10 podstawowych zasad skutecznego marketingu na Instagramie

2020 to rok na Instagramie. Według statystyk Statista platforma należy do 6 najlepszych wiodących sieci społecznościowych na świecie z 1 miliardem aktywnych kont miesięcznych. Blogerzy w różnych niszach wykorzystali go do dotarcia do tysięcy obserwujących i zwiększenia interakcji zarówno na ich kanałach, jak i blogach.


Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się uczynić Instagram jednym z głównych kanałów marketingu społecznościowego, czy tylko niewielką platformą generowania ruchu, nauka korzystania z niego będzie działać tylko na Twoją korzyść.

Przeprowadziłem wywiad z kilkoma blogerami, którzy z powodzeniem korzystali z Instagrama, aby powiększyć swoją publiczność, i zapytałem, jak to zrobili. W tym poście dowiesz się, w jaki sposób zmusili Instagram do działania marketingowego.

1. Zacznij od podstaw

Sheila Flores, zaawansowana użytkownikka Instagram @ sheilaflores__ z ponad 20 tysiącami obserwujących, daje kilka brutalnie szczerych wskazówek na początek:

Wskazówki od profesjonalisty: Mark Verkhovski

Instagram to wyjątkowa platforma, której głównym celem jest zapewnienie firmom możliwości bogatej wizualnej narracji. Wielu specjalistów internetowych nie zdaje sobie sprawy, że Instagram jest nie tylko dla młodych ludzi, ale jest świetną platformą marketingową wykorzystującą wizualizacje. Więc tak naprawdę nie zwracają uwagi na tę sieć społecznościową.

Stosujemy strategię publikowania obrazów przedsiębiorczości opatrzonych marką i logo naszej witryny. To dobrze współgra z młodzieżą, ponieważ wielu z nich to właściciele stron internetowych i webmasterzy. Jeden wirusowy obraz na Instagramie może przynieść tysiące obserwujących i potencjalnych klientów.

Nasza strategia na Instagramie [obejmuje]:

1. Zrozumienie, kim jest nasza grupa docelowa na Instagramie
2. Projektowanie wizualizacji w sposób, który naprawdę współgra z naszą publicznością
3. Zwiększanie liczby postów dzięki reklamie widoczności marki
4. Monitorowanie, mierzenie i dostrajanie naszej kampanii społecznej
5. Zwiększenie naszej listy obserwujących i subskrybentów e-maili.

Zrozumienie odbiorców jest niezwykle ważne dla kampanii i widoczności, i jest to jedyny sposób, aby cała Twoja praca od pierwszego miejsca była warta wysiłku.

Tanya de Kruijff, blogerka i twórczyni TwinklyTanya.com i właścicielka konta na Instagramie @twinklytanya, podkreśla spójność jako istotną cechę Twojego kanału:

Wskazówki od profesjonalisty: Minuca Elena

Minuca ElenaMinuca Elena

Każda sieć społecznościowa przyciąga innego rodzaju odbiorców. Platformy takie jak Instagram i Pinterest doskonale nadają się dla blogerów, którzy w dużej mierze polegają na treściach wizualnych. Strony z nisz, takich jak moda, podróże, wystrój domu, ogrodnictwo, jedzenie, fotografia przyciągają duży ruch na swoim blogu.

Zwróć uwagę na swoje biografie na Instagramie. Napisz swoją misję (swoją niszę, w której blogujesz, jakiego rodzaju czytelników chcesz pomóc oraz dlaczego i jak). Możesz zmieścić je wszystkie w zaledwie kilku wyraźnych zdaniach. Pamiętaj też, aby w biografii umieścić link do swojego bloga.

Możesz dodać osobiste zdjęcia, aby połączyć się z czytelnikami (np. Zdjęcia, w których korzystasz z niektórych promowanych przez Ciebie produktów, zdjęcia z konferencji blogowych z Twojej niszy lub od czasu do czasu przyjazne selfie).

Uważaj, aby nie przesadzić. Potrzebujesz obserwujących, których pociąga Twój blog.

Tanya de Kruijff udziela również szczegółowych porad, jak radzić sobie z linkami na żywo do swojego bloga w życiorysie – a utrzymanie tego samego przez cały czas nie zawsze jest właściwą drogą:

Upewnij się, że nie jest to ogólny link do strony głównej Twojego bloga. Po pierwsze, Twoi odbiorcy nie mieliby powodu, aby kliknąć ten link. Po drugie, będą musieli znaleźć własną drogę, gdy znajdą się na Twoim blogu. Uwaga ludzi w Internecie nie jest duża, dlatego powinniśmy ułatwić im to tak łatwo, jak to możliwe.

