Czego możesz się nauczyć z dzienników wampirów na temat angażowania czytelników

Jeśli jesteś fanem pamiętników wampirów, rozumiesz zawiłe zwroty akcji i zwroty, które twórcy scenariuszy z tej serii sprawili, że fani trzymali fanów na krawędzi swoich miejsc. Jest wiele sztuczek, których używają pisarze, których można użyć we własnym blogowaniu i utrzymać zaangażowanie czytelników tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu i rok po roku.


„To miasto potrzebuje trochę pobudki, nie sądzisz?” – Damon Salvatore, sezon 1, odcinek 02

Na wypadek, gdybyś nie widział Pamiętników Wampirów, historia opowiada o młodej dziewczynie, która spotyka wampira (brzmi znajomo), ale potem poznaje jego brata i zaczyna trójkąt miłosny. Jednak fabuła zawiera wiele innych zwrotów akcji, w tym sobowtóry, czarownice, duchy, wilkołaki i wszelkiego rodzaju inne magiczne cechy, które w jakiś sposób się skręcają i łączą, tworząc historię, która utrzymuje zainteresowanie widza / czytelnika.

Twoje budzenie

Czy Twój blog jest trochę nudny? Jednym ze sposobów łatwego stwierdzenia, czy utrzymujesz zaangażowanie czytelników, jest sprawdzenie współczynnika odrzuceń. Informacje te można znaleźć w Google Analytics. Na przykład odwiedzający przychodzą do Twojej witryny, pozostając ułamek sekundy, a następnie odbijają się?

Zgodnie z artykułem Tony Haile o Czasie masz najwyżej około 15 sekund, aby zwrócić uwagę czytelnika i zatrzymać go.

W odcinku Pamiętniki wampirów zatytułowanym „Noc komety” (sezon 1) scena otwierająca przedstawia mężczyznę i kobietę obozujących w lesie. Przerażająca mgła natychmiast je otacza, a otwierający dialog kobieta mówi: „Słyszałeś?”

Oczywiście pisarze mają naszą uwagę. Kto może pomóc, ale kontynuuj czytanie / przeglądanie przy takim otwarciu?
Czy twoje otwarcia są angażujące? Ważne jest, aby czytelnicy interesowali się haczykami i wieszakami podczas pisania. Sprawdź artykuł Jerry’ego Lowa Pisanie nagłówków takich jak Brian Clark, Neil Patel i Jon Morrow: 35 nagłówków próbek z blogerów z listy A.

Zwrot akcji!

Pamiętniki wampirów znane są z zwrotów akcji. Świetny zwrot akcji nie tylko zmienia grę, ale ma też doskonały sens dla widza / czytelnika. Uwaga! Jeśli nie widziałeś wszystkich odcinków, czeka Cię spoiler, więc przejdź do następnego akapitu, jeśli nie chcesz wiedzieć, co się stanie.

Spoiler: Od Katherine, która nie jest w grobowcu, przez Bonnie udającą własną śmierć, po Elenę zmieniającą się w wampira, serial jest pełen zwrotów akcji. Prawdopodobnie jednym z największych zwrotów w historii wszech czasów jest koniec sezonu 6, kiedy Kai kładzie Elenę w głębokim, śpiącym śnie, z którego nie obudzi się aż do śmierci Bonnie. Mów o swojej ostatecznej zemście. Właśnie oddzielił Elenę i Damona (ponownie) i skrzywdził Bonnie podczas tego procesu, ponieważ ona nigdy więcej nie zobaczy Eleny (a może ona? Być może kolejny zwrot akcji?).

Skręty fabuły wymagają spojrzenia na temat w naprawdę wyjątkowy i inny sposób. Nadal muszą mieć sens dla czytelnika i być czymś, co może się zdarzyć w świecie, który został utworzony. Jednak celem jest zaskoczenie czytelnika.

