7 narzędzi do testowania warunków skrajnych w witrynie pod kątem dużego ruchu

Nawet najbardziej nowicjusz wśród właścicieli witryn w pewnym momencie przetestował ich wydajność. Jednak większość z tych testów zwykle koncentruje się na szybkości ładowania lub wskaźnikach wrażeń użytkownika.


Ale co z testowaniem obciążenia?

Mimo że większość witryn jest podatna na natężenie ruchu, które zwykle są dość regularne, mogą zdarzyć się sytuacje, w których niektóre witryny będą musiały poradzić sobie z dużym obciążeniem. Przykłady obejmują sklepy internetowe, a nawet niektóre strony rządowe.

Jeśli Twoja witryna zyskuje nieoczekiwany wzrost liczby odwiedzających w krótkim okresie, jak dobrze jesteś przygotowany do obsługi tego?

Zrozumienie testowania obciążenia

Co to jest testowanie obciążenia?

Testy obciążeniowe to testy porównawcze strony internetowej, aby zobaczyć, jak działa pod różnymi obciążeniami.

Na przykład test może symulować rosnącą liczbę równoczesnych odwiedzających lądujących w Twojej witrynie. Będzie także rejestrować, w jaki sposób witryna je obsługuje i zapisuje je w celach informacyjnych.

Przykład testów obciążeniaPrzykład – testy obciążenia w LoadStorm: Mierzone parametry obejmują średni czas odpowiedzi, szczytowy czas odpowiedzi i współczynnik błędów (źródło obrazu).

Jakie rodzaje „obciążenia” są testowane?

W zależności od narzędzia, które zdecydujesz się załadować, przetestuj witrynę, każde z nich może mieć różne funkcje. Najbardziej podstawowy będzie polegał po prostu na symulowaniu stale rosnącego obciążenia i zatrzymywaniu się w przypadku awarii witryny.

Inne narzędzia mogą generować symulowane obciążenie, które naśladuje różne zachowania użytkowników, takie jak wykonywanie zapytań, zmienianie stron lub ładowanie innych funkcji. Niektórzy mogą nawet być w stanie odwzorować logiczne przepływy dla każdego indywidualnego scenariusza.

Załaduj narzędzia do testowania do rozważenia

W zależności od złożoności niektóre narzędzia do testowania obciążenia mogą być dość drogie. Istnieją jednak tańsze opcje na rynku, a niektóre z nich są nawet bezpłatne. Poniżej zamieszczam ich mieszankę, w tym kilka opcji open source.

1. Loadview przez Dotcom Monitor

Cena: od 199 USD za miesiąc, dostępna bezpłatna wersja próbna

Loadview jest jednym z bardziej kompletnych rozwiązań dostępnych na rynku i obecnie opiera się na modelu usługi w chmurze. Oznacza to, że niezależnie od potrzebnej od nich symulacji płacisz tylko za usługę – nie ma inwestycji w sprzęt ani nic innego.

Jeśli chodzi o funkcje, Loadview oferuje bardzo złożone rozwiązanie, które może obejmować wszystko, od prostych testów obciążenia HTTP po wyrafinowane wybrane połączenie. Jest w stanie symulować zmienne dynamiczne, a nawet różnorodność geolokalizacji w swoich testach.

funkcje

 • Testy po zaporze ogniowej
 • Obsługuje zmienne dynamiczne
 • Szczegółowe wykresy wodospadu
 • Krzywe testu obciążenia

2. Chmura K6 (poprzednio Wpływ obciążenia)

Cena: od 49 USD / mies

K6 to oparte na chmurze narzędzie do testowania obciążenia typu open source, które jest dostarczane jako usługa. Jedną z rzeczy, która sprawia, że ​​to narzędzie jest interesujące, jest wycenione na modelu o zmiennym zastosowaniu, co oznacza, że ​​koszt wejścia może być stosunkowo niski w zależności od potrzeb. Jest to jednak głównie programistyczne.

Oprócz testowania obciążenia K6 oferuje również monitorowanie wydajności. Strona testowania obciążenia koncentruje się na wysokich obciążeniach i może obsługiwać różne tryby, takie jak kolce, testy warunków skrajnych i biegi wytrzymałościowe.