Udostępnij link do swojego najnowszego postu na blogu. Dzięki bit.ly możesz skrócić ten adres URL, a zobaczysz, ile osób kliknęło Twój link. Następnie upewnij się, że masz wiele wezwań do działania, aby kliknąć link. Najbardziej oczywistym [miejscem] jest Twój profil – powiedz coś w stylu: „kliknij poniżej, aby otrzymać darmowy planer do wydruku” – ale także wspomnij o swoim linku na udostępnianych zdjęciach.

Na przykład, jeśli udostępniasz zdjęcie cudownie wyglądającego placka z dyni, możesz napisać: „Czy chcesz kawałek tego ciasta? Następnie kliknij link w moim profilu. ”

Dzięki tej metodzie będziesz musiał bardzo zmienić link w swoim biografii, ale będzie to tego warte. Ludzie faktycznie będą podążać za linkiem [a nawet] osoby, które obserwują cię od jakiegoś czasu, będą miały powód, aby nadal klikać twoje linki.

W 2016 r. Instagram zaktualizował swój algorytm, aby wyświetlał tylko te zdjęcia, które uważa za bardziej interesujące w kanale wiadomości, generalnie te, które uzyskały najwięcej zaangażowania (polubienia, komentarze, wyświetlenia) najszybciej, a niszę lub gatunek najczęściej angażują użytkownicy.

To otwiera się na ciekawe strategie marketingowe do wypróbowania na Instagramie:

 • Wykorzystaj filmy z bumerangu (filmy odtwarzane wstecz po normalnym odtwarzaniu przez kilka sekund, fajna funkcja na Instagramie, którą uwielbiają użytkownicy)
 • Zaplanuj publikowanie postów o porach dnia, w których odbiorcy są najbardziej otwarci
 • Publikuj niszowe treści, o których wiesz, że przyciągną ich uwagę
 • Szybko odpowiadaj na komentarze lub przynajmniej „polub” je „sercem”

Przełącz się również na konto firmowe, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, aby sprawdzić więcej statystyk i mieć lepsze dane marketingowe.

Instagram Stories, aplikacja, która pozwala użytkownikom publikować zdjęcia, filmy i transmisje na żywo, które wygasają po 24 godzinach, la Snapchat, odnotowała oszałamiający wzrost w ciągu ostatniego roku. Historie na Instagramie pokonały Snapchata w 2017 roku dzięki boomowi 300 milionów aktywnych użytkowników dziennie, a jego interaktywne funkcje, takie jak ankieta i opcja przesuwania w górę, aby odwiedzić linki (jeśli masz ponad 10 000 obserwujących), ułatwiają użytkownikom interakcję z markami. Poza tym użytkownicy Instagrama zawsze mogą odpowiadać na Historie poprzez Direct (własny system przesyłania wiadomości na Instagramie).

Najlepszym sposobem na wykorzystanie historii na Instagramie dla Twojej marki jest użycie jej do szybkich ankiet, ofert wrażliwych na czas i wiadomości, które Twoi obserwatorzy powinni przeczytać w ciągu najbliższych 24 godzin, oraz sesji na żywo z wydarzeń związanych z marką, takich jak Q&A, przemówienia i spotkania, a nawet organizuj seminaria internetowe z innymi ekspertami.

Historie są również istotne dla częstotliwości twoich aktualizacji w kanale wiadomości obserwujących: im więcej użytkowników odpowie na twoje historie lub wejdzie w interakcję (np. Głosuje w ankiecie), tym więcej postów zobaczy w swoim kanale.

4. Buduj relacje z innymi Instagramistami

Inni użytkownicy Instagrama mogą być Twoją konkurencją, ale nigdy nie możesz się pomylić, budując relacje – niezależnie od tego, czy prowadzą do nowych obserwujących (i czytelników blogów), czy do partnerstwa.

Sheila Flores zaleca znalezienie kont o podobnych zainteresowaniach niszowych i poświęcenie czasu na komentowanie ich wizualizacji:

Gdy będziesz zadowolony z wyglądu swojego profilu, nadszedł czas, aby zwiększyć liczbę [odbiorców]. Moją sugestią jest zaangażowanie: znajdź konta o takich samych zainteresowaniach jak Ty, takie jak ich zdjęcia, komentuj jak najwięcej zdjęć.

Mniejsze konta chętniej Cię obserwują, jeśli okażesz zainteresowanie ich postami, ale ważne jest również komentowanie większych kont. To dlatego, że te profile mają wiele wyświetleń co minutę, a jeśli te osoby zobaczą Twój komentarz, prawdopodobnie również od nich odwiedzisz.

