10 podstawowych zasad skutecznego marketingu na LinkedIn

LinkedIn może liczyć na mniejszą liczbę użytkowników w porównaniu do Facebooka i Twittera, ale liczby te są nadal istotne dla blogerów i menedżerów mediów społecznościowych, szczególnie jeśli niszą lub branżą jest B2B. Według statystyk Statista LinkedIn w drugim kwartale 2016 r. Liczyło 450 milionów użytkowników, a platforma stale rośnie.


Liczba członków LinkedIn od 1 kwartału 2009 r. Do 3 kwartału 2016 r. (W milionach)

Oprócz liczb liczy się jednak społeczność. LinkedIn to coś więcej niż życiorys online, a bogactwo grup użytkowników, funkcje przesyłania wiadomości i platforma publikowania Pulse sprawiają, że jest to świetna okazja marketingowa.

Budowanie przyczepności do treści

Jak Sean Martin, menedżer ds. Marketingu treści w Director Consulting, stwierdza:

LinkedIn to świetna platforma do promowania różnych treści wśród odpowiednich odbiorców. Świetnie nadaje się również do reklamowania Twoich usług, ponieważ jest w stanie kierować zainteresowania, dane demograficzne i kategorie stanowisk.

Chcesz w pełni wykorzystać możliwości kierowania LinkedIn, a także zoptymalizować reklamy pod kątem generowania pożądanego ruchu.

To samo w sobie stanowi dobry motywator do wypróbowania LinkedIn, ale Oren Greenberg, marketingowiec i dyrektor zarządzający Kurve.co.uk, dodaje nieco więcej kontekstu. Zauważa, że ​​„[po] wszystkich kampaniach testowych prowadzonych przez nas i inne agencje cyfrowe wyniki są prawie takie same we wszystkich obszarach – LinkedIn prowadzi do największej sprzedaży B2B, a potencjalni klienci LinkedIn mają wyższy współczynnik konwersji”.

Ponadto, według Greenberga, LinkedIn działał lepiej i dawał dobre wyniki w porównaniu z medium i blogowaniem (chyba że masz już widownię na tych platformach), ponieważ LinkedIn „natychmiast powiadamia twoją sieć i, jeśli twój artykuł jest godny udostępnienia, będziesz obserwuj wzrost liczby zaproszeń i [nawet] udostępnianie w innych kanałach. ”

10 podstawowych zasad marketingowych zawartych w tym poście pomoże Ci w pełni wykorzystać LinkedIn w trzech obszarach:

  • Zbuduj i ustal obecność na platformie
  • Zwiększ ruch i zaangażowanie
  • Promuj i zwiększaj sprzedaż i możliwości nawiązywania kontaktów

Baner LinkedIn

1. Postaw relacje na pierwszym miejscu

Podstawy działają na LinkedIn, tak jak na każdej innej platformie mediów społecznościowych – musisz poświęcić czas na LinkedIn, aby zbudować obecność. I musisz pielęgnować połączenia, aby ostatecznie zbudować sieć wokół swojego imienia i firmy.

W 2014 roku napisałem przewodnik z podstaw marketingu w mediach społecznościowych, który możesz przeczytać, aby zacząć, i sugeruję, abyś spojrzał również na post KeriLynn na 6 sposobów, w jaki marketing jest jak randka.

Aby być konkretnym:

  • Skoncentruj się na budowaniu relacji, zanim spróbujesz wygenerować ruch poprzez promocję
  • Angażuj się z innymi w ich treści, zanim udostępnisz swoje
  • Skorzystaj ze swojej wiedzy, aby pomóc tam, gdzie widzisz potrzebę

Uwaga: fakt, że LinkedIn został stworzony dla profesjonalnych relacji, nie upoważnia użytkowników do myślenia o platformie jako o spamerskiej platformie, a niestety LinkedIn nadal nie ma silnej polityki przeciwko podejrzanym praktykom.

Zacznij więc od wspaniałego doświadczenia LinkedIn i wybieraj kontakty, o które prosisz lub których akceptujesz.

„Ustaw się jako lider w swojej branży.”

Alayna Frankenberry, menedżer ds. Strategii treści w BlueSky ETO, sugeruje cztery sposoby na zbudowanie udanej obecności na LinkedIn i rozpoznanie siebie jako jednej z najczęściej odwiedzanych osób w swojej niszy lub branży:

1. „Zbuduj swoją obecność przed klientem.

O wiele łatwiej jest zachęcić ludzi do wysłuchania eksperta branżowego niż zachęcić ich do korzystania z konta firmowego bez twarzy ”- wyjaśnia Frankenberry. „Jeśli staniesz się myślącym liderem w swojej branży, inni liderzy i decydenci zauważą – i znacznie bardziej prawdopodobne jest sprawdzenie Twojej firmy, klientów i stanowisk”.

Frankenberry dodaje, że nadal powinieneś udostępniać posty i regularnie aktualizować konto swojej marki, ale nie należy zaniedbywać własnego profilu w tym procesie.

