Pieci labākie veidi, kā nokopēt drukas kļūdas un kļūdas rakstībā

Uzņemiet jebkuru visvairāk pārdoto romānu, izlasiet jebkuru populāru emuāru vai pat apskatiet avīzi, un jūs atradīsit vienu kopīgu lietu. Katrs rakstnieks veido kaut kādus drukas veidus, un ir patiešām grūti noķert visus drukas darbus jūsu darbā. Tomēr ir dažas lietas, kuras varat darīt, lai samazinātu šos pareizrakstības paņēmienus līdz gandrīz neko un palīdzētu jums izveidot gandrīz perfekti tīru kopiju lasītājiem..


Protams, jūs varētu nolīgt redaktoru, kurš to darīs jūsu vietā. Tomēr jūs, iespējams, vēl neesat sasniedzis līmeni, kurā varat atļauties veikt redakcijas darbu. Finanses var diktēt, ka jūs pats to darāt daļēji vai visu.

Rakstā ar vadu psihologs Toms Stafords ar Šefīldas universitāti paskaidroja, ka iemesls, kāpēc cilvēki nevar noķert savus kļūdas, ir tas, ka smadzenes koncentrējas uz augstākas kārtas uzdevumiem.

Rakstot, jūs mēģināt kaut ko nodot saviem lasītājiem. Jūsu smadzenes precīzi zina, ko vēlaties pateikt, tāpēc jūs arī to lasāt, pat ja tas nav 100% pareizi. Tas ir iemesls, kāpēc jūs varētu rakstīt un dziļi rediģēt emuāra ziņu un neuztvert, ka jums ir nepareizi uzrakstīts vārds vai trūkst savienotāja. Jūsu lasītāji var pamanīt, jo viņi nezina, ko jūs mēģinājāt pateikt.

“Iemesls, kāpēc mēs neredzam savus kļūdainos rakstus, ir tas, ka tas, ko mēs redzam uz ekrāna, konkurē ar versiju, kas pastāv mūsu galvās,” sacīja šī raksta autors Niks Stoktons..

Žurnāls Research and Reading publicēja pētījumu, kurā tika pārbaudīts, vai tas, cik labi jūs esat iepazinis tekstu, korelē ar to, cik daudz kļūdu esat izdarījis korektūrā. Droši vien nav pārsteidzoši, ka pētījums parādīja, ka, ja jūs ļoti labi pārzināt rakstīšanu, tad daudz lielāka iespēja aizmirst kļūdas, kuras citi pieķers.

Viens pašregulējošas neveiksmes piemērs

tipa rakstnieks

Viens piemērs tam būtu fantastikas grāmata, kuru es uzrakstīju un kuru es personīgi rediģēju vismaz sešus dažādus laikus. Ja jūs būtu man jautājuši, es būtu jums teicis, ka nav tā, ka jūs varētu atrast drukas kļūdu šajā grāmatā.

Pēc tam es to nosūtīju savam redaktoram, kurš atrada kļūdas. Mēs labojām kļūdas, un viņa atkal lasīja grāmatu. Viņa būtu jums zvērējusi, ka vairs nav kļūdu.

Pēc tam grāmata nonāca pie kopētāja, kurš atrada pāris drukas kļūdas. Es tam nespēju noticēt. Mans redaktors tam nespēja noticēt. Mēs tos salabojām.

Grāmata tika formatēta, un pierādījumi tika nosūtīti man un manam redaktoram. Mēs katrs uzmanīgi gājām viņiem pāri. Es atradu vietu, kur man bija rakstīts “laizīšana”, nevis “atslēga”. Es to salaboju. Mans redaktors neko neatrada.

Grāmata tika izdota. Es biju pārliecināts, ka tas visādā ziņā ir ideāls. Līdz… Lasītājs man atsūtīja piezīmi un uzskaitīja divas kļūdas, kuras viņa bija atradusi manā grāmatā. Es satvēru savu eksemplāru un pārliecinos, ka tur bija divas kļūdas, tāpat kā viņa bija teikusi.

Šķiet gandrīz neiespējami, ka grāmatu varētu tik daudz pārskatīt un tajā joprojām būtu kļūdas. Droši vien esat to pamanījis lasītajās grāmatās. Es to bieži redzu žurnālos un avīzēs.