Flores wyjaśnia dalej znaczenie komentarzy i dlaczego są najlepszym wyborem dla budowania prawdziwych relacji i ruchu wysokiej jakości:

Polubienie i komentowanie postów innych osób to najlepszy sposób na zaangażowanie i tworzenie relacji. Okazuj prawdziwe zainteresowanie, a nie tylko słowa składające się z jednego słowa. Jeśli naprawdę są zainteresowani nawiązaniem z Tobą kontaktu, skontaktują się z Tobą. Upewnij się, że odpowiadasz na wszystkie komentarze do swoich zdjęć. Pokaż, że jesteś aktywny i zainteresowany obserwującymi.

Kolejną wskazówką jest zadawanie pytań w poście. W ten sposób zachęcisz ludzi do komentowania twoich zdjęć.

I znowu: pozostań w swojej niszy. Ważne jest, aby kontaktować się z osobami zainteresowanymi tym, co publikujesz. Dzięki temu zyskasz lojalnych obserwujących, którzy lubią to, co robisz. Zdefiniowanie twojego sektora oznaczałoby również [uwzględnienie] Ciebie jako sugerowanego użytkownika, którego należy przestrzegać w przypadku osób, które zakładają konto w tej samej niszy co Twoja.

Tanya de Kruijff podziela strategię lajkowania i komentowania, która działała dla niej najlepiej, oraz błędy, których się nauczyła. Ona mówi:

Zawsze reaguj na osoby, które skomentowały Twoje zdjęcie. Aktywnie szukaj ludzi w swojej niszy, przeglądając odpowiednie hashtagi oraz polub i komentuj ich zdjęcia. [Oto, co] Odkryłem, że działa najlepiej:

1. Nie podoba się tylko jedno zdjęcie.

Odwiedź ich profil i polub co najmniej trzy ich zdjęcia. Tylko wtedy wyróżnisz się spośród wszystkich innych osób lubiących swoje najnowsze zdjęcie.

2. Komentarze działają lepiej niż polubienia.

Zawsze staram się komentować co najmniej jedno zdjęcie. Nie zajmuje to zbyt wiele czasu, a szanse, że dostaniesz odpowiedź.

3. Zawsze nadawaj komentarzom osobisty charakter.

Myślałem, że świetnie sobie radzę, komentując takie rzeczy, jak: „Och, to takie ładne!” Lub: „Wow, to urocze!” Nie wiedziałem, że moje komentarze można łatwo pomylić z botami. Niestety Instagram jest pełen botów. Są to konta, które używają ogólnych komentarzy i wysyłają je do każdego zdjęcia z określonym hashtagiem.

Mówią takie rzeczy jak: „Niezły strzał! / Chłodny! ? / To cudownie!” lub po prostu komentują z uśmieszkiem. Rzecz w tym, że często też komentowałem z uśmieszkiem! Nie miałem pojęcia, że ​​ludzie mogą pomylić mój komentarz z botem. Co zatem powinieneś skomentować? Cóż, wszystko, co szczegółowe, zwykle działa. Na przykład: „Naprawdę uwielbiam paski na twojej spódnicy!” Lub: „Zawsze chciałem odwiedzić Pragę, mam nadzieję, że pewnego dnia podążę twoimi śladami!”

4. Zadawaj pytania.

Komentowanie jest ogólnie bardzo cenne, ale jeśli naprawdę chcesz się połączyć, zadaj pytanie poprzedzone komplementem [jeśli to możliwe]. Ludziom się podoba, gdy okazujesz zainteresowanie ich pracą, a większość z nich chętnie odpowie na wszelkie pytania dotyczące ich postów. [Komentarze] są cennymi początkami rozmowy.

5. Użyj grup na Facebooku, aby się promować (w autentyczny sposób).

Istnieją grupy na Facebooku, które istnieją w celu promowania Twojego bloga / Instagrama.

Pamiętaj, aby nie tylko upuścić link! Współdziałaj z innymi członkami. Upewnij się także, że jesteś aktywny w innych grupach w swojej niszy. Zawsze publikuję swoje zdjęcia na Instagramie w grupach doodle lub planistach. Kiedy to robię, zawsze upewniam się, że umieściłem uchwyt Instagram w rogu obrazu. To powstrzymuje ludzi przed kradzieżą mojej pracy, ale także odciska mój uchwyt w umysłach ludzi w mojej niszy. Jeśli pokochają twoje zdjęcie, odwiedzą Twój Instagram, aby uzyskać więcej.

