Sekrety pisania nieodpartych postów na blogu

Możesz mieć niesamowity projekt strony internetowej, ale treść jest ostatecznie tym, co sprzedaje twoją witrynę zewnętrznemu światu. Pisanie nieodpowiedzialnych postów na blogu jest ważnym elementem dbania o świeżość i zaangażowanie treści.


Istnieje wiele elementów, które wyróżniają post na blogu.

Wskazówka 1: Poznaj swoich odbiorców

Pierwszym krokiem do napisania nieodpartego posta na blogu jest poznanie, dla kogo piszesz post.

Do kogo chcesz się skontaktować ze swoim postem?

Gdy się zorientujesz, decyzja o właściwym wyborze artykułu jest prosta.

Możesz dowiedzieć się, kim są Twoi odbiorcy, czytając analitykę i ankietując regularnych odwiedzających. Po poznaniu grupy docelowej napisz osobę lub dwie osoby.

Teraz napisz wszystkie swoje artykuły, tak jakbyś pisał je dla tej osoby.

Kop głębiej: jak znaleźć pomysły na posty na blogu, których ludzie nie mogą się doczekać, aby przeczytać

Wskazówka 3: Wymyśl interesujący nagłówek

Tytuł posta na blogu może zachęcić czytelnika do kliknięcia linku i przeczytania postu lub do odrzucenia. Najlepsze nagłówki są opisowe i aktywne. Ważne jest, aby czytelnik chciał przeczytać artykuł.

Kop głębiej: dlaczego opowiadanie historii jest istotną częścią blogowania

Wskazówka 9: Zamknij z celem

Nie trać siły, gdy zbliżasz się do ostatniego akapitu posta na blogu. Będziesz chciał zamknąć artykuł z takim samym rozmachem, jak przy otwieraniu. Solidny akapit końcowy przypomni czytelnikom, co opisałeś w poście, i sprawi, że poczują się, jakby nauczyli się czegoś nowego..

W tym ostatnim akapicie będziesz również chciał wezwać do działania. Inną opcją jest dodanie przycisku na końcu lub osobnej linii z wezwaniem do działania (CTA). CTA po prostu wzywa czytelnika do podjęcia pewnych działań.

Jednym z przykładów wezwania do działania byłoby stwierdzenie, takie jak: „Zostań lepszym biegaczem, czytając inteligentne recenzje wody”.

Aby napisać dobre wezwanie do działania, musisz wiedzieć, co chcesz osiągnąć dzięki oświadczeniu. Jakie działania chcesz, aby czytelnik podjął? Gdy poznasz czynność, którą chcesz podjąć czytelnik, łatwo będzie napisać oświadczenie, które prosi czytelnika, aby właśnie to zrobił.

Kop głębiej: pięć sposobów na wykrycie błędów we własnym piśmie

Po co spędzać czas na tworzeniu niesamowitych postów?

Świetne posty na blogu mogą pomóc w rankingu wyszukiwarki, zachęcić odwiedzających witrynę do zapisania się na listę mailingową i umieścić swoją stronę w jak najlepszym świetle.

Przestrzegając tajemnic zawartych w tym poście, posty na blogu będą najwyższej jakości.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me