10 podstawowych zasad skutecznego marketingu Snapchat

Według Statisty Snapchat osiągnął 200 milionów aktywnych użytkowników we wrześniu 2016 r. Baza użytkowników w USA może liczyć na 37% użytkowników w grupie wiekowej 18-24 lata (według stanu na luty 2016 r.), Podczas gdy dzienna popularność w Indiach wynosiła 1% od lipca 2015, w porównaniu do 56% WhatsApp i 51% na Facebooku.


Platforma społecznościowa rośnie pod względem liczby użytkowników, a nawet przewagi marketingowej od 2015 r., Ale nadal podejrzliwie patrzyli na nią marketerzy i blogerzy na całym świecie.

Co powstrzymuje większość sprzedawców przed korzystaniem z SnapChat w swoich kampaniach?

„Problem” Snapchata, znany również jako zmienność treści

Snapchat działa na „jednorazowym” systemie przesyłania wiadomości, co oznacza, że ​​wiadomość trwa około 10 sekund po przeczytaniu przez użytkownika. To gwarantuje prywatność, ale jak wykorzystać taki ekosystem do celów marketingowych?

Możesz to zrobić z odrobiną kreatywności:

  • Używaj prawdziwych wiadomości zamiast starannie skonstruowanych.
  • Skorzystaj z możliwości wzajemnej promocji wszystkich swoich kanałów społecznościowych.

Ponieważ zawartość jest tymczasowa na Snapchacie, Twoje posty muszą być czymś, czego użytkownicy absolutnie nie mogą sobie pozwolić na utratę.

Jako przykład przyjrzyj się, jak Audi poradziło sobie z działaniami społecznościowymi dzięki Snapchat:

Audi Snapchat w Super Bowl Sunday od Huge na Vimeo.

To, co stworzyło Audi, to kampania społecznościowa w czasie rzeczywistym oparta na atrakcyjnych, zabawnych treściach, która działa w ograniczonym czasie, na co pozwala SnapChat, i była promowana wspólnie z innymi sieciami społecznościowymi. Audi uzyskało łącznie 37 milionów wyświetleń.

W marcu 2016 r. Mark V. Schaefer napisał „zrównoważony pogląd” na temat marketingu Snapchat, w którym porusza dwa największe problemy ze Snapchatem:

  1. Trudność „zbudowania odpowiedniej i zaangażowanej publiczności”.
  2. „Wyzwanie polegające na tworzeniu ciągłych, wiarygodnych, wartych przyciągnięcia treści, które znikają, może być znaczące”.

Schaefer przedstawia na przykład wysiłki Disneya w promowaniu własnych parków rozrywki, wyjaśniając, w jaki sposób Disney zatrudnił celebrytów i artystów do pracy nad treściami promocyjnymi, ale cała ta praca „zniknęła w kupie” – w stylu Snapchata.

Cytowanie z artykułu:

Kampanię Disneya można uznać za sukces, ponieważ dzięki celebrytom Snapchata konto pozyskało 50 000 nowych obserwujących dziennie. Ale co teraz? Co się stanie, gdy ci wynajęci artyści-gwiazdy odejdą? Czy ta nowa publiczność będzie zadowolona z 10-sekundowych filmów z księżniczkami Disneya? Snapchat nie może być jednym i skończonym. W porównaniu z innymi kanałami społecznościowymi wyzwanie polegające na nakarmieniu bestii istotną, efemeryczną zawartością jest zniechęcające.

Ale cała ta zmienność treści (i wysiłek) dodaje również kolejny „oszustwo” do Snapchata: żadne statystyki nie są dostępne po 24 godzinach od publikacji i brak dostępu do stałej historii treści.

Rzeczywiście, te problemy (które są częścią „fizjologii” Snapchata) dodają ograniczenia, które sprawiają, że atrakcyjność marketingowa jest wciąż niska od 2016 roku. Chociaż zdecydowanie stanowi wyzwanie, jeśli chodzi o budżet, zasoby i cierpliwość, niska konkurencja stwarza również większe szanse na uzyskanie wiadomości bez nadmiernego hałasu.

