25 zasad pisania szalonych dobrych zdań

Jeśli chodzi o copywriting, jedno zdanie może znaczyć wszystko. Niezależnie od tego, czy piszesz nagłówek, pracujesz nad otwarciem posta na blogu, czy piszesz linijkę do kampanii reklamowej dla klienta, umiejętność napisania zdania, które jest nie tylko przeciętne, ale jest niezwykłe, jest niezwykle ważne. Prawdopodobnie widziałeś cytat Eugene’a Schwartza w innych artykułach na temat copywritingu, ale tutaj warto to powtórzyć.


„Żadne zdanie nie może być skuteczne, jeśli zawiera same fakty. Musi także zawierać emocje, wizerunek, logikę i obietnicę ”.

To doskonale podsumowuje, co pociąga za sobą copywriting. Musisz zaangażować emocje czytelnika, odwołać się do jej logiki, złożyć obietnicę i namalować obraz mentalny. To dość wysokie zamówienie, ale 25 zasad, które przedstawimy w tym artykule, pomoże ci osiągnąć szalone dobre zdania.

Kilka słów, dużo mocy

dobre zdanie

W artykule na temat Social Media Today autor podaje przykład sześcio-słowowej opowieści, którą napisał ukochany amerykański dziennikarz i gawędziarz Ernest Hemmingway.

„Na sprzedaż: buty dziecięce. Nigdy nie noszone.”

Artykuł mówi dalej, w jaki sposób możemy wywrzeć ogromny wpływ za pomocą zaledwie sześciu słów. Czy twój umysł wypełnił puste miejsca w tej historii? Zastanawiasz się, dlaczego te buty nigdy nie były noszone? Być może wyobrażasz sobie rozpaczającą matkę. Inna osoba może zobaczyć matkę, która miała tyle butów, że jej dziecko nie mogło nosić ich wszystkich przed wyrośnięciem tej pary. Ale jeśli matka była wystarczająco bogata, by mieć tyle butów, dlaczego miałaby je sprzedawać? Czy nagle popadła w ciężkie chwile? Czy widzisz ogromny wpływ, jaki może mieć nieco ponad kilka słów??

Kiedy piszesz zdanie, musisz liczyć każde słowo. Przeczytaj zdanie, przeczytaj je ponownie, przeczytaj na głos, niech inni przeczytają je, pozwól mu usiąść i przeczytaj jeszcze raz.

25 Zasadniczych zasad pisania pism zabójczych

Reguła 1 – Zapomnij o gramatyce

Tak, gramatyka jest bardzo ważna dla dobrego pisania. Jednak, gdy piszesz tylko jedno zdanie, które ma zwrócić uwagę czytelnika w reklamie lub nagłówku, możesz upuścić czasownik, rzeczownik, stracić spójniki, dodać przecinek. Dobrym przykładem tego jest Got Milk? kampania. Właściwa gramatyka dyktuje, że zdanie powinno brzmieć „Czy masz mleko?” To nie jest tak chwytliwe jak „Got Milk?” czy to jest?

Zasada 2 – Bądź zwięzły

Jeśli kiedykolwiek zagubiłeś się na wiejskiej drodze w małym miasteczku, wiesz, że niektórzy ludzie lubią rozmawiać na jakiś temat. Widzisz, najpierw idziesz do rogu. Stary Jack Barns mieszkał tam do zeszłego roku, kiedy jego dom spłonął. Następnie skręcasz w lewo, ale uważaj, bo jelenie lubią przechodzić przez jezdnię. Zejdź trochę w dół, zobaczysz pięć małych psów biegnących wokół i krzyczących po twojej prawej stronie, a potem będziesz tam.

Zamiast tego, kierunki mogły być następujące: Skręć w lewo na rogu, a miejsce jest po prawej stronie.

Nie podawaj wskazówek małego miasteczka. Bądź zwięzły ze swoim czytelnikiem.

