Jak najlepiej wykorzystać te 15 generatorów pomysłów na blogi (wypełnij swój kalendarz redakcyjny!)

Czasami po prostu utkniesz, próbując wymyślić świetny nagłówek, który sprawi, że Twoi goście będą mówić „Wow! Muszę to przeczytać! i zaczepić je o słupek, zacząć kończyć.


Trudno jest trzymać się kalendarza redakcyjnego, który wymaga nagłówków i pomysłów na historię. Ryzyko wymyślenia tego samego olbrzymiego tytułu kryje się za rogiem, a także ryzyko wymyślenia nieskutecznych nagłówków.

Generatory pomysłów na bloga pomagają, ponieważ biorą na siebie ciężar rozpoczęcia pracy, więc wystarczy chwycić generatory podpowiedzi i przerobić je na świetne nagłówki, które przekształcają.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy wypróbowałem 15 generatorów i naprawdę pomogły w opracowaniu skutecznych tytułów. Jednak muszę cię ostrzec:

Generatory mają tendencję do tworzenia takich samych struktur nagłówków dla każdego blogera, który ich używa, więc nie możesz po prostu zdobyć tytułu i iść z nim – musisz wykazać się kreatywnością!

W tym poście NIE znajdziesz szczegółowej recenzji każdego narzędzia, ale krótkie wprowadzenie, a po nim wskazówki, jak najlepiej wykorzystać każde z nich.

1. WordStorm

WordStorm

Znalazłem to narzędzie na blogu HubSpot, gdy szukałem wskazówek dotyczących wydajności. Narzędzie za pierwszym razem uznało mnie za pomocne – bardzo łatwo było znaleźć pomysły na moje pierwsze posty na blogach technologicznych i fabularnych.

Na przykład szturmowałem słowo / temat „roboty” i znalazłem w siatce dwa interesujące skojarzenia: „wizje robotów” i „wyrafinowane roboty”.

WordStorm może nie dawać gotowych tytułów, ale ułatwia tworzenie skojarzeń słów, których można używać w nagłówku. Działa jeszcze lepiej z następującym przepływem pracy:

 • Użyj WordStorm, aby powiązać 2 lub więcej słów związanych z Twoim tematem
 • Uruchom forum i wyszukaj w mediach społecznościowych, aby zobaczyć, co jest modne w wybranym temacie
 • Wymyśl pomysł na blogu, który łączy burzę słów i trendy

Możesz także używać WordStorm w połączeniu z dowolnym z poniższych narzędzi generatora.

Odwiedź URL: http://www.lonij.net/wordstorm/wordstorm.php

2. Generator pomysłów na posty na blogu

Blog Post Generator pomysłów przez generatorland.com

Narzędzie, które generuje głupie tytuły ?! Jak to może ci pomóc?

Może ci pomóc, jeśli chcesz dodać trochę humoru i chwytliwych słów do nagłówka, ponieważ czasami okazuje się, że jest to okazja.

Możesz użyć tych tytułów jako podstawy niszowych nagłówków. Na przykład, mogę zamienić „Chciałem dowiedzieć się więcej o Horrid Henry” (??) w „25 sztuczek w blogowaniu, których absolutnie chcesz się nauczyć”.

Czego tu użyłem? Pojęcie „chcieć się czegoś nauczyć”, a ponieważ mój blog dotyczy sukcesu blogowania, inspiracja.

Odwiedź URL: http://www.generatorland.com/glgenerator.aspx?id=122

3. Generator pomysłów na posty na blogu

Generator pomysłów na posty na blogu autorstwa buildyourownblog.net

Niektóre pomysły generowane przez to narzędzie nie będą dobre dla niszowego bloga, ale możesz skorzystać z niektórych pomysłów, które Ci rzuca razem z WordStorm, lub po prostu kreatywność w tym zakresie.

Na przykład „How to Survive Your First…” stało się „Surviving Your Rejection – A Freelance Writer’s First Aid” dla jednego z moich blogów.

Spójrz na przykład na powyższym zrzucie ekranu: w co zmieniłbyś „The All Time Best Way To____”?

Odwiedź URL: http://www.buildyourownblog.net/the-blog-post-ideas-generator/

4. ContentIdeator

ContentIdeator przez contentforest.com

ContentIdeator to narzędzie oparte na słowach kluczowych, które generuje tytuły o tak wysokiej jakości, że można z nich korzystać od razu.

Jednak, jak zaleca Neil Patel w krótkim przeglądzie tego narzędzia, wielu blogerów będzie używać tych samych pomysłów, więc ogólna zasada edycji wygenerowanych tytułów pozostaje aktualna.