2. „Bądź aktywny rano.

Zaplanuj 20 minut każdego dnia, aby sprawdzić swoje osobiste powiadomienia LinkedIn i wchodzić w interakcje z postami na swoim kanale. Zobacz, co dzieje się w Twoich społecznościach i odwiedź kilka profili innych osób pracujących w Twojej branży. ” Frankenberry zapewnia, że ​​jest to niewielka inwestycja czasowa, ale nawyk „opłaci się na dłuższą metę, gdy budujesz i utrzymujesz silną pozycję na LinkedIn”.

3. „Bądź hojny”.

Frankenberry zachęca do „popierania swoich kolegów w zakresie umiejętności, w których są oni biegli” oraz do „pisania rekomendacji dla pracowników, klientów i menedżerów bez pytania. To nie tylko zapewni ci te same rekwizyty ”, ale także poprawi Twoją obecność na LinkedIn i„ doprowadzi do większej liczby wizyt w Twoim profilu i kliknięć Twoich postów ”.

4. „Daj ludziom to, czego chcą.

Większość osób korzysta z LinkedIn, ponieważ zależy im na rozwoju zawodowym i rozwoju firmy. Udostępniaj posty zawierające rozwiązania typowych problemów biznesowych i udzielaj praktycznych porad, jak osiągnąć cele. ” Frankenberry przypomina, aby „skupić się na rozwiązaniach zamiast autopromocji”, dzięki czemu użytkownicy „będą wracać, aby ponownie z Tobą współdziałać i udostępniać swoje posty”.

2. Użyj Wiadomości / Czat do Sieci i Promuj

Skorzystaj ze zintegrowanego systemu czatu i wiadomości, który LinkedIn zapewnia, aby zbudować osobistą relację z Twoimi połączeniami przed wyruszeniem na kontakt z innymi osobami w Twojej niszy (za pośrednictwem InMail, jeśli jesteś użytkownikiem Premium lub za pośrednictwem wiadomości e-mail tej osoby wyświetlanej w profilu LinkedIn w Kontaktach patka).

Linkedin Messaging SystemZintegrowany system wiadomości / czatu LinkedIn

Przesyłanie wiadomości (i czatowanie, ponieważ zostało zintegrowane w 2015 r.) Natychmiast po utworzeniu połączenia – i wykazanie autentycznego zainteresowania nimi i tym, co robią – może również pomóc w stworzeniu pierwszego kontaktu i wzbudzić natychmiastowe zaufanie.

Bardzo ważne jest, aby nie wysyłać żadnych wiadomości przypominających spam w tej pierwszej, delikatnej fazie. Skoncentruj się na czynniku ludzkim:

  • Komentuj wszystko, co uważasz za interesujące, z profilu połączenia.
  • Zadawaj pytania dotyczące ich najnowszego projektu.
  • Niech mówią.

Szansa na promowanie własnej pracy pojawi się naturalnie, gdy druga osoba zainteresuje się tobą.

Carole Lieberman, M.D, podkreśla, jak ważne jest nawiązanie relacji przed wysłaniem wiadomości promocyjnej, oraz ryzyko, jakie podejmujesz, ignorując czynnik ludzki:

Kiedy [poprosisz] o połączenie się z kimś, nie rób tego, jeśli Twoim jedynym celem jest próba wykorzystania jego połączeń w celu promowania czegoś. Kiedy ktoś mi to robi, rozłączam się z nimi.

LinkedIn jest rzeczywiście czymś więcej niż platformą, na której specjaliści i firmy handlują interesami. To miejsce do budowania relacji, które ostatecznie staną się dobrymi szansami dla obu stron.

Korzystanie z InMail

Eric Brantner, założyciel Scribblrs.com, zaleca, aby nie lekceważyć skuteczności własnego narzędzia do przesyłania wiadomości premium (InMail), zwłaszcza w przypadku blogerów i influencerów.

Kluczem do sukcesu jest zwięzłe, dobrze wykonane boisko. Musisz także upewnić się, że twój cel jest odpowiednią grupą docelową dla twojego boiska.

Myślę, że InMail może mieć wyższy wskaźnik odpowiedzi niż zimny e-mail, ponieważ skrzynki e-mail blogera są często wypełnione spamem. Poszukując sposobu na odnalezienie profilu LinkedIn i wysłanie wiadomości e-mail, można spojrzeć na to, co robi się o wiele więcej.

Przeczytaj także 4 sposoby Dana Virgillito na 4 sposoby generowania potencjalnych klientów dzięki profilowi ​​Premium LinkedIn, aby uzyskać więcej wskazówek i kontekstu.

3. Opublikuj na LinkedIn Pulse

Własna platforma publikacyjna LinkedIn (Pulse) może pomóc Ci zbudować autorytet, jeśli udostępnisz treści, które Twoja sieć chce (i potrzebuje), aby zobaczyć.

