Pārbaudiet, vai raksti ir lasāmi, izmantojot Word lasāmības statistiku

Viens īkšķa noteikums, rakstot masām, ir tāds, ka vairums no viņiem lasa apmēram sestās līdz astotās klases lasīšanas līmenī. Kaut arī vairums amerikāņu un citu attīstīto valstu ir rakstpratīgas, lasīšanas spēju līmenis var mežonīgi atšķirties.


Iedomājieties, kāda ir jūsu lasītāju auditorija. Pirmais cilvēks, kurš apmeklē jūsu vietni, var lasīt koledžas līmenī un saprast lielus vārdus, bet nākamajam vietnes apmeklētājam var būt nepieciešama vārdnīca, lai saprastu, par ko jūs runājat. Tas ir satraucoši, un tiešsaistes pasaulē, kur cilvēki vēlas tūlītēju informāciju, lasītāja iespējas, kas prasa laiku meklēt nepazīstamu vārdu, ir diezgan niecīgas. Tā vietā jūs vienkārši pazaudēsit lasītāju.

Ir svarīgi ne tikai novērot rakstītā lasīšanas līmeni, bet arī pārliecināties, ka tas ir viegli lasāms. Word lasāmības statistika ir viens no veidiem, kā nodrošināt, ka raksti ir tie, kas ne tikai piesaistīs visu jūsu lasītāju uzmanību, bet arī saglabās viņu uzmanību.

Rakstīšana, lai pārliecinātu un informētu

Pat ja jūsu lasītāju auditorija ir izsmalcināta, tas nenozīmē, ka jūsu rakstītajam vajadzētu būt grūti lasāmam. Lielākās daļas rakstīšanas mērķis ir pārliecināt vai informēt. Tomēr dažreiz var būt grūti ievietot sevi lasītāja kurpēs.

Tas, ka jūs zināt, piemēram, vārda nozīmi, nenozīmē, ka jūsu lasītāji to uzreiz sapratīs. Varat izdomāt, cik viegli lasāms ir teksts, izmantojot vairākas dažādas metodes.

Saņemsim atsauksmes

Viens no ātrākajiem veidiem, kā redzēt, kā jūsu raksts rezonē ar jūsu lasītājiem, ir vienkārši pajautājiet viņiem. To var izdarīt:

 • Aptaujas spraudņu instalēšana savā WordPress emuārā. Vienkārši pajautājiet, vai raksti bija viegli lasāmi. Jā vai nē.
 • Lūdz komentārus komentāru sadaļā. Šī ir laba ideja, jo lasītāji var sniegt konkrētu informāciju.
 • Apkopojiet parasto lasītāju grupu un palūdziet viņiem izlasīt dažus jaunākos rakstus un sniegt atsauksmes par to, cik labi viņi lasāmi.
 • Nomājiet profesionālu redaktoru, lai apskatītu jūsu rakstus un sniegtu dažus norādījumus, kā padarīt tos labāk lasāmus.

Papīra vērtētājs

Ir lielisks tiešsaistes rīks ar nosaukumu Paper Rater, kuru es dažreiz izmantoju, lai vēlreiz pārbaudītu savus rakstus, it īpaši, ja esmu noguris rakstot vai ievērojot ātru termiņu, kas neļauj tik daudz rediģēt, kā es parasti iesaistītos. Raters rīkojas šādi:

 • Pārbauda izglītības līmeni. Jūs varat iestatīt izglītības līmeni no pirmās klases līdz pat absolventu skolai.
 • Oriģinalitātes pārbaude. Tas var būt noderīgi, ja rediģējat kāda cita darbu un neesat pārliecināts, vai tas ir plaģiāts.
 • Pareizrakstības un gramatikas kļūdu pārbaude. Ja jūsu rakstā ir kļūdas, tas var ietekmēt lasāmību.

Labākais? Paper Rater tā pamata versijā ir bezmaksas. Ja vēlaties versiju bez reklāmām, varat ieguldīt Premium Paper Rater.

Word lasāmības statistika

Vairāk nekā iespējams, jūs jau izmantojat Word pareizrakstības pārbaudes opciju. Tomēr Microsoft Word var iespējot arī Flesch Reading Ease un Flesch-Kincaid pakāpes rādītājus..

Ieslēdziet to, izpildot tālāk sniegtos norādījumus. Šie norādījumi darbosies MS Word 10 un MS Word 2013.

 • Atveriet vārdu
 • Noklikšķiniet uz File
 • Noklikšķiniet uz Opcijas (skatīt attēlu zemāk)

ms vārdu faila opcijas

 • Kad ir parādījušās jaunās ekrāna opcijas, kreisajā pusē noklikšķiniet uz “Proofing” (skat. Attēlu zemāk)..

ms vārdu korekcija

 • Sadaļā ar virsrakstu “Labojot gramatiku un pareizrakstību ar Word” jums ir jāatzīmē divas rūtiņas.
 • Vispirms atzīmējiet izvēles rūtiņu blakus “Pārbaudīt gramatiku ar pareizrakstību”. Šī rūtiņa ir jāpārbauda, ​​lai iespējotu lasāmības statistiku.
 • Pēc tam atzīmējiet izvēles rūtiņu blakus “Rādīt lasāmības statistiku”.
 • Noklikšķiniet uz lodziņa “Labi”.

Tagad, katru reizi veicot pareizrakstības pārbaudi, beigās jūs saņemsit uznirstošo logu, kurā sniegta jūsu lasāmības statistika.

ms vārdu lasāmība

Izprotiet Flesch lasīšanas vieglumu un Flesch-Kincaid pakāpes līmeni

Flesch-Kincaid pakāpes vērtējums ir diezgan pašsaprotams. Iepriekš minētajā paraugā pamanīsit, ka teksts ir devītās klases gada 9,3 vai trešajā mēnesī. Lai šo tekstu sasniegtu astotajā pakāpē, kur es vēlos atrasties, es vienkārši varu noņemt vārdu “izsmalcināts”, kas liek to iegūt par 8,8.

Tagad saprast Flesch Reading Ease rādītāju ir nedaudz grūtāk, bet ne pārāk grūti. Microsoft sīki izskaidro šo lasījuma rezultātu vietnē

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me