8 porad, jak przyspieszyć działanie witryny

Nawet jeśli nie ma nic innego, czego jestem pewien, jedno jest pewne – już wcześniej spotkałeś przynajmniej jedną boleśnie powolną stronę internetową. Jeśli brzmi to znajomo, pozwól, że przekażę kilka wskazówek, które zdobyłem w ciągu ostatnich kilku lat, które mogą pomóc Ci przyspieszyć twoją stronę internetową.


Jeśli nie masz pewności, czy szybkość witryny ma dla Ciebie znaczenie, zastanów się nad czasem, w którym zamknąłeś także okno przeglądarki, czekając na załadowanie witryny. Faktem jest, że 53% osób opuszcza witrynę, której załadowanie zajmuje więcej niż 3 sekundy.

Wydajność Twojej witryny ma znaczenie i ma wpływ na ranking twoich wyszukiwarek. Na przykład Google preferuje szybkie witryny i daje im wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Średni czas ładowania strony w różnych branżach (źródło).

Sprawdź szybkość swojej witryny

Aby rozpocząć, sprawdź najpierw szybkość ładowania witryny. Niektóre zalecane narzędzia to:

  • WebPageTest: Zbieraj wydajność strony internetowej z prawdziwych przeglądarek z popularnymi systemami operacyjnymi.
  • Pingdom: Pomaga analizować i znajdować wąskie gardła w wydajności witryny.
  • GTmetrix: Analizuj i oferuj przydatne informacje na temat najlepszego sposobu optymalizacji szybkości strony.
  • Bitcatcha: sprawdź szybkość witryny z ośmiu krajów.

Za pomocą testera prędkości witryny możesz dowiedzieć się, jak dobrze Twoja witryna jest obecnie zoptymalizowana.

Oto wskazówki, jak przyspieszyć witrynę…

1. Wybierz Great Web Host

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​hosting jest prawdopodobnie jednym z najważniejszych wyborów, których będziesz musiał dokonać. Są hosty internetowe, a następnie są doskonałe hosty internetowe. Każdy host będzie miał inne funkcje, więc wypatruj kluczowych elementów, takich jak zastrzeżone technologie buforowania, dyski półprzewodnikowe lub kontrola krytycznych obszarów, takich jak NGINX.

Nie mogę tego wystarczająco podkreślić. Twój wybór hosta jest niezwykle ważny. Jeśli ich nie znasz, zapoznaj się z naszymi kompleksowymi recenzjami najlepszych hostów internetowych, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję.

2. Minifikacja: mniejszy jest lepszy

Obecnie strony internetowe są przepełnione plikami Javascript i CSS. To generuje mnóstwo żądań HTTP podczas wizyty, co może znacznie spowolnić Twoją witrynę. To jest miejsce, w którym pojawia się minimalizacja.

Minimalizowanie plików JavaScript i CSS polega na połączeniu wszystkich skryptów w jeden plik (każdego typu). To nie jest łatwe zadanie, ale nie martw się, istnieją wtyczki WordPress, które mogą sobie z tym poradzić.

Wypróbuj jedną z nich, aby zacząć od: Autoptimize, Fast Velocity Minify lub Merge + Minify + Refresh

Minifikacja może spowodować, że Twój kod będzie wyglądał na pomieszany – nie przejmuj się! To normalne.

3. Postępuj zgodnie z zasadą KISS

To nie jest coś, czego zwykle uczy większość internetowych guru, ale uważam, że jest to niezwykle przydatne na wiele sposobów. KISS to skrót od „Keep it simple, głupi”. Został wymyślony przez jakiegoś inteligentnego faceta w latach 60., który podkreślał wydajność prostych systemów.

Z reguły uważam, że dotyczy to prawie wszystkiego w życiu – nawet przy zakładaniu stron internetowych. Unikając zbyt skomplikowanych wdrożeń i projektów, zyskasz na stronie, która jest szybka i, co ważniejsze, łatwa w zarządzaniu i utrzymaniu.

Projekt & Efekty wizualne

Utrzymując swój projekt i prostotę wizualną, mam na myśli głównie zmniejszenie kosztów ogólnych. Witryna obfitująca w masywne, zapierające dech w piersiach zdjęcia i oszałamiające filmy prawdopodobnie załaduje się tak szybko, jak lenistwo w zły dzień. Utrzymuj porządek i staraj się podzielić ładowanie wideo i obrazu na różne strony.

