10 podstawowych wskazówek dotyczących skutecznego marketingu na Facebooku

Facebook zmienił się na przestrzeni lat. Stał się większy i zaostrzył się w polityce antyspamowej i fałszywej treści, aby chronić swoich użytkowników przed firmami i innymi podmiotami, które próbowały nadużyć systemu.


Niezależnie od kłopotów i bólu głowy, jakie przyniosły takie zmiany, Facebook jest nadal jedną z najczęściej odwiedzanych platform społecznościowych, co stanowi 77,89% udziału w rynku według StatCounter (od stycznia 2018 r.).

Może generować ruch w tysiącach dla właścicieli witryn, którzy organicznie lub poprzez reklamę rozwijają lojalnych obserwujących.

Jak podejść do marketingu na Facebooku, aby uzyskać lepsze wyniki?

Właśnie po to jest ten post. Czytaj.

1. Strategia Evergreen

Jest jeden i działa dobrze z dowolnym medium społecznościowym, ale działa jeszcze lepiej z Facebookiem, gdzie trudniej jest łączyć się i promować wśród ludzi, którzy nie są wśród Twoich znajomych.

To jest to: staraj się stworzyć zaangażowanie. Za każdym razem, gdy publikujesz nowy film, zdjęcie lub treść tekstową, zrób to, aby stworzyć interakcję – nawet lepiej, jeśli jest to komentarz, a nie tylko polubienie lub reakcja.

Aby osiągnąć ten cel, musisz zapewnić wartość i być otwartym na samodzielne rozmowy.

Ale co powinieneś zrobić w praktyce, aby dodać tę wartość? Akathma Devi sugeruje, abyś:

1. Całkowicie wypełnij biografię.
2. Użyj odpowiednich hashtagów.
3. Utrzymuj trafność treści, proste słownictwo i właściwą gramatykę.
4. Bądź komunikatywny [raczej] niż nadawanie czy sprzedaż
5. Używaj treści wizualnych, które mają większy wpływ.

Rada Akathmy działa również z dowolnym medium społecznościowym, nie tylko Facebookiem, ale ze względu na ustawienia treści Facebooka, jest to zwycięska strategia, którą można uzupełnić Poradą # 8.

2. Może działać, nawet jeśli nie jesteś w trybie 24/7

Nie musisz być na Facebooku przez cały dzień, cały tydzień.

Jak mówi nam Patricia Weber:

Na Facebooku sprawdza się w moim strumieniu około 3 razy w tygodniu. To najgłośniejsza platforma, więc nie jestem tam często. Ale kiedy jestem, lubię, komentuję, dzielę się, śpiewam Happy Birthday, kiedy widzę ogłoszenie.

Odpowiadaj na swoje powiadomienia tak szybko, jak to możliwe, ale nie stresuj się ciągłym słuchaniem. Twoi fani, przyjaciele i członkowie grupy nadal będą otrzymywać powiadomienia, gdy odpowiesz na ich opinie.

3. Użyj go jako kopalni złota, a nie wysypiska śmieci

Tak ostrzegał marketerów mediów społecznościowych David Trounce z Mallee Blue Media:

Większość ludzi w marketingu używa swoich mediów społecznościowych jako miejsca wysypywania linków do swoich artykułów, ofert itp. I ma nadzieję, że ktoś zainteresuje się nimi. Prawda jest taka, że ​​większość ludzi interesuje się tylko własnym głosem. Okazując zainteresowanie głosem, możesz zamienić marketing w mediach społecznościowych z Dumping Ground na kopalnię złota.

A potem David szczegółowo opisuje:

„Spędź tydzień, w którym nic nie publikujesz w mediach społecznościowych. Zamiast tego wybierz platformę, która najlepiej reprezentuje twoją publiczność (…) [i] znajdź ludzi mówiących o Twojej marce lub niszach. W szczególności poszukaj problemów, które możesz rozwiązać.

Zacznij z nimi rozmawiać. Wskaż je zasobowi. Skomentuj lub zaoferuj kilka sugestii.

Jeśli [chcesz] budować mosty w swojej niszy, łączyć możliwości poszukiwania lub publikowania postów gościnnych, odpowiedz na jeden lub dwa ich tweety w pomocny sposób. Prześlij dalej i jeśli wydają się responsywne, wyślij ofertę.