Reguła 3 – Pamiętaj o dziennikarstwie 101

Pomyśl o podstawowych pytaniach, które uczą cię zadawać w Journalism 101 (nawet jeśli nigdy nie byłeś na zajęciach). WHO? Co? Gdzie? Kiedy? Dlaczego? Czy potrafisz odpowiedzieć na to w zdaniu? Lub może jedno lub dwa z tych pytań?

Reguła 4 – Namaluj obrazek

Mówią, że zdjęcie jest warte tysiąca słów, ale malowanie obrazu nie musi zajmować tylu. O ile to możliwe, używaj bardzo konkretnych, konkretnych terminów, aby pokazać czytelnikowi, co masz na myśli. Zamiast pisać, że parasol jest czerwony, napisz, że jest ceglasto-czerwony. Być specyficznym.

Reguła 5 – Zadbaj o czytelnika

Arystoteles nauczał, że jeśli potrafisz wywołać emocje, możesz sprawić, że czytelnik zatroszczy się o ten temat. Jak możesz zaangażować emocje czytelnika? Używaj słów, które mają znaczenie dla ludzi, takich jak rodzina, lojalność i przyjaźń.

Reguła 6 – Obiecuj wyniki czytelnikowi

W artykule CopyBlogger na temat pisania dobrych zdań pisarz Demian Farnworth stwierdza, że ​​obiecujące wyniki czytelników podczas pisania tekstu reklamy zwiększą prawdopodobieństwo, że czytelnik podejmie działania związane z zakupem tego produktu. Podaje przykład ze swojej książki, w której mówi czytelnikowi, że po przeczytaniu jego książki napisze nieodpartą kopię. Doskonale wskazuje na wskazanie czytelnikowi korzyści lub bólu, którego unika, podejmując działania.

Zasada 7 – Nix „I” i „She / He” z Twojego języka

W copywriting zasadą jest pisanie w drugiej osobie. Zwracając się do czytelnika, chcesz, żeby poczuła się tak, jakby siedziała naprzeciwko ciebie, rozmawiając przy filiżance kawy. Jedynym sposobem na osiągnięcie tego jest użycie „ty” zamiast „ona / on”.

Powinien kupić te buty, aby uniknąć ostrogi na pięcie.

Powinieneś kupić te buty, aby uniknąć ostrogi na pięcie.

Który bardziej przykuwa twoją uwagę i mówi bezpośrednio do ciebie?

Reguła 8 – Niech każde słowo się liczy

„Wyraziste zdania są jak ostre paznokcie, które narzucają prawdę pamięci”. ~ Denis Diderot

Masz dokładnie jedno zdanie, aby zwrócić uwagę. Przeczytaj, co napisałeś, wytnij niepotrzebne słowa, zamień słowa, które nie działają, przeczytaj ponownie. Powtarzać.

Zasada 9 – Brak zdań run-on!

Tylko dlatego, że zdanie może trwać bez końca i tylko dlatego, że możesz dodawać spójniki, aby je kontynuować, i chociaż możesz mieć wiele do powiedzenia i chcesz wrzucić to wszystko w to jedno zdanie, które wolno ci pisać, nie oznacza, że ​​powinieneś ciągnąć bez końca. Tak, wydłużyłem to zdanie celowo, aby pokazać wam, co mam na myśli, mówiąc o biegu. Nie rób tego w tekście reklamy. Zawsze. W rzeczywistości byłoby najlepiej, gdybyś nigdy nie używał żadnych dodatków, chyba że piszesz powieść i próbujesz osiągnąć efekt bez tchu. Nawet wtedy użyłbym go raz w całej powieści.

Reguła 10 – Używaj słów mocy

Niektóre słowa mają nad nami władzę i mogą wpływać na naszą opinię. W artykule na temat zwiększenia ruchu na blogach znajduje się artykuł zatytułowany „317 słów mocy, które natychmiast sprawią, że będziesz lepszym pisarzem”. Zawiera słowa, które mają emocjonalny wpływ na ludzi, w tym:

  • Niesamowity
  • Nieustraszony
  • Nadzieja
  • Odwaga
  • Grzeszny
  • Podstępnie

Jaki wpływ emocjonalny wywierają na ciebie te słowa?

