12 soli pa solim norāda, kā uzrakstīt savu pirmo tiešsaistes kursu – I daļa

Jau 1996. gadā nedaudziem studentiem es sāku piedāvāt tiešsaistes rakstīšanas kursus caur tērzēšanas istabām. Tajā laikā tiešsaistē nebija tik daudz tiešsaistes kursu iespēju, un tas, ko es un citi darījām, joprojām bija revolucionārs. Mūsdienās jūs varat atrast kursus uz vairākām platformām, pārdot tos savā vietnē vai piedāvāt tos, izmantojot tādu iestatījumu kā Udemy.


Lieta, kas man šodien patīk tiešsaistes kursos, ir tas, ka jums ir ļoti daudz iespēju, kā jūs varat iegūt materiālu studentiem. Es šodien ienīstu tiešsaistes kursus par to, ka ir tik daudz dažādu iespēju variantu, ka tas var būt patiesi mulsinoši. Par laimi, es esmu šeit, lai palīdzētu jums orientēties jūsu izvēlētajās opcijās, kā arī lai jūs varētu izcelties no pūļa.

Šis raksts ir divās daļās. Šī raksta pirmajā daļā tiks apskatīts viss, kas jums jāzina, lai izveidotu savu pirmo kursu, sākot no idejas līdz paaugstināšanai. Šī raksta otrajā daļā tiks padziļināti teikts citiem, kas ir izveidojuši kursus. Mācieties no viņu kļūdām un panākumiem.

1. darbība. Izvēlieties tēmu

Jūsu pirmais solis tiešsaistes kursa izveidē ir izvēlēties mācību priekšmetu. Ideālā gadījumā tam vajadzētu būt:

# 1: tēma, kuru jūs labi saprotat

Ja jūs gatavojaties mācīt citus, jums ir jāsaprot tēma no iekšpuses un ārpuses. Iedomājieties, ja jūs stāvat istabas priekšā, kas pilna ar cilvēkiem, un viņi jums uzdeva jautājumus par šo tēmu. Vai jūs varētu viegli atbildēt uz šiem jautājumiem, vai jūs justos zaudēti?

Tas ir lieliski, ja ir citi cilvēki, kuri šo tēmu saprot tikpat labi vai varbūt pat labāk nekā jūs. Svarīgi šajā brīdī ir tas, ka jūs to labi saprotat.

# 2: Labāks nekā citi kursi tajā pašā tēmā

Kad esat domājis par tēmu, apskatiet, kādi citi kursi par šo pašu tēmu jau ir pieejami. Ko visu sedz kurss? Vai tas nāk ar video vai papildu materiāliem? Rūpīgi izpētiet pārējos kursus.

Tagad mēģiniet šajos kursos atrast caurumus. Vai ir tēmas, kas nav pilnībā izskaidrotas vai izlaistas? Vai video pievienošana uzlabotu kursu? Kādu papildus jūs varat piedāvāt?

Ja jums nav kaut ko pievienot, tad mēģiniet izdomāt unikālu kursa iesaiņošanas veidu. Piemēram, jūs varētu saistīt šo tēmu ar televīzijas šovu vai populāru filmu. Mēs šeit esam to izdarījuši dažas reizes, piemēram, “Kā vadīt emuāru kā viena no haizivīm no haizivju tanka” un “Ko jūs varat uzzināt no Vampīru dienasgrāmatām par lasītāju iesaistīšanu”.

Iesaiņojot tēmu unikālā veidā, jūs varat palīdzēt studentiem labāk izprast šo tēmu.

# 3: tēma, par kuru jūs aizraujaties

Lai gan ir svarīgi izvēlēties populāru tēmu, neizvēlieties pasniegt kursu par riepu maiņu, ja domājat, ka tas ir muļķīgākais, ko jebkurš jebkad varētu darīt, un jūs nekad nemainīsit pats savu riepu. Jūs, iespējams, zināt daudz par šo tēmu, bet, ja jūs par to neaizraujaties un nemācāt citus, tad kurss samazināsies.

Vai jūs kādreiz esat sēdējis klasē, kur varējāt pateikt, ka profesors tiešām arī nevēlas tur atrasties? Tas nebija daudz prieka, vai ne? Tagad padomājiet par skolotājiem, kuri jums ir bijuši un kuri aizrautīgi dalījās ar jums zināšanās. Vairāk nekā iespējams, ka jūs daudz ieguvāt no šīm nodarbībām.