Jako przykład zobacz, co zrobili copywriter i właściciel firmy Ed Gandia w poniższym poście:

LinkedIn LinkedIn Pulse Eda Gandii

Gandia oczywiście wykorzystał platformę do promocji swojego bloga, ale zrobił to, publikując wysokiej jakości posty, które odnoszą się do problemów bolących odbiorców.

Widzisz więc, treść Pulsu nie może pozwolić sobie na odrazę, aby była skuteczna.

Carole Lieberman mówi: „Kiedy publikujesz artykuł, ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na wybranie zdjęcia i stworzenie nagłówka, który przyciąga uwagę. Chcesz, aby ludzie przestali się przewijać i wylądowali na twoim poście. ”

Innymi słowy, chcesz, aby Twoje posty Pulse były tak wybitne, jak posty na blogu – może tylko odrobinę krótsze.

Sean Hall, właściciel TekBoost, zgadza się, że „udostępnianie powiązanych blogów branżowych na LinkedIn jest doskonałą strategią pozyskiwania nowych odbiorców, jednocześnie zaspokajając potrzeby istniejącej sieci”, oraz że „celem jest zapewnienie treści, które można udostępniać”.

Chcesz opublikować „coś, co Twoi obserwujący byliby naprawdę zainteresowani, i rozważyliby udostępnienie ich własnym obserwatorom. Rezultatem jest ekspozycja, która rośnie wykładniczo, szczególnie gdy fragment treści staje się wirusowy. ”

Dlaczego publikowanie w Pulsie jest ważne

Teajai Kimsey, dyrektor marketingu w Crystal Structures Glazing, uważa, że ​​sekret sukcesu w LinkedIn ma być zaangażowany.

Nie wystarczy umieścić dobrze napisany profil i wiersz. Musisz regularnie publikować treści, które angażują osoby powiązane z Tobą; rzeczy niezwykłe, ale nastawione na biznes. Gdy publikuję dobre treści, widzę, że więcej osób patrzy na mój profil, prosi o połączenia i polubienia oraz komentuje to, co tam opublikowałem.

Zaangażowanie polega na tym, że każdy wysiłek włożony w LinkedIn się opłaca, a Pulse to wspaniała platforma do tego.

W przeciwieństwie do wątków i komentarzy grupowych, możesz rozwinąć autorytet w swojej niszy, kiedy zaczniesz publikować artykuły Pulse, które przynoszą jedzenie do przemyślenia dla dużych i małych nazwisk w Twojej społeczności na LinkedIn oraz ogólnie dla użytkowników platformy.

Promocja i reputacja

Pamiętaj, że Twoje posty Pulse muszą istnieć w celu promowania treści Twojego bloga, a nie tylko w celu dzielenia się wiedzą branżową ze społecznością LinkedIn. Jest to ważne, ponieważ chcesz zwiększyć zaangażowanie zarówno na swoim profilu, jak i na swoim blogu, a nie tylko jednym z dwóch, więc będziesz chciał publikować tylko te treści, które są istotne dla tego, co już robisz, i pisać na swoim blogu.

Kristin Viola, dyrektor marketingu w TheMLS.com, zauważyła: „[Nastąpił] wzrost liczby zgłoszeń, gdy umieściliśmy linki do naszych oryginalnych treści na blogu, a także artykułów, na temat których cytowany jest nasz CEO. Jeden opublikowany artykuł (cytowano CEO) uzyskał ponad 1200 wyświetleń. Ponieważ jesteśmy systemem MLS, zawsze staramy się zamieszczać odpowiednie treści dotyczące nieruchomości, które dotyczą naszych odbiorców. ”

4. Dyskusje grupowe

Powtarzanie tutaj może wydawać się banalne, ale skorzystaj z dyskusji grupowych na LinkedIn, nie tylko rozpoczynając własną, ale odpowiadając na jak najwięcej istniejących wątków.

Henry Butler, konsultant marketingowy w CanIRank, sugeruje zaangażowanie się w odpowiednie grupy LinkedIn, które mogą kierować docelowy ruch do Twojego profilu i bloga:

Jedną z zalet LinkedIn w porównaniu z innymi kanałami mediów społecznościowych jest to, że możesz uzyskać bardziej ukierunkowany ruch, dołączając i promując swoje treści w grupach społeczności związanych z Twoją branżą. Pozwala to uzyskać nazwę firmy przed osobami, które prawdopodobnie będą zainteresowane oferowanym produktem lub usługą.

Gdy LinkedIn usuwa kartę Promocji z grup, teraz jeszcze ważniejsze jest udawanie się tam, gdzie są Twoi odbiorcy i unikanie autopromocji, dopóki nie wyrobisz sobie renomy.

Julie Graff, łącznik treści społecznościowych w Pole Position Marketing, radzi, aby „znaleźć grupy i dołączyć do nich, aby przyciągnąć odbiorców docelowych” oraz „aktywnie zaangażować się, odpowiadając na postawione pytania i udzielając pomocnych informacji w rozmowach”.