Kod & Wtyczki

WordPress jest cudowną rzeczą, ponieważ jest bardzo modułowy, a jednocześnie tak prosty w użyciu. Bez względu na to, co chcesz zrobić, prawdopodobnie ktoś już zaprojektował wtyczkę.

Choć brzmi to ekscytująco, strzeż się przeciążania witryny wtyczkami. Pamiętaj, że każda wtyczka jest zaprojektowana przez różne osoby (i prawdopodobnie różne firmy). Ich celem jest osiągnięcie określonego celu, a nie usprawnienie wydajności witryny.

Jeśli możesz, unikaj wtyczek do rzeczy, którymi sam możesz zarządzać. Weźmy na przykład wtyczkę, która pomoże wstawiać tabele do tekstu. Możesz łatwo nauczyć się podstawowego kodu HTML do rysowania tabel zamiast korzystać z wtyczki, prawda?

Niektóre pojedyncze wtyczki mogą znacznie spowolnić twoją stronę, więc upewnij się, że wykonujesz test prędkości za każdym razem, gdy instalujesz nową wtyczkę!

4. Dźwignia w sieciach dostarczania treści

Dla mnie sieci dostarczania treści są darem od bogów. Firmy takie jak Cloudflare i LimeLight Networks zarabiają na życie, pomagając innym ludziom cieszyć się stabilnym i szybkim dostarczaniem treści za pośrednictwem sieci serwerów zlokalizowanych na całym świecie.

Korzystanie z sieci CDN pomoże znacznie szybciej wyświetlać strony internetowe i przyspieszyć ładowanie bez względu na to, skąd pochodzą użytkownicy.

Oprócz tego korzystanie z sieci CDN zapewnia również dodatkową ochronę przed złośliwymi atakami, takimi jak rozproszona odmowa usługi (DDoS).

Jeśli jesteś właścicielem małej witryny, Cloudflare ma bezpłatną opcję, z której możesz korzystać, która działa dobrze. Korporacje i większe witryny będą musiały zapłacić, aby uzyskać lepszy plan, ale biorąc pod uwagę CND, warto zapłacić!

5. Wykorzystaj buforowanie

Buforowanie przebiega dokładnie tak, jak się wydaje – przechowywanie plików statycznych, dzięki czemu odwiedzający mogą udostępniać witryny z wcześniej utworzonych stron, co skraca czas przetwarzania. W większości przypadków należy zainteresować się buforowaniem po stronie serwera.

Najbardziej efektywnym sposobem implementacji buforowania po stronie serwera są ustawienia w serwerze Apache lub NGINX. Musisz przejrzeć te dokumenty i znaleźć odpowiednie ustawienia, które pomogą Ci ustawić buforowanie serwera.

Ogólna zasada jest taka, że ​​wszystko, co wymaga dużo pracy związanej z obsługą serwera (przetwarzaniem), powinno być buforowane, jeśli to możliwe.

Jeśli stanie się to dla ciebie zbyt dziwne, wtyczki są inną opcją, ale ponownie, nie polecam uciekać się do tego w tym przypadku.

6. Images Hog Bandwidth, Optimize Yours!

Jest to trochę rozszerzenie mojego wcześniejszego zakazu masywnych zdjęć i filmów na zasadzie KISS. Biorąc to pod uwagę, rozumiem, że efekty wizualne mają kluczowe znaczenie dla upiększenia strony. Ponieważ nie możemy całkowicie uniknąć ich użycia, upewnijmy się, że używane obrazy są maksymalnie usprawnione,

Treści internetowe są w większości podstawowe, nawet jeśli chodzi o obrazy. Większość witryn, które napotkałem, które ładują się jak umierające świnie, są często przeciągane przez masywne obrazy, które nie służą żadnemu celowi.

Nie twierdzę, że nie możesz mieć większych obrazów, ale upewnij się, że są one odpowiednio zoptymalizowane przed ich przesłaniem.

Można to zrobić na dwa sposoby. Ponownie, pierwszy jest za pośrednictwem wtyczki, takiej jak WP Smush. Alternatywą lub dla tych, którzy nie korzystają z WordPress, jest narzędzie do optymalizacji obrazu innej firmy, takie jak Image Compressor lub JPEG Optimizer.

Większość narzędzi do optymalizacji obrazu pozwoli ci na dopracowanie szczegółów rozdzielczości na obrazach, abyś mógł stopniowo je przyciemniać. Będą wyglądać tak samo dla niewprawnego oka, ale znacznie mniejszych rozmiarów.