Jeśli to wszystko zrobisz, nawiążesz bardzo miłe i wartościowe relacje z innymi blogerami. To może wydawać się ciężką pracą, ale tak naprawdę nie musi zajmować zbyt wiele czasu, a ostatecznie wszystko jest tego warte.

Oprócz podobnie myślących instagrammerów w Twojej niszy, skontaktuj się z wpływowymi niszami lub branżą. Jeśli blogujesz na te same tematy i pokazujesz swoją wartość, mogą chcieć cię wspierać i ujawniać.

Pamiętaj jednak, że osoby wpływowe z tysiącami obserwujących mogą w ogóle z tobą nie wchodzić w interakcje, przynajmniej na początku, a nie, jeśli nie jesteś w tej samej sieci. Zamiast tego możesz rzeczywiście mieć większe szanse na małe konta. Słowami Tanyi de Kruijff:

Kontaktuj się z małymi kontami lub kontami o równej liczbie obserwujących / obserwowanych. Instagrammerzy z 15K obserwującymi mogą odpowiedzieć na twój komentarz, ale jest mało prawdopodobne, że odwiedzą twoje konto, nie mówiąc już o podążaniu za tobą.

Po prostu zwracają zbyt dużą uwagę, aby nadążyć za tym wszystkim. Mniejsze konta otrzymują mniej wiadomości, więc są bardziej prawdopodobne, że cię zauważą. Co więcej, częściej widzą cię jako przykład [do naśladowania] i dlatego zaczną cię śledzić.

5. Brak aktywnych łączy nie oznacza braku promocji

Ponieważ Instagram nie zezwala na linki w postach, dodawanie linków i wezwań do działania do grafiki (styl infografiki) jest niezbędne. Na przykład:

post na Instagramie twittercounterŹródło: Twitter Counterpost rtrentthompson na InstagramieŹródło: rtrent Thompson

Sheila Flores, podobnie jak Tanya de Kruijff, sugeruje wykorzystanie linku na żywo w biografii i skierowanie do niego swoich postów:

Myślę, że [dodanie linków na żywo] byłoby świetnym ulepszeniem, ale ponieważ obecnie nie jest to możliwe, sugeruję umieszczenie linku [twój nowy post na blogu] w swoim biografii.

Następnie opublikuj zdjęcie i wyjaśnij w podpisie, co [treść] ludzie mogą znaleźć na Twoim blogu. Zaraz po tym wstawiłbym „Link w Bio” i moją nazwę użytkownika (przykład: @nazwa). To sposób, aby ułatwić ludziom powrót do Twojej biografii i kliknięcie linku.

Skorzystaj także z innych kanałów społecznościowych, aby udostępniać i publikować swoje zdjęcia i filmy na Instagramie. Będziesz mógł dodawać linki na żywo na innych kanałach, poprawiając w ten sposób widoczność i zwiększając liczbę konwersji dla specjalnych treści.

6. Oznacz swoje zdjęcia i filmy

Ponieważ Instagram jest platformą zorientowaną wizualnie i nie można dodawać linków na żywo do treści bloga, ważne jest, aby obrazy dodane do postów były silnie oznakowane marką, aby były skuteczne.

Zobacz ten przykład z McDonald’s:

Markowy post na Instagramie McDonaldaŹródło: McDonalds

Używanie kolorów, czcionek i prezentacji jest niewątpliwie McDonald’s, a użytkownicy zapamiętają ten film wideo o produkcie McDonald’s.

7. Używaj hashtagów na swoją korzyść

Używanie hashtagów w postach na Instagramie to sposób, w jaki można znaleźć i nawiązywać połączenia, ale będzie działać jeszcze lepiej, jeśli wejdziesz w interakcję z innymi instagramistami używającymi tego samego hashtaga przed opublikowaniem twojego.

Będziesz jednak chciał unikać zatłoczonych hashtagów, tak jak chcesz unikać słów kluczowych o wysokiej konkurencji podczas optymalizacji postów na blogach dla wyszukiwarek.

Tanya de Kruijff dzieli się strategią wybierania odpowiednich hashtagów do treści:

Jeśli chcesz, aby ludzie Cię zauważali na Instagramie, nie możesz obejść się bez [hashtagów]. Ale nie tylko musisz z nich korzystać, ale także z nich korzystać poprawnie. Dodanie ogólnych hashtagów, takich jak #travel, #food lub #cats, nic ci nie da. Te hashtagi są używane tak często, że Twój post zniknie w głębi Instagrama w ciągu kilku sekund.

