Kā izveidot vietnes arhitektūru, kas veicina SEO

Vietnes arhitektūra ir svarīgs lapas SEO faktors. Ja jums tas izdosies, gan meklētājprogrammas, gan apmeklētāji sapratīs, kas ir jūsu vietne, un viegli atradīs nepieciešamo informāciju.


Tātad, ja plānojat jaunu vietni (vai reorganizējat esošo), strādājiet pie tās struktūras, lai uzlabotu tās SEO, kā arī vispārējo lietotāju pieredzi. Lai to izdarītu, jums ir jāstrādā pie 3 lietām:

  1. Jūsu satura organizācija,
  2. Navigācija un
  3. Iekšējā sasaiste.

Tagad redzēsim, kā jūs izveidojat SEO un lietotājam draudzīgu vietņu struktūru.

3 soļi vietnes arhitektūras izveidošanai, kas uzlabo SEO

1. darbība: plānojiet (un organizējiet) vietnes saturu

Pirmā lieta, kas jādara, plānojot un organizējot jaunas vietnes saturu, ir uzskaitīt dažādas satura kategorijas, kuras vietne aptvers.

Kad esat identificējis ietvertās satura tēmas, ir viegli nākt klajā ar atbilstošām satura idejām, izveidot saturu un satura elementus ievietot pareizajā organizācijā..

Reālās dzīves scenārijs

Ņemsim piemēru, lai redzētu, kā jūs varat izvēlēties pareizās satura kategorijas.

Pieņemsim, ka mēs vēlamies izveidot vietni par Feng Shui augiem. Mūsu vietnē būs emuārs, kurā tiks apspriesti padomi par Feng Shui augu pirkšanu, izvietošanu un uzturēšanu. Tam būs arī veikals.

Tātad, lai atrastu dažādas šīs vietnes satura kategorijas, mēs sāksim ar dažiem pamata Google meklējumiem.

Acīmredzot mūsu sēklu atslēgvārds būs “Feng Shui augi”..

Meklējot to, tiek parādīti šādi saistīti atslēgvārdi:

Saistīto atslēgvārdu izpēteSaistīto atslēgvārdu izpēte

Kā redzat, no tā izriet 2-3 laba satura kategorijas: istabas feng shui augi, biroja fen šui augi, un fen šui augi bagātībai (vai fen šui naudas augi).

Izveidosim sarakstu un pievienosim tam šos atslēgvārdus.

Ņemiet vērā, ka, saskaroties ar divām līdzīgām idejām, piemēram, “fen šui naudas augi” un “fen šui augi bagātībai”, Neuzskatiet tos par divām tēmām, jo ​​tie būtībā ir vienādi.

Šādos gadījumos salīdziniet abus terminus, izmantojot Google Trends. Un izvēlieties populārāko.

Meklēšanas vienumu salīdzināšanaMeklēšanas vienumu salīdzināšana ar Google Trends

Mūsu piemērā ir skaidrs, ka ideja “fen šui augi bagātībai”Ir daudz populārāks nekā“fen šui naudas augss ”. Tāpēc mēs iesim kopā ar bijušajiem.

Lai veiktu vēl dažus rakšanas darbus, mēs izmantosim bezmaksas atslēgvārdu izpētes rīku no SERPS. Šis rīks sniegs plašāku ieskatu mūsu vietnes saturā.

Mēs ievadīsim tikai savu sēklu atslēgvārdu: “fen šui augi”.

Kā redzat zemāk, SERPs piedāvā dažus ilgtermiņa atslēgvārdus mūsu sākotnējam atslēgvārdam:

Papildu satura tēmu atklāšana, izmantojot SERPAtklājiet satura motīvus, izmantojot SERP

No tiem satura tēma ap “mākslīgajiem fen šui augiem” izskatās interesanta. Pievienosim to mūsu sarakstam.

Lai iegūtu vairāk ideju, izmantojiet nesen atrastās satura tēmas un atkārtojiet procesu.

Kāpēc mēs šīs divas lapas pievienotu savai izvēlnei?

Tā kā tas mums palīdzēs klasificēt mūsu vietni šiem mērķa atslēgvārdiem.

Kā?

Ar palīdzību vai stūrakmens saturu.

Stūrakmens saturs, kā skaidro Yoast, ir kritiska SEO kopējā attēla sastāvdaļa. Šis stūrakmens saturs nav nekas cits kā “viena lapa, kas ir šīs tēmas satura centrs.

Tātad mūsu satura lapas lapā “Fen Šui biroja augi”, Mēs uzrakstītu vienkāršu tēmas saturu un saites uz katru rakstu, kas mūsu vietnē atrodams šajā kategorijā.

Ja lietotājs meklē “fen šui biroju augi”Pastāv liela iespēja, ka Google rāda tam mūsu stūrakmens satura lapu. Kad lietotājs noklikšķina un nokļūst mūsu lapā, viņš atrod saites uz visatbilstošākajiem rakstiem par tēmu, kuru viņi meklēja.

Plānojot vietnes informācijas arhitektūru, atcerieties ievērot piramīdveidīgo stilu.

Augšējā attēlā mums ir “mājaslapa”, un zem tā ir dažādas lapas (un nākamās apakšlapas).

Moz norāda, ka šāda struktūra:

“… ir minimālais iespējamais saišu skaits starp mājas lapu un jebkuru konkrēto lapu. Tas ir noderīgi, jo tas ļauj saišu sulai (ranžēšanas jauda) plūst pa visu vietni, tādējādi palielinot katras lapas ranžēšanas potenciālu.

3. solis: izveidojiet bagātīgu iekšējo saišu tīklu

Kad esat izplānojis savu saturu un izveidojis stabilu arhitektūru tā glabāšanai, pēdējais solis ir izmantot iekšējās saites, lai to visu salīmētu. Lietotāji un meklētājprogrammas izmantos šīs saites, lai uzzinātu vairāk par saistīto saturu jūsu vietnē.

Gan Yoast, gan Moz iesaka vienu un to pašu sasaistes stratēģiju: Viņi iesaka katru satura daļu sasaistīt ar resursu, kas informācijas hierarhijā atrodas par vienu līmeni augstāk un zemāk..

Vietņu saišu arhitektūras dizains

Lai iegūtu ideju, apskatiet šo attēlu. Kā redzat, mājas lapā ir saites uz lapu par Feng Shui biroja augiem. Un šī lapa, savukārt, norāda uz dažāda satura tematiem. Tāpat visi šie satura fragmenti vai ziņas ir saites uz stūrakmens lapu.

Iekšējā sasaisteSEO draudzīgs veids, kā iestatīt iekšējās saites

To darot, Yoast paskaidro, ka jūs uzlabojat savu SEO “Tā kā jūs veidojat saites no lapām, kas saturiski ir cieši saistītas viena ar otru ….”

Katru reizi, kad jūs ievietojat kaut ko jaunu jebkurā no jūsu kategorijām, atsvaidziniet savas stūrakmens satura lapu par šo tēmu ar saiti uz jauno rakstu. Arī jaunā raksta saite uz stūrakmeņu satura lapu. Zac Heinrichs no Portent stāsta, kā šis solis var uzlabot jaunāka satura gabalu SEO. Viņš saka:

Varat panākt, lai meklētājprogrammas dabiski ātrāk indeksē jaunu saturu, saistot to ar vērtīgām lapām, piemēram, jūsu mājas vai kategoriju lapām.

Ietin to …

Tas attiecas uz SEO draudzīgas vietnes arhitektūras izveidi. Es ceru, ka jūs esat iemācījušies kaut ko noderīgu no šī raksta.  

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me