Dzięki tej strategii zazwyczaj jestem w stanie odebrać nowego klienta lub możliwość wysłania gościa z tylko garstki lub starannie wybranych połączeń każdego tygodnia. ”

4. Zapłać za to…?

Cormac z My Online Marketer mówi, że powinieneś rozważyć tę opcję, jeśli chcesz rozpowszechniać informacje wśród użytkowników Facebooka, z którymi nie masz bezpośredniego kontaktu:

„Nikt nie lubi płacić za rzeczy, zwłaszcza gdy wcześniej było to bezpłatne. Jednak płatne reklamy na Facebooku nadal oferują świetną ofertę reklamową i są sprawdzone jako najtańsze medium do promowania produktu wśród określonych odbiorców, pokonując reklamę telewizyjną, radiową i papierową pod względem zasięgu i kosztów. Kilka miesięcy temu Moz wypowiedział się na korzyść Facebooka, a jeśli mnie zapytasz, znajdziesz ciekawą lekturę. ”

Facebook wprowadził niedawno Wynik trafności reklamy, aby zmierzyć skuteczność reklamy pod względem zaangażowania użytkowników (polubień, komentarzy, wyświetleń itp.), A także Lookalike Audiences w celu znalezienia nowych osób, do których można dotrzeć z Twoją reklamą. Powinno to pomóc zmniejszyć czas i pieniądze wydane na kampanie reklamowe na Facebooku.

Reklama staje się coraz ważniejsza dla marketingu na Facebooku w 2018 roku, ponieważ społeczny gigant zaktualizował swój algorytm, aby zmniejszyć widoczność marki w kanale wiadomości i dać więcej miejsca na osobiste aktualizacje. 12 stycznia 2018 r. Mark Zuckerberg ogłosił, że Facebook znów stanie się bardziej osobisty po tym, jak opinie społeczności pokazały, że ludzie bardziej dbają o łączenie się ze sobą niż treści markowe, co prowadzi do „mniejszego zaangażowania” w kanałach informacyjnych dla marek.

Może to być sprytne, jeśli korzystasz z Facebooka, aby docierać do użytkowników za pomocą swoich postów marketingowych, ale reklamy już tu są i zawsze możesz tworzyć różnorodne, bezpośrednie punkty, aby zamienić się w reklamy na Facebooku.

5. (Umiarkowanie) Zachęcaj do przesyłania opinii

Jeśli ktoś nie może dziś kupić od ciebie, nadal możesz dać mu kupon w zamian za Facebooka, prawda?

Radzę to robić jednak umiarkowanie, ponieważ Facebook wdrożył bardziej rygorystyczne zasady dotyczące spamu w mediach społecznościowych w 2014 r. I usunie Twoje posty lub zablokuje Cię, jeśli otwarcie poprosisz o polubienia.

Jednak nigdy nie boli, aby Twoi wyznawcy wiedzieli, że nie masz nic przeciwko gestowi uznania.

6. Znajdź swoje tematy i użyj Buzzsumo

W piątek Rand Fishkin’s Whiteboard od 20 lutego 2015 r. Chodziło o maksymalne wykorzystanie ruchu na Facebooku.

Zgadnij co? Jego rada polega na tym, że dokładnie wybierasz tematy do marketingu na Facebooku i używasz Buzzsumo, a on wyjaśnia, dlaczego:

(…) Dowiedz się, co działa na Twoje tematy na Facebooku. Jest na to świetne narzędzie. To się nazywa BuzzSumo. Możesz podłączyć słowa kluczowe i zobaczyć treści, które w ciągu ostatnich sześciu miesięcy lub roku osiągnęły najlepsze wyniki w sieciach społecznościowych, a także możesz filtrować bezpośrednio przez Facebooka, aby zobaczyć, co jest najlepsze na Facebooku w mojej niszy, z moimi tematami wokół moich poddanych. To świetny sposób, aby dowiedzieć się, co może zadziałać w przyszłości, co nie działa, co rezonuje, a co nie.

Pamiętaj o prywatności członków grupy / strony

Podobnie jak Strony, na Grupy wpływają również nowe unijne przepisy o ochronie danych (RODO), które weszły w życie 25 maja 2018 r. Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł, że Facebook i właściciel strony ponoszą odpowiedzialność za ochronę danych Strony i członków grupy, zwłaszcza, że ​​Strony i Grupy zbierają nieanonimowe dane w usłudze Insight, choć są one przedstawione łącznie.

Aby uniknąć problemów prawnych, upewnij się, że obserwujący i członkowie grupy wiedzą o statystykach i sposobie korzystania z danych zebranych ze swoich stron i grup.

9. Nie spamuj lub Facebook będzie na to działał!

Bez względu na to, że treść strony stała się mniej widoczna w kanale aktualności, niektóre treści będą nadal wyświetlane w sposób organiczny, więc nie pozwól, aby Facebook złapał cię za wysyłanie spamu w kanale wiadomości, oszukańczych linków, fałszywych informacji i nadmiernego udostępniania lub zachęcania do polubienia i udostępnienia, albo będą działać przeciwko temu.

Jak słusznie mówi Rand Fishkin na tablicy, „Facebook jest naprawdę trudny do grania”. Mógłbym dodać, że Facebook wydaje się tutaj „grać w Google”, ale szczera prawda jest taka, że ​​duże serwisy społecznościowe przeprowadzają obecnie więcej kontroli jakości niż kiedyś.