Możesz spersonalizować „4 świetne taktyki content marketingowe”, na przykład, przekształcając je w „4 taktyki content marketingowe, które zadziałały dla mnie w 2015 roku” lub „4 świetne taktyki marketingowe contentowe, których można używać ze starszymi postami”.

Narzędzie pozwala zapisywać pomysły, które Ci się podobają, na pasku bocznym „Zapisane pomysły”, klikając małe strzałki po prawej stronie każdego tytułu.

Odwiedź URL: http://www.contentforest.com/ideator

5. Blog o…

Blog About ... by impactbnd.com

Blog About… to mocno graficzne narzędzie, które prowadzi użytkownika przez proces tworzenia nagłówka w intuicyjny sposób.

Na przykład da ci tytuł „wypełnij puste pola”, taki jak „____ Prawdy o ____, że każdy ____ powinien wiedzieć” i wypełnienie pustych pól niszowymi słowami to wszystko, co musisz zrobić.

Działanie tego narzędzia wymaga niewielkiej burzy mózgów, ponieważ można wypełnić luki znacznie więcej niż jednym słowem, a mimo to można edytować wynik końcowy.

Użyte formuły nagłówkowe nie prowadzą do banalnych tytułów, jeśli dobrze zagrasz w swoje karty. Jako przykład tytuł, o którym wspomniałem powyżej, może stać się „15 prawdami o skutecznych blogerach, które każdy początkujący blogger powinien znać (i uczyć się od)”. Możesz użyć tego narzędzia w pierwszej części tego nagłówka, a następnie dodać część w nawiasach bezpośrednio na swoim blogu.

Odwiedź URL: http://www.impactbnd.com/blog-title-generator/blogabout

6. Generator pomysłów na treść Portent

Generator pomysłów na treść firmy Portent

Narzędzie Portent jest żywe i zabawne w wyglądzie, ale także potężne w sposobie, w jaki działa nagłówki, ponieważ wyjaśnia również, dlaczego pewna struktura nagłówka będzie działać.

Próbowałem wygenerować nagłówki na moich blogach „robocity” i otrzymałem następujący nagłówek: „Dlaczego nasz świat miałby się skończyć, gdyby Robocity zniknął”.

Poza faktem, że jest to głupi nagłówek, który może faktycznie działać w fikcyjnym otoczeniu, oto narzędzie Portent mówi mi o strukturze tego nagłówka (w dymkach):

„Dlaczego nasz świat” – użyj skurczów, aby uzyskać bardziej konwersacyjny ton

„Skończy się, jeśli” – zaryzykuj zawartość i sprawdź, czy czytelnicy ją śledzą

„Zniknął” – ktoś nie może bez ciebie żyć. Uczyń swój temat niezbędnym

Wspaniałą rzeczą w tych wskazówkach, które narzędzie rzuca w ciebie, jest to, że możesz ich użyć, aby nie tylko poprawić końcowy nagłówek, ale nawet wymyślić więcej nagłówków, bez pomocy narzędzia.

Odwiedź URL: https://www.portent.com/tools/title-maker

7. Generator tytułu pomysłu na blog (Kill Writer’s Block) autorstwa InboundNow

Generator pomysłów na blog autorstwa InboundNow

Narzędzie InboundNow generuje nagłówki, które są czytelne dla ludzi, a nie tylko dobre dla SEO. Jest to plus, ponieważ do tej pory to narzędzie wykazało jedną z najwyższych dostępnych jakości.

Spójrz na przykład na powyższym zrzucie ekranu – samo narzędzie poprowadzi Cię do wypełnienia pustych pól w nagłówku i zrobi to ze szczególną uwagą na odbiorców i twoje potrzeby niszowe (monity są na miejscu).

Innym przykładem dobrego nagłówka ze wskazówkami wygenerowanymi dla mnie przez to narzędzie jest: „Ostateczny przewodnik po [czymś popularnym]”

Jeśli generator nie wystarczy, aby dać ci wyobrażenie, strona zawiera również „Potrzebujesz więcej inspiracji?” przycisk, który wyświetli formularz wyszukiwania Google do uruchomienia wyszukiwania słowa kluczowego / długiego ogona w swojej niszy.

Odwiedź URL: http://www.inboundnow.com/apps/kill-writers-block/

8. TweakYourBiz’s Title Generator

Ulepsz generator tytułów Twojego Biz

Ten generator generuje mnóstwo nagłówków! Nawet zbyt wiele, z których większość nie ma nic wspólnego z twoją niszą, więc to narzędzie naprawdę wymaga dużo pracy z twojej strony.

Jednak stanowi dobrą bazę dla inspiracji postów na blogu, jeśli wiesz, czego potrzebujesz i w jakiej kategorii (listy, instrukcje itp.). Na przykład drugi tytuł w sekcji „Listy” na powyższym zrzucie ekranu jest dobrym wyborem, ale nadal przydałby się trochę edycji: „Wiara w te 8 mitów na temat marketingu blogowego powstrzymuje cię od rozwoju”.