Co działa na Snapchacie?

Snapchat

Oto 10 podstawowych zasad sprytnego (i skutecznego) marketingu Snapchat. Poprosiłem marketerów, którzy używają Snapchata do swoich działań marketingowych, aby podzielili się swoimi wskazówkami i doświadczeniami, abyś mógł uzyskać jak najszerszy przegląd marketingu Snapchata, jak to możliwe.

1. Natychmiastowość i interakcja są kluczowe

Efemeryczne treści sprawiają, że niezwykle ważne jest umieszczenie interakcji przed pięknem swoich postów na Snapchacie – ich żywotność jest tak krótka, że ​​cokolwiek bardziej rozbudowanego byłoby marnotrawstwem zasobów (a nawet nie możesz remarketingu swoich treści).

Interakcja to miejsce, w którym możesz wygrać – podgląd lub zwiastun produktu, zaproszenia do Q / A, kupony i konkursy to zadania marketingowe oparte na interakcji, które mogą przynieść Ci wyniki na Snapchacie.

Becca Booth, prezes Trout Marketing, sugeruje, że „używasz [Snapchat jako]„ telefonu służbowego ”, który jest specyficzny dla Twojej organizacji w porównaniu z kontem osobistym, i pozwalasz pracownikom rejestrować zabawne rzeczy przez cały dzień. Snapchat jest znacznie mniej „wyrafinowany” niż inne portale społecznościowe – bądź prawdziwy i nie nadmiernie edytowany ”.

AJ Saleem jest właścicielem firmy prowadzącej korepetycje dla początkujących, Suprex Tutors Houston, i wykorzystał Snapchat do promocji swojej działalności wśród swoich obecnych klientów:

Kluczem do skutecznego marketingu na Snapchacie jest znalezienie czegoś interesującego, ale krótkiego. Chociaż powinieneś pokazywać części firmy, pokazuj tylko te części, które są istotne dla konsumenta.

Bardzo ważne jest, aby znaleźć swój cel i być wyjątkowo konkretnym w treściach, które udostępniasz, aby zachęcić ich do działania „teraz”, z bardzo ostrym, pozbawionym puchu wezwaniem do działania i realizować główne zainteresowania celu.

Jako przykład, ponieważ statystyki pokazują, że większość użytkowników Snapchata to nastolatki i młodzi dorośli w wieku 15–24 lat, możesz przeanalizować ich potrzeby i pragnienia, by stworzyć ukierunkowany, natychmiastowy przekaz marketingowy, który im odpowiada. Niedrogie notebooki, rabaty i gratisy z ograniczoną podażą są dobrym przykładem takiego podejścia.

Przyciągnij uwagę i zaoferuj wezwanie do działania, które przekazuje poczucie pilności – spowoduje natychmiastowe działanie.

2. Przejdź reaktywny zamiast proaktywnego

Max Robinson z Ace Work Gear UK mówi, że jedyne, co on i jego zespół „zawsze starali się utrzymać w Snapchacie, to reakcyjne podejście, ponieważ to właśnie działa najlepiej na platformie”.

Rzeczywiście, ponieważ żywotność treści jest tak krótka, że ​​uniemożliwia planowanie z wyprzedzeniem, jak w innych mediach społecznościowych, priorytetem Snapchata jest pozostanie dostępnym do interakcji i szybkie reagowanie na zmieniające się zainteresowania użytkowników.

Robinson dzieli się kilkoma wskazówkami dotyczącymi planowania Snapchata:

Nie tworzymy planu na ten tydzień pod względem tego, co zamierzamy opublikować i kiedy – wolimy skupić naszą treść na wydarzeniach dnia, aby zapewnić, że będzie ona jak najbardziej aktualna. Tworzenie własnych filtrów, zwłaszcza jeśli zawierają one Twoją markę, jest niezbędne i jest najlepszym sposobem dla właścicieli firm na włączenie ich marki do treści Snapchat.