Możesz także (ostrożnie) zamieszczać linki do własnych treści, pod warunkiem, że są one cenne dla grupy, a nie autopromocyjne. Korzystanie z Grup w ten sposób może pomóc w budowaniu świadomości marki, ustanowieniu cię autorytetem i pomaga budować prawdziwe relacje z członkami grupy docelowej.

Innym pomysłem jest dołączenie do grup promocyjnych, w których wszyscy członkowie są w celu wzajemnej promocji pracy. Jednym z przykładów jest Blog Promotion Mastermind Group obecnie na LinkedIn, do którego możesz dołączyć, jeśli Twój blog już zyskuje na ruchu.

Rozwijaj swoją sieć

Dyskusje grupowe są korzystne dla rozwoju twojej sieci. Jak komentuje Doug McIsaac, międzynarodowy konsultant ds. Marketingu w TheLinkedCoach.com: „Rozmiar ma znaczenie – gdy ktoś szuka na LinkedIn, najpierw widzi wyniki ze swojej sieci. Jeśli chcesz pokazać się w większej liczbie wyszukiwań, musisz popracować nad rozwojem sieci. Jest to jeszcze ważniejsze, jeśli masz rozwiązanie, którego ludzie szukają w określonej branży. ”

Sean Hall zaleca interaktywne uczestnictwo w związanym z branżą Q&Sesje jako „skuteczny sposób na budowanie silniejszych połączeń i eksponowanie wiedzy branżowej. Kluczem do sukcesu jest upewnienie się, że dodajesz wartości do rozmowy, a nie tylko rażąco promujesz swoją firmę lub produkt ”.

Podsumowując, twórz odpowiednie dyskusje w swojej niszy i angażuj społeczność, dotykając tematów i tematów, które łączą się z trzonem Twojego bloga lub wiadomości biznesowej i treści.

Gdy dotrzesz do setek lub tysięcy odbiorców, możesz również rozważyć utworzenie własnej grupy i wykorzystanie jej do wzajemnej promocji swoich postów.

5. Napisz nagłówek i podsumowanie inteligentnego profilu

Chcesz przyciągnąć właściwą uwagę właściwych ludzi i dać określony obraz siebie, tego, co robisz i co Cię do tego zachęca.

Można to zrobić w polach Nagłówek i Podsumowanie Twojego profilu.

Doug McIsaac radzi, aby nagłówek „powiedział coś o tym, jaki produkt lub usługę dostarczasz. „Pomagam moim idealnym klientom osiągnąć ich idealne wyniki” lub „Zapewniam idealne wyniki moim idealnym klientom”.

Twój nagłówek może być również bardziej zwięzły: Neil Patel używa „Współzałożyciela w Crazy Egg & Hello Bar ”i wybrałem dla siebie„ niezależnego blogera zorientowanego na wyniki, copywriter, rysownika ”.

Ważne jest to, że „nie sprawiasz, że wydajesz się zbyt podobny do przynęty na kliknięcie”, mówi Chelsea Hewitt, specjalista ds. Marketingu w Unlimited Sotheby’s International Realty. „Tekst powinien zawierać pewną treść, aby przyciągnąć [odwiedzających] i zachęcić ich do powrotu na twoją stronę lub witrynę w przyszłości.”

Podsumowując, McIsaac wyjaśnia, że:

Tu nie chodzi o ciebie – twoje podsumowanie jest szansą na sprzedaż potencjalnym klientom, dlaczego powinni z tobą robić interesy. Powinno to wyjaśniać, z kim pracujesz, jakie rozwiązanie zapewniasz i jak mogą z tobą współpracować.

Jednocześnie jednak chcesz, aby twoje podsumowanie było przynajmniej nieco osobiste, ponieważ osoba, która je czyta, będzie chciała poznać Twój głos i sposób myślenia.

Moje streszczenie zaczyna się od kilku zdań, które określają nastrój, zanim przejdę do tego, co mogę zaoferować:

Weź osobę z nieograniczoną ciekawością i wieloma zainteresowaniami.

Połącz to z osobowością przypominającą dziecko.

Masz mnie. 🙂

Podobnie jak ja, Sarah Boutwell, specjalistka ds. Marketingu przychodzącego w Geek Powered Studios, uważa, że ​​powinieneś skorzystać z pierwszej osoby, pisząc własny profil.

Sprawia, że ​​brzmisz bardziej ludzko i tak jakbyś wkładał myśl i wysiłek w pisanie swojego profilu. Twój profil to nie tylko życiorys, to bardziej osobiste spojrzenie na to, kim jesteś profesjonalistą. Nie zapomnij dodać tego, co czyni cię świetną osobą do pracy, nie tylko dla.

Ostatecznie to, jak osobiste będzie twoje streszczenie, zależy od ciebie, ale pamiętaj, że to narzędzie sprzedaży, a nie autobiografia.