Powinieneś sprawdzić, które hashtagi działają dobrze w twojej niszy. Możesz to zrobić, wpisując hashtag w pasku wyszukiwania na Instagramie.

Na przykład udostępniam wiele moich doodli w swoim kanale. Jeśli wpiszesz #doodle w pasku wyszukiwania, pokazuje to, że ten hashtag ma ponad 13 milionów postów. Kompletnie bezużyteczny.

Ale pokazuje także wiele innych hashtagów zaczynających się od słowa doodle. #doodledrawing na przykład, który ma 9,457 postów. To idealne! Jeśli zaczynasz od konta, radzę, aby połowa Twoich hashtagów zawierała od 1 000 do 10 000 postów, a druga połowa od 10 000 do 100 000.

Jednak znalezienie odpowiedniej liczby postów w hasztagu nie wystarczy. Musisz kliknąć hashtag, aby zobaczyć, jakie zdjęcia udostępniają ludzie w tym hashtagu. Czy twój styl pasuje do tego hashtagu? Niektóre wyniki mogą Cię zaskoczyć. W moim przypadku #doodlesofig z 43 643 postami wydaje się idealny.

Ale kiedy klikam, widzę, że ten hashtag jest wypełniony… psami! Dokładniej labradoodles. Ludziom przeglądającym tę kategorię mniej zależy na tym, aby mój rysunek znalazł się wśród futrzanych szczeniąt.

Upewnij się więc, że hashtagi zawierają od 1 000 do 100 000 postów oraz że Twoje zdjęcia pasują do ich zawartości i stylu. Aha, możesz używać do 30 hashtagów. Wykorzystaj je wszystkie!

Od 2017 roku hashtagi nie działają już w komentarzach do wyświetlania w wynikach wyszukiwania. Muszą być umieszczone w podpisie postu, aby można je było przeszukiwać i śledzić (tak, teraz użytkownicy mogą obserwować hashtagi tak, jak robią to konta!).

8. Ułatw markom (i sobie) reklamowanie się na Instagramie

Możesz zarabiać na Instagramie, zachęcając marki do reklamowania się na swoim kanale, a jednocześnie możesz wyjść i znaleźć konta na Instagramie, aby zareklamować się, aby zwiększyć ruch i zwiększyć wysiłki związane z brandingiem.

Ivan Kostadinov, szef płatnego wyszukiwania w lokalnej sławie, sugeruje, że to ty

Kostadinov wyjaśnia:

Naszym celem było stworzenie lepszej obecności na Instagramie i musieliśmy znaleźć blogera kulinarnego, który miał znaczną liczbę aktywnych obserwujących w tej sieci społecznościowej. Jak widać @poppy_loves_london ma ponad 28 000 obserwujących i tysiące osób lubi jej posty regularnie, jest również dość aktywna, a jej obserwatorzy lubią swoje posty i aprobują jej preferencje żywieniowe.

Byliśmy do niej bardzo przekonujący i właściwie nie kontaktowaliśmy się z innymi blogerami, ponieważ to ona albo ona, albo nikt inny – jej konto na Instagramie jest takie dobre.

Więc tak, jeśli chcesz zwiększyć obecność na Instagramie, przejdź do marketingu influencerów, ale zrób świetne badania, ponieważ nie chcesz tylko blogera / influencera, potrzebujesz odpowiedniego.

Podobnie jak Kostadinov, wybieraj odpowiednie konto na Instagramie, aby móc się reklamować, ponieważ im bardziej ukierunkowany jest Twój zasięg, tym mniej marnujesz czas, pieniądze i zasoby na kampanie promocyjne, które nie będą działać.

Jeśli nie chcesz ręcznie wykonywać ukierunkowanych działań, możesz nadal reklamować się na kanale wiadomości na Instagramie.

9. Bądź aktywny w społecznościach blogerów

Jak wyjaśniła Tanya de Kruijff w wywiadzie dla punktu # 4, i jak wspomniałem w moim wpisie dotyczącym metod bezpłatnego ruchu w WHSR, istnieją grupy na Facebooku poświęcone wyłącznie promocji na Instagramie.

Jedną z największych i najbardziej aktywnych grup w tym sensie jest Instagram Posse, społeczność dla instagrammerów, która pomaga sobie nawzajem w zwiększaniu zaangażowania i liczby obserwujących. Według stanu na wrzesień 2016 r. Grupa liczy ponad 9 000 członków w niszach Beauty, Travel i Parenting. Instagram Posse działa na korzyść użytkowników dzięki komentarzom, aby budować zaangażowanie, 30-dniowe wyzwania i krytykę konta.