* K6 nie działa w przeglądarkach ani nie działa w NodeJS

funkcje

 • Interfejsy API przyjazne dla programistów.
 • Skrypty w JavaScript
 • Monitoring wydajności

3. Załaduj Ninja

Cena: od 270,73 USD / mies

Load Ninja pozwala na testowanie rzeczywistych przeglądarek w oparciu o zarejestrowane skrypty, a następnie pomaga analizować wyniki wydajności. Korzystanie z prawdziwych przeglądarek na dużą skalę oznacza, że ​​to narzędzie pomaga odtworzyć bardziej realistyczne środowisko i końcowy wynik testów.

Wyniki można analizować w czasie rzeczywistym, a dzięki przydatnym narzędziom zapewnianym przez system czas skryptu można skrócić nawet o 60%. Można również testować aplikacje wewnętrzne, zarówno ze stałymi adresami IP opartymi na proxy, jak i własnym zakresem dynamicznych adresów IP (za pomocą białej listy).

funkcje

 • Przetestuj z tysiącami prawdziwych przeglądarek
 • Diagnozuj testy w czasie rzeczywistym
 • Wgląd w wydajność aplikacji wewnętrznych

4. LoadRunner firmy Micro Focus

Cena: od 0 USD

Z podstawowym kontem społecznościowym, które obsługuje testy od 50 wirtualnych użytkowników, LoadRunner jest dostępny nawet dla najnowszych właścicieli witryn. Jeśli jednak skalujesz go do wysokich poziomów, koszt rośnie wykładniczo.

Ta usługa oparta na chmurze oferuje również wykorzystanie zintegrowanego środowiska programistycznego do testów jednostkowych. Obsługuje szeroki zakres środowisk aplikacji, w tym Web, Mobile, WebSockets, Citrix, Java, .NET i wiele innych. Należy pamiętać, że LoadRUnner może być dość złożony i ma stromą krzywą uczenia się.

funkcje

 • Opatentowany silnik autokorelacji
 • Obsługuje ponad 50 technologii i środowisk aplikacji
 • Odtwarza prawdziwe procesy biznesowe za pomocą skryptów

5. Ładowarka

Ładowarka

Cena: od 0 USD

W porównaniu do tego, co pokazaliśmy do tej pory, moduł ładujący jest znacznie prostszym i bardziej podstawowym narzędziem. Bezpłatny plan obsługuje testowanie obciążenia dla maksymalnie 10 000 wirtualnych użytkowników, co wystarcza w przypadku większości witryn o umiarkowanym ruchu.

Niestety musisz mieć płatny plan, aby uzyskać dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji, takich jak zaawansowane analizy, równoległe testy i priorytetowe wsparcie. Jest łatwy w użyciu, ponieważ po prostu dodajesz witrynę, określasz parametry, a następnie uruchamiasz test.

funkcje

 • Udostępniane wykresy & statystyki
 • Do użytku w formacie GUI lub API
 • Obsługuje weryfikację DNS i programy ładujące priorytet

6. Gatling

Strona główna Gatling

Cena: od 0 USD

Gatling występuje w dwóch wersjach: Open Source lub Enterprise. Ten pierwszy umożliwia testowanie obciążenia jako integrację z własnym potokiem programistycznym. Obejmuje zarówno rejestrator internetowy, jak i generator raportów z planem. Wersja Enterprise ma lokalne wdrożenia lub alternatywnie możesz wybrać wersję Cloud opartą na Amazon Web Services (AWS).

Mimo że obie wersje są pełne funkcji, wersja Enterprise obsługuje kilka dodatków, które nie są dostarczane z Open Source. Na przykład ma bardziej użyteczny interfejs zarządzania i obsługuje szerszy zakres integracji.

funkcje

 • Skrypty wieloprotokołowe
 • Nieograniczone testy i przepustowość
 • Gatling skryptowe DSL

7. Młynek

Narzędzie do testowania obciążenia szlifierki

Cena: od 0 USD

Grinder jest dostępny przez cały czas i jest prawdopodobnie jedyną naprawdę bezpłatną opcją na tej liście. Jednak musi działać lokalnie we własnym środowisku programistycznym i potrzebuje kilku dodatkowych, takich jak Java, aby działać.