# 4: kaut kas interesē cilvēkus

Pats par sevi saprotams, ka jums vajadzētu izvēlēties tēmu, kurā ir liels skaits cilvēku, kuri ir ieinteresēti uzzināt vairāk. Ja izvēlaties tēmu, kas ir ārkārtīgi unikāla, iespējams, esat pārāk sašaurinājis savu nišu, lai piesaistītu auditoriju. Piemēram, jūs varētu piedāvāt gatavošanas nodarbību par to, kā zutis pārveidot par uzkodām.

Jūs varat būt pārliecināti, ka daudzi cilvēki nevēlas ēst zušus, un ka jūs tikko esat ierobežojis savu auditoriju.

No otras puses, ja jūs piedāvājat kursu par to, kā izveidot unikālas uzkodas un kā zušu kā vienu no tiem, bet piedāvājat arī dažas standarta izvēles iespējas, tad jūs piesaistīsit plašāku auditoriju.

Varat izpētīt tēmas, izmantojot Google atslēgu un SEORush, lai iegūtu priekšstatu par to, ko cilvēki visvairāk interesē uzzināt vairāk.

2. solis: izvēlieties platformu

Jūs varat izmantot dažādas platformas. Jūs varat izvēlēties tādu, kam ir iebūvēta auditorija, piemēram, Udemy, vai pat izvēlēties programmatūru, ko instalēt jūsu vietnē. Piemēram, Forbes ziņo, ka vidējais Udemy pasniedzējs nopelna apmēram 7000 USD par kursu, taču diapazons ir plašs. Daži varētu nopelnīt 60 USD gadā, bet citi – sešos skaitļos.

“Parasti tie, kuriem ir ļoti plaši sekojoši sociālie mediji un kuri var mobilizēt savu auditoriju pirkšanai, katru gadu no kursiem var ģenerēt sešus skaitļus,” raksta Dorie Clark, grāmatas “Kā izveidot naudas pelnīšanas tiešsaistes kursu” autore.

Lai gan nav iespējams uzskaitīt katru iespēju, es izpētīšu dažus no populārākajiem.

# 1: Ūdemija

udemy

http://moodle.org

Moodle ir atvērtā koda programmatūra, kuru varat instalēt savā vietnē, lai piedāvātu tiešsaistes kursus. Tas ļauj uzņemt noteiktus studentus, izveidot mapes, kas aizsargātas ar paroli, kā arī izveidot kursus, pievienot videoklipus un tērzēšanas istabas vienā ērtā vietā. Protams, jūs būsit atkarīgs no trafika, ko varat ģenerēt uz savu vietni, lai atrastu studentus, taču, ja jums jau ir liels adresātu saraksts, šī opcija jums varētu būt vispiemērotākā..

# 3: mācāms

mācāms

 https://www.wiziq.com

Ja vēlaties piedāvāt savus kursus kā tīmekļa seminārus, kurus lietotāji var lejupielādēt pēc pieprasījuma, WizIQ ir lieliska iespēja. Varat pievienot slaidus, koplietot informāciju no darbvirsmas un iekļaut audio un video failus. WizIQ piedāvā tiešsaistes tirgus, kas var palīdzēt iegūt studentus no viņu trafika. Vēl labāk, WizIQ integrējas ar Moodle un Blackboard Learn.

# 5: citas iespējas

Protams, ir desmitiem kursu pārvaldības platformu. Daži ir bez maksas, citi ir apmaksāti. Ja nevēlaties sajaukties ar programmatūras platformu, varat arī piedāvāt savu kursu, izmantojot adresātu sarakstu, kur lietotājam tiek nosūtīta jauna nodarbība ik pēc tik daudzām dienām. Vēl viena iespēja ir vecmodīga tiešsaistes tērzēšanas istaba, kurā noteiktā dienā un laikā jūs satiekaties ar studentiem tiešsaistē un prezentējat savu klasi. Pēc tam studenti uzdod visus jautājumus, uz kuriem viņiem joprojām ir jāatbild.

3. solis: uzrakstiet savu kursu

Kad esat izvēlējies platformu, būs vieglāk uzrakstīt kursu, jo jūs zināt, kāds formāts ir nepieciešams kursa izveidošanai. Piemēram, ja plānojat piedāvāt video kursu, tad jūs jāraksta skripts, lai sekotu un praktizētu ierakstīšanas nodarbības.

