Wycena i publikowanie postów sponsorowanych

Jedną ze strategii zarabiania na swoim blogu, która najlepiej się opłaca, jest tworzenie sponsorowanych postów dla marek, z którymi współpracujesz. Podczas gdy wiele wpływowych firm, takich jak Clever Girls i MassiveSway, łączy cię z możliwościami, do których się kwalifikujesz. Co jeśli chcesz współpracować z firmą, która pasuje do Twojej niszy, ale nie oferuje możliwości dzięki istniejącym partnerstwom?


W tym tygodniu miałem okazję przeprowadzić wywiad z ekspertką blogerką Claudią Krusch z TrendyLatina.com na temat marek pitchingowych. Pracowała jako twórczyni treści i wpływowa na wiele znanych marek, takich jak Michael Kors, i jest dyrektorem firmy Social Coerce zajmującej się zarządzaniem mediami społecznościowymi. Filozofia Claudii? „Wierzę w uczciwą, ciężką pracę, aby zarabiać pieniądze”.

Wywiad Pitching Brands z Claudią Krusch

Cześć Claudia, dziękuję za dzisiejszy czas. Jakich rad możesz udzielić blogerom, którzy chcą promować marki, z którymi jeszcze nie pracowali??

Claudia:

Prezentując markę, a jeszcze lepiej, współuczestnicząc z innymi blogerami, marka zaczyna się na długo przed kontaktem z nimi. Musisz sprawić, by strumień mediów społecznościowych był pożądany. Marki spoglądają teraz na strumień mediów społecznościowych od 2 do 3 miesięcy. Co najmniej na miesiąc przed kontaktem z marką musisz zacząć udostępniać treści, które są zsynchronizowane z ich marką, a także śledzić je. Nie udostępniaj losowo. Ustaw strategię mediów społecznościowych, a następnie wypełnij ją organicznymi treściami, które Cię reprezentują.

Spróbuj znaleźć marki, na które i tak wydawałbyś pieniądze, a nie coś nowego, aby były one organiczne dla twojego stylu życia. Po ustaleniu strategii docieraj do marek w mediach społecznościowych. Wolę prywatne marki wiadomości na Twitterze. Następnie mówię im, że chcę wysłać zestaw medialny i omówić partnerstwo. Jeśli nie śledzą Cię, skomentuj swój kanał. Do tej pory nie dostałem „nie” w pitchingu!

Wielu blogerów nie ma pewności, jak sami wycenić i pracować w zamian za jeden tani produkt lub bardzo niskie koszty. Jakiej rady możesz im udzielić?

Claudia:

Musisz sam siebie docenić! To jest praca – nie wyświadczasz im przysługi. Musisz zwiększyć swoje mocne strony. Na przykład jestem bardzo dobry na Instagramie, więc większość mojej pracy jest teraz na tym medium. Zarabiam taką samą stawkę, jak za sponsorowaną pracę, która zajmuje mi znacznie więcej czasu i wysiłku niż media społecznościowe, co jest moją siłą.

Ponadto, gdy będziesz gotowy, aby dotrzeć i wysłać swój zestaw multimedialny, zaoferuj im 2 lub 3 innych potencjalnych partnerów blogerów i opcje, co dla nich zrobisz. Pracuję głównie w mediach społecznościowych, ale oferuję opcje postów na blogach. Marki lubią mieć to wszystko wcześniej zdefiniowane. Jeśli konfigurujesz kampanię, łatwiej jest im zaakceptować boisko.

Daj im także opcje dotyczące tego, co chcesz w zamian. Powiedz im: „To właśnie robię, czy możemy współpracować?” Jeśli prawidłowo wykonałeś prace przygotowawcze, jestem pewien, że dostaniesz tak.

Czy blogerzy mogą rozwiązać potencjalne problemy, które pomogą im wyglądać bardziej przychylnie dla marek?

Claudia

Tak! Niedawno udzieliłem porad nowej blogerce, która walczyła o to, by marki współpracowały z nią. Spojrzałem na jej strumień i nie było strategii w jej mediach społecznościowych. Jej publikacja nie zawierała rymu ani powodu.

Jak jej powiedziałem, musisz zdefiniować swoją markę. To jest punkt wyjścia – bez tego nie możesz ustalić strategii. Musisz być zsynchronizowany ze swoją marką i pozostać jej wiernym. Ten blogger skorzystał z moich rad, a następnie miał odwagę dotrzeć do marek. Dostała swoją pierwszą recenzję i idzie naprzód.

Aby odnieść sukces, wszystkie te elementy muszą być ze sobą powiązane: Twoja marka, Twój strumień, Ty. Twoi wyznawcy muszą znaleźć te elementy w życiu codziennym. Na przykład moi wyznawcy wiedzą, co mi się podoba, a to przenosi się przez moje życie i strumień. To nie jest fałszywe, to kim jestem.

