Kāpēc ir svarīgi piepildīt savu radošo aku

1992. gadā Penguin Group publicēja Džūlijas Kamerones grāmatu “Mākslinieka ceļš: garīgais ceļš uz augstāku radošumu”. Pašpalīdzības grāmata palīdzēja apzīmēt terminu “radoši labi”.


Kas īsti ir “radošā aka”? Kā emuāru autori, rakstnieki, radoši biznesa cilvēki, vairums no mums ir ļoti radoši. Radošs cilvēks vienā dienā var nākt klajā ar desmitiem jaunu ideju. Tā kā radošais cilvēks vienmēr izliek lietas jaunu projektu, rakstīšanas un darba veidā, nāk klāt brīdis, kad radošā cilvēka iekšējais urbums, no kura visa šī radošums plūst, izžūst. Lai radošums plūst, tas laiku pa laikam ir “jāuzpilda”.

“Nopietna māksla dzimst no nopietnas spēles.” – Jūlija Kamerona

Īsumā Kamerona teorija ir šāda:

 • Jums ir jāpievieno jautras lietas, lai jūsu radošums nerimtu.
 • Jums ir jābūt izkļūšanai no visa jucekļa un negatīvisma, kas rodas no citiem un sevis.
 • Jums jāpiedzīvo jaunas lietas.
 • Lai rakstītu par pasauli, jums jādzīvo pasaulē.

Galvenās lietas, kas jāņem no mākslinieka ceļa

Protams, šī grāmata, kas ir pašpalīdzības ceļvedis jūsu radošuma atbrīvošanai, ir iesaistīta daudz vairāk nekā iepriekš minētie vienkāršie punkti. Kamerons piedāvā divus galvenos rīkus, kas palīdz atbrīvot jūsu radošumu, taču katrā nodaļā ir daudz citu padomu, rīku un paņēmienu, kas palīdzēs veidot jūsu radošumu..

Divi lielie Cameron piedāvātie rīki, kurus varat izmantot jau šodien un kas palīdzēs paplašināt radošo pusi, ir:

brīvrakstīšanaRīta lapas

Kamerons iesaka katru rītu žurnālā rakstīt vismaz trīs lappuses. Tas tiek darīts brīvrakstīšanas stilā, kur domas plūst un jūs tos izrakstāt. Jums nav jāuztraucas par pieturzīmēm, pareizrakstību un gramatiku. Jūs vienkārši rakstāt. Ja jūs nevarat domāt par kaut ko rakstīt, tad jūs rakstāt: “Es nezinu, ko rakstīt.” Jūs rakstāt šos vārdus, līdz kaut kas nāk pie jums.

To sauc par “atbrīvošanos no jucekļa”, un tas palīdz atbrīvot jūsu prātu no visa nevēlamā satura, kas notiek noteiktā dienā, lai jūsu smadzenes varētu koncentrēties uz rokas uzdevumu – rakstīt.

Mākslinieka datumi

mākslinieka datumsMākslinieka datums ir kaut kas, ko jūs pats darāt. Tam vajadzētu būt kaut kam jautram, atšķirīgam, aizraujošam vai kādam, kas jums patīk. Ideja ir papildināt savu radošo darbu labi, lai jums būtu vairāk ideju, nekā jums bija agrāk. Daži mākslinieku datumu piemēri:

 • Pastaigājieties tuvējā parkā un veltiet laiku, lai novērotu, cik daudz dažādu ziedu pa taku aug.
 • Apmeklē koncertu parkā pats.

Mākslinieka datumam nav jābūt dārgam, un tam vienmēr jābūt vienam. Reiz es pats devos uz parku un sēdēju uz šūpolēm un vērpjos lokos. Kāpēc? Es to mīlēju darīt kā bērns. Tas mani aizveda atpakaļ bērnībā. Man tas neko nemaksāja. Tomēr tam bija liela atmaksa radošumā, kas tika atbrīvots no šī vienkāršā 20 minūšu brauciena pa vietējo parku un atpakaļ.

Mākslinieka datumam vienkārši ir jābūt kaut kam, kas liek jūsu sirdij dziedāt. Tas var būt kaut kas, ko tu mīli kā bērns, vai kaut kas, ko tu mīli tagad. Dažiem cilvēkiem tas ir saistīts ar dabu. Citiem pēdējā lieta, ko tas nozīmētu, ir daba. Galvenais ir izdomāt, kas uzrunā jūsu pašu sirdi un dvēseli.

Notiek atbloķēšana

Protams, galvenais iemesls, kāpēc mākslinieki vēlas piepildīt savas radošās akas, ir tas, ka viņi ir bloķēti un vai nu nespēj nākt klajā ar jaunām jaunām idejām, vai arī vispār nespēj uzrakstīt. Paredzams, ka jūs kā emuāru autors 52 nedēļu laikā nodrošināsit saturu unikālā rakstīšanas balsī.

Pat ja jūs blogojaties tikai reizi nedēļā, tas ir daudz satura, ar ko nākt klajā. Rakstot, jūs, iespējams, arī esat atbildīgs par savas vietnes pelnīšanu, savas vietnes reklamēšanu un vietnes uzturēšanu un darbību. Emuāru autors nēsā daudz dažādu cepuru. Tā kā vidējais emuāru autors ir izdedzis un noguris, gandrīz svarīgi ir zināt dažas lietas, kuras varat darīt, lai novērstu rakstnieka bloķēšanu.

