Jak uzyskać dostęp do ciemnej sieci: przeglądanie ciemnej sieci, przeglądarki TOR i stron internetowych .Onion

Sieć WWW, podobnie jak prawdziwe życie, jest tak ogromna, że ​​przejście przez każdy zakamarek zajmie ci całe życie.


Żeby to pogłębić, zanim skończysz w połowie, powstanie i zaktualizuje o wiele więcej treści, więc będziesz musiał zacząć wszystko od nowa.

Wszystko to jest dobrze znane, ale ilu z was zdaje sobie sprawę, że treści, które zwykle spotykają się w sieci, to zaledwie wierzchołek ogromnej góry lodowej informacji?

Ostrzeżenie: Zanim przejdziesz dalej, ważne jest, aby zrozumieć, że wiele rzeczy w Dark Web jest wysoce nielegalnych. Bez względu na to, jakie środki ostrożności podejmiesz, anonimowość jest wysoce nieprawdopodobna. Wejdź na własne ryzyko!

1. Pobierz i zainstaluj przeglądarkę TOR

Przeglądarka Tor

Pomimo obecnego użycia jako przeglądarki, która jest często używana do uzyskiwania dostępu do części Dark Web, TOR (inaczej ciemna przeglądarka internetowa) został pierwotnie opracowany, aby pomóc w zabezpieczeniu komunikacji online amerykańskiej inteligencji.

Dzisiaj jest to jeden z niewielu sposobów dostępu do stron internetowych .onion, które znajdują się w Dark Web.

TOR to wersja popularnej przeglądarki Firefox, zmodyfikowanej, aby umożliwić użytkownikom anonimowe przeglądanie sieci. Przeglądarka została zaprojektowana w celu blokowania lub odradzania próbom użytkownika wykonywania czynności, które mogłyby ujawnić jego tożsamość, takich jak na przykład zmiana rozmiaru okna przeglądarki.

Podczas oczekiwania na pobranie pliku TOR poświęć trochę czasu, aby nakleić kawałek ciemnej taśmy na obiektyw kamery. Nigdy nie wiesz, co może się zdarzyć.

A także – sprawdź poniższy film wprowadzający autorstwa TOR.

?

2. Rozważ zapłacenie za usługę wirtualnej sieci prywatnej

Wirtualne sieci prywatne (VPN) to serwery, przez które łączysz się w celu uzyskania dostępu do sieci. Serwery te pomagają maskować twoje pochodzenie i mogą emulować lokalizacje z wielu innych miejsc na świecie. Chociaż TOR maskuje Twoją tożsamość, nie ukrywa Twojej lokalizacji.

Dla tych, którzy wcześniej nie korzystali z usługi VPN, możesz zarejestrować się w jednym z najlepszych: ExpressVPN. Nie martw się, ponieważ mają 30-dniowy okres wolny od ryzyka, podczas którego możesz ocenić swoje usługi.

Reklama: ExpressVPN - Użyj VPN podczas przeglądania Dark Web. VPN jest zalecany podczas surfowania w Dark Web. Daje to dodatkowy poziom bezpieczeństwa twoich danych i ukrywa twoją lokalizację. Wesprzyj naszego reklamodawcę – ExpressVPN i zachowaj bezpieczeństwo podczas przeglądania Dark Web.

3. DuckDuckGo jest twoim przyjacielem

Poruszanie się po ciemnej sieci jest nieco inne. Pamiętasz fazę, która często mijała: „Google jest twoim przyjacielem”? Google nie indeksuje witryn w Dark Web, więc Twoim najlepszym przyjacielem będzie DuckDuckGo, który wykonuje podobną pracę.

4. Zarejestruj się, aby uzyskać bezpieczny adres e-mail

Teraz, gdy jesteś gotowy, możesz zapisać się na niewykrywalny adres e-mail. Gmail nie wchodzi w rachubę i potrzebujesz adresu e-mail, aby zarejestrować się w wielu witrynach .onion.

