Vim: palengvinti koderių gyvenimą padedant Ugandos vaikams

Jei kuriate bet kokį žiniatinklio kūrimo ar programavimo tipą, greičiausiai girdėjote apie „Vim“ (vim.org), kuris reiškia „Vi Impoved“.


„Vim“ yra atvirojo kodo teksto redagavimo programinė įranga.

Teksto rengyklę galima lengvai konfigūruoti ir ji yra integruota daugelyje UNIX sistemų bei „Apple OS X“. Šiame puslapyje galite atsisiųsti skirtingą „Vim“ versiją..

Geriausias būdas apibūdinti programinę įrangą yra „Notepad“ tipo aplinka, bet ne bet kokia teksto apdorojimo programa.

Tai skirta suteikti vartotojui šiek tiek lankstumo, tuo pačiu pašalinant visą triukšmą ir leidžiant vartotojui sutelkti dėmesį į kodą. Prie kai kurių tekstų apdorojimo programų pridedamos eilutės, kurios gali sukelti kodavimo klaidų – ne „Vim“ atveju.

„Labrityware“ kaip kategorijos išradimas

Bram Moolenaar

1991 m. Lapkričio 2 d. „Bram“ išleido „Vim“ kaip nemokamą programinę įrangą ir buvo išsiųstas į diskelį. Kadangi „Moolenaar“ aukoja reklamos pelną Ugandos labdaros organizacijoms, programinė įranga taip pat gali būti vadinama labdaros arba priežiūros programomis..

„Moolenaar“ yra olandų programuotojas. Našlaičiai Ugandoje yra šalia ir jam brangi širdis, todėl jis pradėjo aukoti reklamos pelną. Jis laikomas vienu iš labdaros programų pradininkų, nes yra vienas pirmųjų programuotojų, skatinančių žmones aukoti mėgstamą labdarą, jei jie naudotųsi jo nemokama programine įranga..

Duodamas interviu „Binpress“, „Moolenaar“ paaiškino, kad „Vim“ išsiskiria iš kitų redaktorių, nes vartotojas turi investuoti laiką į „Vim“ komandų mokymąsi ir išsiaiškinti gudrybes, kad per redaktorių jie taptų vis efektyvesni.

Nors kiti teksto redaktoriai verčiasi išleisti naujas versijas ir keisti programinės įrangos funkcionalumą, „Vim“ turi standartą, kad jis veiks visuose kompiuteriuose, o ne tik naujausiuose..

Panašu, kad redagavimo platformos vartotojai sutinka, kad ji yra viena geriausių. „Vim“ laimėjo ne vieną apdovanojimą, įskaitant mėgstamiausią teksto redaktorių, ir buvo „LinuxWorld“ redaktorių pasirinkimo apdovanojimo finalininkas..

Grįžimas į pasaulį

Labdaros programos veikimas yra tas, kad kiekvieno programinę įrangą naudojančio asmens prašoma paaukoti labdaros organizacijai. Nors jums nereikia aukoti, programuotojas iš esmės sako: „Ei! Jei jums patiko mano programinė įranga, prašau šiek tiek paaukoti mano mėgstamai labdaros veiklai. “

Iš pradžių „Moolenaar“ metus dirbo su vaikų centru Ugandoje, kas jam suteikė svajonę įkurti Tarptautinį vaikų priežiūros fondą Holland (ICCF)..

Vartotojai aukoja ICCF, o ICCF didžiąją dalį surinktų pinigų siunčia į Kibaale vaikų centrą pietų Ugandoje. ICCF gali paaukoti 99,5% surinktų pinigų, nes jie turi ypač mažas išlaidas. Didžiąją darbo dalį užbaigia savanoriai. Ugandos gyventojus ištiko AIDS epidemija. Manoma, kad 10–30% žmonių yra užkrėsti virusu. Dėl didelio mirčių lygio regione yra daug našlaičių.

AIDS prevencija

Rajono žmonėms labai reikia pagalbos, todėl „Moolenaar“ tai pripažino ir nusprendė paspartinti ryšius su vaikų centru. „Kibaale“ vaikų centrą (KCC) įsteigė Kanados misionieriai. Jie padeda maždaug 700 vaikų per metus, todėl tai buvo gera priežastis atsilikti nuo ICCF.

Dauguma šių vaikų, turinčių prailgintą šeimą, pavyzdžiui, teta, dėdė ar senelis. Tačiau žmonės, kurie juos priėmė, jau gyvena didžiuliame skurde. KCC užpildo spragą norėdamas patenkinti pagrindinius vaikų poreikius.

Kiti būdai KCC padeda

KCC taip pat teikia medicininę pagalbą skiepijant vaikus nuo užkrečiamųjų ligų. Jie taip pat sutelkia dėmesį į tai, kad vaikai gautų išsilavinimą, kuris gali padėti kovoti su skurdu ir net tolesniu AIDS plitimu.

Švarus geriamasis vanduo nėra prieinamas pietų Ugandos žmonėms. Yra upė ir keletas užterštų vandens skylių, tačiau visas šis vanduo yra labai užterštas. Jie net negali iškasti šulinio, nes požeminiame vandenyje yra daug geležies. KCC stato vandens bakus mokyklose. Jie negali to suteikti kiekvienai šeimai – šiuo metu tai tiesiog per brangu.

„Moolenaar“ turi filantropinį požiūrį į gyvenimą. Jis teigia, kad jums gali būti gerai, galite eiti vakarieniauti ir netgi išgerti taurę vyno. Bet kaip su likusiu pasauliu? O kas, jei mes visi galėtume padėti kažkokiu mažu būdu? Pokalbyje su „Binpress“ Moolenaar pridūrė: „Galų gale yra nuostabu matyti vaikus augant, baigti mokslus ir susirasti darbą“.

Kiekvienais metais dešimtys vaikų baigia centrą. ICCF gauna nuolatinį aukų srautą ir gali toliau investuoti į Ugandos, vaikų, ateitį.

Kūrėjai gali jaustis pozityviai naudodami programinę įrangą, palengvinančią jų gyvenimą, ir aukojantys priežastis, palengvinančias vaikų gyvenimą. Vim šiuo atžvilgiu yra geriausias iš abiejų pasaulių.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me