Zachowaj ostrożność, ponieważ niektóre tytuły nie będą miały sensu ze słowem kluczowym, więc po raz kolejny nie używaj słów dosłownie.

Odwiedź URL: http://tweakyourbiz.com/tools/title-generator/

9. Generator tytułów artykułów BacklinkGenerator.net

Artykuł Tytuł Generator przez backlinkgenerator.net

Niektóre tematy generowane przez to narzędzie są nieco ogólne, ale wciąż interesujące i wystarczająco jakościowe, aby je edytować i edytować, aby uczynić je czymś, co pokochają czytelnicy.

Podobnie jak w przypadku innych narzędzi, możesz mieszać ze sobą dwa lub więcej tytułów, aby stworzyć coś wyjątkowego.

Odwiedź URL: http://www.backlinkgenerator.net/titlegenerator/

10. Generator pomysłów na blog WebpageFX

Generator pomysłów na blog w WebpageFX

Narzędzie zastępuje puste miejsca nagłówka wprowadzonym słowem kluczowym, więc wybierz słowo kluczowe ostrożnie, w przeciwnym razie wynik końcowy może nie mieć sensu (jak w powyższym przykładzie!).

Jak głosi główny tytuł narzędzia, pomaga zabić blok pisarza, ale nie polegaj na narzędziu bez edycji. Zmień tytuł tytułu według własnych potrzeb. Na przykład tytuł z powyższego zrzutu ekranu może stać się „Prostym przewodnikiem po sukcesie blogowania dla nowych blogerów”.

Odwiedź URL: http://www.webpagefx.com/blog-topic-idea-generator/

11. Szybki generator pomysłów DIYToolkit

Szybki generator pomysłów

To plik PDF, a nie narzędzie do generowania!

Ile sposobów możesz uczynić blog wyjątkowym?

Weź pierwszą sugestię z dokumentu: inwersja. Jeśli zastanawiasz się nad skutecznymi poradami dla blogerów o jedzeniu, spróbuj odwrócić regułę – co powiesz na skuteczne blogowanie o jedzeniu inspirowane wydarzeniami z sieci?

Postępuj zgodnie z wyświetlaną siatką; prowadzi cię przez wszystkie etapy.

Odwiedź URL: http://diytoolkit.org/tools/fast-idea-generator-2/

12. Generator tytułów blogów Seopressor

Generator tytułów blogów Seopressor

W moim przykładzie „content marketingu” i „ogólnego terminu” z menu rozwijanego narzędzie dało mi te pomysły z listy:

 • Jak dowiedzieć się o content marketingu w zaledwie 10 dni.
 • Nauka marketingu treści wcale nie jest trudna! Potrzebujesz tylko wielkiego nauczyciela!

Te pomysły są same w sobie dość interesujące, ale podobnie jak w przypadku innych narzędzi, nie mogę polegać na gotowych tytułach, dlatego zestawiłem te dwa pomysły, aby wygenerować ten nagłówek:

 • „Jak zostać dobrym sprzedawcą treści w 10 dni z pomocą mentora”

Narzędzie Seopressora generuje dobre tytuły, które mogą być używane dosłownie w niektórych okolicznościach, ale może również generować nonsensowne pomysły na posty, więc zawsze dokładnie sprawdź, czy wybrane przez Ciebie pomysły mają sens w kontekście twojej niszy i nie będą wyglądać jak automatyczne wygenerowany spam.

Zasadniczo nie należy używać dosłownie wyników narzędzia generatora. Zawsze sprawdzaj swoje tytuły i ulepszaj je przed użyciem w prawdziwym poście na blogu.

Odwiedź URL: http://seopressor.com/blog-title-generator/

13. Buzzsumo

Używanie Buzzsumo do generowania pomysłów na blogi

Możesz użyć Buzzsumo, aby znaleźć najbardziej zaangażowane i udostępnione posty w swojej niszy i „dołączyć do dyskusji”, korzystając z tych popularnych tematów, aby wymyślić swoje lub pisać o tym samym temacie, ale z innej perspektywy.

Szukałem postów związanych z „sukcesem blogowania” na powyższym zrzucie ekranu i po prostu patrząc na pierwsze trzy tytuły mogłem opracować nowy nagłówek: „7 porad, jak rozpocząć udany blog fitness na podstawie codziennej rutyny”.

Odwiedź URL: https://www.buzzsumo.com

14. Trendy na Twitterze

Co jest popularne na Twitterze przez Hashtags.org

Hashtags.org zgłasza trendy na Twitterze w formie wykresów i możesz naprawdę użyć strony głównej tego narzędzia, aby wybrać, o czym blogować wśród najbardziej popularnych tematów w ciągu ostatnich 24 godzin.