Tātad, kaut arī mērķis ir panākt, lai jūsu raksts būtu pēc iespējas pilnīgāks, saprotiet, ka jūs nekad nebūsit 100% ideāls. Jūs neesat mašīna. Jūs esat cilvēks un esat kļūdains.

Neuztraucieties, lasītāji jums to paziņos un jūs varēsit viņiem pateikties, novērst kļūdu un zināt, ka tā ir mazliet labāka nekā bija iepriekš.

Tikmēr šeit ir dažas lietas, ko varat darīt, lai pēc iespējas ierobežotu kļūdas.

1. Izdrukājiet to

Šajā digitālajā laikmetā ir ļoti viegli izveidot savos datoros, rediģēt savos datoros un sadarboties savos datoros. Tomēr, izdrukājot uzrakstīto vārdu, jūs varat uz minūti atrauties no visas elektronikas un lasīt vārdu pa vārdam, vērojot, vai nav pareizrakstības kļūdas.

Jūs būsiet pārsteigts, cik daudz kļūdu pamanīsit drukātā veidā, ko nekad neredzējāt uz ekrāna. Tomēr, kaut arī es to uzskatu par 1. numuru, šim patiešām vajadzētu būt vienam no jūsu pēdējiem soļiem rediģēšanas procesā. Tas ir uzskaitīts pirmais, jo tas ir ļoti svarīgi.

Viens no iemesliem, kas, iespējams, darbojas, ir tas, ka jūsu smadzenes drukāto lapu uztver nedaudz savādāk, tāpēc tas nav tik pazīstams kā tas bija agrāk.

2. Izmantojiet gramatiku un pareizrakstības pārbaudītājus

Tā ir taisnība, ka gramatikas / pareizrakstības pārbaudītāji neķers visu un ka visu kļūdu uztveršanai jums ir jābūt stingri izpratnei par gramatiku (vai arī jāsaņem palīdzība no kāda, kas to dara).

Tomēr šie pārbaudītāji nav pilnīgi bezjēdzīgi. Viņiem ir sava vieta. Piemēram, pareizrakstības pārbaude piemeklēs nepareizi uzrakstītu vārdu. Pieņemsim, ka jūs nepareizi uzrakstījāt vārdu “restorāns” un ielieciet burtu “u” burta “a” priekšā. Vienkārša pareizrakstības pārbaude atzīs, ka “restuarant” nav pareiza pareizrakstība. Jūs varēsit to viegli labot, samazinot kļūdas tekstā.

Gramatikas pārbaudītāji ir parocīgi. Lai gan viņi dažkārt pateiks, ka teikums ir nepareizs, kad tas ir pareizs, viņi pievērsīs jūsu uzmanību iespējamām problēmām. Pēc tam varat to aplūkot rūpīgāk un izlemt, vai tas ir jālabo.

Pareizrakstības un gramatikas pārbaudītāji, kas nāk ar tādām platformām kā WordPress un MS Word, ir ļoti ierobežoti. Ja pieļaujat daudz pareizrakstības / gramatikas kļūdu, apsveriet iespēju ieguldīt kaut ko līdzīgu Grammarly, lai palīdzētu vēlreiz pārbaudīt savu darbu.

3. Atrodiet savus iecienītos vārdus

Katram rakstniekam ir daži vārdi, kurus viņš izmanto pārāk bieži, un, iespējams, tie nav tik brīnišķīgi, kā jūs varētu domāt. Tas var būt jebkurš vārds, kuru jūs varat iedomāties, no darbības vārda līdz lietvārdam. Tomēr, izmantojot vienu un to pašu vārdu, tas var lasītājam likt domāt, ka jums trūkst oriģinalitātes.

Daži izplatīti vārdi, kurus cilvēki pārmērīgi lieto:

 • Ļoti
 • Pārsvarā
 • Sākās
 • Turklāt
 • Kamēr
 • Patiesībā

Iecienītākie vārdi bieži ir “zebiekstes” vārdi. Šis ir termins, ko izmanto, lai aprakstītu maldinošus vārdus, ko izmanto reklāmā, taču rakstnieki var ļaut tiem arī rāpot. Šie ir vārdi, kas liek jums izjust autoritāti, bet patiesībā nav. Piemēram:

 • Daži cilvēki saka
 • Pētnieki apgalvo
 • Droši vien
 • Lielākā daļa

Šie termini neko neatbalsta. Centieties tos nelietot. Tā vietā esiet konkrēts, lai jūsu raksts būtu ticams:

 • Profesors Smits no ABC universitātes saka, ka… (un saite uz atsauci)
 • Pētījumā, kuru veica We Test Things, zinātnieks Džons Djū atklāja…
 • Saskaņā ar ASV Darba statistikas biroja datiem, par 50% ir izmaiņas, kas…
 • Tautas skaitīšanas birojs 2015. gada aptaujā atklāja, ka 80% pieaugušu sieviešu…

Vai jūs redzat, kā otrais piemēru kopums ir ļoti specifisks ar resursiem? Tā ir spēcīgāka rakstīšana.

Atrodiet savus zebiekstes vārdus un iecienītos vārdus, un tad jūs varat tos meklēt katrā rakstā un noņemt tos.

4. Veikt pārtraukumu

Viena no vienkāršākajām lietām, ko varat darīt, ir atļaut laiku redakcijas kalendārā ieturēt atpūtu kaut kam, ko esat uzrakstījis. Ja jūs to varat atcelt uz dienu vai ilgāku laiku, jūs varat atgriezties tajā ar jaunām acīm.

Atcerieties iepriekš minēto pētījumu par to, cik labāk pazīstat rakstīto, jo grūtāk ir pieķert kļūdas? Ja jūs varat mazliet no tā izvairīties, tas vairs nebūs tik pazīstams.

Strādājiet pie dažiem citiem projektiem un atlieciet šo gabalu malā. Pēc tam atgriezieties pie tā un apskatiet, kādas jaunas kļūdas jūs atradīsit.

Dažreiz tēma, par kuru rakstāt, var būt arī tāda, par kuru aizraujaties vai esat emocionāls. Atbrīvojoties no tā, tas ļauj noņemt personīgās jūtas un atgriezties pie tās ar lielāku neitralitāti.

Atgriežoties pie gabala, pajautājiet, vai rakstam ir arī citas puses. Vai varat pievienot citu perspektīvu, lai to labāk līdzsvarotu??

5. Kļūsti skaļi

Jebkuram rediģēšanas procesa pēdējam solim vajadzētu būt skaļa darba nolasīšanai. Tāpat kā jūs, iespējams, pamanījāt dažādas lietas, izdrukājot savu rakstu un lasot to uz papīra, skaļš lasījums dod jums citu skatījumu un atstumj jūs no pazīstamā.

Ir ritms vārdiem. Kad jūs lasāt skaļi, jūs dzirdēsit šo ritmu. Neērtas frāzes jums izceļas. Iespējams, ka jūs noķersit pareizrakstības kļūdas, kuras jūs pat nesapratāt.

Ja jūs izmantosit vārdu “laizīšana”, nevis “bloķēt”, tas tiks noķerts, lasot skaļi (varbūt).

Ir arī daži teksta lasītāji, kas lasīs jūsu darbu jums. Tas var būt labs risinājums, ja jums ir daudz lapu un jūsu balss kļūst nogurusi vai acis nogurst.

Natural Reader ir viena vietne, kurā varat iespraust tekstu tīmekļa lapas lodziņā, un tas jums to skaļi nolasīs. Jūs pat varētu mēģināt aizvērt acis un klausīties vārdu plūsmu. Apstājieties, ja dzirdat kaut ko nezināmu, salabojiet to un pārejiet tālāk.

Tas ļauj jums izvēlēties balss veidu, kuru vēlaties lasīt. Jūs varat izvēlēties amerikāņu vīriešu vārdu Mike, britu sieviešu vārdā Audrey vai franču, vācu, itāļu un arābu balsis. Varat arī mainīt balss lasīšanas ātrumu, klausoties lēnāk vai ātrāk.

Izmēģiniet dažādus iestatījumus un balsis un pārbaudiet, vai jūs pieņemat vairāk kļūdu vienā vai otrā.

Neiespējams uzdevums

100% laika nav iespējams uzrakstīt absolūti perfektu tekstu. Nepieciešams laiks, lai rediģētu labāko, ko varat. Izmantojiet dažus šeit uzskaitītos trikus. Pēc tam dodiet sev pārtraukumu un zināt, ka veicat vislabāko iespējamo darbu, izmantojot rakstīto, un visu citu var labot, jo emuārs vienmēr mainās un uzlabojas.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map