Są one powiększane w obszarach obrazu HD (po lewej). Oryginał miał 2,3 MB, a po optymalizacji został zmniejszony do 331 kb!

7. Użyj kompresji gzip

Jeśli słyszałeś o kompresji obrazu lub archiwizacji (ZIP lub RAR), prawdopodobnie znasz teorię kompresji gzip. Spowoduje to kompresowanie kodu witryny, co spowoduje zwiększenie prędkości nawet o 300% (wyniki mogą się różnić).

Nawet w przypadku czegoś tak technicznego jak ten, możesz przejść od razu i użyć wtyczki takiej jak PageSpeed ​​Ninja. Istnieje jednak znacznie bardziej wydajna metoda, która polega na edycji pliku .htaccess tylko raz.

Dodaj poniższy kod do pliku .htaccess, a będziesz gotowy:

# Kompresuj HTML, CSS, JavaScript, tekst, XML i czcionki

AddOutputFilterByType DEFLATE application / javascript

AddOutputFilterByType Aplikacja DEFLATE / rss + xml

AddOutputFilterByType Aplikacja DEFLATE / vnd.ms-fontobject

AddOutputFilterByType DEFLATE application / x-font

AddOutputFilterByType DEFLATE application / x-font-opentype

AddOutputFilterByType Aplikacja DEFLATE / x-font-otf

AddOutputFilterByType Aplikacja DEFLATE / x-font-truetype

AddOutputFilterByType Aplikacja DEFLATE / x-font-ttf

AddOutputFilterByType DEFLATE application / x-javascript

AddOutputFilterByType Aplikacja DEFLATE / xhtml + xml

AddOutputFilterByType DEFLATE application / xml

AddOutputFilterByType DEFLATE font / opentype

AddOutputFilterByType DEFLATE font / otf

AddOutputFilterByType DEFLATE font / ttf

AddOutputFilterByType DEFLATE image / svg + xml

AddOutputFilterByType DEFLATE image / x-icon

AddOutputFilterByType DEFLATE text / css

AddOutputFilterByType DEFLATE text / html

AddOutputFilterByType DEFLATE text / javascript

AddOutputFilterByType DEFLATE tekst / zwykły

AddOutputFilterByType DEFLATE text / xml

* Uwaga: upewnij się, że dodajesz ten kod PONIŻEJ rzeczy, które aktualnie masz w pliku .htaccess.

8. Zmniejszenie przekierowań

Zwykle przeglądarki akceptują różne formy adresów, które z kolei są tłumaczone na uznane przez serwer za oficjalne. Weźmy na przykład www.example.com i example.com. Oba mogą przejść do tej samej witryny, ale jedna wymaga od serwera przekierowania jej na oficjalnie uznany adres.

Przekierowanie zajmuje trochę czasu i zasobów, więc Twoim celem jest zapewnienie, że Twoja witryna będzie dostępna za pośrednictwem nie więcej niż jednego przekierowania. Użyj tego narzędzia do mapowania przekierowań, aby sprawdzić, czy robisz to dobrze.

Biorąc pod uwagę złożoność robienia tego dobrze i czas związany z tym na bieżąco, to raz polecam użycie wtyczki takiej jak Przekierowanie.

Szybsze strony internetowe Uszczęśliw odwiedzających (i Google)

Dzisiejsze prędkości łączy szerokopasmowych, nawet na telefonach komórkowych, wzrosły o tyle i będą rosły jeszcze bardziej. Oznacza to, że właściciele witryn internetowych mają bardzo niewiele usprawiedliwień, aby ich odwiedzający znosili powolne ładowanie stron.

Uwierzcie mi, będziecie tracić odwiedzających, aw pewnym momencie zyskacie tak złą reputację, że będziecie znani jako „Och, TA witryna”. Jeśli prowadzisz działalność online, jest jeszcze gorzej, ponieważ będziesz zabijał swoją własną złotą gęś.

Chociaż powyższe 8 wskazówek, które przedstawiłem, w żadnym wypadku nie są wszystkim i kończą wszystko, powinno dać ci początek i kilka pomysłów, jak lepiej zarządzać rzeczami. Przyspiesz swoją witrynę już dziś i zachowaj klientów lub odwiedzających.

Nie skończą jako TA witryna.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me