Wystarczy kliknąć kartę „Najpopularniejsze hashtagi”, aby wyświetlić listę popularnych tematów na Twitterze.

Na przykład to, co widzę dzisiaj:

Lista popularnych hashtagów

Na przykład na zrzucie ekranu na początku tego podrozdziału poprosiłem narzędzie do analizy hashtagu #contentmarketing w ciągu ostatnich 24 godzin (jak się wydaje stabilny trend).

Przeglądaj tweety pod wybranym hashtagiem: jaki jest najczęściej udostępniany post? O czym to mówi? Możesz użyć tego współczynnika, aby utworzyć post o swoim własnym temacie tematu.

Ponadto, jak widać, mój przykładowy hashtag uzyskuje najniższą aktywność między godziną 20:00 a 13:30 w strefie czasowej Chicago, więc możesz również użyć tego narzędzia, aby wiedzieć, kiedy zaplanować posty na określony temat lub kiedy dołączyć do dyskusja, jeśli wybrany hashtag jest częścią czatu na Twitterze lub „wątku na forum”.

Odwiedź URL: https://www.hashtags.org/trending-on-twitter/

15. Klout

Użyj tematów w Klout, aby burzy mózgów pomysły na blogach

To, co Klout nazywa „On Target”, to tematy, które mogą zainteresować twoją publiczność na Twitterze (zwykle Klout też daje ci procent zainteresowania).

Na przykład śledzę wiadomości SEO na moim koncie Klout w poszukiwaniu inspiracji. Dzisiaj otrzymałem kilka interesujących wiadomości, którymi mogę podzielić się z publicznością na temat:

 • Jak poprawić ranking Alexa
 • Wskazówki, jak przyciągnąć więcej linków do swoich treści
 • SEO dla WordPress
 • Ruch z Wikipedii

Gdybym chciał napisać nowy post na swoim blogu SEO, mógłbym napisać o „Jak korzystać z Wikipedii jako źródła, aby przyciągnąć jeszcze więcej linków” lub „Czy poprawienie pozycji Alexa poprawi również SEO?”.

To prosta burza mózgów, ponieważ wszystkie te tematy są ze sobą powiązane i mogłem łatwo znaleźć skojarzenia, które mogłyby wymyślić własne nagłówki.

Niech inspirujące się tematy na Klout zainspirują Cię i napisz swój własny temat.

Pomaga także (szczególnie w przypadku połączeń) link do postu na blogu, który Cię zainspirował.

Odwiedź URL: https://klout.com

Nie tylko narzędzia…

… Ale także wspaniałe listy pomysłów doświadczonych blogerów!

Nasza Lori Soard napisała 50 podpowiedzi na blogu i 20 pomysłów na start ze szczegółowymi poradami, jak z nich korzystać, które Jerry Low przekształcił nawet w infografikę.

Ponadto 101 pomysłów na posty na blogu Mike Wallagher, które sprawią, że Twój blog stanie się „GORĄCY”, to kolejna świetna lista pomysłów na posty blogowe, które przyciągną więcej czytelników do Twoich blogów..

Wreszcie, co jest lepsze niż 260 postów na blogu Arianne Foulks dla kreatywnych firm?

A kiedy masz już nagłówek…

… Sprawdź jego potencjał za pomocą Headline Analyzer CoSchedule.

CoSchedule's Headline Analyzer

W porządku, teraz ten nagłówek jest dość science fiction, ale przykład jest tylko po to, by przejrzeć cele. 😉

CoSchedule Headline Analyzer jest prosty w użyciu: wystarczy wpisać nagłówek w polu i nacisnąć „Analizuj teraz”. Otrzymasz szczegółową analizę swojego nagłówka, w tym:

 • Ogólny wynik (65 w przypadku mojego nagłówka Sci-Fi)
 • Przegląd balansu słów, który pokaże, ile popularnych, niezwykłych, mocnych i emocjonalnych słów zawiera Twój nagłówek
 • Twój typ nagłówka (w moim przypadku lista)
 • Analiza długości (optymalizacja liczby znaków i słów)
 • Analiza słów kluczowych i nastrojów

Analiza pomoże ci poprawić nagłówek, jeśli jest zbyt słaby (poniżej 50 punktów). Oczywiście jest to tylko narzędzie i nigdy nie przebije twojego najlepszego osądu, ponieważ nikt nie zna twojej publiczności lepiej niż ty, ale pomocne jest pozostanie w pobliżu, gdy masz wątpliwości.

Twoja kolej

Jakich narzędzi lub technik burzy mózgów używasz do generowania pomysłów na posty na blogu?

Udostępnij w komentarzach!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me