Grupa ma swoje własne hashtagi na Instagramie, aby zwiększyć zaangażowanie społeczności. Rzeczywiście, hashtagi tworzą także społeczności na platformie, a blogerów jest mnóstwo: #bloggerslife, #problogging, #businessblogger, #bloggingbootcamp i tak dalej.

Uważaj na wymagania i zasady obowiązujące każdą społeczność. Na przykład Instagram Posse ma zasady przeciwko autopromocji, prośbom „podążaj za mną” i zabiegom biznesowym. Inne społeczności pozwolą na autopromocję, ale nadal będziesz musiał przestrzegać zasad gospodarza.

Miej oko na konkursy na Instagramie i łącza do nich – to dobra okazja do nawiązywania kontaktów. Możesz samodzielnie tworzyć grupy, konkursy i łącza.

10. Mądrze korzystaj z wyszukiwania na Instagramie

Szukaj hashtagów, influencerów (często mają oni zweryfikowaną ikonę obok swoich nazw, takich jak @businessinsider) i małych kont w tej samej niszy lub branży.

Pierwszy wynik wyszukiwania na Instagramie zawsze zwróci najbardziej aktywny hashtag, a następnie najbardziej aktywne konta. Dobrym pomysłem jest zacząć od tych najlepszych profili, a następnie zawęzić je do hashtagów i kont – zazwyczaj powiązanych z postami, które znajdziesz – działających na mniejszych liczbach.

Nie trzeba dodawać, że wyszukiwanie na Instagramie powinno koncentrować się bardziej na hashtagach niż na kontach, ponieważ hashtagi są centrum działalności Instagrama i gdzie znajdziesz ludzi w swojej niszy.

Jak zwiększyć liczbę obserwujących na Instagramie?

W czerwcu 2016 r. Neil Patel opublikował interesującą infografikę o tym, jak zdobył pierwszych 1000 obserwujących.

Infografika podaje ciekawe statystyki, w tym zaangażowanie na jednego obserwatora na Instagramie wynosi 4,21% – znacznie więcej niż na Facebooku i Twitterze.

Oprócz porad już podanych w czytanym poście, rdzeń przewodnika Neila sprowadza się do:

 • Przygotuj co najmniej 7 zdjęć, zanim zaczniesz promować swój kanał na Instagramie
 • Połącz swoje konto na Instagramie z Facebookiem, aby uzyskać szerszy zasięg
 • Podobnie jak wiele innych postów na Instagramie i pisz @mentions w komentarzach
 • Opublikuj kanał postów na Instagramie (według hashtaga) na swojej stronie
 • Publikuj w niedziele, by zwiększyć zaangażowanie
 • Co więcej, Twój wysiłek będzie się opłacał, jeśli opublikujesz styl życia i osobiste zdjęcia (imprezy firmowe i blogowe będą Twoim chlebem powszednim na Instagramie)

Rzeczywiście, najlepsza treść, którą możesz opublikować na Instagramie, jest związana z wydarzeniami społecznościowymi, zdjęciami stylu życia i wszelkimi wizualizacjami z udziałem ludzi i przedmiotów codziennego użytku.

Aaron Lee z PostPlanner również opublikował studium przypadku dotyczące wzrostu liczby obserwujących na Instagramie, a zauważysz, że większość udzielonych porad odzwierciedla kwestie omówione w tym poście.

Niezwykła wskazówka z postu Lee to:

Czasami firmy próbują tworzyć własne hashtagi, które zwykle nie działają. Jeśli Twoja firma nie cieszy się dużą popularnością, użyj popularnych hashtagów, takich jak #tbt, #photooftheday i #love, aby promować swoje posty.

Sugeruje także, abyś przeprowadził konkurs, aby zwiększyć zaangażowanie i ekspozycję, co jest dobrym pomysłem, gdy masz lojalnych obserwujących (co najmniej 100 użytkowników).

Dodałbym, że nadal możesz tworzyć własne hashtagi, ale zawsze dołączaj je do popularnych i odpowiednich hashtagów, które pomogą mu osiągnąć ekspozycję. Czytałeś już podobne porady w tym sensie od rozmówców cytowanych w poprzednich punktach, chociaż ich doświadczenia z hashtagami różnią się nieco.