Wszelkie błędy, których powinni unikać?

Claudia:

Wielu blogerów szuka „rzeczy”. Chcą coś dostać lub otrzymać rekompensatę. To nie powinien być twój cel końcowy. Wynagrodzenie przychodzi, ponieważ robisz coś, co naprawdę Cię interesuje.

Pomyśl głębiej, kiedy robisz to jako biznes. Zainteresowanie marką pojawi się, gdy będziesz dzielić się tym, na czym ci naprawdę zależy. Następnie musisz znaleźć najlepszy sposób, aby połączyć to wszystko razem.

Najważniejsze informacje o markach Pitching:

 1. Najpierw utwórz własną markę.
 2. Opracuj strategię mediów społecznościowych, która jest zgodna z Twoją własną marką i trzymaj się jej przez co najmniej 2 miesiące, zanim dotrzesz do marki.
 3. Przygotuj pełną kampanię z opcjami tego, co możesz dla nich zrobić i czego oczekujesz w zamian. W miarę możliwości rekrutuj innych blogerów.
 4. Przy wycenie lub zapytaniu o produkt pamiętaj, że to praca. Doceń siebie!
 5. Nie rób tego dla „rzeczy” lub rekompensaty. Pracuj nad rzeczami, które lubisz i na których Ci zależy.

Co pobierać za post sponsorowany

Jak powiedziała Claudia, musisz sam siebie docenić. Sue Ann Dunlevie z SuccessfulBlogging.com ma ciekawy artykuł na temat opłat za blogowanie. Nawet jeśli liczba wyświetleń Twojej strony w usłudze Google Analytics wynosi 5000 unikalnych wyświetleń miesięcznie, najprawdopodobniej możesz naliczyć od 50 do 100 USD za post. Jeśli nie, dowiedz się, jak uzyskać pierwsze 1000 wyświetleń strony. Ponadto rada Claudii pokazuje znaczenie silnego obserwowania w mediach społecznościowych. Dowiedz się, jak rozwijać swoich obserwujących.

Po ustawieniu stawki dla swojego bloga możesz nieco obniżyć opłatę za publikowanie na blogu innej osoby. Mówię mniej, ponieważ gdy jest to Twój blog, pobierasz opłaty za pracę plus reklamy. Pamiętaj, że sponsorowany post to reklama, która nigdy nie opuszcza Twojego bloga! Dlatego reklamy nie kosztują tyle, co posty sponsorowane. Reklamy to opłaty rotacyjne, które można przedłużać i wygasać, i jako takie będą znacznie niższe.

Nie zapomnij swojego zestawu multimedialnego

Jak widać, niezwykle ważne jest posiadanie zestawu multimedialnego do pitchingu. Zaprojektuj jeden tak szybko, jak to możliwe. To nie musi być bolesna procedura! Możesz to zrobić w swoim edytorze tekstu. Musisz uwzględnić następujące elementy:

 • Twoje zdjęcie (to, którego używasz na swoim blogu i jako awatara, który powinien być spójny), nazwa i logo blogu.
 • Twoje dane kontaktowe, w tym e-mail i telefon.
 • Misja i grupa docelowa Twojego bloga. Powiedz im, jaka jest Twoja marka.
 • Wszelkie osiągnięcia, które odnoszą się do tego, co zaoferujesz markom. Mogą to być posty wirusowe, nagrody, warsztaty, napisane przez ciebie książki, osiągnięcia wpływowe itp.
 • Co możesz zaoferować marce, na przykład: posty sponsorowane, zarządzanie imprezami na Twitterze, przedstawiciel konferencji itp. Upewnij się, że Twoje osiągnięcia są zgodne z tym.
 • Marki, z którymi pracowałeś w przeszłości.

Zostawię wam moją własną historię. Od ponad roku pracuję w przestrzeni żywności ekologicznej / zdrowia. W tym czasie moja rodzina współpracowała z homeopatą, która jest również właścicielem sklepu. Zeszłej zimy uprzejmie dała mi kupon na prezent. Potem zaczęliśmy dyskutować, jak mogę dla niej pisać. Rozmawialiśmy w tym tygodniu, a ona jest chętna do współpracy ze mną w jeszcze większym stopniu do pracy sieciowej i konferencji. To będzie mój największy jak dotąd projekt i wszystko powstało organicznie.

Przeprowadź burzę mózgów na temat swojej marki, posprzątaj swój strumień mediów, bądź autentyczny, doceń siebie i zacznij twórczo zastanawiać się, co możesz zaoferować marce. Nie masz nic do stracenia.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map