvēkiem daļu sava laika. Ko vēlas jūsu mērķa lasītājs? Ko viņi alkst dzīvē, biznesā vai skolā? Kādi produkti un pakalpojumi varētu būt noderīgi šīm cilvēku grupām? Cik daudz viņi ir gatavi tērēt un kādus ienākumus viņiem vajadzētu veltīt šiem produktiem un pakalpojumiem? Jo vairāk jūs uzzināsit par cilvēkiem, kuriem jums jāraksta, jo precīzāk jūs varat pielāgot savu darbu viņu labā, palīdzēt viņiem, iedvesmot viņus un padarīt viņus laimīgus.

Rakstīšana ir sociāla aktivitāte

8. ceļš sniedz jums daudz iespēju, taču pat 6. un 7. ceļš. Lielākā šī raksta daļa ir par klausīšanos (vai lasīšanu, kas ir līdzīga). Esiet eksperts cilvēkiem, kuri jums nepieciešami – iepazīstiet viņus ar to, kas viņiem vajadzīgs un vēlaties.

Tas ir vienīgais veids, kā uzrakstīt veiksmīgu kopiju, kas veic reklāmguvumus.

10. Izmantojiet SEO rīkus jūsu labā

Meklēšanas statistika, tendences, gadījumu izpēte, atslēgvārdu izpētes rīki – tie var jums daudz pastāstīt par to, kā jūsu mērķauditorija uzvedas un mijiedarbojas ar jūsu vai konkurenta saturu.

Ko jums vajadzētu meklēt savā satiksmē (un kā tas palīdz saprast jūsu auditoriju)

 • Komentāru trafiks – Mēs jau runājām par komentāriem 6. ceļā, taču, pārbaudot statistikas datus par komentāru trafiku, jūs varat uzzināt, kā lasītāji pārvietojas un aiziet no sarunām, kādu saturu viņi visvairāk meklē un kā tas attiecas uz komentāra saturu. Varat salīdzināt un pretstatīt šo izturēšanos ar lapu un / vai publicēt trafiku.
 • Vecuma demogrāfija – Apmeklētāju vecums var jums pateikt, cik lielā mērā jūsu saturs attiecas uz dažādām vecuma grupām un kuras vecuma grupas jūsu rakstus visvairāk piesaista.
 • Kvalitāte pret daudzumu – Statistika norāda, cik daudz cilvēku apmeklē un kāda veida trafiku jūs saņemat, taču galu galā trafika kvalitāte pārspēj kvantitāti, tāpēc salīdziniet un kontrastējiet trafiku, kas nodrošina reklāmguvumus, un trafiku, kas neveic.
 • Atbilstība – Analizējot trafika statistiku, pārliecinieties, vai saņemtā trafika ir atbilstoša jūsu rakstītajam saturam. Es zinu, ka tas varētu šķist dīvaini teikt, bet tas ir rādītājs, ka jūs darāt labu darbu – kad jūsu saturs nesaņem atbilstošus apmeklētājus, kaut kas ir nogājis greizi un jums, iespējams, būs jākoncentrējas un jāstrādā, lai labāk izprastu savu auditoriju.
 • Atpakaļsaites – Cilvēki, kuri izveido saiti ar jūsu saturu, jau ir jūsu auditorijas daļa, tāpēc viņi sniedz noderīgu papildinājumu jūsu auditorijas analīzei.

11. Lomu spēle un valkā dažādas cepures

Tas ir noderīgi, lai iemācītos domāt par to, kā domā jūsu potenciālais lasītājs (vai klients).

Lai arī labākais veids, kā uzzināt par saviem lasītājiem, ir pievērsties viņiem un jautāt, pastāv situācijas, kad to vienkārši nevarat izdarīt – piemēram, kad jums ir noteikts termiņš un jums nav pieejami beta testētāji vai kad cilvēki, kurus nepieciešams intervēt, nav pieejami.

Teiksim, ka jums jāvalkā tāda vecmāmiņas cepure, kura lasa jūsu emuāru par aktivitātēm un amatniecības idejām, kuras viņa var iesaistīt, kad mazbērni viņu apciemo nedēļas nogalē.

Jums var būt, ka intervijai nav pieejama vecenīte tajā laikā, kad jums tāda nepieciešama, taču varat to izgudrot – jā, tā ir taisnība! Izgudro! Izveidojiet izdomātu varoni, ar kuru varat mijiedarboties prātā un uz papīra.