W # 9 dowiedziałeś się, że istnieją społeczności i grupy na Facebooku, które pomagają ci nawiązywać kontakty i naturalnie zwiększać liczbę obserwujących poprzez interakcje i relacje. Sheila Flores, którą wielokrotnie cytowałem w tym artykule, jest jednym z odnoszących sukcesy instagrammerów, którzy używają Grup Facebooka do budowania swoich fanów – rzeczywiście spotkałem ją w grupie Instagram Posse (wspomnianej w # 9). Według stanu na wrzesień 2016 r. Jej konto @sheyfm liczy ponad 13 000 obserwujących.

Wskazówka: radzę trzymać się z daleka od podejrzanej praktyki kupowania obserwujących. Użytkownicy Instagrama często się na to marszczą, więc ich zaufanie do Twojego kanału może rzucić nosa, jeśli zauważą trend w tym sensie. Ukierunkowany zasięg jest nadal najlepszym wyborem.

Instagram Analytics: mierzenie sukcesu

Gdy uaktualnisz swoje konto na Instagramie do profilu biznesowego, otrzymasz narzędzia analityczne (Instagram Insights) do pomiaru sukcesu na Instagramie.

Każdy post i historia mają swoje własne dane, a Ty możesz także pobierać statystyki dotyczące obserwujących (lokalizacja, godziny i dni, w których są najbardziej aktywni na Instagramie, rozkład płci i wieku) oraz sposób, w jaki wchodzą w interakcje z twoimi treściami. Czynnik wizualny jest silny, dzięki czemu można uzyskać przegląd swojego zaangażowania na pierwszy rzut oka.

wgląd w Instagram na profilu

Powyższe zrzuty ekranu pokazują kilka funkcji profilu biznesowego ze Statystykami: twoja strona profilu pokazuje, ile unikalnych wizyt otrzymałeś w ciągu ostatnich 7 dni, podczas gdy pojedynczy post zawiera numery zaangażowania (polubienia, komentarze, zapisane elementy do kolekcji) i globalny zasięg tego postu.

Możesz także użyć Google Analytics z tym hackiem, aby zmierzyć, jaki ruch z Instagrama otrzymujesz na swoim blogu i jak zwiększył się od czasu rozpoczęcia pracy z planem marketingowym na Instagramie. Powinieneś zobaczyć procent i liczbę ruchów polecających ze strony Instagram.

Wreszcie możesz ręcznie zbierać dane, jak wyjaśniono w artykule, który napisałem w maju na temat mediów społecznościowych i wskaźników blogu.

Dane, które chcesz gromadzić na Instagramie, obejmują:

 • Lubi
 • Komentarze
 • Kliknięcia
 • @Wspomnienia
 • Obserwujący
 • Ogólne zaangażowanie (najbardziej lubiane / komentowane / klikane elementy wizualne i najbardziej zaangażowana pora dnia)
 • Konwersje (wzrost sprzedaży / pobrań / odsłon) od momentu udostępnienia markowych treści na Instagramie

Wracaj do arkusza kalkulacyjnego co miesiąc lub pod koniec kampanii informacyjnej / angażującej, aby zobaczyć, jakie zmiany przyniosły Twoje starania.

Perły Mądrości na Instagramie (Na wynos)

Podsumowując, Instagram jest świetną platformą do wykorzystania w działaniach marketingowych, jeśli twoja grupa docelowa jest zorientowana wizualnie i możesz produkować atrakcyjne, przyjazne obrazy wspierające Twoją markę.

Sheila Flores przypomina, że ​​Twój sukces na Instagramie zależy od ekspozycji:

Instagram to sieć społecznościowa z ponad 500 milionami użytkowników na całym świecie. Zastanów się, ile ruchu możesz uzyskać na swoim blogu, jeśli wykorzystasz go we właściwy sposób! A jak uzyskać ruch? Posiadanie ekspozycji. Aby to zrobić, musisz to jasno określić: określ swoją niszę, udostępniaj wysokiej jakości treści, angażuj się i bądź stały. Postępuj zgodnie z tymi krokami i już niedługo będziesz miał doskonałą widoczność.

Ale sama ekspozycja nie spełni swojej roli. Musisz podać wartość dla widza lub obserwującego. Flores dodaje:

Znajdź konta, które Ci się podobają i okaż zainteresowanie ich postami: polub i komentuj. Jeśli zależy im na swoim koncie, odwzajemnią się. Nowy instagrammer zajmuje trochę czasu, ale jeśli zrobisz to we właściwy sposób, Twoje obserwacje będą rosły z każdym dniem szybciej. A to oznacza, że ​​każde publikowane przez Ciebie zdjęcie zapewni Ci większą ekspozycję. Gdy uzyskasz dużą ekspozycję, Twoje konto będzie miało wielką wartość.