Oto kilka, które warto rozważyć *:

 • ProtonMail
 • TORbox
 • Bitmessage
 • RiseUp
 • Lelantos (usługa płatna)
 • Mail2Tor

* Pamiętaj, że są one również dostarczane z domenami .onion, do których musisz uzyskać dostęp za pomocą przeglądarki TOR. Zwykłe przeglądarki, takie jak Chrome i Firefox, nie będą działać.

5. Ciemna wyszukiwarka internetowa

.cebula jest domeną używaną wyłącznie w Dark Web. Są one podobne do zwykłych domen, ale nie można uzyskać do nich dostępu bez specjalistycznej przeglądarki, takiej jak TOR.

Oto kilka stosunkowo nieszkodliwych adresów .onion, które możesz wypróbować:

 • Wyszukiwarka DuckDuckGo
 • eBooki

Dostępne są ogromne listy stron .onion i znalezienie ich zajmuje tylko trochę wysiłku. Ponownie pamiętajcie, że możecie wpaść na dziwne (i znowu bardzo nielegalne) rzeczy w Dark Web.

Zrzut ekranu ciemnej strony internetowej. Coś, czego możesz się spodziewać w dowolnym momencie w witrynach przejmowanych przez Dark Web.

Jak bezpiecznie jest grać w Dark Web?

Brzmi egzotycznie i jest dreszcz nieznanego i nieodkrytego, ale podobnie jak głębokie błękitne morze, wiele niebezpieczeństw jest ukrytych. Jako średni przebieg codziennego Joe (lub Jill, w zależności od przypadku), jak bezpieczne jest odkrywanie ciemnej sieci?

Chociaż w ciemnej sieci są naprawdę egzotyczne rzeczy, których normalnie nie widziałbyś, a nawet niektóre bardziej przyziemne, choć w anonimowej formie (dla ciebie), ciemna sieć nie jest miejscem, w którym możesz się ślepo potknąć.

Są bardzo złe rzeczy i ludzie, którzy wpadają na to, mogą mieć dla ciebie poważne konsekwencje. Dotyczy to nie tylko złych facetów, ale istnieje również bardzo realna szansa na problemy z egzekwowaniem prawa, w zależności od tego, co robisz.

Jeśli nie jesteś przekonany, oto kilka przykładów tego, co dzieje się w ciemnej sieci i konsekwencji;

Dystrybucja leków

Na początku tego roku pewna para w USA została oskarżona o sprzedaż narkotyków pod kontrolą MH4Life, dostawcy ciemnych stron internetowych na różnych stronach internetowych. Używali ciemnej sieci do sprzedaży Fentanylu, rodzaju opioidu, który jest często nadużywany jako narkotyk rekreacyjny, a także inne nielegalne substancje. Para została aresztowana pomimo użycia kryptowaluty, wirtualnych sieci prywatnych i serwerów proxy, a także innych skomplikowanych technik rozpraszania uwagi.

Broń, złoto i gotówka

Ponad 35 osób w Nowym Jorku i Kalifornii zostało aresztowanych przez grupę roboczą agencji łączonej za sprzedaż kontrabandy w ciemnej sieci. Wśród zatrzymanych przedmiotów było ponad 100 dział, 3,6 miliona dolarów w gotówce i 2000 Bitcoinów.

Porwanie & Handel seksualny

Polak planował sprzedać porwany model brytyjski w ciemnej sieci. Kiedy plany się nie powiodły, został aresztowany we Włoszech, gdzie jego ofiara twierdziła, że ​​chwalił się zarabianiem ponad 17 milionów dolarów na sprzedaży porwanych kobiet w ciemnej sieci.

Dark Security Security Guide

Ponieważ ustaliliśmy, że w ciemnej sieci dzieją się naprawdę przerażające rzeczy, przyjrzyjmy się, jak możesz ich uniknąć, jeśli naprawdę nalegasz na podglądanie;

1- Upewnij się, że Twoja przeglądarka Tor jest aktualna

Przeglądarka Tor Browser 9.0a4 jest teraz dostępna na stronie pobierania przeglądarki Tor Browser Alpha (dla użytkowników, którzy chcą przetestować nowe funkcje).