Uważaj i stawiaj swoich fanów na pierwszym miejscu – chcesz utrzymać dla nich swoje konto w dobrej kondycji.

10. Utwórz zdarzenia

Za każdym razem, gdy masz coś nowego w swojej firmie, w którym chcesz wziąć udział Twoi znajomi i obserwujący, utwórz wydarzenie – możesz je stworzyć w grupie lub na podstawie swojego profilu.

Spójrz oczywiście na liczby: wydarzenia grupowe będą miały największy zasięg, jeśli twoja grupa (lub grupa, w której jesteś) ma członków w setkach lub tysiącach; jeśli grupa ma tylko garstkę członków, ale Twój profil liczy setki znajomych, użyj swojego profilu, aby utworzyć wydarzenie.

Pamiętaj, aby udostępnić wydarzenie na stronie swojej firmy i promować je również na swoim blogu!

Bonus: więcej zasad Facebooka dla jeszcze lepszego marketingu

Krajobraz Facebooka nieco się zmienił dla marketerów i blogerów od czasu opublikowania tego postu w 2015 roku. Tutaj zebrałem cztery dodatkowe pomysły marketingowe, aby urozmaicić twoje działania marketingowe na Facebooku i jeszcze bardziej zaangażować odbiorców w Twoje treści.

Bonus # 1 – Dodaj wydarzenia wideo na żywo

Jeśli prowadzisz stronę na Facebooku, możesz z niej korzystać w dowolnym momencie bez żadnych opłat. Wystarczy przejść do narzędzi publikowania -> Biblioteka wideo -> +Na żywo (przycisk) i od razu rozpocznij transmisję na żywo (i nagrywanie).

Sprawdź nagranie wydarzenia na żywo Darren Rowse, założyciela ProBloggera, tutaj jako przykład.

Jeśli nigdy wcześniej nie tworzyłeś filmu lub jesteś nieśmiały przed kamerą, sprawdź mój post na temat rozpoczęcia marketingu wideo.

Bonus # 2 – Opublikuj w dni tematyczne, jak sugeruje Facebook

Facebook zasugeruje uczestnictwo w temacie w określone dni (np. Międzynarodowy Dzień Pokoju, Święto Pracy itp.) I wyświetli monit, ułatwiając wymyślenie sezonowych treści, aby zaoferować fanom i przyjaciołom.

Możesz skorzystać z podpowiedzi Facebooka lub stworzyć własny motyw na dany dzień, o ile spełnia on potrzeby Twojej publiczności.

Oto wskazówka na Międzynarodowy Dzień Pokoju 2016:

Komunikat Facebooka o międzynarodowym dniu pokojuKomunikat Facebooka o międzynarodowym dniu pokoju

Premia # 3 – Uruchom mem Hashtag

Memy są wszędzie. Nie ma dziś żadnej platformy mediów społecznościowych, której użytkownicy nie będą publikować memów, ani jako prowokujących cytatów opartych na obrazach, ani jako konkursy, a nawet lepiej – jako hashtagi, z których każdy może korzystać i dzielić się nimi.

Dołącz do obecnie aktywnych memów hashtagowych w swojej niszy lub branży lub stwórz własne (np. #DeliciousBloggingFriday może być pomysłem, jeśli prowadzisz przepis lub blog kulinarny) i zaangażuj swoją społeczność. Jeśli prowadzisz grupę na Facebooku lub aktywnie uczestniczysz w takiej, która zezwala na memy hashtagowe, upewnij się, że rozpowszechniasz informacje o swoim niestandardowym memie.

Jako bloger, #MondayBlogs jest dobrym miejscem do rozpoczęcia.

Bonus # 4 – Wykorzystaj dane z Facebook Insights

Jeśli wejdziesz na https://www.facebook.com/PAGENAME/insights/ (z PAGENAME jako nazwą twojej strony, np. SelinaHydron w https://www.facebook.com/SelinaHydron), będziesz mógł uzyskać dostęp wszystkie dane o ruchu i zaangażowaniu dotyczące swoich postów oraz wyodrębnianie statystyk, które mogą pomóc w ulepszeniu udostępnianych treści i kampanii.

Bardziej szczegółowo opisałem analitykę danych społecznościowych w tym poście. Oto przykładowy zrzut ekranu wglądu moich postów / SelinaHydron:

Statystyki Facebooka - przykładStatystyki Facebooka – przykład

W lutym 2018 r. Facebook Insights na Androida i iOS przeszedł dużą aktualizację, aby pomóc właścicielom stron i firmom lepiej zrozumieć ich wyniki, więc jeśli używasz telefonu do zarządzania stronami, to dobra wiadomość dla łatwiejszej analizy danych marketingowych.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me