Dažas lietas, kas jāpatur prātā, rakstot kursu:

 • Persona, kas apmeklē kursu, nezina, ko jūs zināt. Viņš vai viņa ir iesācējs, tāpēc sāciet sākumā.
 • Izveidojiet terminu glosāriju un definējiet tos. Pārliecinieties, ka jūs tos definējat arī pirmajā reizē, kad tos pieminējat.
 • Izveidojiet saturu, kuru ir viegli izvilināt un absorbēt. Izmantojiet galvenes, aizzīmju punktus un pēc iespējas sadaliet saturu.
 • Lieciet kādam izlasīt jūsu darbu, lai palīdzētu noķert kļūdas un tās novērst.
 • Iesaistiet beta grupu, lai apskatītu savu kursu un darītu jums zināmu, vai jums ir nepilnības informācijā, kas jāaizpilda.

Kursa rakstīšana un, iespējams, tā ierakstīšana ir viena no laikietilpīgākajām tiešsaistes kursu pārdošanas sastāvdaļām. Tomēr atcerieties, ka jūs veidojat kaut ko tādu, ko nākotnē varat pārdot atkal un atkal. Tātad, lai arī jūs tagad pieliekat daudz pūļu, jūs no tā gūsit peļņu vēl ilgi.

4. darbība. Rediģējamība lasāmībai

Tagad, iespējams, esat izveidojis patiešām jauku kursu. Šeit jums vajadzētu atcelt savu projektu apmēram nedēļu. Pēc tam atgriezieties un apskatiet to ar svaigām acīm un pārliecinieties, ka viss ir viegli lasāms.

Izlasiet visu kursu skaļi vai lasiet lasīšanas programmu jums. Tas palīdzēs jums dzirdēt visas problēmas ar formulējumu un uztvert neērtas frāzes vai dīvainus kļūdas.

Pat ja jūsu proza ​​ir gramatiski pareiza, ir svarīgi pabeigt šo darbību. Jūsu kursu var lasīt tādā veidā, ka studentam ir grūti saprast notiekošo.

5. darbība: pievienojiet papildinājumus

Tagad ir pienācis laiks pievienot dažas ekstras. Atcerieties, ka vēlaties, lai jūsu kurss izceltos no pūļa. Ja esat izvēlējies tēmu, par kuru cilvēki vēlas uzzināt vairāk, tad, iespējams, tur jau ir citi kursi par jūsu tēmu. Kas padarīs tavu unikālo? Kāpēc cilvēki vēlēsies reģistrēties jūsu kursam pār citiem?

Apsveriet iespēju pievienot:

 • Darba lapas
 • Video klipi
 • Intervijas ar citiem ekspertiem
 • Bonusa materiāls par saistītu tēmu
 • Q saraksts&Tāpat kā no iepriekšējām nodarbībām vai darbnīcām
 • Saites uz papildu resursiem, piemēram, grāmatām vai vietnēm, kuras lietotājam noderēs.

Tomēr esiet piesardzīgs, pieslēdzoties citur no sava kursa. Jūs nevēlaties, lai lietotājs sāktu lasīt citu vietni un nekad neatgrieztos pie savas vietnes. Esiet ļoti izvēlīgs un dalieties tikai ar to, kas patiesi uzlabo jūsu materiālu. Ja tas ir kaut kas, ko pats varat uzrakstīt un piedāvāt lasītājiem, labāk ir pats izveidot saturu un uzturēt trafiku savā kursā.

6. solis: pārdodiet savu kursu

Jūs varat izveidot labāko kursu, kādu kāds jebkad ir izveidojis, bet, ja neviens kursu nepieņem, tas jums neko daudz nedos. Tiešsaistes kursa mārketings ir absolūti nepieciešams. Tiešsaistes kursu reklamēšanai ir daudz veidu.

 • Izveidojiet vietni, kas paredzēta, lai izskaidrotu to, ko jūsu kurss piedāvā potenciālajiem studentiem.
 • Ievietojiet savā emuārā rakstus, kas saistīti ar jūsu kursu, bet nedodiet kursa saturam prom.
 • Kopīgojiet saturu sociālajos medijos un izveidojiet sakarus ar savu mērķauditoriju.
 • Savu kursu uzskaitiet vietnē Courseindex.com.
 • Veidojiet adresātu sarakstu.

Jūs arī vēlēsities domāt ārpus kastes.