Reguła 11 – Nie bój się użyć formuły, która działa

Wszyscy chcemy być wyjątkowi. Myśl o użyciu formuły do ​​pisania zdań do kopiowania może wydawać się prawie jak oszukiwanie. Może jednak zaoszczędzić czas i zapewnić, że napiszesz mocne zdanie. Na przykład, jeśli piszesz opis firmy w jednym wierszu, który opisuje, co robią, możesz użyć tej formuły:

I what + who + korzyści + wyjątkowość

Oznaczałoby to:

Przygotowuję firmy do obecności online i szkolę je, aby się promowały.

W miarę pisania coraz większej liczby kopii zaczniesz widzieć wzorce. Zanotuj je i wykorzystaj, gdy nadejdzie czas, aby napisać nową kopię. Obiecuję, że każde zdanie będzie nadal unikalne.

Reguła 12 – Skoncentruj się na jednym pomyśle

Nie próbuj wyjaśniać każdej rzeczy, którą produkt zrobi w jednej linijce. Skup się na jednym wielkim pomyśle i przekaż tę wiadomość czytelnikowi. Dobrym przykładem jest kampania reklamowa „Just Do It” firmy Nike „Just Do It”. Po prostu ćwicz. To przesłanie Nike. To jest proste, ale skuteczne.

Reguła 13 – Wezwij czytelnika do działania

Powyższy przykład Nike to wezwanie do działania. Wzywają czytelnika do ćwiczeń. Innym przykładem jest kampania Apple „Zdobądź komputer Mac”. Cała kampania koncentruje się wokół tego prostego wezwania do działania.

Reguła 14 – Nie bierz się zbyt poważnie

Niektóre z najlepszych jedno-liniowych tekstów reklamowych są przezabawne. „Ship My Pants” Kmarta stało się popularne w Internecie w ciągu kilku dni. Według Forbesa oryginalna reklama na YouTube miała ponad 20 milionów wyświetleń. Nie wyrzucaj pomysłów, ponieważ uważasz, że są one zbyt popularne. Daj im szansę i zobacz, dokąd prowadzą. Możesz je ostatecznie rzucić, ale nigdy nie wiesz, dokąd może cię doprowadzić jeden mały żart.

Reguła 15 – Używaj aktywnych czasowników

Jest to mała zasada, której prawdopodobnie nauczyli cię nauczyciele podstawowi, ale używaj aktywnych czasowników.

Pasywnie: napój został wyprodukowany przez Cola Is Cool Company

Aktywny: Cola Is Cool Company wyprodukowała napój.

Reguła 16 – Czasowniki Nix „To Be”

Nawet jeśli musisz się trochę pobawić interpunkcją, spróbuj nix tych „być” czasownikami, które osłabiają twoje pisanie.

Być: Skaczesz z radością do sklepu.

Stronger: Big A Store… Skip with Joy

Zobacz różnicę? Pozbądź się czasowników „być”, gdzie możesz.

Reguła 17 – Zatrać przysłówki i przymiotniki

Używanie zbyt wielu może osłabić zdanie, a jeśli masz ograniczoną liczbę znaków, takich jak kopiowanie, które możesz pisać w celu opublikowania na Twitterze (limit 140 znaków), chcesz pisać ściśle.

Zbyt wiele przysłówków i przymiotników: Nasze niesamowite swetry sprawiają, że dziewczyny chichoczą z niecierpliwością i są bardzo szczęśliwe.

Ciasniej: nasze swetry powodują zawroty głowy.

Reguła 18 – Unikaj trudnych słów

Jeśli musisz poszukać znaczenia w słowniku, możesz być pewien, że czytelnik będzie musiał. W rzeczywistości czytelnik prawdopodobnie nie będzie zawracał sobie głowy kopią.