Wreszcie Robinson podziela zdanie, że jeśli naprawdę chcesz rozwinąć tożsamość marki na Snapchacie: „Nie bój się. Nie bój się opublikować zdjęcia. Nie bój się opublikować wideo. Jeśli wypchniesz świetne treści i zainwestujesz czas w naukę kanału, Twoja marka odniesie sukces. ”

3. Niezapomniana treść

„Twórz niezapomniane treści” – mówi Timmy Griffin, konsultant ds. SEO i marketingu w Fantastic Pest Control. „Masz tylko kilka sekund, aby zdobyć punkt. Nie bój się wyróżniać pozytywnie. Powiedz społeczeństwu, kim jesteś i za czym stoisz ”.

Pierwsze wrażenia liczą na Snapchata, ponieważ to wszystko otrzymują wszyscy użytkownicy, ponieważ wiadomości są usuwane 24 godziny po odbiorze. Oznacza to, że masz tylko jedną szansę, aby zostać niezapomnianym i uruchomić akcję użytkownika.

Griffin dzieli cztery słowa kluczowe (działania) służące do tworzenia zaangażowania w Snapchat:

Angażować: Użyj istniejących kont mediów społecznościowych, aby zwiększyć świadomość i zainteresowanie.

[Be] Exclusive: Zapewnij wyłączny dostęp i treść znajomym Snapchat.

Przedstawiać: Wprowadź nowy produkt / usługę, a następnie sprawdź datę premiery.

Follow Back: Zakończ swoją historię prośbą o dołączenie do Ciebie w innych sieciach społecznościowych.

Wszystkie te działania opierają się na kluczowych „kompasach” skutecznego marketingu na Snapchacie: bezpośredniości i interakcji (patrz zasady 1 i 2), ale Griffin udostępnia również trzy dodatkowe działania, które możesz podjąć, aby zwiększyć zaangażowanie w treść:

1. Wyślij osobiste przystawki: Studenci są bardziej skłonni do otwierania osobistej przystawki od marki.

2. Przekaż wezwanie do działania: Zaoferuj zniżkę lub promocję; badania pokazują, że 67% studentów chciałoby je otrzymać.

3. Nagroda za zaangażowanie: Twoja grupa docelowa jest bardziej skłonna do zakupu produktu lub usługi marki, jeśli otrzymają kupon na Snapchacie.

Przeczytasz więcej o korzystaniu z innych sieci społecznościowych w celu generowania obserwujących i interakcji na Twoim kanale Snapchat w zasadach nr 8 i 9.

4. Współpraca z influencerami

Infografika: skąd pochodzą użytkownicy Snapchata | StatistaWzrost liczby użytkowników Snapchata od 2014 r. Źródło: Statista

Tieece Gordon z działu marketingu w Kumo Digital zgadza się, że Snapchat „nie jest miejscem na podłączenie twojego najnowszego produktu”, ale miejscem, w którym „użytkownicy aplikacji chcą się bawić”, więc rozrywka jest tym, co powinieneś stworzyć, jeśli chcesz zaangażowania na swoim kanale Snapchat.

Gordon wyjaśnia, że ​​„jednym z najbardziej skutecznych sposobów (i udowodniono, że to działa) jest współpraca z wpływowymi osobami. Pomyśl o swojej niszy i czy możesz to uwzględnić w ramach strategii. Załóżmy na przykład, że sprzedajesz makijaż. Istnieje sporo blogerów i vlogerów, którzy cieszą się dużą popularnością. ”

Gdy masz już kilka nazwisk, skontaktuj się z wpływowymi osobami i zacznij mówić. Gordon dzieli się także kilkoma pomysłami:

Zapraszając jednego z nich do przejęcia dnia lub zwiedzania Twojej lokalizacji, jego obserwatorzy mogą rozpoznać Twoją markę jako potencjalnie używaną i nawiązać z Tobą kontakt w przyszłości. Powiedz swojemu tweetowi, że Twój partner śledzi go, na przykład: „Na dzień przejmuję Snapchat tej firmy. Znajdź nas na [Nazwa użytkownika], aby zobaczyć, co się stanie. ” Prawdopodobnie przyciągniesz sporą liczbę odwiedzających, zanim jeszcze zaczną się zajęcia. Miej jasną strategię i plan treści, a niebo może być naprawdę granicą.