6. Wykorzystaj pozostałe 4 najważniejsze pola profilu

Każde z tych pól pozwala dodawać do profilu określone informacje, które pomogą przyciągnąć odpowiednich potencjalnych klientów.

Oprócz nagłówka i streszczenia (reguła nr 5) możesz stworzyć lepsze wrażenie.

1. Zdjęcie profilowe

Zdjęcie profilowe LinkedIn

Liczą się pierwsze wrażenia, dlatego przy przesyłaniu zdjęcia profilowego upewnij się, że jest ono przyjazne, czyste i profesjonalnie wyglądające.

„Główna grupa demograficzna LinkedIn to 30–50 lat” – mówi Chelsea Hewitt. „Ta grupa wiekowa często obejmuje osoby o szybkim tempie życia, które obracają się wokół pracy, zajęć towarzyskich, wydarzeń rodzinnych i nie tylko! Kluczem do zwrócenia na siebie uwagi podczas szybkiego przewijania kanału wiadomości LinkedIn jest zrobienie oszałamiającego zdjęcia z krótkim, ale interesującym nagłówkiem / tekstem, który sprawia, że ​​chcą się zatrzymać i dowiedzieć się więcej. ”

Oznacza to, że Twoje zdjęcie profilowe powinno dobrze współgrać z nagłówkiem i wyglądać możliwie jak najlepiej, aby uzyskać dobre wyniki.

2. Linki do publikacji

Portfolio publikacji LinkedIn

Zaprezentuj swoje najlepsze posty na blogu, posty gości i bezpłatne e-książki jako linki do publikacji na swoim profilu LinkedIn.

W tej sekcji znajduje się krótkie portfolio, na które użytkownicy mogą spojrzeć, aby „wypróbować” Twoją wiedzę i kompetencje.

3. Funkcja przesyłania plików

Funkcja przesyłania plików LinkedIn

Powyższy zrzut ekranu pokazuje, jak dodałem moje ilustracje wykonane dla Creative Writing Institute do pokrewnych doświadczeń w pracy w sekcji „CV” mojego profilu.

Możesz przesyłać pliki do swojego profilu Podsumowanie, Doświadczenie i Edukacja. To są twoje klipy, dowód z pierwszej ręki twojego doświadczenia i wiedzy.

4. Integracja ze SlideShare

Od LinkedIn, który nabył SlideShare w 2012 roku, platforma jest łatwo dostępna z sieci społecznościowej, a Ty możesz łatwo dodawać slajdy i prezentacje do swojego profilu, aby każdy mógł je przeczytać..

Dlaczego warto to zrobić wizualnie

„Wizualizacje to jedna z najbardziej przyciągających wzrok rzeczy na profilu LinkedIn lub stronie biznesowej” – mówi Sarah Boutwell. Mogą to być filmy, zdjęcia, logo, linki, infografiki, zrzuty ekranu i slajdy.

LinkedIn ma tak wiele dodatkowych funkcji, które można teraz bezpłatnie dodać do strony lub profilu. Szkoda, jeśli ich nie wykorzystasz.

Boutwell szczególnie zaleca korzystanie z SlideShare, „który pozwala tworzyć informacyjne pokazy slajdów”. Porady dotyczące zasady 6, jeśli jeszcze jej nie przeczytałeś.

Wreszcie możesz dodać elementy wizualne do profesjonalnego portfolio LinkedIn, „które pozwala organizować i projektować wszystkie treści wizualne i interaktywne”.

7. Moc komunikatów wprowadzających

Gdy poprosisz o nowe połączenie, LinkedIn pozwala napisać małą wiadomość wprowadzającą:

Wiadomość wprowadzająca LinkedIn dla żądań połączenia

Wielu użytkowników często pomija tę funkcję i ogranicza się do korzystania z domyślnej wiadomości wstawionej przez LinkedIn w terenie – „Chciałbym dodać cię do mojej profesjonalnej sieci na LinkedIn” – ale przy dobrym użyciu funkcja ta staje się niesamowicie potężnym sposobem budować zaufanie i wiarygodność.

Krótkie wprowadzenie powinno odpowiedzieć na podstawowe pytanie osoby otrzymującej:

“Kim jesteś?”

Lub nawet lepiej:

„Co sprawiło, że przede wszystkim chciałeś się ze mną połączyć?”

Wiadomość wprowadzająca jest okazją do poinformowania swojego przyszłego użytkownika o tym, kim jesteś, co robisz i co sprawiło, że chcesz się skontaktować – wszystko to w mniej niż 300 znakach.

Przykładowy komunikat wprowadzający może wyglądać następująco:

Cześć! Luana Spinetti tutaj. Jestem niezależnym blogerem z Włoch z pasją do robotów, takich jak Ty. Bardzo chciałbym porozmawiać o naszym wspólnym hobby! Czy chcesz się połączyć??