Korzystanie z przeglądarki Tor jest konieczne, aby odwiedzić witryny .onion, ale każda aplikacja ma sporadyczną słabość. Zawsze upewnij się, że Twoja przeglądarka Tor jest aktualna i staraj się być na bieżąco z powiadomieniami o lukach.

.cebula link: Ukryta Wiki

2. Ukryty portfel

Wiedząc, że jest tu mnóstwo rzeczy, które możesz kupić, prawdopodobnie będziesz wiedział, że musisz za to zapłacić. Ta strona przypomina portfel cyfrowy i umożliwia transakcje w Bitcoinach. Duża różnica polega jednak na tym, że większość witryn z portfelami cyfrowymi nie jest anonimowa, a wiele z nich musi nawet przestrzegać przepisów finansowych. Ukryty portfel jest… cóż, ukryty.

.link cebuli: Dream Market

4. Facebook

To naprawdę dziwne, że największa na świecie platforma mediów społecznościowych ma adres .onion, ale proszę bardzo, Facebook. Ta część Facebooka została prawdopodobnie przez nich opracowana, aby zaspokoić potrzeby tych, którzy chcą anonimowej sieci społecznościowej. Nie jestem do końca pewien, jak „anonimowe” i „społecznościowe” współpracują ze sobą, ale .onion Facebook twierdzi, że nie prowadzi dzienników aktywności użytkowników.

.link cebulowy: prywatny hosting

6. Kup Bitcoiny w Blockchain

Bitcoiny pomagają zachować anonimowość, więc są świetne dla użytkowników Tora. Dlaczego więc nie uzyskać dostępu do tej witryny bezpośrednio przez link .onion? Tym, co czyni tę witrynę bardziej wyjątkową niż niektóre inne, jest to, że ma certyfikat HTTPS dla swojego adresu .onion!

.link cebuli: Netpoleaks

8. Pochodnia

Tak jak Google ma swoich konkurentów, tak DuckDuckGO (choć uwielbiam to imię!). TORCH to bardzo prosta i minimalistyczna wyszukiwarka, z której możesz wypróbować każdy, kto ma dość przyjaznej kaczki.

.link cebuli: sklepy Tor

10. ExpressVPN

ExpressVPN to wysokiej jakości usługa VPN, która zapewniła wielu użytkownikom ochronę prywatności na przestrzeni lat. Jego silna sieć bezpiecznych serwerów po prostu wykrzykuje anonimowość, a dla potwierdzenia, że ​​mają również ciemną internetową wersję swojej witryny.

.link cebuli: Rent-A-Hacker

12. Jabłka 4 bitcoiny

Czy kiedykolwiek chciałeś iPhone’a Macbooka, ale nalegałeś na zapłacenie bitcoinem? Istnieje również opcja dla Ciebie, ale typy i liczby modeli są ograniczone. Wszystkie telefony są fabrycznie odblokowane i mogą działać w dowolnym miejscu na świecie.

.link cebuli: Ognisko

14. ProPublica

Dla tych, którzy wierzą w niezależne dziennikarstwo, ciemna sieć ma dość unikalną publikację. ProPublica to miejsce dla tych, którzy odważą się rzucić wyzwanie nadużywaniu władzy, korupcji i tym podobne. Są całkowicie non-profit i mają dedykowany cebulowy adres URL, do którego można uzyskać dostęp za pomocą przeglądarki Tor.

.link cebuli: Bitmessage

16. Usługa ESCROW

Jeśli szukasz bezpiecznego (?) Sposobu na handel w Internecie, nie bój się, są też opcje dla Ciebie. Podobnie jak sposób, w jaki prawnik może przechowywać środki w depozycie, więc ESCROW usługi. Zajmuje się nawet bitcoinami, dzięki czemu wszystko jest anonimowe.

Wymieniaj się treściami swojego serca, a oni żądają jedynie niewielkiej opłaty transakcyjnej w wysokości 1,5%. Dopilnują, abyś mógł sprawdzić wysłane elementy przed zwolnieniem środków i zaoferować rozwiązanie sporu przez stronę trzecią na wypadek, gdyby umowa się skończyła.

