20 pomysłów na cele niezwiązane z zainteresowaniami na następną kampanię reklamową na Facebooku

Czy przewijałeś kiedyś swój kanał informacyjny na Facebooku i natrafiłeś na reklamę, która była tak dobrze dopasowana, że ​​wydawała się przerażająca? To było tak, jakby reklamodawca mógł czytać w twoich myślach lub prześladował cię.


Może planujesz wakacje i nagle stajesz twarzą w twarz z przewodnikiem przetrwania Lonely Planet. A może jesteś w związku na odległość i nagle widzisz reklamę kwiaciarni realizującej dostawy na cały świat.

Właśnie czytałem zeszłej nocy jakieś informacje o podróży w Osace w Japonii… i zgadnij, co dziś rano pojawi się na mojej ścianie na Facebooku?

To dziwne, prawda?

To nie jest tak dziwne, jak myślisz. Facebook dużo wie o tobie (i odwiedzanych witrynach) i wykorzystuje te informacje, aby pozwolić reklamodawcom Facebooka kierować reklamy na wybrane grupy osób.

Na przykład kwiaciarnia może kierować swoje reklamy w szczególności na osoby pozostające w związkach długodystansowych.

Jako reklamodawca możesz identyfikować się i docierać do grupy docelowej, o ile wiesz, jakich opcji kierowania użyć. W tym artykule omówię 20 kierowań niezwiązanych z zainteresowaniami i (mam nadzieję) podam kilka świeżych pomysłów na następną kampanię.

Przeczytaj także: 24 podstawowe zasady marketingu w mediach społecznościowych (stosowane we wszystkich głównych sieciach społecznościowych).

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me