Pilnowanie niezawodności na miejscu dzięki Freshping

Freshping, programista firmy Freshworks, to bardzo proste narzędzie do monitorowania stron internetowych, które zaczyna się w fantastycznej cenie – bezpłatnie. W bardzo małej pigułce pozwala automatycznie monitorować zestaw stron internetowych na podstawie dwóch kluczowych wskaźników szybkości reakcji serwera i czasu pracy.


Firma Freshworks została założona w 2010 roku i rozpoczęła działalność na podstawie osobistych doświadczeń właścicieli. Ich pierwszy produkt, Freshdesk, został zbudowany w celu zintegrowania i zautomatyzowania przepływu pracy, aby użytkownicy mogli usprawnić obsługę klienta.

Odświeżanie strony głównejZwolnienie strony głównej.

Dzisiaj przyjrzę się bliżej, w jaki sposób narzędzie do monitorowania wydajności, takie jak Freshping, może pomóc Twojej firmie i głębiej zagłębić się w to, co jeszcze ma do zaoferowania.

Co to jest Fresping?

Automatyczne monitorowanie kluczowych wskaźników niezawodności za pomocą FreshpingAutomatyczne monitorowanie kluczowych wskaźników niezawodności za pomocą Freshping.

Przewijając do przodu prawie dekadę, a później sporo dobrych produktów, wprowadzono Freshping. Teoretycznie podstawa Freshping jest prosta – aby pomóc użytkownikom upewnić się, że ich strony internetowe działają na nominalnych poziomach.

Oznacza to, że aplikacja testuje witryny, o które została poproszona, i pilnuje dwóch najważniejszych elementów, których potrzebuje webmaster, czasu reakcji serwera i dostępności ich stron internetowych.

Robi to, wysyłając co minutę „ping” (stąd nazwa „Freshping”) do serwera, a następnie rejestrując (a) odpowiedź i (b) czas odpowiedzi serwera. Informacje o danych są następnie przechowywane i, w razie potrzeby, przedstawiane użytkownikowi na uporządkowanym wykresie wydajności.

Dlaczego potrzebujesz świeżości?

Możesz łatwo zobaczyć z lotu ptaka niezawodność swojej witrynyMożesz łatwo zobaczyć z lotu ptaka niezawodność swojej witryny.

Podając opis Freshping, prawdopodobnie zastanawiasz się, dlaczego musisz zapisać się na kolejne narzędzie, które oferuje tak podstawowe funkcje. Prosta odpowiedź brzmi: Freshping to także więcej niż się wydaje (więcej na ten temat później).

Dłuższa odpowiedź jest prawdopodobnie czymś, co podniesie twoje brwi;

1. Przestój wpływa na sprzedaż

Gdybyś prowadził tradycyjny biznes, a pracownicy działu sprzedaży ciągle dzwonili z powodu choroby, czy byłby to dla ciebie problem? Absolutnie? Twój sprzedawca to miejsce, z którego pochodzą Twoje kanały przychodów i to samo dotyczy Twojej witryny.

W rzeczywistości Twoja witryna działa jako główny generator, sprzedaż, marketing, obsługa klienta i ambasador marki – wszystko w jednym. Jeśli Twoja witryna nie jest niezawodna, nie chcesz wiedzieć i wprowadzić zmian? Jednak w przeciwieństwie do personelu działającego w czasie rzeczywistym, twoja strona działa 24 godziny na dobę i może być trudniejsza do kontrolowania, ponieważ wszystko po prostu „działa”.

Odświeżanie przebiega w tle po cichu po podaniu podstawowych parametrów do pracy. Ostrzega tylko w przypadku problemu, jeśli nie, siedzi po prostu obserwując i zbierając dane, abyś mógł je przejrzeć, kiedy tylko masz na to ochotę..

Aby dowiedzieć się, jak duży może być wpływ przestoju, rozważmy przypadek Amazon.com. W 2018 r. Podczas Amazon Prime Day ich strona internetowa zaczęła napotykać problemy ze spójnością. Trwające 63 minuty problemy te kosztowały giganta handlu detalicznego szacowaną stratą 72,4 mln USD.

Chociaż liczba ta może nie być tą, z którą musisz się zmierzyć, przestoje będą nadal kosztować Twoją firmę za każdą sekundę, której nie naprawiono. Aby dowiedzieć się, ile straciłbyś, gdyby Twoja witryna uległa awarii, użyj tej formuły i oszacuj:

Roczny przychód / godziny pracy x wpływ strony internetowej na sprzedaż%

Teraz wyobraź sobie, że prowadziłeś działalność w oparciu o 100% swoich przychodów!

2. Dbanie o zadowolenie klienta

W dzisiejszym konkurencyjnym otoczeniu biznesowym nie tylko ważne jest zaspokojenie potencjalnych klientów, ale także skupienie się na zachowaniu starych. Oznacza to, że satysfakcja klienta jest jeszcze ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Wydajność witryny to jeden z obszarów, w którym ma to duże znaczenie.

Jeśli świadczyłeś usługę, klienci, którzy nie mogą uzyskać do niej dostępu, będą bardzo niezadowoleni. Oznacza to, że musisz znać minutę wystąpienia problemu w witrynie, na przykład przestoje lub nawet wyjątkowo długi czas reakcji serwera.

3. Reputacja biznesowa

Technologia cyfrowa przyniosła nie tylko szybsze usługi, ale także umożliwiła użytkownikom dostęp do szerszego zakresu platform, na które można narzekać! Klienci mający do czynienia z przestojami z Twojej witryny nie zawahają się zadzwonić do Ciebie w mediach społecznościowych lub innych platformach.

