Kompletny przewodnik dla stron docelowych dla początkujących

Jeśli blogujesz przez dłuższy czas, słyszysz o stronach docelowych. Powiedziano ci, że ich potrzebujesz. Twój motyw WordPress może mieć specjalny szablon strony docelowej i prawdopodobnie widziałeś inne motywy i wtyczki WordPress specjalizujące się w tworzeniu stron docelowych.


Z każdym czytanym postem na blogu, który głosi, że „musisz” to zrobić, aby odnieść sukces w blogowaniu lub biznesie, łatwo jest po prostu wytłumić hałas.

Ale jeśli zdecydujesz się słuchać tylko jednej rady „musisz zrobić”, nie możesz się pomylić ze stronami docelowymi. Właściwie używane strony docelowe są potężnym narzędziem, które pomoże Ci osiągnąć cele blogowania:

 • Chcesz więcej subskrybentów e-mail? Strony docelowe mogą zwiększyć liczbę rejestracji.
 • Chcesz sprzedać więcej produktów lub usług? Strony docelowe mogą zwiększyć Twoje dochody.
 • Chcesz zdobyć więcej potencjalnych klientów? Dzięki dobrym stronom docelowym będziesz mieć więcej potencjalnych klientów niż jesteś w stanie obsłużyć.

W tym przewodniku dowiesz się dokładnie, w jaki sposób możesz uruchomić strony docelowe w swojej witrynie, aby osiągnąć swoje cele.

Co to jest strona docelowa?

Strona docelowa to strona, która jest oddzielna od reszty witryny i ma bardzo konkretny cel: zachęcić odbiorców do działania.

Ponieważ strony docelowe są tak skoncentrowane laserowo na jednym celu, zwykle nie mają normalnych elementów, które ma reszta witryny: nagłówek nawigacyjny, pasek boczny lub stopka. Mogą również mieć inny wygląd i wygląd niż reszta witryny.

Prosta, bezproblemowa strona docelowa polega na tym, aby użytkownicy nie mieli rozpraszających uwagi i nie mieli innego wyboru, jak przekonwertować lub kliknąć przycisk Wstecz.

Dobry projekt układu strony docelowej (kredyt: Spellbrand).

Kiedy używać stron docelowych

Istnieją dwa główne typy stron docelowych:

 1. Docelowe strony docelowe, aby zachęcić użytkownika do kliknięcia linku lub przycisku.
 2. Strony docelowe generowania potencjalnych klientów, aby zachęcić użytkownika do wypełnienia formularza (zwykle w celu pozyskania potencjalnych klientów dla Twojej firmy).

W przypadku docelowych stron docelowych kopia powinna działać, aby przekonać odbiorców o zaletach zakupu tego produktu lub usługi.

W przypadku stron docelowych generowania potencjalnych klientów warto zachęcać użytkowników do przekazywania informacji, takich jak darmowy dostęp do nowych subskrybentów poczty e-mail.

Możesz również zaoferować:

 • Darmowy ebook lub oficjalny dokument
 • Rejestracja na bezpłatne seminarium internetowe
 • Darmowa konsultacja
 • Kupon rabatowy
 • Wejście na prezent lub konkurs
 • Bezpłatny okres próbny
 • Powiadomienie o przyszłym wprowadzeniu produktu na rynek

Hubspot stwierdził, że im więcej masz stron docelowych, tym więcej potencjalnych klientów:

Podczas gdy większość firm nie widzi wzrostu potencjalnych klientów, gdy zwiększa całkowitą liczbę stron docelowych z 1-5 do 6-10, firmy widzą 55% wzrostu potencjalnych klientów, gdy zwiększają liczbę stron docelowych z 10 do 15. I zobacz, jak prowadzi to do wzrostu liczby indeksów jeszcze bardziej, gdy firma ma 40 lub więcej stron docelowych w swojej witrynie.

Korzyści z używania stron docelowych

Po co używać strony docelowej, a nie zwykłej strony w swojej witrynie?

Głównym powodem jest to, że zwiększają one współczynniki konwersji. Jeśli masz w swojej witrynie stronę, której celem jest zachęcenie użytkowników do podjęcia działania – niezależnie od tego, jakie to działanie – istnieje większe prawdopodobieństwo, że podejmą działania na stronie docelowej.

Strony docelowe mają również dodatkowe zalety:

Korzyść nr 1 – umożliwiają lepsze ukierunkowanie odbiorców

Na Twojej głównej stronie każdy odwiedzający widzi tę samą witrynę.

