Labākās rediģēšanas padomi, kā samazināt garu pastu pēc izmēra

Viens jautājums, ko es vairākkārt redzu kā redaktoru, ir diezgan ilgstoši raksti un daudz liekas informācijas. Kā rakstniekam jums ir ko teikt. Tāpēc galu galā jūs rakstāt. Rakstnieki mēdz būt arī vārdu cienītāji. Viņiem ir viegli pievienot sīkāku informāciju un mazliet ievilkties ar viņu emuāra ziņām. Lai gan jūs vēlaties iekļaut visus aspektus, par kuriem jūs domājat, ka jūsu lasītāji varētu interesēt, un ir daži nesenie statistikas dati, kas liek domāt, ka garākas ziņas ir labākas meklētājprogrammu ranžēšanai (Quick Sprout pamanīja, ka Web lapas ar 2000 vārdiem vai vairāk ierindojas top 10 atslēgvārdu rezultāti Google lapās), jūs joprojām nevēlaties rakstīt vārdus, lai aizpildītu vietu.


Tātad, kā jūs varat būt pārliecināti, ka pilnībā aptverat tēmu, un ne tikai sniedzat nevajadzīgas pūkas? Es aptaujāju dažus rakstniekus un redaktorus, lai uzzinātu viņu padomus un trikus, un šeit ir tas, ko es atklāju:

Pārbaudiet, vai nav papildu vārdu

lori robinett[ikona saite] Lori L. RobinettLori Robinett, trilleru autore un blogere, sāk, pārbaudot, vai viņas darbā ir papildu vārdi, kuriem ir veids, kā ieslīdēt.

Pirmais, ko es daru, ir meklēt “papildu” vārdus, piemēram, “tas”; tad es meklēju 2 vārdu aprakstus un darbības, lai noskaidrotu, vai viens vārds var paveikt darbu labāk; tad es meklēju jebkuru redzēto, dzirdēto utt. frāzes un sagriezu tās, lai nonāktu līdz lietas gaļai.

Piemēram, viņa dzirdēja, ka zvanu maksa kļūst par zvanu maksu.

Lori izteikums par “viņa dzirdēja zvanu zvanu” ir labs. Varat arī uzmanīties no “viņa / viņš redzēja” utt.

Cieša rakstīšana rodas, praktizējot mākslu to darīt. Kad sākat rediģēt savus emuāra ierakstus, izmantojot šajā rakstā sniegtos padomus un citus WHSR padomus, piemēram, pārbaudot, cik labi jūsu raksti ir lasāmi ar Word lasāmības statistiku, un piecus labākos veidus, kā uztvert rakstrakstus un kļūdas jūsu pašu rakstītajā rakstā, lieku vārdu rediģēšana kļūs par otro dabu.

Uzmanieties:

 • Sakot to pašu vairāk nekā vienā veidā. Piemērs: Viņi nogalināja viņu mirušo. (Ja viņa tika nogalināta, var pieņemt, ka viņa ir mirusi.)
 • Ziedu apraksti. Piemērs: makaroniem bija skaista, rožaini sarkana nokrāsa, kas man atgādināja ziedošu krūmu manas vecmāmiņas mājās. (Tā vietā vienkārši sakiet, ka makaroniem bija rožaini sarkana nokrāsa.)
 • Uzmanieties no darbības vārdiem “tas” un “būt”. Piemērs: Viņa ēda vakariņas. (Tā vietā vienkārši uzrakstiet: Viņa ēda.)

Lasīt skaļi

Jūs esat dzirdējuši, kā es to teicu jau iepriekš, bet tas noteikti atkārtojas, ka ir vienkārši gudri skaļi izlasīt savu darbu, pirms to izvietot sabiedriskajam patēriņam. Jūs dzirdēsit neveiklu frāzi un papildu vārdus, kurus var sagriezt, kad skaļi lasāt.

kristi waterworth[ikona saite] Kristi WaterworthKristi Waterworth, ārštata tekstu autors, piebilda:

Mans senais favorīts ir visu skaļi izlasīt pirms iesniegšanas. [Vēl viens padoms ir] lasīt savu darbu atpakaļ. Lasot atpakaļ, ir paredzēts pārtraukt Geštalta efektu, tāpēc jūs faktiski redzat vārdus, nevis jūsu smadzenes tos pārkārto jums..

Kristas domas par geštalta efektu man šķita diezgan interesantas. Geštalta princips gluži vienkārši ir tāds, ka jūsu smadzenes mēdz pārkārtot lietas visvienkāršākajā formā. Protams, aiz tā slēpjas daudz psiholoģijas. Varētu uzrakstīt veselu rakstu par Geštalta efektu (viņiem ir). Lai izmantotu šo jēdzienu, lai no vārdiem atdalītu jūsu rakstīto, jums vienkārši jāapzinās, ka, kaut arī jūsu smadzenes var pārkārtot vārdus jūsu smadzenēm visvieglāk saprotamā veidā, tas, iespējams, nenozīmē, ka citi rakstīs saprast tikpat viegli.

