Praktyczne potrzeby w zakresie bezpieczeństwa witryny: 6 rzeczy, które należy zrobić, aby zabezpieczyć witrynę

Mając dziś ponad miliard witryn w Internecie, jako właściciel jednej z tych witryn, możesz myśleć, że nie ma dużej szansy, że cyberprzestępca może zaatakować twoją. Zanim jednak do tego dojdziemy, cofnijmy się na chwilę i zastanówmy się, co oznacza dla Ciebie Twoja witryna.


Jako osoba fizyczna możesz po prostu posiadać własną stronę internetową lub nawet niewielką firmę online, która Twoim zdaniem jest nieistotna. Wszystko ma wartość, a nawet niewielka strona zawiera jakieś dane. Być może nazwa użytkownika i hasło używane na wszystkich kontach online? Jeśli jesteś właścicielem małej firmy, Twoja witryna reprezentuje Twoją markę i reputację, a także mnóstwo cenniejszych informacji, które nie tylko należą do Ciebie, ale także do Twoich klientów..

Jeśli natknąłeś się dziś na artykuły z Forbesa, The Economist lub dowolnej innej firmy zajmującej się bezpieczeństwem w Internecie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że znasz termin „Dane to nowa ropa”. Stał się jednym z najcenniejszych zasobów dostępnych obecnie w Internecie (i dlatego widzimy wzrost VPN) i tak jak wszystko, może zostać skradziony i wymieniony lub wymieniony.

Źródło zdjęcia: David Parkins

Cyberprzestępcy nie dbają o to, czy Twoja witryna jest niewielka, używają narzędzi, które uruchamiają bezpłatne testowanie każdej witryny, na którą natrafiają, po prostu zbierając informacje. Jeśli nie mogą skorzystać z tych informacji, zawsze mogą je sprzedać komuś innemu, kto może.

Ponieważ większość z nas nie jest fizycznie właścicielami i nie konserwuje sprzętu, na którym hostujemy nasze witryny, przyjrzymy się niefizycznym aspektom bezpieczeństwa witryny. Dotyczy to dwóch głównych obszarów; 1) zabezpieczenie samej strony internetowej i 2) zabezpieczenie danych, które przekazują ci klienci.

Pamiętaj, że każdy, kto odwiedza Twoją witrynę, może być uważany za klienta, a nie tylko ten, kto dokonuje u Ciebie zakupów.

1. Aktualizuj skrypty i narzędzia

Upewnij się, że platforma witryny i wszystkie inne uruchomione skrypty są aktualne. Każde znane ludzkości oprogramowanie zawiera błędy i możliwe luki bezpieczeństwa. Nawet te, które są na bieżąco aktualizowane, będą miały luki. Wystarczy jedna luka, a cyberprzestępcy będą mogli uzyskać dostęp. Dzięki regularnym aktualizacjom zmniejsza się ryzyko wykorzystania luk bezpieczeństwa.

Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy korzystają z narzędzi internetowych, które są open source. Ze swojej natury narzędzia open source narażają się na ryzyko tych, którzy szukają exploitów. Aby temu zaradzić, istnieje wiele narzędzi, których możesz użyć, aby to sprawdzić.

Spróbować

Aby rozpocząć, wypróbuj LastPass, Dashlane lub KeePass. Niektóre są bezpłatne, niektóre nie.

3. Użyj HTTPS i SSL

Wiele osób wciąż nie wie zbyt dobrze o HTTP i SSL, ale są one ważne dla właściciela witryny.

Dla tych, którzy prowadzą sklepy internetowe lub wykonują wszelkiego rodzaju transakcje dla swoich klientów online, SSL NIE jest opcjonalny. Certyfikaty SSL można uzyskać z wielu źródeł, ale najlepiej jest uzyskać je od renomowanego dostawcy, takiego jak SSL.com.

Alternatywnie, wielu dostawców usług hostingowych, takich jak A2Hosting i SiteGround, działa również jako odsprzedawca zewnętrzny i może ci je sprzedać.

Digicert specjalizuje się w certyfikatach SSL i oferuje różne opcje

Jeśli dopiero zaczynasz, powiadom swojego dostawcę usług hostingowych o tym, że zamierzasz założyć witrynę eCommerce, a jest prawdopodobne, że przygotują pakiet zawierający wszystko, czego potrzebujesz. .

Nawiasem mówiąc, nawet jeśli nie zamierzasz prowadzić witryny eCommerce, dziś firmy internetowe również szukają bezpieczeństwa.

Na przykład Google używa teraz HTTPS jako sygnału rankingowego. W ten sposób pomagają zapewnić, że osoby korzystające z wyszukiwarki będą przekierowywane na autentyczne i bezpieczne strony internetowe.

Nawet niektóre strony bankowe nie są bezpieczne i wiele przeglądarek teraz to rozpoznaje!

Ochrona DDoS w warstwie 7Certyfikat SSL WsparcieBezpłatna wersja próbna30 dni30 dni30 dni

Odwiedź online: Incapsula.com

3. Zachmurzenie

Cloudflare jest bardziej znany jako reputacja sieci dystrybucji treści (CDN), która jest również przede wszystkim sposobem, w jaki zyskała solidną nazwę w zabezpieczaniu witryn klientów przed atakami Distributed Denial of Service (DDoS). Ponownie, podobnie jak Incapsula, warstwy cenowe Cloudflare są raczej niejasne.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me