5. Buduj rozpoznawalność marki i apelację (dzięki geofiltrom)

Sean Martin, menedżer ds. Marketingu treści w Director Consulting, mówi, że jego firma eksperymentuje z różnymi mediami społecznościowymi, analizując mocne strony każdego z nich oraz że „tam, gdzie niektóre taktyki platformy społecznościowej są lepsze dla zwiększenia konwersji i sprzedaży, Snapchat wydaje się być lepszy możliwość rozwinięcia rozpoznawalności marki i intrygi produktowej. Użyj Snapchata jako czołowego zasobu na ścieżce, aby zachęcić użytkowników mobilnych do interakcji z Twoją marką i interakcji z nią ”.

Firma Martina stwierdziła, że ​​najlepszą strategią w tym sensie jest „dostosowanie kampanii Snapchat do lokalnego wydarzenia lub problemu społecznego”. Martin wyjaśnia, że ​​firmy mogą „dostosowywać i płacić za sponsorowanie różnych geofiltrów Snapchat, dla których można wyznaczyć określony promień”.

Korzystanie z geofiltrów wydaje się działać całkiem dobrze – strategia przyniosła Alexowi Kehrowi ponad 200 000 ukierunkowanych wyświetleń za jedyne 15,33 USD:

Kehr Snapchat Geofilters Wyniki

Jak wyjaśnia Martin,

Zamiast płacić tysiące dolarów za sponsorowanie wydarzenia, możesz utworzyć niestandardowy geofiltr (który będzie sponsorowany przez [twoja_nazwa_firmy] u dołu) i ustawić promień wokół wydarzenia, aby przyciągnąć użytkowników mobilnych za pomocą filtra i powiązać twoje marki z ich faktycznymi wspomnieniami z wydarzenia, a nie tylko samą nazwą.

Dla Mike’a Koehlera, prezesa i głównego stratega Smirk New Media, Snapchat stał się jedną z najważniejszych platform do zarządzania dla swoich klientów. „Rodzaj treści, których szukają użytkownicy, powinien być wnikliwy”, mówi Koehler, „zabawny i (jeśli to możliwe) wyłączny”.

Koehler sugeruje precyzyjną strategię dla marek: „pokazywanie osobliwych filmów zza kulis i łączenie ich jako opowieści ma zasadnicze znaczenie dla sukcesu Snapchata”.

Koehler szczegółowo opisuje:

Przejęcie Snapchata, aby Twoi fani mogli zobaczyć osobowości należące do firmy i to, co robią na co dzień. Korzystanie z narzędzi tekstowych w Snapchacie może również zachęcać użytkowników do eksploracji treści w innych miejscach lub wyszukiwania witryny. Tworzenie niestandardowych filtrów Snapchat, szczególnie dla marek związanych z wydarzeniami na żywo, jest teraz niezwykle ważne. Chcesz, aby użytkownicy angażowali się w Twoją markę i udostępniali ją w swoich kanałach – a użycie filtru Snapchat jest jednym z niewielu wskaźników jakości, które teraz zapewnia Snapchat.

6. Rozwijaj zaufanie marki dzięki Livestreaming

Firma marketingu cyfrowego WebbMason Marketing, Isaac Hammelburger, mówi, że jego zespół zaczął od Snapchata, spośród wszystkich dostępnych platform, aby zapewnić swoim klientom jak największą widoczność, oraz że „Snapchat oferuje sposób, aby pokazać zaufanie marki lepiej niż jakakolwiek inna platforma wokół . ”

Hammelburger zaleca strategię Snapchat, która obejmuje transmisje na żywo w celu zbudowania zaufania do marki i która działała dla ich klientów:

„Codzienne codzienne transmisje na żywo mogą pokazać klientom, jak działa magia. W rzeczywistości, dla jednego z naszych klientów ślusarskich, zalecamy, aby na żywo oglądali otwarcie zamka. Dzięki Snapchat udało im się uniknąć problemów związanych z zaufaniem wielu ślusarzy i dodali średnio pięć dodatkowych połączeń dziennie ”.