Piemēram, geštalta principa viena daļa ir tāda, ka atkārtošana ir patīkama un ritms ir patīkams mūsu smadzenēm. Tā ir taisnība, bet, runājot par svarīgu jēdzienu rakstīšanu ierobežotā vārdu skaitā, daļai šī atkārtojuma un ziedu formulējuma vienkārši ir jāiet.

Palieciet pie tēmas

Vai atceraties tās vidusskolas angļu valodas stundas, kad skolotājs jums teica, ka jūsu uzmanība bija pārāk plaša un tai bija jābūt šaurākai? Tas pats ir ar jūsu rakstu rakstīšanu. Ja jūs mēģināt rakstīt par tādu tēmu kā golfs, jūsu raksts tiks izstrādāts daudzos dažādos virzienos, jo golfs ir plaša tēma. Tā vietā sašauriniet uzmanību. Rakstiet par trim labākajiem golfa klubiem iesācējiem.

voni harris[icon link] Voni HarrisVoni Harris, blogeris un mājas skolas mamma, uzsvēra, cik svarīgi ir palikt pie tēmas:

Apskatiet katru rindkopu: Kā tas attiecas uz tēmu / tēmu Izgrieziet tos, kuriem nav, vai kas stiepj punktu.

Labāk ir koncentrēties uz dziļas, padziļinātas informācijas apmaiņu par vienu punktu, nevis mēģināt visu izstiept un aptvert uzreiz. Pārliecināšanās, ka atrodaties punktā, arī var palīdzēt samazināt nevajadzīgās rindkopas, kad darbojas vairāk vārdu.

Izgrieziet plāksni

Becky Mcgraw[ikona saite] Becky McGrawBecky McGraw, mūsdienu romantisko romānu autorei, bija dažas domas par to, kā samazināt vārdu skaitu pēc lieluma.

Es noteikti neesmu tāds, kas sniegtu padomus par īsu rakstīšanu, bet sagriež plāksni, izmantojot spēcīgākus, aktīvākus darbības vārdus.

Bekija norāda labu punktu par aktīvajiem darbības vārdiem. Krists Vortvorts ar mani dalījās vienā no labākajiem rakstiem, ko pēdējā laikā esmu redzējis par šo tēmu. Viss raksts ir beidzies Grammarly, un tas ir ideāls piemērs, lai redzētu, vai teikums ir pasīvs. Autore patiesībā savu rakstu pamato ar skolotājas Rebekas Džonsones tvītu. Džonsona kundze saviem studentiem stāsta, ka, ja viņi pēc darbības vārda var ievietot frāzi “pēc zombijiem”, teikums ir pasīvs.

Tātad, šeit ir daži piemēri, kā parādīt pasīvo rakstīšanu:

 • Saldējumu gatavoja zombiji. (7 vārdi)
 • Cilvēkiem uzbruka zombiji. (6 vārdi)

Tātad, kā salabot šos teikumus un padarīt tos aktīvus? Starp citu, aktīvie darbības vārdi mēdz izmantot burtu vārdus, tāpēc pasīvu darbības vārdu meklēšana ir lielisks veids, kā sagriezt vārdus. Tas arī padarīs jūsu prozu stiprāku kopumā.

 • Zombiji pagatavoja saldējumu. (5 vārdi)
 • Zombiji uzbruka cilvēkiem. (4 vārdi)

Starp citu, jūs varat arī pārbaudīt, lai redzētu, vai teikums ir aktīvs ar vienu un to pašu triku. Ja jūs reklamējat “ar zombijiem” un tam nav jēgas, tad tas, iespējams, ir aktīvs teikums.

 • Zombiji gatavoja saldējumu ar zombijiem. (neplūst)
 • Zombiji uzbruka cilvēkiem ar zombijiem. (Nē)

Es domāju, ka skolotāja Rebeka Džonsone ir izcili izveicīga. Es vēlos, lai vairāk bērniem būtu tādi angļu valodas skolotāji kā šis.

Galīgais griezums

Pieņemsim, ka jūs rakstāt viesa ziņu populāram emuāram, un emuāra īpašnieks jums pasaka ne vairāk kā 800 vārdus (vairums ir elastīgi, bet tā tomēr notiek). Jūs esat pie 950 vārdiem. Ir viena pēdējā lieta, ko varat darīt, lai pasmīnētu par savu darbu. Vēlreiz izlasiet rakstu un apļojiet visus teikumus, kurus varētu noņemt, un joprojām saglabājiet sava raksta vispārējo ideju. Tie varētu būt noderīgi padomi. Jūs tos vienkārši neizmantojat šim rakstam.

Piemēram, ja man vajadzēja samazināt šo ziņu līdz 800 vārdiem, es droši vien apskatīšu dažus padomus un redzētu, vai kāds no tiem nav tik noderīgs kā citi. Tiem būtu jāiet. Es apskatītu visas apakšpozīcijas un redzētu, kuras ir vissvarīgākās. Ja jums jāatstāj noteikts vārdu skaits, jums tas vienkārši jāatsit. Tas dažreiz nozīmē smagu lēmumu pieņemšanu un vārdu sagriešanu, kas, kā jūs zināt, varētu kādam palīdzēt. Neuztraucieties, taču vienmēr varat piedāvāt šo padomu, jo cilvēki komentē jūsu rakstu un vēlas vairāk palīdzības.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map