8. Szukaj (szczerych) zaleceń

Rekomendacje to recenzje, które zwiększają ruch, sprzedaż i reputację zarówno w oczach potencjalnych klientów, jak i innych specjalistów.

Alexa Kurtz, strateg marketingowy w WebTek, doskonale rozumie, jakie rekomendacje oznaczają dla biznesu:

Gdybyś zamawiał produkt online oferowany przez dwie firmy, jak zdecydowałbyś, od której firmy go kupić? Być może porównasz ceny firmy A z cenami firmy B lub dowiesz się, jak każda firma traktuje swoich pracowników, ale najprawdopodobniej poszukasz recenzji online lub poprosisz znajomych o ich opinie.

Kurtz mówi, że to samo dzieje się z profilem LinkedIn:

„Aby wyróżnić się z tłumu online, zdecydowanie zaleca się budowanie poczucia niezawodności i niezawodności”.

Najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest poproszenie byłych klientów, współpracowników i blogerów, do których gości wysłałeś lub współpracowałeś, aby polecili Cię na LinkedIn.

Jednak rekomendacje działają tylko wtedy, gdy są autentyczne (tak, ktoś może rzeczywiście sprawdzić, czy to, co się mówi, jest prawdą!). Mając to na uwadze, kiedyś zaoferowałem mojej sieci bezpłatną ilustrację w zamian za uczciwe rekomendacje za wykonaną pracę lub od szczęśliwych czytelników moich blogów.

Wynik? Otrzymałem kilka dobrych odpowiedzi i otrzymałem najlepsze rekomendacje od szczęśliwych czytelników, a jedna z moich blogerek faktycznie odebrała jej darmową ilustrację (możesz to zobaczyć tutaj).

9. Użyj @mentions i aktualizacji

Możesz używać @mentionów w komentarzach i wątkach, a oni powiadomią Twoją sieć i zaangażują się w Twoje treści prawie bez wysiłku, jak na Twitterze.

Wspomnienia są doskonałym narzędziem do „dzwonienia” zarówno do twoich kontaktów, jak i innych dużych lub małych nazwisk w branży, aby brać udział w twoich wątkach, w tym wpływowych, od których chcesz otrzymywać opinie.

Możesz „dzwonić” zarówno do profili, jak i do stron firmowych, więc wzmianki dotyczą w rzeczywistości szerokiego zakresu twojej sieci.

Jak działa @mentions na LinkedInJak działa @mentions na LinkedIn

W chwili publikacji nie można używać wzmianek w postach Pulse, ale zdecydowanie można komentować własny post i dodawać tam wzmianki, aby „wywołać” źródła cytowane w utworze.

Możesz także pisać aktualizacje ze swojego pulpitu nawigacyjnego LinkedIn, a są one dość pomocnym sposobem na zwrócenie uwagi ludzi na Twoje treści oraz nagradzanie ruchem, komentarzami i polubieniami, ponieważ działają one jak połączenie Facebooka i Twittera.

Sean Hall rozszerza tę korzyść nawet na konta pracowników, jeśli masz pracowników. „Upewnij się, że Twoi pracownicy regularnie publikują treści związane z branżą na swoich kontach osobistych połączonych ze stroną Twojej firmy”, mówi. „Powinny także udostępniać Twoje aktualizacje swoim obserwatorom, aby zwiększyć zasięg i zaangażowanie”.

10. Nie zapomnij o stronie firmy

Strony firmowe są nie mniej ważne niż Twój profil. W przeszłości myślałem, że tak, i ostatecznie straciłem tak dużo ruchu i zaangażowania z powrotem na moich blogach.

Bardzo ważne jest budowanie obecności online dla Twojej firmy lub bloga, a strony firmowe to świetne bezpłatne narzędzie, dzięki któremu Twoi fani i ludzie z Twojej niszy lub branży mogą być zaangażowani w konkretne aktualizacje dotyczące Twojego bloga, nie tylko Ciebie. (Użyj @mentions, aby ułatwić ten proces! Zobacz Zasada # 9).

Jak to ujął Sean Hall:

Posiadanie strony firmowej umożliwia kontakt z obserwującymi, dzielenie się potencjalnymi ofertami pracy i bycie zaufanym zasobem w społeczności. Może to być również inna droga do udostępniania wszelkich nowych produktów, które udostępniasz, i jest to świetny sposób na dostarczenie linków do Twojej witryny. LinkedIn może pomóc Ci odróżnić się od konkurencji, a także pomóc Ci sprawdzić, co robi konkurencja.

Rzeczywiście, skorzystanie z tego ukierunkowanego kanału – który zawiera również własne analizy do monitorowania skuteczności twoich aktualizacji – może przynieść korzyści tylko twojej ogólnej strategii marketingowej LinkedIn.

Jednak Swapnil Bhagwat, starszy menedżer w Orchestrate Technologies, LLC, ostrzega, że ​​„posiadanie strony firmowej LinkedIn i zamieszczanie na niej treści w dowolnym momencie może nie doprowadzić do pożądanego zaangażowania. Rywalizacja o zdobycie [uwagi] użytkownika na kanale LinkedIn jest dość intensywna, a aby Twoje treści były widoczne, wymaga dodatkowego wysiłku ”.