.link cebuli: portfel Wasabi

18. SecureDrop

Każdy potrzebuje czasem przestrzeni w Internecie, a SecureDrop jest właśnie tym. Jest to jednak trochę więcej niż tydzień, ponieważ został zaprojektowany, aby umożliwić demaskatorom sposób przesyłania anonimowych informacji do firm medialnych.

Co ciekawe, ta strona jest obecnie własnością i jest zarządzana przez Fundację Freedom of the Press. Wszystkie dane są szyfrowane i nigdzie nie ma żadnych połączeń stron trzecich. To jest naprawdę całkowicie anonimowe!

.link cebuli: Sci-Hub

Często zadawane pytania dotyczące dostępu do ciemnej sieci

Kiedy Dark Web „zaczął”?

Historia ukrytej sieci jest prawie tak stara jak historia samego Internetu. Nie znaleźliśmy oficjalnego zapisu rzeczywistej „daty rozpoczęcia”, ale wierzymy, że Dark Web, którą znamy dzisiaj, rozpoczął się w 2000 roku wraz z wydaniem Freenet.

Czy przebywanie w głębokiej sieci jest nielegalne?

Witryny w głębokiej sieci po prostu nie są indeksowane przez zwykłe wyszukiwarki. Sama głęboka sieć nie jest nielegalna, ale niektóre strony mogą angażować się w nielegalne działania. Udział w tych czynnościach może być nielegalny.

Czy Dark Web jest bezpieczny??

Podobnie jak w prawdziwym życiu, w Internecie zawsze jest element niebezpieczeństwa, a ciemna sieć nie jest inna. Bezpieczeństwo jest względne i najlepiej jest zwiększyć ochronę online bez względu na to, co robisz. Jednym ze sposobów jest użycie sieci VPN, która może szyfrować dane i ukrywać adres IP przed wścibskimi oczami. Znajdź najlepszą sieć VPN w moim innym artykule.

Co możesz zrobić w Dark Web?

Podobnie jak w przypadku otwartej sieci, istnieje wiele działań, które można wykonać w ciemnej sieci, od uczestnictwa na forum po przeglądanie rynków internetowych. Istnieją jednak nielegalne towary i usługi dostępne w ciemnej sieci.

Co możesz kupić w Dark Web?

Dark Web to nieuregulowany rynek, na którym ludzie mogą kupować prawie wszystko. Obejmuje to broń palną, nielegalne narkotyki, nielegalną przyrodę, przerażające filmy, fałszywe paszporty, konta Netflix, informacje o karcie kredytowej, a nawet wynajem zabójcy.

Czy możesz być śledzony na Tor?

Korzystanie z sieci Tor utrudnia śledzenie twojej tożsamości, ale nie jest niemożliwe. Bezpieczniej jest korzystać z dedykowanej usługi prywatności, takiej jak ExpressVPN.

Czy DuckDuckGo the Dark Web?

DuckDuckGo to wyszukiwarka indeksująca witryny .onion, które są unikalne dla ciemnej sieci. To nie jest sama ciemna sieć. Możesz uzyskać dostęp do DuckDuckGo w ciemnej sieci tutaj: https://3g2upl4pq6kufc4m.onion/

Podsumowanie

Jeśli przetestowałeś niektóre rzeczy w tym artykule, do tej pory prawdopodobnie zdałeś sobie sprawę, że to, co ci dałem, jest wysoce zdezynfekowaną wersją tego, co naprawdę jest dostępne w Dark Web. Poważnie, niektóre rzeczy są tak nielegalne, że nawet ich tu nie wypiszę.

Mroczna sieć może być miejscem prawdziwej wolności. Na przykład możesz otwarcie dyskutować na każdy temat polityczny, bez względu na to, jak lewe lub prawe skrzydło, bez obawy przed oskarżeniem ze strony lokalnych władz. Niestety, jest to zmieszane z wieloma, cóż, niezbyt fajnymi rzeczami.

Ciesz się wolnością, ale zawsze pamiętaj, że jeśli spróbujesz pozostać anonimowy, ale nadal zostaniesz złapany, zostaniesz obciążony za wszelkie nielegalne działania, w których brałeś udział w Dark Web. W końcu nawet złapali Saddama Husseina, prawda??

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map