 • Uzdodiet lomu spēles varoņam būtiskus jautājumus, kā jūs darītu, ja tā būtu īsta intervija. Pēc tam nēsājiet varoņa cepuri un atbildiet uz jautājumiem. Ja nekas jums neienāk prātā, noskatieties filmu vai TV pārraidi par savu ideālo lasītāju (šajā piemērā vecenīte) un veiciet piezīmes.
 • Izstrādājiet savu rakstu un izliecieties, ka jūsu lomu spēles varonis to izlasīs – vai viņi būtu apmierināti ar saturu? Vai jūsu padoms ir derīgs, noderīgs? Kā jūtas cilvēks pēc lasīšanas?
 • Iedomājieties visu intervijas ainu tā, it kā tā būtu filmas aina. Iedomājieties to kā pirmo vai trešo personu, bet mēģiniet justies iesaistīts – vai jūsu jautājumi ir atbilstoši? Vai palaidāt garām kaut ko svarīgu? Ja izdarījāt kļūdu, neuztraucieties – sāciet no jauna, varbūt ar nedaudz atšķirīgu tās pašas kategorijas rakstzīmi (tāpēc tas nebūs garlaicīgi!).

Nebaidieties domāt, lasīt un rakstīt vairākos dažādos stilos – nebaidieties valkāt vairāk nekā vienu cepuri! Jo vairāk cepuru nēsājat, jo vairāk cilvēku jūs uz to aicināsit, un jo veiksmīgāka būs jūsu kopija.

12. Klausieties savas iekšas!

Visbeidzot, labākā stratēģija, uz kuru varat paļauties, ir ieklausīties iekšās, jo tās var būt efektīvas, lai palīdzētu jums pareizi izprast auditoriju. Intuīcijai un empātijai ir būtiska loma jebkurā sociālajā vidē, un emuāru veidošana vai kopēšana ir ne mazāk svarīga – kopijas veidošanai ir nepieciešams, lai divas puses sazinātos!

Padomājiet par to – jūs jau kādu laiku pazīstat savus lojālos lasītājus, esat ar viņiem runājis, izmantojis viņu ieskatu, lai uzlabotu savus ierakstus vai kopiju, un galu galā jūs ar viņiem attīstījāt empātijas sajūtu.

Lieto to. Būs vieglāk izstrādāt pareizo satura stratēģiju un piegādāt zvaigžņu saturu.

BONUSS – Nosauciet savam ideālajam lasītājam vārdu (un rakstiet viņiem!)

Ekspertīze jūsu nišā

Džeimss Čartrands pie Copyblogger sauc viņu par Doroteju un 60 gadus vecu pensionāri, kurai ir šaubas par apdrošināšanas risinājumiem.

Kāds ir jūsu ideālā lasītāja vārds?

Šajā brīdī jūs, iespējams, jau esat paveicis mājas darbus no 1. ceļa.

Ir pienācis laiks dot lasītājiem seju, vārdu un fona stāstu. Skatiet 1. ceļu par lomu spēles metodēm, ja jums tas ir nepieciešams. Kamēr jums ir kāds, par kuru rakstīt. Bet ne vispārējs lasītājs – kā Džeimss izteicās: “Jums jāraksta Dorotejai” vai neatkarīgi no nosaukuma, kuru jūs piešķīrāt savam ideju lasītājam, “nerakstiet demogrāfijas vajadzībām”.

Es rakstu jums, manam ideālajam lasītājam, kurš sagādā galvassāpes, jo jūs nevarat izdomāt, kā rakstīt tā, lai piesaistītu savus lasītājus un veidotu lojālu auditoriju. Es tevi saucu par Amandu (šeit nav seksisma, man vienkārši ir vieglāk sarunāties ar rakstniecēm sievietēm, jo ​​esmu sieviete). Es iztēlojos, ka es bārā iedzeru kafiju un došu padomu, kā to darītu kolēģis vai draugs.

Es lieku tevi pirmajā vietā, nevis es pats. Es cenšos jums palīdzēt praktiski, bez pūkām, jo ​​es vēlos, lai jūs gūtu panākumus tajā, ko darāt. Galu galā tas, ka esmu rakstnieks, liek man justies kā skolotājam – man neizdodas, kad mana klase nespēj praktiski īstenot to, ko māku.

Pirmais ir lasītājs, un tas ir rakstnieka gars. Mērcējiet to un sāciet rakstīt no sirds. 🙂

Kredīti

Attēla kredīts: Tomass Vanags & Drupal asociācija

Īpašs paldies jāsaka manai garīgajai meitai Mandi Popei par palīdzību man šī prāta vētras un korektūras posmos. Paldies mīļā!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me