Nie wystarczy zatem mieć strony firmowej. Musisz utrzymywać go przy życiu i kopać, aby zaangażować publiczność i jak najlepiej ją wykorzystać. W jaki sposób? Bhagwat sugeruje:

Dodaj swoją stronę LinkedIn do wszystkich rodzajów udostępniania społecznościowego, takich jak Buffer lub HootSuite. Ponadto [możesz osiągnąć] niszową segmentację [z] opcją Kierowanie, która pozwala firmom docierać do określonej grupy odbiorców – na podstawie danych demograficznych i innych filtrów – za pomocą ekskluzywnych treści.

Hall dodaje również, że strona firmy LinkedIn „umożliwia kontakt z potencjalnymi klientami poprzez udostępnianie treści blogów związanych z branżą, uczestnicząc w Q&Sesje, a nawet wyświetlenie wezwania do działania w podsumowaniu. ”

To o wiele więcej, niż możesz osiągnąć w swoim profilu!

Kelvin Jiang, CFA, założyciel Buyside Focus, używa LinkedIn do promowania swojej firmy i generowania większości ruchu. Rada Jiang to „spraw, aby aktualizacje Twojej firmy były klikalne i koncentrowały się na konwersji”.

Pomyśl o tematach odpowiednich dla odbiorców i publikuj linki do wysokiej jakości treści na stronie swojej firmy. Obejmuje to odpowiednie posty na blogu, infografiki, filmy i posty podsumowujące w witrynie firmy. Twoi obserwujący zobaczą linki do Twoich treści bezpośrednio na swojej stronie głównej LinkedIn, co powoduje wysoką konwersję. Jest to świetny sposób na generowanie ruchu w witrynie i przyciągnięcie większej liczby obserwujących na stronie firmy.

Jeśli chodzi o aktualizacje, Sarah Boutwell zaleca „zachowanie spójności z publikowaniem na stronie firmy. Jeśli moje doświadczenie menedżera społeczności w mediach społecznościowych nauczyło mnie czegoś, to czas i spójność to dwie najważniejsze rzeczy, o których należy pamiętać podczas korzystania z platform społecznościowych.

LinkedIn to na pewno bardziej profesjonalna atmosfera, ale to nie znaczy, że nie możesz być społeczny i oznaczać członków w sieci, jeśli uważasz, że coś, co opublikujesz, będzie dla nich odpowiednie. Publikowanie często jest świetnym sposobem na zaangażowanie i promowanie marki. Nie spamuj jednak wszystkich. Pamiętaj, aby uwzględnić różnorodność, na przykład mieszanie zdjęcia lub prezentacji SlideShare co jakiś czas.

Najważniejsze dla stron firmy LinkedIn, jak to ujął Jiang, jest:

Opublikuj odpowiednie aktualizacje. Niech będą klikalne i skoncentrowane na konwersji. To generuje ruch do Twojej witryny i przyciąga więcej obserwujących na Twojej stronie LinkedIn.

BONUS nr 1 – Zareklamuj się na LinkedIn

Jeśli nie możesz przeznaczyć zbyt dużo czasu i zasobów na marketing przychodzący, zawsze możesz reklamować się na LinkedIn.

Sean Martin zaleca „dopracowanie ukierunkowanych kampanii [i] spróbuj przesłać listę potencjalnych klientów lub listę e-mail do LinkedIn, aby jeszcze bardziej zawęzić grono reklamodawców. Następnie możesz użyć LinkedIn, aby wysyłać bezpośrednie reklamy retargetingowe do tych użytkowników, a także tworzyć podobnych odbiorców, aby powielać dane demograficzne użytkowników, z których już udało Ci się wygenerować potencjalnych klientów. To rodzaj przepisu na powtórzenie poprzedniego sukcesu w generowaniu leadów. ”

Możesz także „używać postów sponsorowanych powiązanych ze stronami docelowymi zamiast elementów treści”, a Martin wyjaśnia, jak:

Istnieją dwa rodzaje reklam LinkedIn, których można używać do treści lub stron. Pierwszy to zwykłe reklamy tekstowe, drugi to reklamy sponsorowane. Drugi jest większy i wykorzystuje obrazy do reklamowania zamiast statycznego tekstu reklamy. Widzą znacznie wyższy współczynnik klikalności niż zwykłe reklamy tekstowe, co ma sens.

Zwykle ludzie używają tych skuteczniejszych sponsorowanych reklam do promowania swoich nowych treści. Chociaż jest to świetny sposób na promowanie swoich nowszych elementów, możesz wydawać tak wysoki współczynnik klikalności na bardziej optymalne możliwości. Na przykład możesz utworzyć określone strony docelowe i link do stron z reklamami sponsorowanymi, aby generować konwersje zamiast tylko potencjalnych klientów. Chcesz wykorzystać najsilniejszy ruch, jaki możesz, tam, gdzie ma on największe znaczenie.

