9 przydatnych wskazówek dotyczących skutecznego marketingu na Pinterest

* Uwaga: To nowa wersja naszego starego przewodnika na Pinterest. Nowe zmiany na Pinterest i inne fakty / badania są dodawane do naszych wskazówek.


Jeśli jest coś, co sprawia, że ​​ludzie XXI wieku zupełnie się różnią od ludzi XIX lub nawet XX wieku, to ich potrzeba treści wizualnych zamiast tylko tekstu.

Podobnie jak Instagram, Pinterest powstał po to, by zaspokoić współczesne potrzeby wizualne.

Obrazy, zdjęcia, ilustracje, infografiki i e-obrazy – wszystkie przekazują wiadomości do mózgu, używając jedynie oczu ludzi jako pojazdu, a koncepcje są zachowywane szybciej. Powodem tego jest to, że mózg łatwiej jest uzyskać „większy obraz” za pomocą elementów wizualnych niż słów, gdzie musi wykonać dodatkową pracę, aby zrozumieć koncepcję jako całość.

Oto pytanie:

Jak zaspokoić zapotrzebowanie odbiorców na treści wizualne?

Co może zrobić szpilka? Zobacz pełną infografikę tutaj.Co może zrobić szpilka? Zobacz pełną infografikę tutaj.

Jeśli zastanawiasz się, jak zamienić Pinterest w zasób marketingowy, ten post jest dla Ciebie.

1. Jak infografiki? Pinterest to miejsce

Twórz infografiki przyjazne pinom i promuj je wśród obserwujących oraz na swojej stronie internetowej.

Infografiki i marketing na Pinterest są dobrze dopasowane. Ze względu na ustawienia wizualne Pinteresta jest to naturalne miejsce, w którym infografiki znajdują odbiorców i udostępniają je.

W 2017 r. Aplikacja Pinterest (na iPhone’a, Androida i Internet) wprowadziła Instant Ideas, funkcję, która pozwala użytkownikom dotknąć kółka na każdym pinezce, aby wyświetlić pokrewne pomysły (na przykład: więcej przepisów z tymi samymi składnikami) i poprawić ich kanał. To dobra wiadomość, gdy używasz Pinteresta przede wszystkim do infografiki, ponieważ

2. Komentuj szpilki i odpowiadaj na komentarze

Nie musisz po prostu lubić ani udostępniać swoich ulubionych Pinów – możesz również komentować Piny i odpowiadać na komentarze.

W swoim poście na Business2Community Dillon Diatio mówi, że chociaż Pinterest jest głównie tablicą wizualną niż siecią społecznościową, nadal możesz budować społeczność wokół treści, które udostępniasz lub udostępniasz dalej, i dać innym ludziom szansę, aby stać się jego częścią i uzyskać Użytkownicy Pinteresta znają Cię z własnych przemyśleń, nie tylko wizualnych.

Ponadto komentarze są świetnym sposobem na zdobywanie nowych obserwujących i nawiązywanie relacji od czasu narodzin pierwszych społeczności (forów i blogów), więc będzie działać również na Pinterest.

3. Użyj linków partnerskich lub uzyskaj kreatywność

Po ogłoszeniu Pinteresta z lutego 2015 r., Które wprowadziło zasadę zakazu wszystkich identyfikatorów partnerów na Pinach, wszyscy blogerzy i marketerzy na całym świecie cieszą się z wiadomości, że od maja 2016 r. Linki af są ponownie dozwolone na Pinterest.

„W przeszłości usuwaliśmy linki afiliacyjne z Pinteresta, ponieważ spamerzy ich wykorzystywali”, powiedziała Adelin Cai, lider zespołu ds. Polityki na Pinterest. „Teraz, gdy nasz system wykrywania spamu jest o wiele silniejszy, jesteśmy gotowi ponownie zezwolić na linki partnerskie”.

Jeśli jednak nadal chcesz grać bezpiecznie, możesz wykazać się kreatywnością i dodać warstwę treści między Pinterestem a linkiem partnerskim. Napisz post na blogu lub zbuduj niszową stronę, na której przejrzysz produkt stowarzyszony i dodasz zdjęcia, referencje (lub zaprosisz czytelników, którzy korzystali z produktu do komentowania postu) i dodasz duży przycisk „Kup” do strony.

Adres URL, który przypiszesz na Pinterest, będzie adresem Twojego posta na blogu.

4. Utwórz posty na blogu „Pinnable”

Od 2016 r. Liczba powtórzeń zmienia się z pojedynczej na zagregowaną, więc nie są już wiarygodne jako miara zaangażowania na pin. Jednak nadal istnieją narzędzia analityczne Pinterest – takie jak Pin Inspector – które pokazują liczbę pojedynczych pinów, więc możesz uzupełnić swoje analizy Pinterest o narzędzie tego rodzaju, aby śledzić, jak radzą sobie Twoje szpilki.

Oprócz tego, aby Twoje posty były „Pinnable”, udostępnij je również!

Od grudnia 2017 r. Pinterest uruchomił bota czatu dla Facebook Messenger, aby użytkownicy mogli udostępniać Piny kontaktom w Messengerze.

Wskazówka polega na poinformowaniu czytelników (i użytkowników Pinterest), że mogą łatwo udostępniać Twój PIN również znajomym na Facebooku, korzystając z tej opcji; jeśli ma to znaczenie dla twoich celów, podpowiedź przy tej możliwości u dołu pinezki i postu.

5. Przypnij swoją firmę!

W styczniu 2017 r. Pinterest wprowadził grupy reklam dla kampanii płatnych, aby ułatwić reklamodawcom przypisanie budżetu do określonych grup. Ta nowa funkcja pomoże Ci zarządzać budżetem w inteligentny sposób, kierując go do odpowiednich danych demograficznych i lokalizacji geograficznych.

Możesz przetestować swoje reklamy przed wydaniem pieniędzy, więc warto je wypróbować.

Wspaniała rada od Deepanshu Gahlaut:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me