7. Oferuj bezkonkurencyjne gratisy i prezenty

„Oferty specjalne lub prezenty tylko dla Snapchata. Użyj Snapchata, aby wyróżnić oryginalny materiał, którego nie widać w żadnym innym serwisie społecznościowym – mówi Booth.

Cóż, ona ma rację! Krótki czas życia wiadomości i jeszcze krótszy okres uwagi użytkowników Snapchata daje tylko minutę lub mniej, aby przekazać wiadomość.

Ale jest coś więcej: musisz sprawić, by była atrakcyjna dla młodej publiczności!

„Twoja grupa docelowa ma 18–24 lata”, mówi Timmy Griffin, „a ta szczególna grupa demograficzna uwielbia osobiste historie. Nadaj osobowości swoim snapom i podziel się nimi z publicznością. ”

Marki też muszą być młode, jeśli chcą otworzyć nowe drzwi do sukcesu na platformie.

Griffin wspomina o niektórych pomocnych statystykach:

45% studentów otworzyłoby markę, której nie znali

73% studentów otworzyłoby się na znaną markę

Nie możesz zbierać danych w Snapchacie, więc musisz to zrobić na swojej stronie: przypisz identyfikator lub kod do każdej kampanii Snapchat dla swojego pakietu analitycznego, aby śledzić i zwracać jako dane, których możesz użyć, na przykład liczbę kliknięć i ich liczbę dystrybucja według pory dnia.

8. Zdobądź obserwujących (są cennymi danymi marketingowymi)

Jako jeden aspekt odróżniający Snapchata od innych platform mediów społecznościowych, użytkownicy potrzebują kodu QR lub nazwy użytkownika, aby śledzić markę, więc każdy obserwujący jest w rzeczywistości celowy i nie jest kimś, kto zdecydował się śledzić od niechcenia lub spambot (spamerzy zdecydowanie nie nie próbujesz skanować kodu QR ani ręcznie dodawać nazw użytkowników, prawda?).

Oznacza to, że liczba obserwujących nie jest czymś niedocenianym na Snapchacie, ale cennymi danymi marketingowymi, które należy wziąć pod uwagę przy ocenie wyników marki na platformie.

W związku z tym Jason Parks, prezes Media Media Captain, zaleca, abyś wygenerował obserwujących jako pierwszy krok do udanej strategii Snapchata i aby to zrobić, „musisz opowiadać wspaniałe historie. Jeśli jesteś marką, terminowość jest kluczowa. Jeśli mają miejsce ważne wydarzenia, weź udział w wydarzeniu z geofiltrami oraz dowcipnymi zdjęciami i filmami. ”

Innym sposobem na przyciągnięcie obserwujących jest wykorzystanie innych kanałów społecznościowych i bloga do masowej promocji konta Snapchat jako miejsca, w którym można uzyskać ekskluzywne oferty i interakcje, coś, na co nie mogą stracić i że nie udostępnisz go w innym miejscu . Ponownie tworzenie niedoborów to zwycięska strategia przekonania „fanów” do dołączenia do społeczności.

9. Użyj innych kanałów społecznościowych, aby zwiększyć zaangażowanie

Możesz generować obserwujących zgodnie z zasadą nr 8, ale po co ograniczać wysiłki na samej platformie Snapchat? Do tej pory nauczyłeś się, że Snapchat nie utrzyma twoich działań marketingowych przez długi czas, i zgodnie z regułą nr 3 Griffin zasugerował, abyś użył innych kanałów społecznościowych, aby dać Snapchatowi większy nacisk – więc czas skupić się na tej opcji marketingowej.

Jason Parks sugeruje, abyś „krzyżował promocję swojego konta Snapchat we wszystkich innych kanałach, zwłaszcza na Instagram Stories”, podobnej do Snapchata funkcji Instagram, która umożliwia użytkownikom publikowanie zdjęć i filmów, które wygasają po 24 godzinach.