Ale dzięki stronom docelowym możesz łatwo tworzyć różne oferty dla różnych członków grupy odbiorców. Jest to bardzo pomocne, jeśli masz wiele osób, do których próbujesz dotrzeć.

Dzięki osobnym stronom docelowym możesz mówić w języku odbiorców i łatwiej je przekonać.

Korzyści nr 2 – Łatwo je zmienić

Jeśli przekierowujesz wszystkich użytkowników na stronę główną, trudno będzie eksperymentować i wprowadzać duże zmiany w celu zwiększenia liczby konwersji. Wszelkie wprowadzone zmiany wpłyną na wszystkich odwiedzających, a może nawet na całą witrynę.

Pojedyncza strona docelowa jest znacznie bardziej elastyczna. Możesz wprowadzić dowolne zmiany tylko na tej jednej stronie, bez wpływu na resztę witryny.

Korzyść nr 3 – są łatwe do przetestowania

Za każdym razem, gdy wprowadzasz zmiany na stronie docelowej, możesz łatwo przetestować różne zmiany, aby zobaczyć, które z nich są najlepsze.

Wiele narzędzi stron docelowych ma wbudowane narzędzia do testowania A / B, które nawet wybiorą najlepszą wersję strony dla Ciebie, oraz narzędzia do raportowania, dzięki czemu możesz zobaczyć, w jaki sposób strony pomagają w konwersji (więcej o tych narzędziach poniżej).

Jak stworzyć własne strony docelowe

Istnieją trzy kroki do utworzenia własnych stron docelowych:

 1. Określ swój cel
 2. Napisz treść
 3. Zaprojektuj stronę

Powyżej przeanalizowaliśmy niektóre cele, które możesz mieć dla stron docelowych, a także zachęty do zaoferowania swoim odbiorcom.

Skuteczne copywriting

Aby napisać treść, zapoznaj się z naszymi wcześniejszymi artykułami na temat technik pisania kopii, które pomogą Ci przekonać odwiedzających:

 1. 5 szybkich reguł copywritingowych dla blogów
 2. 25 zasad pisania szalonych dobrych zdań
 3. Przestań odstraszyć czytelników – Uprość pisanie

Narzędzia do tworzenia stron docelowych

Aby zaprojektować stronę docelową, najłatwiej jest użyć narzędzia strony docelowej. Istnieje mnóstwo opcji, ale oto niektóre z najbardziej popularnych:

1- Motywy tematyczne Strony docelowe

Motywy Thrive mają wtyczkę WordPress do tworzenia stron docelowych. Zawiera dziesiątki wstępnie zaprojektowanych szablonów, które zostały zaprojektowane w celu optymalizacji konwersji. Ma łatwy interfejs „przeciągnij i upuść” oraz „kliknij, aby edytować”, więc nie musisz wiedzieć, jak kodować, aby dostosować strony i uczynić je wyjątkowymi lub dopasować do własnej marki..

2 – Optymalizuj Naciśnij

OptimizePress oferuje zarówno premium motyw WordPress, jak i wtyczkę z narzędziem do tworzenia stron docelowych. Zawiera edytor „przeciągnij i upuść”, który ułatwia dostosowanie zawartości, a także różnorodne szablony na początek.

OptimizePress oferuje ponad 60 szablonów stron docelowych w swoim abonamencie (od 97 $).

3- LeadPages

LeadPages to platforma do tworzenia stron docelowych, która zawiera zestaw narzędzi do tworzenia i optymalizacji stron docelowych. Jest dostępny dla miesięcznej subskrypcji. Działa z WordPress, ale także z dowolną inną stroną internetową, ponieważ możesz go zaimplementować tylko za pomocą HTML.

Najlepsze praktyki dotyczące stron docelowych o wysokiej konwersji

Gotowy do rozpoczęcia tworzenia pierwszej strony docelowej? Pamiętaj o tych wskazówkach i sprawdź, czy działa dla Ciebie:

Najlepsza praktyka nr 1 – usuń zakłócenia i wyraź swoje wezwanie do działania

Niezależnie od tego, czy jest to duży kolorowy przycisk, czy oczywista forma wyrażenia zgody, odwiedzający powinni od razu dokładnie wiedzieć, jakie działania powinni podjąć.

Open Mile odkrył, że usunięcie bałaganu i uproszczenie projektu strony docelowej, a także uczynienie CTA bardzo oczywistym kontrastującym przyciskiem, zwiększyło ich konwersje o 232%.