Dostarczana przez Ciebie wartość wymaga jakości, markowych zdjęć i / lub filmów, aby przyciągnąć wzrok użytkowników i doprowadzić ich do Twojego bloga. Potrzebujesz także hashtagów, które pomagają kierować ruch do treści na Instagramie. Minuca Elena mówi:

Dołącz wysokiej jakości obrazy do swoich postów na blogu i oznacz je marką swoim logo i tytułem postu. Dołącz wyraźne wezwanie do działania, udostępniając je na Instagramie. Używaj odpowiednich hashtagów, które pomogą Ci przyciągnąć odpowiednich czytelników. Nie używaj hashtagów, które nie są powiązane z Twoimi treściami tylko dlatego, że są popularne. Uważaj też, aby nie mieć zbyt wielu hashtagów. Wystarczy trzy lub cztery na każde zdjęcie.

Musisz udostępniać (markowe) treści, które odpowiadają pragnieniom i potrzebom odbiorców. Słowami Marka Verkhovskiego:

Nasz największy sukces polegał na tworzeniu angażujących obrazów, które przemawiają do naszej publiczności. Memy, inspirujące cytaty, wskazówki dla profesjonalistów, infografiki – to elementy wizualne, których używamy, aby wpływać na docelową grupę odbiorców. Wszystkie nasze obrazy są znakami wodnymi z logo i nazwą strony internetowej, która promuje rozpoznawalność marki i zwiększa ruch na naszej stronie.

Również polubienia i komentarze. Polubienie i komentowanie jest sercem wszystkich relacji na Instagramie, ale działają tylko wtedy, gdy są autentyczne. Jak Tanya de Kruijff dzieli się:

Dużo komentuję posty innych osób. Bardzo często te komentarze są odwzajemniane wraz z komentarzami! Grupy Facebooka naprawdę pomagają. Zawsze biorę udział w wątkach, w których musisz polubić i skomentować kilka zdjęć w swoich kanałach.

Ale co jest równie ważne (a nawet ważniejsze): nigdy nie uczestniczę w wątkach follow4follow. Mogą wydawać się atrakcyjne, ponieważ łatwo zyskasz wielu nowych obserwujących. Ale posiadanie obserwujących, którzy tak naprawdę nie dbają o Twój kanał, jest samobójstwem na Instagramie. Instagram uzna, że ​​Twój kanał nie jest wystarczająco interesujący, aby pokazać go obserwującym. Im więcej osób zaangażuje się w twoją treść, tym więcej osób na liście obserwujących faktycznie zobaczy Twoje wpisy w swoim kanale.

O sile wizualnej na Instagramie dodaje:

Publikuj zdjęcia, które podsycą ciekawość Twoich obserwujących. Twoje posty powinny być małymi zwiastunami artykułów na blogu. To, jak zrobić to w najlepszy sposób, zależy od twojej niszy. Jeśli masz blog o jedzeniu, możesz opublikować swój przepis na swoim blogu i zdjęcie na Instagramie, co sprawia, że ​​Twoi obserwatorzy pragną tego przepisu. Jeśli masz blog podróżniczy, możesz pokazać swoim widzom w nocy wspaniałe zdjęcie panoramę Nowego Jorku i pozwolić im odwiedzić Twojego bloga w poszukiwaniu barów i klubów, które polecisz. Jeśli Twój blog ma bardziej abstrakcyjny temat, na przykład udzielając porad na temat blogowania, Instagram może nie wydawać się najbardziej logiczną platformą do promowania siebie. Ale nawet wtedy możesz! Możesz udostępniać cytaty ze swoich artykułów i używać tego opisu jako mini blogu. Jeśli będą potrzebować kompletnych, szczegółowych porad, będą musieli odwiedzić Twojego bloga. Możliwości są nieskończone.

Na koniec wskazówka techniczna (wciąż z Tanya de Kruijff):

Teraz hashtagi będą wyświetlać Twoje zdjęcia tylko wybranym odbiorcom. Aby naprawdę cię lubić i podążać za tobą, potrzebujesz wyraźnych i jasnych zdjęć. Użyj dobrego aparatu, jasnego i naturalnego oświetlenia i edytuj swoje zdjęcia przed opublikowaniem. Nie martw się, aparat nie musi być fantazyjną lustrzanką. Wykonuję 99% moich aktualnych zdjęć za pomocą telefonu Samsung Galaxy S7 Edge. Do edycji używam darmowej aplikacji Photo Editor Pro lub opcji edycji na Instagramie.

W końcu sprawienie, by Instagram działał na rzecz działań marketingowych, nie jest tak przerażające, jak mogłoby się wydawać.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me