Ponieważ jest to oprogramowanie typu open source, zostało powszechnie przyjęte, a programiści wymyślili wiele wtyczek, które znacznie rozszerzają go zarówno pod względem użyteczności, jak i funkcjonalności. Mimo to, chyba że jesteś programistą lub jesteś tak zorientowany, The Grinder może być trochę przydatny.

funkcje

 • Elastyczne skrypty oparte na Jython i Clojure
 • Wysoce modułowy z mnóstwem wtyczek
 • Rozproszone środowisko i dojrzałe wsparcie HTTP

Kiedy ładować Testuj swoją witrynę?

Jeśli spojrzałeś na większość dostępnych narzędzi, prawdopodobnie zauważysz, że wiele z nich oferuje konta próbne lub jakąś formę ograniczonej bezpłatnej wersji. Dzięki temu są one łatwo dostępne dla szerokiego grona odbiorców.

Większość właścicieli witryn musi martwić się wydajnością hostingu, ponieważ wpływa ona znacznie bardziej niż na wygodę użytkownika. Dla wielu właścicieli firm dostępność Twojej witryny zależy również od reputacji marki.

Rosnące witryny muszą szczególnie uważać na dostępność i skalowalność zasobów hostingu. W większości przypadków wysoki odsetek czasu reakcji użytkownika jest spędzany na powierzchni witryny. Jednak w miarę wzrostu natężenia ruchu w witrynach może się to zmienić.

Większy ruch zwykle oznacza nieproporcjonalny wzrost przetwarzania zaplecza, a Twój system będzie walczył z tym wzrostem. Wiele będzie zależeć od zmiennych specyficznych dla rozwoju Twojej witryny, więc nie jest możliwe podanie dużej liczby odwiedzających, w którym to stanie się.

Aby realistycznie zobaczyć, jak działa Twoja witryna, musisz przeprowadzić test obciążenia. Dokładnie, kiedy to zrobić, jest dyskusyjne, ale moja rada byłaby zaplanować z wyprzedzeniem i przetestować wcześniej.

Co należy sprawdzić podczas testowania obciążenia?

Jak sama nazwa wskazuje, podstawową funkcją powinna być podstawowa skuteczność witryny pod obciążeniem. Umożliwi to obserwowanie szeregu rzeczy, takich jak:

 1. W którym momencie wydajność Twojej witryny zaczyna spadać
 2. Co się dzieje, gdy usługa ulega pogorszeniu

Kiedy wspomniałem, jak różne witryny mogą reagować w różny sposób w zależności od ich architektury, był to sygnał przeznaczony do zrozumienia, że ​​nie wszystkie witryny również ponoszą podobne błędy. Niektóre witryny intensywnie korzystające z bazy danych mogą zawieść w tym momencie, podczas gdy inne mogą cierpieć z powodu awarii IO na podstawie obciążeń połączenia z serwerem.

Z tego powodu musisz być przygotowany do przeprowadzenia szeregu testów, aby zrozumieć, jak Twoja witryna i serwer poradzą sobie w różnych scenariuszach. Na tej podstawie uważnie obserwuj kilka kluczowych wskaźników, takich jak czas reakcji serwera, liczba pojawiających się błędów i obszary, w których mogą występować te błędy.

Generowanie skomplikowanych skryptów i uruchomień wraz z towarzyszącą im logiką może być trudne. Sugeruję, aby podchodzić stopniowo do testowania obciążenia. Zacznij od brutalnej próby, która po prostu przetestuje Twoją witrynę pod stale rosnącym strumieniem ruchu.

W miarę zdobywania doświadczenia dodawaj inne elementy, takie jak zmienne zachowanie, rozwijanie skryptów i logiki w miarę upływu czasu.

Wniosek: niektóre są lepsze niż żadne

Jeśli chodzi o testowanie obciążenia, lepiej zacząć od podstaw, niż w ogóle nie zaczynać. Jeśli dopiero zaczynasz to wszystko, spróbuj wykonać testy na alternatywnym serwerze lustrzanym lub w miarę możliwości offline – unikaj testowania obciążenia działającej witryny, jeśli możesz!

Jeśli dopiero zaczynasz, pamiętaj o utworzeniu rejestru swoich testów. Testy wydajności to podróż, która powinna towarzyszyć rozwojowi witryny w miarę jej rozwoju. Proces może być męczący, ale pamiętaj, że brak zapisu może znacznie utrudnić przyszłe oceny.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map