OpenMile-AB-Testing-Porównanie

SAP BusinessObjects stwierdził, że dodanie dużego pomarańczowego przycisku pobierania oprócz istniejącego łącza pobierania zwiększyło ich konwersję o 32%. Vineyard, luksusowy hotel w Londynie, również stwierdził, że dodanie dużego przycisku zwiększyło konwersję o 32%.

podsumowanie winnicy-abtest

Najlepsza praktyka nr 2 – Używaj słów akcji

Pisząc nagłówki i kopie, używaj słów zorientowanych na działanie.

Po prostu zmieniając kopię z opartej na emocjach na opartą na działaniu, L’Axelle była w stanie prawie podwoić liczbę konwersji:

Sformułowanie nagłówka i tekstu miało ogromne konsekwencje, jeśli chodzi o konwersję – skuteczność działania była o 93% lepsza.

Zorientowana na akcję kopia zastosowana w wersji po prawej stronie zwiększyła konwersje o 93%.

strony docelowe-kopia zorientowana na działanie

Najlepsza praktyka nr 3 – używaj zdjęć ludzi

Jakkolwiek przekonująca może być twoja kopia, widok obrazu osoby pozwala odbiorcom na lepsze relacje, ponieważ mogą wizualizować się w miejscu tej osoby.

W teście A / B przeprowadzonym przez 37signals stwierdzono, że dodanie zdjęcia osoby ponad dwukrotnie zwiększyło liczbę konwersji.

Najlepsza praktyka nr 4 – Dopasuj swoją ofertę do swoich reklam

Jeśli reklamujesz bezpłatny ebook na Facebooku, odwiedzający powinni przejść na stronę docelową, która jest specjalnie przeznaczona do pobrania tego ebooka. Nie denerwuj ich, zmuszając ich do polowania (poddadzą się!).

Oli Gardner z Unbounce mówi:

Ilekroć przerywasz rozmach konwersji, dajesz odwiedzającemu klapsa w twarz i mówisz, że równie dobrze mogą udać się gdzie indziej (źródło).

Najlepsza praktyka nr 5 – Koncentracja na konkretnych korzyściach

Bez względu na cel, musisz dać swoim odbiorcom dobry powód do działania. Upewnij się, że twoja kopia koncentruje się na tym, co otrzymają użytkownicy i dlaczego ma to znaczenie.

Simowie zwiększyli liczbę rejestracji o 128%, po prostu zmieniając kopię, aby skupić się na najbardziej atrakcyjnej ofercie. Po przetestowaniu kilku różnych wariantów okazało się, że gracze lepiej reagują na konkretne oferty. Podczas gdy w oryginalnej kopii było napisane „Zarejestruj się teraz”, w ostatecznej wersji było napisane „Zarejestruj swoją grę i uzyskaj darmowe miasto teraz!” Specyfika jest kluczem – i nie jest bolesne, aby wyjaśnić, że to, co oferujesz, jest bezpłatne!

Najlepsza praktyka # 6 – Dodaj recenzje i referencje

Gdy poprosisz odbiorców o podjęcie działań, poprosisz ich, aby ci zaufali, zwłaszcza jeśli działanie to obejmuje przekazanie informacji o płatności. Możesz dawać odbiorcom sygnały o swojej wiarygodności na różne sposoby, ale jednym z najskuteczniejszych sposobów jest przeglądanie.

Według MarketingLand 90% klientów twierdzi, że na ich decyzje zakupowe mają wpływ recenzje online. Zastanów się, kiedy ostatnio kupiłeś coś online – prawdopodobnie najpierw przeczytałeś recenzje.

Sklep z odzieżą damską FigLeaves odkrył, że dodanie recenzji do witryny e-commerce sprawia, że ​​wszyscy odwiedzający ich stronę internetową są o 35% bardziej skłonni do zakupu. Inne studium przypadku przeprowadzone przez WikiJob wykazało, że dodanie prostych referencji również zwiększyło sprzedaż o 34%.

Najlepsza praktyka nr 7 – sprawdź swoje formularze zgody

Cały czas spędzany na konfigurowaniu strony docelowej zostanie zmarnowany, jeśli formularze nie będą działać. Przetestuj aktywny formularz zgłoszeniowy, aby upewnić się, że działa zgodnie z przeznaczeniem.

Utwórz swoją pierwszą stronę docelową już dziś!

Jeśli potrzebujesz jeszcze kilku przykładów, aby zacząć, sprawdź nasze posty na 9 najlepszych stronach docelowych i czego możesz się od nich nauczyć.

Następnie wybierz jedno z powyższych narzędzi, aby śledzić współczynniki konwersji i sprawdzać, jak się poprawiają dzięki stronom docelowym. Będziesz zszokowany różnicą, którą robią!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map