W przypadku bloga istnieje kilka sposobów, aby zaskoczyć i zachwycić czytelników, a tym samym wprowadzić coś w rodzaju „zwrotów akcji”. Pamiętaj jednak, że twój zwrot akcji musi mieć sens. Nie możesz prowadzić blogu dla koni i nagle zaoferować coś na temat porad dotyczących makijażu.

 • Oddaj za darmo.
 • Zaoferuj nieoczekiwany rabat.
 • Zaproś gościa, aby zrobił czat online.
 • Zaproponuj warsztaty lub telekonferencję.
 • Zaproponuj film pokazujący, jak coś zrobić.
 • Kup drona, rób zdjęcia pod innym kątem i prześlij je.
 • Zaproś gościa blogera do swojej witryny.
 • Dodaj wyskakujące okienko dla każdego tylu gości, dając im gratis.
 • Wyślij osobistą notatkę do swoich najlepszych klientów.

Postaci

Jednym z głównych powodów, dla których ludzie wciąż oglądają Pamiętniki Wampirów i jest to w siódmym sezonie, z powodu postaci. Widzowie poznali i pokochali te postacie.

 • Postacie mają głębię. Kiedy Damon zostanie zraniony, zadziała. Kiedy Stephan zostanie ranny, rozmyśla, ale w końcu odbije się. Caroline jest dobrą dziewczyną. Elena jest odważna.
 • Wiemy, co ich skrzywdziło. Elena straciła rodziców i obwinia się itp.
 • Znamy ich dziwactwa. Damon jest sarkastyczny i rozśmiesza nas. Elena zrobi wszystko dla tych, których kocha. Caroline chce, żeby wszystko było idealnie.

Jak to przekłada się na Twojego bloga? Czytelnicy muszą cię poznać na poziomie osobistym. Lub, jeśli masz zespół, muszą znać twoich pisarzy. Dotyczy to kilku elementów:

 • Zdjęcia twoich pisarzy i ciebie.
 • Biografie, które dzielą się trochę na temat każdego z nich.
 • Unikalny głos. Najlepsi pisarze mają silny głos, który można łatwo rozpoznać. Ich praca jest dość spójna bez względu na tematy, o których piszą.
 • Twoi pisarze muszą czasem po prostu mieć osobisty charakter. Naukowcy powiedzą ci, abyś nigdy nie używał słowa „ty” w swoim piśmie. Jeśli jednak chcesz, aby Twoje pisanie na blogu wydawało się osobiste, ważna jest rozmowa z czytelnikami. W rzeczywistości powiedziałbym, że ważniejsze jest bycie osobistym niż bycie poprawnym.
 • Dzielenie się doświadczeniami. Ważne jest, abyście ty i twoi pisarze byli gotowi podzielić się tym, gdzie ponieśli porażkę i gdzie się udało, aby czytelnicy wiedzieli, że mogą zaufać otrzymywanym poradom.

Nie pozwól, aby Twój blog wyssał z ciebie życie

Autorzy blogów (i autorzy skryptów) mogą spędzać tyle czasu na tworzeniu treści, że zaczynają czuć się wypaleni. Jeśli spędzasz dzień przed komputerem bez przerwy, prawdopodobnie zaczniesz walczyć o wymyślenie czegoś interesującego do napisania.

Jeśli znajdziesz się przed klawiaturą i nie możesz nic pisać, czas dobrze uzupełnić kreatywność. Julia Cameron mówi o uzupełnianiu kreatywności w książce „The Artist’s Way”. Ważne jest, aby kreatywni ludzie poświęcali trochę czasu na inne czynności, aby uniknąć zablokowania.

Idź na spacer, odwiedź muzeum, a może spędź trochę czasu z Ianem Somerhalderem (Damon) oglądając najnowszy odcinek Pamiętników wampirów. Będziesz zaskoczony, jak szybko znajdziesz inspirację do pisania i prowadzenia biznesu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me