Šīs ir dažas lietas, kuras varat izmēģināt, kad esat bloķēts:

 • Izmantojiet ideju starterus. Ideju aizsācēji var sākt radošo procesu un gūt idejas.
 • Uzrakstiet pasakainu virsrakstu. Džerijam Lovam ir daži izcilāko emuāru veidotāju piemēri. Uzrakstiet virsrakstu, kas ne tikai iesaista lasītāju, bet tam ir arī labs SEO, un pārējais raksts var vienkārši plūst.
 • Dodieties pastaigā pa kvartālu. Vingrojot skābeklis plūst caur ķermeni. Pastaigā ir arī kaut kas tāds, kas, šķiet, atbrīvo domu procesu.
 • Izlasiet rakstu par rakstīšanas prasmes uzlabošanu. Mums šeit, WHSR, ir daudz, lai jūs sāktu.
 • Darbs pie savas vietnes dizaina vai stila uzlabošanas. Dažreiz koncentrēšanās uz citu emuāra aspektu var atbrīvot jūsu radošumu faktiskajās emuāra ziņās.
 • Klausīties mūziku.
 • Lasiet līdzīgus rakstus tiem, pie kuriem strādājat. Jūs nekad nevēlaties kopēt citu rakstnieku vai vietni, bet dažreiz, lasot konkursu, tiek parādīts, kur viņu eksemplārā ir caurumi, un pēc tam varat tos aizpildīt ar unikālām jūsu tēmām..

Veidi, kā papildināt savu radošo aku

labi uzpildotJa jūs esat pilnībā izdedzis un visas iepriekš minētās idejas to vienkārši nesamazina, ir pienācis laiks pāriet uz ārkārtas pasākumiem, lai labi piepildītu savu radošo darbību. Pirmkārt, nemēģiniet uzrakstīt šobrīd. Ja jums ir nepieciešams, nolīgt rakstnieku, lai jūs izveidotu dažus darbus, lai dotu savam prātam kādu laiku, lai dziedinātu visu stresu, kas tas ir.

Tālāk sāciet ievērot Jūlijas Kameronas padomus. Katru dienu rakstiet savās “rīta lapās” (nē, jums tās nav jādara no rīta, cik drīz vien iespējams pēc pamodināšanas). Katru nedēļu atlasiet mākslinieka datumu. Šīs ir divas vienkāršas lietas, kuras varat sākt, un tas atmaksāsies daudz laika.

Pēc tam mēģiniet labi aizpildīt savu radošo darbu:

 • Lielas literatūras lasīšana. Jā, pat ja rakstāt par golfa bumbiņām, dodieties uz priekšu un lasiet daiļliteratūru. Lasiet, kurš jums patīk lasīt. Lasiet Stefans Kings vai lasiet Džons Šteinbeks. Nav svarīgi, ko jūs lasāt, tikai tas, ka jūs lasāt kaut ko, kas jums patīk.
 • Pavadīt laiku kopā ar gudriem cilvēkiem. Gudriem cilvēkiem ir gudras un intriģējošas sarunas. Pavadiet nedaudz laika tādu cilvēku kompānijā, kuri jūs interesē, un jūs, iespējams, atradīsit dažas idejas, kas sāks plūst.
 • Izmēģiniet citu uzdevumu nekā parasti. Iemāci spēlēt ģitāru. Veikt jogas nodarbību. Iemācies šūt. Galvenais ir panākt prātu, lai pārstātu apsēsties ar faktu, ka šobrīd nespējat rakstīt.
 • Atgriezieties pie pamatiem. Vēlreiz izmantojot golfa emuāra piemēru, dodieties uz golfa laukumu un izspēlējiet dažas golfa kārtas. Apmeklējiet pro veikalu un tērzējiet ar tur esošajiem puišiem par jebkuru jaunu aprīkojumu vai sīkrīkiem, ko viņi ir redzējuši. Par viņu spēli runājiet ar citiem kluba golfa spēlētājiem. Galu galā tas viss tiks savienots un jūs sāksit nākt klajā ar jaunām idejām, par kurām rakstīt. Dodieties uz to, par ko jūs rakstāt, neatkarīgi no tā, vai tas nozīmē virtuvē gatavot dažas jaunas receptes ēdienu emuāram vai bērna drauga auklēšanu vecāku emuāram.

Dažas papildu domas par radošumu

Kopš 2002. gada, kad kopā ar Pamelu Džonsonu un Es līdzautori rakstījām So Your Muse has Gone AWOL, es studēju radošumu un to, kā palīdzēt rakstniekiem atbrīvoties.? 

Papildus dažām tradicionālākajām idejām par pastaigu vai mūzikas klausīšanos mēs apskatījām arī tādas lietas kā, piemēram, vai smaržu var saistīt ar radošumu.

Aromāts ir saistīts ar tik daudzām lietām, ko mēs darām. Vai jūs kādreiz esat saķēruši snickerdoodle sīkfailu smaržu un esat nekavējoties nogādāti atpakaļ septiņu gadu vecumā, kad vecmāmiņa jums parādīja, kā pagatavot šos sīkfailus? Mūsu atmiņas un smaržas bieži ir ļoti cieši saistītas.

Tad ir jēga, ka smaržas varētu atbrīvot mūsu iekšējo radošumu. Tas ir tikai viens no daudzajām dažādajām lietām, kuras jūs varat mēģināt padarīt atbloķētas kā rakstnieks.

Nākot klajā ar jaunām idejām savam emuāram un rakstot no unikālas perspektīvas, tas nenotiek vakuumā. Jaunrade ir daudzslāņaina un sarežģīta. Esmu pasniedzis sešu nedēļu kursus par šo tēmu un tikai saskrāpējis virsmu. Tomēr, ja jūs varat īstenot tikai dažas no šajā rakstā aprakstītajām idejām, jūs redzēsiet ievērojamas atšķirības jūsu spējā nākt klajā ar jaunām idejām.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map