Najgorsze w tych skargach jest to, że są one bardzo publiczne i pozostaną na długo po rozwiązaniu problemu, co będzie miało wpływ na potencjalnych klientów. Chociaż Freshping nie może w tym pomóc, może pomóc poinformować cię, kiedy pojawi się problem – i mam nadzieję, że możesz go naprawić, zanim zaczną pojawiać się skargi..

4. Pierwsze wrażenia trwają

Czy kiedykolwiek odwiedziłeś witrynę i nie byłeś w stanie uzyskać do niej dostępu? W większości przypadków wystarczy zamknąć kartę przeglądarki i odwiedzić alternatywę. Dzięki ogromnej liczbie stron internetowych istnieje ogromna liczba alternatyw dla prawie wszystkiego.

Jeśli Twoja witryna nie obsługuje klientów, możesz mieć pewność, że większość z nich będzie szukać gdzie indziej i nie będzie cierpliwie czekać na powrót witryny do trybu online. Przestoje robią złe wrażenie na klientach, zwłaszcza na gościach po raz pierwszy.

Jak pomaga Freshping

Freshping pozwala dodać do 50 witryn do monitorowaniaFreshping pozwala dodać do 50 witryn do monitorowania.

W samym sercu Freshping obraca się wokół dwóch głównych obszarów, więc skupmy się na nich. Aby korzystać z Freshping, musisz założyć konto. Można to zrobić tak samo, jak przy użyciu swojego identyfikatora Google, aby dołączyć. Następnie wystarczy tylko dodać adres URL witryny, który chcesz monitorować.

Najważniejsze dane, których potrzebuje Freshping, to adres strony internetowej i adres e-mail. Pierwszy monitoruje, a drugi powiadamia o ewentualnych problemach. Jeśli nie jesteś wybredny, to w zasadzie wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć biegać – porozmawiaj o prostocie.

Dla tych z nas bardziej zorientowanych na szczegóły są pewne ustawienia, które możesz dostosować. Darmowe konta pozwalają monitorować do 50 witryn z interwałem ping wynoszącym jedną lub pięć minut. Bardziej zaawansowane opcje, takie jak monitorowanie ciągu odpowiedzi, zwrot kodu statusu, niestandardowe nagłówki HTTP, niestandardowe powiadomienia o przestojach i inne są dostępne tylko w płatnych planach.

W przypadku podstawowego użytkownika największą różnicą będzie przede wszystkim czas przechowywania danych. Jeśli chcesz odwoływać się do danych z ponad sześciu miesięcy, musisz zarejestrować się w dowolnym z ich płatnych planów. Dane rozszerzone są bardziej przydatne, jeśli zestawiono je w celu przeprowadzenia długoterminowych badań wydajności.

Inne funkcje Freshping w płatnych planach obejmują:

 • Zniżka dla większej liczby użytkowników (doskonała do użytku biznesowego)
 • Więcej integracji aplikacji (otrzymuj powiadomienia na Slack, Twillo, a nawet SMS)
 • Powiadomienia o wygaśnięciu SSL
 • Faktoring w okresach konserwacji strony
 • Powiadomienia o wydajności

I więcej!

Ile kosztuje odświeżanie?

Świeże cenyŚwieże ceny.

Freshping pozwala użytkownikom zapisać się na tak zwany plan „Free Forever” i szczerze mówiąc, dla większości osób będzie to w porządku. Nadal możesz śledzić kluczowe wskaźniki niezawodności, ale nie otrzymujesz dodatkowych funkcji ani ustawień płatnych planów.

Z drugiej strony firmom prawdopodobnie lepiej będzie zapisać się na jeden z płatnych planów. Oprócz ciągłego monitorowania dane gromadzone przez Freshping mogą umożliwiać badanie długoterminowych statystyk, dzięki czemu można przeprowadzać okresowe przeglądy.

Dzięki temu dowiesz się, czy istnieją problemy, które możesz poruszyć i które mamy nadzieję rozwiązać przy pomocy swojego dostawcy hostingu, lub, w najgorszym przypadku, rozważ migrację do innego dostawcy hostingu. Plany płatne zaczynają się już od 11 USD miesięcznie, jeśli są wypłacane raz w roku – wystarczająco rozsądne, aby mogły z nich korzystać małe firmy.

Co użytkownicy mówią o odświeżaniu

Od czasu premiery Freshping uzyskał mnóstwo pozytywnych recenzji od użytkowników. Rzućmy okiem na to, co twierdzą niektórzy użytkownicy Freshpinga na temat produktu:

Przeczytaj więcej opinii użytkowników o Freshping.

Wniosek: ile warta jest Twoja reputacja?

Twoja reputacja jest na wagę złota, szczególnie w czasach, gdy klienci szybko wyrażają bardzo głośne niezadowolenie z produktów i usług. Dzięki bezpłatnemu punktowi wejścia nie ma powodu, aby rejestrować się i testować ich usługę już teraz.

Radzę zacząć od ich bezpłatnego planu na zawsze, a po chwili ponownie ocenić, czy chcesz przejść do jednego z ich płatnych planów. W końcu jest bezpłatny i jeszcze jedną opcję, której możesz użyć, aby zwiększyć niezawodność swojej witryny.

Jeśli jesteś ciekawy, Freshworks ma także dość dużą stajnię pokrewnych produktów, z których większość ma na celu usprawnienie i optymalizację biznesu (w tym sprzedaży!). Sprawdź ich stronę produktów, aby dowiedzieć się, gdzie jeszcze produkty Freshworks mogą pomóc Ci zaspokoić potrzeby biznesowe i zapewnić Twojej firmie wzrost sprawności już dziś.

Pamiętaj, że jeśli nie jesteś liderem w dziedzinie innowacji, oznacza to, że twój konkurent jest przed nami.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map