BONUS # 2 – Dwie strategie LinkedIn

Ogólne wskazówki i porady mogą cię tylko zaprowadzić, a nic nie przebije wiarygodności szczegółowych strategii wywodzących się z doświadczenia menedżerów marketingu.

Carey Dodd, menedżer ds. Marketingu w Siren Group, i Oren Greenberg, obaj dzielili się krok po kroku strategiami, aby jak najlepiej wykorzystać LinkedIn. Znajdziesz większość porad podanych w poprzednich zasadach, a także pewne unikalne spostrzeżenia wynikające z ich bezpośredniego doświadczenia.

„Kluczem do odkrycia treści jest przejście do niszy”.

Carey Dodd mówi, że „kluczem do odkrycia treści jest przejście do niszy” i aby to zrobić:

1. Zdefiniuj kluczowe obszary swojej firmy i utwórz dla nich unikalną treść

Na przykład pionie Siren Group obejmują potencjalnych brokerów ubezpieczeń na życie, firmy zajmujące się modą w branży e-commerce oraz deweloperów społecznościowych gier online.

2. Skonfiguruj stronę pokazową LinkedIn dla każdej branży

Udostępniaj powiązane wiadomości branżowe – zawsze tworząc obraz dla każdego postu, aby uzyskać większe zaangażowanie.

3. Udostępnij artykuły z bloga swojej firmy w tym pionie na stronie prezentacji

Korzystając z niewielkiego budżetu, skorzystaj z reklam LinkedIn, aby sponsorować swoje wpisy na blogu na stronie prezentacji (ustaw kierowanie na odbiorców, aby uzyskać najlepsze wyniki). Pomaga to w zwiększeniu liczby obserwujących strony w witrynie.

4. Publikuj unikalne, pomocne artykuły LinkedIn Pulse

„Pamiętaj, aby udostępnić [je] na stronie swojej prezentacji.

5. Wyślij wiadomość na Twitterze do @LinkedInPulse z linkiem do swojego artykułu Pulse

Upewnij się, że Twój artykuł Pulse zostanie udostępniony, polubiony, a ludzie skomentują w ciągu pierwszych 48 godzin od opublikowania (zapytaj znajomych / rodzinę / współpracowników). Daje to większą szansę na wyróżnienie się na LinkedIn.

6. Utwórz grupę LinkedIn dla każdej branży

Zaproś kluczowych potencjalnych uczestników do udziału w tej grupie, podziel się przydatnymi i powiązanymi artykułami. Konfigurując grupę, możesz nawiązać kontakt i wysłać bezpośrednią wiadomość do członków grupy.

Ukierunkowane posty: strategia krok po kroku

Druga strategia, autorstwa Orena Greenberga, prowadzi Cię krok po kroku, aby znaleźć docelowych odbiorców na LinkedIn i napisać świetny post, który jest dostosowany do ich potrzeb:

1. Zbuduj wieżowiec. Dodaj efekty wizualne (zdjęcia, filmy itp.), A nawet element rozrywki, ponieważ „bycie zabawnym i człowiekiem dodaje zupełnie nowego poziomu do sieci białych kołnierzyków.

2. Znajdź swoje cele – uzyskaj listę 50–100 osób, których chcesz w swojej sieci (pomyśl najpierw – kto jest odpowiedni, czy przeczytają, czy informacje są dla nich cenne?).

3. Wyślij spersonalizowane żądanie połączenia – opowiedz im trochę o sobie w komunikacie o połączeniu: dla drugiej osoby jest ona bardzo długa, jeśli zobaczy, że poświęciłeś jej trochę czasu. (Patrz Zasada 2)

4. Ustal 10-20 grup, które są ściśle ukierunkowane i istotne dla artykułu a po uzyskaniu co najmniej 10 docelowych nowych połączeń w sieci opublikuj post, a także udostępnij go w tych grupach. Możesz nawet uruchomić biuletyn informujący odbiorców, że właśnie opublikowałeś artykuł, i nie chcesz niczego sprzedawać – jeśli udowodnisz swoją wartość, ludzie przyjdą do ciebie i możesz zbudować relację i być może zdobyć klienta na całe życie.

„To może wydawać się dużo pracy”, mówi Greenberg, „ale wyniki mówią same za siebie – czasem nawet ponad 5 000 wyświetleń tych artykułów i ponad 100 akcji. Wejdź w interakcję z odbiorcami i zakończ pytanie – „to był mój wgląd w sprawę, chciałbym usłyszeć twoje” – komentarze mają dużą moc, ponieważ pojawiają się w kanałach, zbierają i wzmacniają poglądy ”.

Do Ciebie – jaki jest twój sekretny przepis na skuteczny marketing LinkedIn? Daj nam znać w naszych kanałach społecznościowych.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me