Zbyt trudne: Zadowolony

W sam raz: ekstatyczny

Reguła 19 – Zapamiętaj unikalną propozycję sprzedaży (punkt)

Jeśli piszesz kopię produktu lub usługi, to ten przedmiot ma unikalną zaletę, która nie jest podobna do niczego innego tam oferowanego. Jaka jest wyjątkowość twojego produktu? Przykładem może być FedEx i sposób, w jaki zareklamowali, że powinieneś ich użyć, absolutnie musi być tam z dnia na dzień.

Reguła 20 – Poszukaj „That”

Słowo „to” często można pominąć w tekście bez zmiany znaczenia zdania. Rozpocznij edycję, szukając tego słowa. Usuń go i sprawdź, czy to robi różnicę.

Z „That”: powinieneś jeść bułeczki Billy’ego Boba, ponieważ to by sprawiło, że byłeś chudy.

Bez „That”: Jedz Bagietki Billy’ego Boba; Stań się cienki

Zobacz, jak to naturalnie zmusza cię do bycia bardziej zwięzłym?

Reguła 21 – Nie bój się rozpoczęcia zdania ze złączeniem

Nauczyciele języka angielskiego walili w głowy uczniów, aby nie zaczynać zdania od „i” lub „ale”, ale to nie są poprawne informacje i jest to bardzo stara szkoła. Oxford Dictionary of English Usage stwierdza, że ​​dobrze jest zacząć zdanie od tych słów. W utworach Szekspira znajdziesz zdania zaczynające się od spójników,

Reguła 22 – Nie kłam ani nie przesadzaj

Konsumenci są bystrzy. Są mądrzy dla reklamodawców, którzy twierdzą, że nie mogą być prawdą lub wyolbrzymiają prawdę. Twoim zadaniem jako copywriter jest mówienie prawdy, pochwalanie się korzyściami, używanie słów mocy, ale nadal bycie szczerym.

Przesada: kluby golfowe Goober’s Popraw swoją grę o 1000%

Lepiej: kluby golfowe Goober’s Popraw swoje cele

Reguła 23 – Bądź pozytywny

Ludzie przyciągają pozytywne słowa. Chociaż słowa negatywne mogą mieć wpływ, to obraz negatywny to obraz, który chcesz pozostawić konsumentowi w swojej firmie?

Negatywne: unikaj śmierci, weź multiwitaminę Sally

Pozytywne: bądź zdrowy, weź multiwitaminę Sally

Reguła 24 – Nie nadużywaj interpunkcji

Nie ma potrzeby dodawania dziesięciu wykrzykników po zdaniu. Spójrzmy na „Got Milk?” znowu hasło. Jest jeden znak zapytania. Co jeśli copywriterzy oszaleli na punkcie interpunkcji??

Mam mleko?!!!???!!

To dość rozprasza, prawda? Ogranicz się do jednego wykrzyknika, jeśli musisz.

Reguła 25 – Ponowna korekta i Ponowna korekta

Za każdym razem, gdy piszesz dowolny rodzaj kopii, bez względu na to, czy jest to pojedyncze zdanie, czy pełny artykuł, powinieneś kilka razy dokonać korekty. Jeśli inna osoba może przeczytać dla ciebie kopię, jest to jeszcze lepsze. Czasami, kiedy po raz pierwszy czytasz zdanie poprawne, nadal nie widzisz błędu przy powtarzanych powtórzeniach. Dwa zestawy oczu są zawsze lepsze niż jedno, jeśli chodzi o kopiowanie.

Praktyka czyni mistrza

Im więcej kopii napiszesz, tym łatwiej ci to przyjdzie. Badaj reklamy, które przychodzą do Ciebie pocztą, te, które widzisz online, a nawet billboardy i nagłówki. Wszystko to pomoże ci nauczyć się rytmu kopiowania reklam i zanim się zorientujesz, będziesz pisać zdania, które zabijają.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me