Ponadto Becca Booth zaleca „korzystanie z logo Snapchat i bezpośredniego linku w opisie na Facebooku, bio Instagramie i profilu LinkedIn”. Dzięki temu Twoje konto Snapchat będzie lepiej widoczne na wielu kanałach.

Stoisko bardziej szczegółowo opisuje to:

Podziel się przykładami tego, czego ludzie mogą się spodziewać za pośrednictwem tych mediów, i stwórz codzienną lub co najmniej cotygodniową funkcję, której obserwujący mogą się spodziewać i chcą zobaczyć jak OOTD (strój dnia) dla sklepu odzieżowego, wtorek Porada, funkcja produktu, itp.

Zgodnie z zasadą nr 7 niezwykle skuteczną taktyką byłoby posiadanie treści wyłącznie na Snapchacie (takich jak oferty czasowe), do których czytelnicy lub klienci mogą uzyskać dostęp wyłącznie za pośrednictwem platformy, śledząc aktualizacje – co zmusi zainteresowanych użytkowników do spotkania się z Tobą na Snapchacie aby uzyskać te oferty, i możesz użyć innych mediów społecznościowych, aby poinformować obserwujących o nadchodzących treściach, które udostępnisz na Snapchacie.

10. W przypadku wątpliwości, przejdź do reklam

Być może poprzednie 9 reguł wydaje się zbyt czasochłonne dla twoich zasobów i wolisz wybrać prostsze rozwiązanie do generowania sprzedaży i ruchu z Snapchata, ale nie wszystko jest stracone – podczas gdy Snapchat jest inną platformą społecznościową i zdecydowanie możesz wdrożyć niektóre zasad, nie obciążając zbytnio dostępnych zasobów, nadal możesz wyświetlać reklamy.

Kupuj reklamy w Snapchacie i pozwól platformie zrobić resztę. Reklamy Snapchat nie są tanie, ale jeśli możesz sobie na to pozwolić, a Twoje treści są tak zaprojektowane, aby zachęcić nastolatków do korzystania z nich, wysiłek może być wart swojej ceny.

Mediakix zawiera 10 statystyk Snapchata (2016), które mogą być pomocne w prowadzeniu kampanii, a także podsumowanie Snapchata, które zapewnia Statista.

Podsumowując…

Snapchat to zdecydowanie twardy orzech do zgryzienia dla marketingu w mediach społecznościowych. Treści nigdy nie są trwałe, a twoje wysiłki mogą wyglądać bardziej jak próba trafienia i nieudanego.

Nadal jednak możesz dotrzeć do rosnącej liczby odbiorców Snapchata, pamiętając o następujących kluczowych zasadach marketingowych:

  • Treści Snapchat są efemeryczne, ale natychmiastowe – wykorzystaj to na swoją korzyść dzięki silnym wezwaniom do działania, treściom opartym na emocjach i wpływowym oraz zabawnym sesjom na żywo, które pokazują ludzką, młodą twarz Twojej marki.
  • Najlepszym sposobem, aby przekonać użytkowników do dbania o Twoje treści, jest ograniczenie ich – stworzenie niedoboru, aby wzbudzić zainteresowanie
  • Postaw interakcję przed zbieraniem danych, zawsze pamiętając, że twoim celem są nastolatki i młodzi dorośli; innymi słowy, bądź reaktywny zamiast proaktywny.
  • Używaj geofiltrów i reklam.
  • Promuj swoje treści między kanałami społecznościowymi.
  • Dbaj o swoich wyznawców, ponieważ muszą wykonać pewną pracę, aby pójść za tobą, i nie obyliby się bez prawdziwego zainteresowania.

Jak mówi Timmy Griffin,

Bądź autentyczny. Marki, które dzielą się autentycznymi historiami, najlepiej sprawdzają się na Snapchacie. Bądź sobą i dziel się podstawowymi wartościami marki. Zbyt wiele skryptów rujnuje spontaniczność Snapchata i sprawia, że ​​twoja obecność wydaje się zbyt podobna do reklamy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me