Piemēram, vai jūs varat piedāvāt viesa ziņu vietnē, kas nekonkurē ar jūsu, bet kurai ir līdzīga mērķauditorija? Vēl viena ideja ir apmeklēt konferences, kurās varat izveidot kontaktu ar potenciālo studentu.

7. solis: mijiedarbība ar studentiem

Kad esat pārdevis kursu saviem pirmajiem studentiem, jūs vēlēsities sniegt izcilāko pieredzi, kādu viņi jebkad ir saskārušies tiešsaistes kursā. Tas viņus pamudinās pastāstīt ģimenei un draugiem par jūsu kursu. Turklāt, ja nākotnē rakstīsit citu kursu, jums būs piesaistīta auditorija.

 • Iestatiet automātiskos atbildētājus tā, lai pēc minūtes, kad students reģistrējas kursam, viņš saņemtu informāciju par tā sākumu un to, kā piekļūt kursam.
 • Iestatiet atgādinājumus visa ceļa garumā, lai students nekautrējas un neaizmirst pabeigt kursu.
 • Ja jums nav tūkstošiem studentu, kas, visticamāk, nesāks sākt, pieskarieties personālajam līmenim un pārliecinieties, vai students bauda kursu. Ir laba ideja pieskarties pamatnei pēc pirmās kursa daļas pabeigšanas, atkal pusceļā, un kursa beigās lūgt novērtējumu.
 • Iedrošiniet studentus reģistrēties jūsu adresātu sarakstā, lai jūs varētu uzturēt sakarus pat pēc kursa pabeigšanas. Tas jums var dot iespēju arī turpmākai papildinājumu tirdzniecībai. Piemēram, ja jūs piedāvājat kursu par jauna biznesa sākšanu, jūs varat pievienot personisko apmācību kā papildinājumu. Tālāk mēs runāsim par papildu pakalpojumu pievienošanu jūsu ienākumiem.

Atcerieties būt pieklājīgiem, profesionāliem un pieejamiem, lai radītu paliekošu iespaidu uz saviem studentiem.

8. darbība: jaunu jautājumu atrašana no jautājumiem

Varat arī izveidot īsākus kursus, kas papildina jūsu sākotnējo tēmu. Viens no labākajiem veidiem, kā atrast šīs tēmas, ir apskatot jautājumus, kurus uzdod jūsu studenti, un atbildiet uz šiem jautājumiem padziļināti.

Piemēram, ja jūsu kurss ir par telpas krāsošanu un jūsu studenti turpina jautāt par labāko griestu krāsošanas veidu, iespējams, vēlēsities pievienot atsevišķu papildkursu par griestu krāsošanu.

Dažreiz kāds jautājums novedīs pie kaut kas tik padziļināts, ka jūs varēsit pievienot pilnu kursu un izveidot otro kursu saviem studentiem. Tomēr lielāko daļu laika jautājumi radīs īsus papildinājumus jūsu sākotnējam kursam. Šie prēmiju materiāli var neļaut ienākt līdzekļiem, jo ​​pretējā gadījumā jūs, iespējams, neesat ieguvis.

9. solis: atlikušo ienākumu spēks

Jūs, iespējams, esat dzirdējis par atlikušajiem ienākumiem jau iepriekš. Tas galvenokārt ir tad, ja darbu veicat vienu reizi, bet jūs nopelnāt naudu bezgalīgi. Piemēram, ja jūs rakstāt grāmatu, jūs to ievietojat pārdošanā un nopelnāt autoratlīdzības par šo grāmatu tik ilgi, kamēr jūs to piedāvājat pārdošanai.

Tiešsaistes kursi ir nedaudz līdzīgi. Kad kurss būs izveidots, tas ar laiku turpinās ienest naudu.

Paturiet prātā, ka atlikušajiem ienākumiem ir nepieciešams turpināt tirgot savu vietni un produktus. Pretējā gadījumā potenciālajiem klientiem būs grūti jūs atrast, un laika gaitā jūsu pārdošanas apjomi nemainīsies.

Atlikušajiem ienākumiem ir būtiska nozīme jūsu biznesa stiprināšanā. Jūs varat rakstīt kursus tikai tik ātri, bet, tā kā kurss nopelnīs naudu pat ilgi pēc tā rakstīšanas, jūs varat eksponenciāli palielināt savus ienākumus, uzrakstot otro kursu, kamēr pirmais tiek piedāvāts, un pēc tam trešo kursu, un ceturtā un tā tālāk.

Laika gaitā jums jāveido pastāvīga ienākumu plūsma, neveicot daudz papildu darbu.

10. solis: citi veidi, kā pelnīt no saviem kursiem

Vēlaties apskatīt arī citus veidus, kā gūt peļņu no kursiem. Es jau minēju, ka jūs varat piedāvāt papildinājumus un atsevišķus kursus. Jūs varētu arī piedāvāt individuālu apmācību. Tas studentiem dotu privātas apmācības sesijas, lai palīdzētu viņiem patiešām izprast koncepciju.

Piemēram, es kādreiz piedāvāju rakstīšanas un angļu valodas kursus mājas skolotājiem. Piedāvāju kursus gan tiešsaistē, gan klātienē. Sākumā es tikai pasniedzu kursus, bet pēc tam es sāku piedāvāt dažus papildu pakalpojumus, piemēram, individuālu apmācību, palīdzību studentu uzņemšanas esejās un studentu sagatavošanu, rakstot jaunus rakstus..

Padomājiet par to, kā jūs varat pievienot papildu vērtību kursiem. Koučings ir acīmredzamākā izvēle, bet domājiet ārpus tā un redziet, ko vēl jūs varat nākt klajā.

11. solis: jautājiet atsauksmes

Ja vēlaties, lai tiešsaistes kurss patiešām dzirksti, jums ir jāprasa atsauksmes. Pēc kursa pabeigšanas nosūtiet studentiem aptauju. Ja ļausit anonīmi aizpildīt aptauju, lielāko daļu laika saņemsit godīgākas atsauksmes.

Patiešām pievērsiet uzmanību sūdzībām. Jūs varat viegli atrisināt problēmas savā kursā, pievēršoties visiem jautājumiem, kurus studenti uzdod. Varbūt ārpus klases ir pārāk daudz darba, video stundas netiek ātri ielādētas vai kursa daļas rada neskaidrības. Neatkarīgi no problēmas, jūsu studentu sniegtās atsauksmes ir nenovērtējamas.

Ideālā gadījumā jūs uzrakstīsit savu kursu, bet pēc tam jūs turpināsit to pilnveidot, līdz jūtaties, ka tas ir ideāls. Tas ir labākais veids, kā pārliecināties, vai jūsu saturs ir labāks nekā jebkurš cits.

12. solis: lūdziet palīdzību

Uzzināt informāciju par tiešsaistes kursu nebūs viegli vai tas notiks ātri. Ir laba ideja lūgt palīdzību. Mutes mutē ir viens no labākajiem un lētākajiem reklāmas veidiem.

 • Palūdziet ģimenei un draugiem pastāstīt citiem par jūsu kursiem.
 • Izlikiet ziņu sociālajos medijos un palūdziet sekotājiem dalīties ar informāciju par jūsu kursu.
 • Izveido ielu komandu, kas palīdzēs reklamēt savu kursu. Piedāvājiet viņiem bezmaksas kursu, ja viņi par to runās.
 • Tirgojieties ar citiem instruktoriem (nevis konkurentiem) un sarunājiet savus kursus, kamēr viņi runā ar jums.
 • Pajautājiet ietekmētājiem sociālajos medijos, ja viņi apsvērs iespēju izmēģināt jūsu kursu un ieteikt, vai viņiem tas patīk (vispirms pārliecinieties, vai nodibināt attiecības ar viņiem).

Jūs būsiet pārsteigts, cik daudz cilvēku būs gatavi jums palīdzēt, ja jūs vienkārši lūgsit kādu palīdzību.

Tiešsaistes kursi ar ietekmi

Tiešsaistes kursa rakstīšana nav grūta, bet tiešsaistes kursa, kas ietekmē cilvēkus, rakstīšana ir izaicinājums. Pievēršot uzmanību visiem elementiem, kas veido izcilu klasi, jūs varat attīstīt laba instruktora reputāciju. Jūsu skolēni ne tikai mīlēs jūs, bet arī ieteiks jūs citiem.

Tā kā jūsu reputācija tiks attīstīta, jūs pārdosiet vairāk un vairāk kursu, radot atlikušos ienākumus, par kuriem mēs runājām iepriekš. Šī raksta otrajā daļā mēs apskatīsim dažus padomus no citiem, kuri ir izveidojuši veiksmīgus tiešsaistes kursus. Jūs mācīsities no viņu kļūdām, kā arī viņu panākumiem.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me